mBank

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

mBank

Príspevok od používateľa Tibor »

http://www.mBank.sk
nová banka na Slovensku, primárne chce fungovať elektronicky,
pravdepodobne chce preraziť nízkymi poplatkami.
Mňa zaujal sporiaci účet eMAX, úrok 3,4% p.a.
Aj k tomuto účtu je možné dostať Visa classic platobnú kartu za dobrých podmienok.
Mne by sa hodila práve táto kombinácia. Sporiaci účet bez výpovednej lehoty s embosovanou platobnou kartou,
ktorú by som chcel mať ako záložnú.

Banka funguje aj v ČR.

Privítam, keď to tejto témy budete písať svoje postrehy a skúsenosti s novou bankou.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Okrem toho že patria pod commerzbank sú čo zač?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa jonatanus »

pozeram ze sa mi skoro splnil sen o banke bez 24% garantovanej investicie a 5% flexi uroku :lol: ale toto ma trocha uraza : http://www.mbank.sk/onas/mLUDIA.html
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

a jak že ťa to úráža? No je to divné na banku tie profily. Ale neviem jak by ma to urazilo. Asi že suchárov jak já nechcú?
:P
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:a jak že ťa to úráža? No je to divné na banku tie profily. Ale neviem jak by ma to urazilo. Asi že suchárov jak já nechcú?
:P
teba neuraza 24% garantovana investicia a 5% flexi urok? mna to uraza, lebo mi tym tak trochu naznacuju ze som asi idiot
a tiez ma uraza ked si niekdo mysli ze prida banke na doveryhodnosti (alebo hocicom) ked tam odfotia nakeho blbecka co "ma rad frajerku a klobasky".... ako chapem ze to je zamerane asi na mladych ludi, ale uroven odtial-potial

navyse si vies predstavit ze ako zamestnanec tej banky by si sa hentak odfotil? ja sice som ako zamestnanec komplet nepouzitelny ale toto by v mojom pripade skoncilo velmi zle a predpokladam ze vacsina normalnych ludi by asi tiez protestovala.. no a ked neprotestuje, co si mam o tom mysliet.. asi to nebude naka svetova elita co si moze vyberat
(nezeby to v inych bankach s tymi zamestnancami bola vyhra, ale aspon som o tom netusil dokial som tam nestretol spoluziacku zo zs ktora.. no.. uplne same jednotky zrovna nemala)
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa Tibor »

Marketingové haluze typu 24% zhodnotenie, alebo 5% flexiúčet mňa osobne neurážajú, pretože to beriem tak, že ja nie som cieľová skupina tejto "komunikácie". Ja mám žalúdočnú nervozitu z osobnej návštevy pobočky banky. Konkrétne v TB priviedli aroganciu voči klientovi na úplne profi úroveň. To už je komunikácia priamo na mňa, t.j. si už nemôžem nahovárať, že nie som cieľom prístupu: počúvaj ty idiot, rozhodne si musíš zobrať tento produkt, pretože je to výhodné pre nás. A to prosím oni spustia túto komunikáciu aj vtedy, keď som sa prišiel spýtať na úplne niečo iné.

mBank ma zaujala tým, že (pravdepodobne) chcú pôsobiť elektronicky komplet, pretože sme tu mali Eiol (projekt TB), ale tí nemali napr. medzinárodnú platobnú kartu (a ani iné veci). Som zvedavý, aké služby spustia v mBank povedzme do pol roka.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Honza
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ne 31 12, 2006 6:57 pm
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa Honza »

V Česku dnešní půlnocí začala taktéž působit mBank, nicméně co mě překvapuje, tak eMAX je v Česku za 3% p.a. a na Slovensku 3,4% p.a.? By mě zajímalo jaký to má důvod, když je to v rámci jedné banky ... vyšší inflace na Slovensku?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Vyššia základná sadzba centrálnej banky. Máte v ČR nižšie úroky.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

chack
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 02 09, 2007 12:04 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa chack »

Tibor:
Tá ich Visa classic je neembosovaná, čomu nechápem, keďže odjakživa bola Visa classic embosovaná PK, veď uvidíme...
O založenie účtov som už požiadal, tak čakám na kuriéra. Nemôžem sa dočkať a hlavne-v prvom štvrťroku 2008 sľubujú akýsi "Supermarket investičných fondov", tak na ten sa teším :D
Používateľov profilový obrázok
Keni
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 19 02, 2007 12:27 pm
Bydlisko: Dublin
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa Keni »

ked budes mat viac info o tych fondoch, daj vediet
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa Andrej »

PR maju zatial skvele - blog na stranke, dokonca diskusne forum, fotky, ... iba ma trosku zarazilo ze planuju dosiahnut myslim cca 300 tis. klientov, co mi pripada trosku malo. Ked tam budu mat ludia priemerne povedzme 10 000 na ucte, to je dokopy 3 miliardy vkladov, a zarobia na urokoch povedzme 5% z tych troch miliard, tak musia vyzit zo 150 mil. rocne, a z toho platit ludi, uvery, systemy, nejake priestory, ... Ale urcite vedia do coho idu, drzim im palce a tesim sa ze po case v tejto oblasti nieco nove a zaujimave sa deje.
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Visa Classic neembosovaná

Príspevok od používateľa Tibor »

Časy sa menia. Neembosovanú, ale inak celkom "ozajstnú" VISU vydáva aj SLSP. Ja mám zasa neembosovanú EC/MC z ČSOB. Výhodu neembosovanej pre klienta vidím v tom, že je na PIN, ale nie všade ho pýtajú.
Nevýhoda neembosovanej Visa, či EC/MC je to, že sa dá používať TEMER tak, ako embosovaná. Dôležité je to TEMER. Človek si zvykne, že ňou zaplatí všade (kde je logo), a pom zrazu niekde NIE. Ja som s ňou nezaplatil diaľničné mýto v Taliansku (to by bol dosť problém, keby som nemal aj záložnú embosku), potom mi ju nezobral jeden obchodník v Južnej Afrike, to problém nebol.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

neembosovaná

Príspevok od používateľa Tibor »

a ďalšia výhoda neembosovaných je to, že sú lacnejšie.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Embosovanú by som chel len na nákupy cez internet v zahraničí. Dá sa aj tou neemboskou?
Honza
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ne 31 12, 2006 6:57 pm
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa Honza »

Dá, já mám klasickou Visu Electron a mám na ní v bance aktivované veškeré platby přes internet, PayPal, atd ...
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

PK cez internet

Príspevok od používateľa Tibor »

Nie je dôležité, či ti tvoja banka umožní platit Visa electron cez internet. Dôležité je, koľkí obchodníci berú platbu takouto kartou. A to je problém, lebo tých, čo beru Visa Classic a NEberú Electron je stále dosť.
Neembosovaná VISA (alebo EC/MC) sa však správa ako embosovaná, t.j. ak inet obchodník berie embosovanú, zoberie aj neembosovanú.
Ako som písal vyššie: existuje malý počet výnimiek, ktoré žiaľ môžu nepríjemne prekvapiť (platíš mýtne, za tebou stojí už niekoľko áut a tvoju kartu neberú, pričom majú uvedené, že berú VISA, ty máš však tú neembosku, ktorá sa práve teraz rozhodla ti ukázať ten ojedinelý prípad, keď tieto karty nie sú totožné.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
gorky
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 30 11, 2007 5:00 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa gorky »

Ja by som skor chcel vediet ci je tato banka podla vas doverihodna, konto eMAX ponuka velmi pekny urok ale ak mam zit v neistote tak radsej vlozim do akcii :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

je za nima kommerzbanka tak to je rovnako dôvervodné ako Tatra, VUB a iné.
Blinky
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ut 30 10, 2007 11:42 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa Blinky »

Hovoíte tu zbitočnosti, ale podstatná je matematika. A tá hovorí jasne - mkonto je pravdepodobne najvýhodnejší produkt dnes na trhu vo svojej kategórii. Ja už ho mám! Neni na čo čakať. Keď sa bojíte, tak si tam dajte pár tisíc a vyskúšajte.
Najväčší nepriatelia bohatstva sú strach a chamtivosť!
Viete, aký sú dvaja najväčší priatelia bohatstva?
Strach a chamtivosť.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

pár bánk už u nás aj v ČR krachlo, tak aj tá otázka pozadia banky má svoj význam.

taká devín banka mávala stabilne vyššie úroky než konkurencia :P
marekpol
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 22 07, 2007 6:42 pm
Bydlisko: PD, BA

Re: mBank

Príspevok od používateľa marekpol »

Tak pozeram na mbank v Polsku, riesia fondy bez poplatkov, som zvedavy kedy zacnu u nas.
Som niekde cital ze maju v plane aj fondy, uvidime.
http://www.mbank.pl/
Maju aj nove eMakler s moznostou obchodovania na GPW priamo z eKonta.
Zvazim ci si v pol neotvorit ucet
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://pospisil.blog.sme.sk/c/128561/IN ... omaha.html

mne sa zdá, že mierna výhoda ING konta je aj v tom, že pripisuje úroky štvrťročne.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: mBank

Príspevok od používateľa Bebe »

Na e-max účte sú úroky pripisované mesačne: http://mbank.sk/onas/porovnaj_nas.html na linku je porovnanie e-max a ing-konta a aj bonusového sporiaceho účtu Dexia.

Na stránke m-bank je vtipne napísané že otvorenie účtu trvá 5min.
ďakujeme Vám za prejavený záujem o využitie našich služieb a vyplnenie žiadosti o otvorenie účtu eMAX dňa 2007-11-26 13:16:56.
..prišiel aj kuriér a aj odišiel.. a nič. Keď som volal na infolinku mbank, bolo mi hezky česky sdeleno, že mám kontaktovať kuriérsku službu, ktorá neodovzdala mnou podpísané doklady do mbank. Na otázku, prečo ja, keď nemám žiadny zmluvný vzťah z kuriérskou službou, vraj že inak to nejde a nemajú mi ako pomôcť. No ja mám obtelefonovávať a naháňať niekoho.. to sa na to môžem.. tak asi zostanem pri starom dobrom ing-konte.. ktorí síce zvýšili úrokovú mieru iba na popud konkurencie, no ale čo už, keď tá konkurencia si nevie zabezpečiť spoľahlivú kuriérsku službu.

Takže nie 5min, ani 5dní, ani 5týždňov a ktovie, či 5mesiacov, nebodaj rokov..
Naposledy upravil/-a Bebe v So 12 01, 2008 12:44 pm, upravené celkom 1 krát.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

filip glasa napísal: mne sa zdá, že mierna výhoda ING konta je aj v tom, že pripisuje úroky štvrťročne.
eMax pripisuje uroky mesacne ;) je trosicku vyhodnejsie...
Obrázok
marekpol
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 22 07, 2007 6:42 pm
Bydlisko: PD, BA

Re: mBank

Príspevok od používateľa marekpol »

hmm
v piatok som vyplnil ziadost na ekonto a emax cez internet, v pondelok som siel do centra na kriznej v ba, ucty funkcne

ing zvysil uroky na 3,5% ako reakciu na 3,4% mbank, uvidime, mohli by sa este trosku prebijat aspon na 4% :lol:
9791
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 02 02, 2008 9:37 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa 9791 »

Valentinsky darcek od mbank



mBank vám na Valentína prináša darček vo forme zvýšenia úrokovej sadzby na sporiacom účte. Od zajtra 14.2. 2008 budú vaše vklady na účte eMAX úročené maximálne výhodne: 3,7% p.a.

Vaša mBank [mBank]

Kód: Vybrať všetko

http://mbank.sk/emax/
AllHugo-Rex
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ut 19 02, 2008 12:37 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa AllHugo-Rex »

Blinky napísal:Hovoíte tu zbitočnosti, ale podstatná je matematika. A tá hovorí jasne - mkonto je pravdepodobne najvýhodnejší produkt dnes na trhu vo svojej kategórii. Ja už ho mám! Neni na čo čakať. Keď sa bojíte, tak si tam dajte pár tisíc a vyskúšajte.
AllHugo-Rex
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ut 19 02, 2008 12:37 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa AllHugo-Rex »

Pane Bože, prečo viete, len o tom čo je preferované v médiach??? Nepoznáte staré dobré heslo: "Dobrý produkt sa predáva sám na základe odporúčaní!!! Čo sa opakovane objavuje v médiach dlhú dobu a niekoľkokrát denne má nejaký patentový problém, ktorý sa nesmie objaviť v marketingu!!!"??? Nalejme si čistého vínka a uznajme, že ING Konto a eMAX je toho svedkom!!! Tie výnosy v eBANK sú reálne, lebo internet je silný nástroj a internetové banky oproti tradičným bankám nemajú režijne náklady!!! Takto si môžu dovoliť dávať vyššie výnosy, no výnosy sú síce pekné, ale výnos máte iba z vkladu!!! Banky neponúkajú Zložené úročenie!!! ING Konto je riešene cez poisťovňu a práve v poisťovníctve funguje zložené úročenie a v poisťovníctve je 100% garancia!!! No poviem Vám, že na Slovenskom trhu je oveľa lepší produkt, ako tie dva už spomínané!!! S transformáciou spoločnosti Winterthur na spoločnosť AXA sa objavil na našom trhu produkt z názvom AXA Konto!!! Možnosti zhodnotenia peňazí v AXA Konte spustilo reakcie Bánk i poisťovní v SR a výsledkom je reklama DEXIA Banky, eBank a ING!!! AXA určuje trendy!!! Kto počul o vzniku AXA Bank s Centráýlov v Belgicku pre celú EU??? V priebehu roka 2008 príde AXA Bank aj do SR a klientom spoločnosti AXA s produktom AXA Konto budú vydávané kreditné karty!!! Aj vo finančníctve funguje hospodárska špionáž!!! AXA Konto obsahuje 4 základné fondy: 1.SKK fond s cca. 3,5 - 5 % p.a. s odporučenou dobou investície 6 mesiacov, no a k tomuto produktu má byť kreditka!!! 2.Dlhopisový fond s cca. 4 - 6 % p.a. s odporučenou minimálnou dobou investície 3 roky!!! 3. Akciový fond s cca. 5 - 10 % p.a. s odporúčanou dobou investovania minimálne 5 rokov!!!4.Realitný fond sa iba spúšťa!!! Ja s týchto fondov odporúčam 1. a 3!!! 2. a 4 sú v súčastnosti dosť na vratkej ploche!!! Uzatvára sa jednoduchá zmluva s vypísaním investičného protokolu!!! Mimochodom AXA Benk má byť tiež internetová banka, ktorá okrem zhodnocovania peňazí bude poskytovať všetky bankové služby (Úvery, Hypotéky)!!! Asi si kladiete otázku ako bude vykonávať servis - no prostredníctvom NWM Maklérskych spoločností na našom trhu!!! Ak ma niekto otázky obráťte sa na mńa!!! S pozdravom Allhugo-Rex (0904321313)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

Počuj to tvoje AXA konto je korunový peňažný fond. Neviem či ti to na školení už povedali.

No o tom zloženom úročení skús ešte pár krát porozmýšľať a sám prídeš na to, že si napísal blbosť.
AllHugo-Rex
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ut 19 02, 2008 12:37 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa AllHugo-Rex »

filip glasa napísal:Počuj to tvoje AXA konto je korunový peňažný fond. Neviem či ti to na školení už povedali.

No o tom zloženom úročení skús ešte pár krát porozmýšľať a sám prídeš na to, že si napísal blbosť.
Načo by mi to mali hovoriť??? Veď pozriem a vidím - veď by som tam nepísal SKK fond!!!
9791
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 02 02, 2008 9:37 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa 9791 »

Načo by mi to mali hovoriť??? Veď pozriem a vidím - veď by som tam nepísal SKK fond!!!

tato sekcia sa zaobera mbank pripadne jej porovnanie s ingkontom. ty tu porovnavas sporiace ucty s fondami axy a neviem cim tak si si bud pomylil sekciu alebo nevies o com hovoris
AllHugo-Rex
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ut 19 02, 2008 12:37 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa AllHugo-Rex »

tato sekcia sa zaobera mbank pripadne jej porovnanie s ingkontom. ty tu porovnavas sporiace ucty s fondami axy a neviem cim tak si si bud pomylil sekciu alebo nevies o com hovoris[/quote]
AXA Konto alias SKK fond sa správa ako sporivý účet - Ak by nebol určený na bez účelové/pohotovostné sporenie so zhodnotením mierne nad infláciou tak by sa to nevolalo AXA Konto!!!
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

že sa volá Axa konto je skôr marketingový ťah.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: mBank

Príspevok od používateľa Bebe »

AllHugo-Rex napísal: Načo by mi to mali hovoriť??? Veď pozriem a vidím - veď by som tam nepísal SKK fond!!!
AXA SKK Konto, otevřený podílový fond AXA investiční společnost a.s.,
AllHugo-Rex napísal:AXA Konto obsahuje 4 základné fondy:
Tento pán nielenže zakladá témy bez toho, aby nejakú tému nastolil a zároveň píše do témy venovanej ing-konte o axa-konte, ale čo je horšie, nečíta po sebe dokonca ani po upozornení a je presvedčený o svojej pravde, aj keď ju nemá. V jeho príspevkoch je toľko omylov, falošných faktov, nepresností i vyložených hlúpostí že by si mal naštudovať nielen čo je zložený úrok, ale od základu všetko a mohol by začať rubrikami pre začiatočníkov v tomto fóre, pretože je nad ľudské úsilie opravovať jeho siahodlhé úvahy, ktoré náhodných čitateľov môžu priviesť do pomykova.

Nie som za radikálne riešenia a mazanie príspevkov skôr za pozitívnu motiváciu, ale pohnútky tohto pána nepochádzajú z pozitívnej energie o ktorej tu hovoril. Je to možno snaha vyniknúť možno aj s dobrým úmyslom a dobrej viere, ale byť príliš aktívny nepatričným spôsobom, môže niekedy vyznieť presne opačne, než si autor želal.
AllHugo-Rex napísal:]AXA Konto alias SKK fond sa správa ako sporivý účet - Ak by nebol určený na bez účelové/pohotovostné sporenie so zhodnotením mierne nad infláciou tak by sa to nevolalo AXA Konto!!!
neviem ako sa správa axa konto, ale aj táto jeho veta obsahujúca minimálne tri chybné úsudky súvislostí svedčí o tom, že pokiaľ sa autor nezačne správať korektne a vzdelávať sa v základných veciach, potom navrhujem, aby sa správca fóra správal k jeho príspevkom, akoby to boli machule na dizertačnej práci.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
AllHugo-Rex
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ut 19 02, 2008 12:37 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa AllHugo-Rex »

BEBE!!! Máš zaujímave názory, no teraz si ma dobre pobavil a si ti zlyhali nervy ... :-)
9791
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 02 02, 2008 9:37 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa 9791 »

AXA Konto alias SKK fond sa správa ako sporivý účet - Ak by nebol určený na bez účelové/pohotovostné sporenie so zhodnotením mierne nad infláciou tak by sa to nevolalo AXA Konto!!!

by ma zaujimalo:
1, ako sa prejavuje to ked sa fond sprava ako nieco ine ako napr sporivy ucet
2, ako a kde je zarucene zhodnotenie mierne nad infláciou
3, ci cast nazvu produktu (konto) staci ako dovod na porovnavanie s niecim uplne inym
AllHugo-Rex
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ut 19 02, 2008 12:37 am

Re: mBank

Príspevok od používateľa AllHugo-Rex »

by ma zaujimalo:
1, ako sa prejavuje to ked sa fond sprava ako nieco ine ako napr sporivy ucet
2, ako a kde je zarucene zhodnotenie mierne nad infláciou
3, ci cast nazvu produktu (konto) staci ako dovod na porovnavanie s niecim uplne inym[/quote]



To nerieš a čítaj!!!
Prílohy
Manual_%20podielove%20fondy.pdf
(85.7 KiB) 277 stiahnutia
9791
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So 02 02, 2008 9:37 pm

Re: mBank

Príspevok od používateľa 9791 »

To nerieš a čítaj!!!
akoze to nemam riesit? najprv nieco napises a ked si clovek vypyta vysvetlenie k tomu co ty obhajujes tak tam pripnes nejaky stupidny manual o pod. fondoch
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: mBank

Príspevok od používateľa filip glasa »

rozdiel medzi sporiacim účtom a korunovým peňažným fondom:

peňažný fond:
1. u fondov môžu existovať vstupné poplatky ( aj keď len nízke, prípadne žiadne)
2. správca je povinný vyplatiť podiely do dvoch týždňov (aj keď sa robí zväčša skôr)
3. výnos závisí trošičku aj od šikovnosti manažéra, ale rozhodne nie je pevne daný
4. vklad nie je chránený fondom na ochranu vkladov
5. primárne nie je určený na využitie ako účet, čiže chýbajú služby ako tvalé platobné príkazy, IB, platobná karta a podobne.

sporiaci účet:
1. nie sú vstupné (ani správcovské) poplatky
2. získanie peňazí z účtu je rovnako rýchle ako pri bežnom účte
3. výnos je pevne daný na určité obdobie
4. vklad je chránený fondom na ochranu vkladov
5. poskytuje služby naviac ( trvalé príkazy, platobné karty atď.)

AXA konto sa v niečom môže prelínať so sporiacim účtom, ale ja osobne si myslím, že nie je predpoklad, aby peňažné fondy dosiahli v tomto období zhodnotenie nad 3,5% p.a.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"