Prevod peňazí do USA

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
dako77
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 07 03, 2019 10:25 pm

Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa dako77 »

Ahojte,
riešime prevod väčšej sumy peňazí do USA. Teda posielame z Eur do dolárov :)

Aké sú najlepšie možnosti prevodu peňazí? Na istotu to vychádza cez PayPal, ale jeho aktuálny kurz je len 1,0837
Druhou alternatívou je prevodom na účet z banky. V bankách to vychádza napríklad s kurzom devíza predaj okolo 1,114, ale sú tam nejaké poplatky, ktoré na strane slovenských bánk sú v pohode a zanedbatelné. Horšie ale, že neviem zistiť poplatok americkej banky (Wells Fargo), či maju a ak ano tak ake poplatky za taký prevod. Viete to niekto pozrieť? Mali ste poplatky z amerických bánk? alebo ako by to ešte išlo? (všetky poplatky idú na našu stranu)

Ešte jedna záloha - máme jeden účet v Standard chartered Bank (Frankfurkt), s American Express kartou... že či by to šlo ešte cez to napríklad?

Budem rád za každú radu a skúsenosť :)

ďakujem moc :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ak je suma cez 100 tisic poziadaj o lepsi kurz. Ak si nespokojny s kurzom zisti kurz u Wells Fargo. Dnes predavaju za 1.18. Za kolko kupuju, neviem. Predpokladam, ze poplatky u WF budu nizke, pripadne ziadne. Hlavne ak posles Dolare.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa rmaly »

a kebyze zalozis ucet (viem naprilkad o FIO) v USD (neviem aky maju kurz) a prevedies to potom normalne do USA? Take nieco by nevyslo "lacno"?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hracik napísal:Pouzi Transferwise.
Súhlas. Ja všetky platby do USA robím cez Transferwise. Aj faktúry. Perfektná aplikácia.

Pokial potrebujete poslať doláre na účet Interactive Brokers robí sa to bez kurzových strát nasledovne:

Aj keď máte u brokera účet v USD, v account manažmente nahlásite brokerovi deposit v EUR.
Broker vám vygeneruje platobné inštrukcie v EUR - platba do Citibank do Nemecka, v IBAN formáte je to takmer zadarmo.
Pošlete eurá zo svojho normálneho bankového eurového účtu.
Keď sa vám príslušná suma objaví na účte u brokera, zmeníte si ju na USD vo forex zmenárni, kde je spread zanedbateľný.

Rovnakým spôsobom pohodlne vyberáte od brokera z vášho USD účtu eurá. Zameníte si vo forex zmenárni toľko, kolko si idete poslať. Vygenerujete výber v EUR v account manažmente a broker vám pošle eurá z Nemecka na váš IBAN účet v SR.

P.S. Pokial potrebujete USD cash viete si od brokera poslať USD. Akurát na príjem USD od brokera a následny výber cashu z banky treba mať v banke založený dolárový účet. Ináč pozor na dolárový cash. Doláre sa ľahko falšujú, takže banka vám vydá bankovky bez problémov, ale keby ste USD cash vkladali, tak každú bankovku budú skúmať hodinu a ešte si zapíšu jej číslo...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
cico29
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: St 16 05, 2018 11:35 am
Has thanked: 1 time

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa cico29 »

ahoj a dolarovy ucet mas vedeny v akej banke?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

cico29 napísal:ahoj a dolarovy ucet mas vedeny v akej banke?
Ked sa pýtaš mňa, ja som mal v TB. Už som dávno zrušil. Už mi ho netreba. Platby v USD robím z bežného EUR účtu cez Transferwise.

Vybrať dolárový cash z Ameriky sa dá aj cez šeky..Všetci tam vypisujú šeky..Ked som si nechal poslať šek, tak ho v hotovosti preplatila hociktorá banka...netrebalo mať ani USD účet. Ale neviem či to ešte tak funguje...Ako Kaliňák vraví...vtedy bola ,,doba cashu,,...

Ináč USD účet ti založí asi každá banka. Volá sa to bežný účet v cudzej mene.

Napr.

TB: EUR, USD, CHF, GBP, CZK..môže byť bez balíka služieb a bez min. vkladu ( zaujimave, lebo ked nie je min. vklad tak asi ani mesačné poplatky....TB je pritom drahá banka...tak asi to doženú poplatkami za transakcie )

VUB: USD,CZK, GBP

OTP : USD,CZK, GBP, HUF, CHF a poplatky sú 4€ mesačne
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa Tilbur »

Juggler, chcem sa spytat, ak technicky funguje Transferwise?
Posielas peniaze z tvojoh uctu v banke na svoj ucet v Transferwise a prijemca ma tiez ucet v Transferwise a odtial si moze poslat peniaze kam chce?
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa mikr »

Proč vše tak složitě.
U Vás €, v ČR pošlu Kč přímo do IB a tam si teprve peníze vyměním FX. Nebo si je můžete nechat i ve stávající měně a při nákupu akcií si IB poradí a při prodeji máte opět danou měnu.
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Juggler, chcem sa spytat, ak technicky funguje Transferwise?
Posielas peniaze z tvojoh uctu v banke na svoj ucet v Transferwise a prijemca ma tiez ucet v Transferwise a odtial si moze poslat peniaze kam chce?
Ty sa tam zaregistruješ - nepametám sa presne či účet v banke, alebo bankovú kartu k účtu.
Príjemca nemusí mať účet v Transferwise...vypĺňaš príjemcu tak ako pri bežnom prevode v banke. Ono ti ho uloží, takže dalšie prevody sú už len na pár kliknutí...

Ja som platil faktúry do New Yorku, firme ktorá neumožňovala platby cez kartu...len mi dali bankové spojenie na ich firemný účet a dovidenia. Také platenie faktúr do USA býva cez európsku banku pôrod...američania majú iný platobný systém, ide to cez korešpodenčné banky a ešte konverzia kurzu...

Transwerwise to obchádza...zrejme tie prevody robia z ich účtu priamo v Amerike. Asi majú účty v každej krajine a párujú prevody bez kurzových strát. Ja som ich preštudoval asi pred troma rokmi...sú v Londýne a investovali do nich prachy velkí investori. Je to spolahlivá aplikácia a transparentná. Hned vidíš kolko ťa celý prevod bude stáť...

https://www.akoposlatpeniaze.eu/otazky- ... nsferwise/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ahojte,
chcem sa spytat, ci pouzivate nieco ine ako Transferwise na prevod na zahranicne bankove ucty?
Mne teraz prestal po novom roku fungovat Revolut na prevod do Indie a skusil som Transferwise. Zda sa mi, ze Transferwise je celkom drahy oproti Revolutu. Tak ci medzicasom nie je nieco nove, o co este nevieme.

Dakujem.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som pouzival PaySend; jednalo sa ale o prevody do Ruska. Sidlo spolocnosti PaySend je ale v GB myslim. Oproti bankovym prikazom to bolo ovela rychlejsie a pausalne poplatky za transfer neporovnatelne nizsie nez v beznej komercnej banke za medzinarodny prevod mimo EU obsahujuci menovu konverziu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Prevod peňazí do USA

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ak posielas vacsiu sumu do USA/USD tak aspon v TB som mohol vyjednat lepsi kurz s ich FX oddelenim. Ale to bolo davno a dnes to je asi ine.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"