Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 8:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%

Celkom hlasov: 25

Lex
Silver Member *
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 1:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Lex »

Tak mne už sa podarilo lognúť, výzva tam ale stále visí. Mohli by fakt zapracovať na celej stránke, appke, UI, skrátka posunúť sa do súčasnosti z toho roku 2004 kde ich rozhrania žijú.

iceberg8
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mne to zas nejde. Da sa vobec prihlasit na tom desktop software, tj ci je to chyba len browseroveho loginu alebo vseobecne vsekych loginov?
Lebo sice pisu ze "we are sorry and working on it" ale trh nepocka. Nemozem zadat ziadny prikaz.

edit: uz to ide 17:20
Odoslané z počítača

Lex
Silver Member *
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 1:18 pm

Príspevok od používateľa Lex »

Viete mi pls poradiť kde v IBKR nájdem kedy/koľko mi bolo pripísaných dividend a či bola zrazená aj daň? Našiel som to v year to date reporte ale nezaregistroval som ich pripísanie (myslím, že nebola ani notifikacia o pripísani) ide o symbolické čiastky, tak som si to ani nevšimol, hlavne ma to trápi kvôli daniam...

andre
Gold Member **
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm

Príspevok od používateľa andre »

Vygeneruj si dividend report ako "custom statement", alebo cely vypis za tento rok k dnesnemu dnu, cize "Activity statement" s Period "year to date".

Joki
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm

Príspevok od používateľa Joki »

Zdravim vás, v trading permission mám povolené currency conversion- zafajknuté v zelenom, napriek tomu nedokážem zameniť eur za usd, viete ma navigovať? Ďakujem

Ak zadám sumu a dam zameniť, vypisuje mi toto:
Market Order Confirmation

Please note that a Market Order is an instruction to trade your order at any price available in the market, subject to any additional instructions for handling/simulating the particular order type you specified and other order conditions you specify when submitting your order. A Market Order is not guaranteed a specific trade price and may trade at an undesirable price. If you would like greater control over the trade prices you receive, please submit your order using a Limit Order, which is an instruction to place your order at or better than the specified limit price, or submit an algorithmic Market Order (IBALGO).

In accordance with our obligations as a broker, large Market Orders may be split into smaller orders, which will be traded over time. This is designed to reduce the impact of these large orders on the market, including the impact your order has on the market price.

Confirm Mandatory Cap Price

To avoid trading at a price that is not consistent with a fair and orderly market, IB may set a cap (for a buy order) or floor (for a sell order). THIS MAY CAUSE AN ORDER THAT WOULD OTHERWISE BE MARKETABLE NOT TO BE TRADED.
Ak má niekto záujem o referral link IBKR
(ešte 14 možností)
https://ibkr.com/referral/jozef719

Prípadne aj Finax, zašlite mi email a spätne zašlem link na zľavu z poplatku
(nie som finančný agent)
Investujem do akcii a etf, aby som mal príjemný život.

hokaido
Silver Member *
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 12:39 pm

Príspevok od používateľa hokaido »

Lex napísal:
Po 20 09, 2021 12:49 pm
Tak mne už sa podarilo lognúť, výzva tam ale stále visí. Mohli by fakt zapracovať na celej stránke, appke, UI, skrátka posunúť sa do súčasnosti z toho roku 2004 kde ich rozhrania žijú.
Vcera mi poprichadzali notifikacie, ze ma cakuju spravy v message centre. No a presne som mal rovnake problemy ako ostatni a nevedel som sa prihlasit. Vcera som si kontroval aj domenu aj ssl certifikat, ci som nahodou neprisiel na phishingovu stranku, lebo presne tak im to fungovalo: zadas meno, heslo a 2FA a skonci to prazdnou strankou.
Cele mi to pride take dost amaterske, co by som akceptoval u statnych institucii na svk. Ako ich mam odporucat znamym, ked robia taketo kixy? Vsak by ma prisli zbit palicou.
To ich UI je des, zahadne to preblikava, niekedy sa nic nezobrazi. Ked im nejdu servery v appke mi to zobrazuje 0, co sa stava vacsinou cez vikend. Clovek potom nevie, ci mi niekto vsetko vybral, alebo im len zase nieco nefunguje. Kludne nech robia udrzbu cez vikend, len nech zobrazia info, ze su zostatky nedostupne kvoli udrzbe, ale nie takto. Cele zle. :cry:

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

hokaido napísal:
Ut 21 09, 2021 6:33 pm
Vcera mi poprichadzali notifikacie, ze ma cakuju spravy v message centre. No a presne som mal rovnake problemy ako ostatni a nevedel som sa prihlasit.
Ja chodím do account manažmentu priamo s TWS (hore HELP - CUSTOMER SERVICE - OPEN MESSAGE CENTER ) a nemám žiadne problémy ani teraz.
Okrem toho pri messigoch som si nastavil, že ich obsah si môžem vidieť v emaile na smartfóne. Prednastavené to bolo na notifikacie, že si mám pozrieť message v account managemente. Trejdím ale s PC..appku v smartfone nepoužívam..resp. len na nalogovanie, alebo pozretie stavu.

Joki. Pri zamene EUR na USD by ti malo vygenerovať order v riadku EUR.USD na SELL EUR.USD. V hodinách, kedy sa forex obchoduje naplno môžeš odkliknúť aj market order. Ale v menšej likvidite, alebo ked sa forex neobchoduje tak treba dať limit order. To vyzerá tak, že si zadal order ked trh nie je otvorený a ono ťi ho nechce prijať lebo ťa chráni pred neférovou cenou pri otvorení trhu.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Joki

JUGGLER, tak tu výmenu mám vykonať cez Forex a nie cez Convert Currency?
Ďakujem
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Predpokladám, že máš účet u IB v USD a poslal si tam EUR .( Správne, tak to treba robiť ).
Kedže je mena tvojho účtu USD, tak predaj EUR by si mal urobiť v pohode. Ich algo by to do výšky tvojho účtu malo automaticky posudzovať ako konverziu, aj ked je to forexová transakcia.

Forexové obchody sú v IBCE (Hungary ) zakázané, preto mňa, čo mám učet v EUR nepustí do zámeny EUR na USD (to isté čo robíš ty ).

Ked budeš niekedy robiť výber, tak by si mal USD zmeniť na EUR a tie eurá poslať. Vtedy to ide rýchle, cez Nemecko a rovno na tvoj eurový účet v SR.
Ale som zvedavý, či ti potom dovolia urobiť zámenu USD na EUR a tak si poslať nejaké eurá. V IBUK sme menili ako sme chceli a nikto sa nám do toho nestaral. Teraz v IBCE samé problémy. Ale nejak to stále vyriešime.
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

ATHena
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 2:02 pm

Príspevok od používateľa ATHena »

Sekundujem to čo napísal JUGGLER, s pc appkou som zatiaľ nemal problém, tam pravdepodobne držia vyššiu úroveň keďže ju používajú ľudia na ktorých viac zarábajú :lol:

Joki

Ja mám účet v eur a posielam tam eur. Keď som kupoval americké akcie, automaticky mi to zmenilo
na usd. Teraz ale chcem eur zmeniť na usd mamuálne.
Prílohy
F429044D-1D4D-49FE-BE1A-DFDFA82BB2BF.jpeg
E596F145-E703-4043-8F88-E2441E081F45.jpeg
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Joki napísal:
Ut 21 09, 2021 9:47 pm
Ja mám účet v eur a posielam tam eur. Keď som kupoval americké akcie, automaticky mi to zmenilo
na usd. Teraz ale chcem eur zmeniť na usd mamuálne.

To ti nedovolí: FX conversion is allowed to base currency only

berú to ako forexový obchod a tie sú v Maďarsku zakázané. Hodí sa im to, lebo nákupom dolárových aktív ti akože doláre požičiavajú.
V tradingu to nevadí, ale v investingu je každý úrok záťaž.
Preberali sme to.

Joki

Juggler, pisal si, že maš tiež učet v eur, ako zamienaš ty? Pripadne, ako to vyriešiť? Ďakujem
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Joki napísal:
Ut 21 09, 2021 11:18 pm
Juggler, pisal si, že maš tiež učet v eur, ako zamienaš ty? Pripadne, ako to vyriešiť? Ďakujem
Už nezamieňam. Už mi nedovolí. Na začiatku mi dovolilo zmeniť a tie USD hedžujem cez futures.
Ked nedávno znížili limit cash EUR na negatívne sadzby, chcel som zameniť viac EUR za USD a už to nedovolí. IB písalo o tom, takže to už bude vždy tak.
Nakoniec som kúpil nejaké zlato v EUR ale ešte budem musieť niečo kúpiť, lebo platím neg. úrok.

Rozmýšlam či sa nevrátim k base currency USD. Lezie mi ten hedžing na nervy a dlhodobo to bude stáť veľa pipsov na contangu.
Možno len zruším hedžing... euro malo začať posiľňovať, ale ked sú energie také drahé, tak neviem či nebude oslabovať. To by prinieslo zisk z držania dolárov... Počkám ešte chvílu kým USA nevyriešia ten dlhový strop.

Joki

Ak tomu dobre rozumiem, zamenit z eur do usd sa nedá? Ide to len cez tu automaticku výmenu, ak kúpim usa akcie? Písal si: “ V tradingu to nevadí, ale v investingu je každý úrok záťaž”. Strhavajú mi úrok za tu automatickú výmenu, ak nakupujem usa akcie alebo ako? Ďakujem
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

Joki

A teraz mi prišlo toto, že mi urobili automaticku vymenu, ale ja by som si to zamenil aj manuálne..,

Currency Conversion Notification
This is to inform you that Interactive Brokers executed a currency conversion in your account - because a negative cash position is not allowed in this account type. Such an account type becomes subject to automatic currency conversions when the cash balance in the account is negative.

ACTION SYMBOL EXCHANGE QTY PRICE CURRENCY DATE/TIME
Sold EUR.USD IBFX 584.0 1.17 USD 2021-09-21 15:59:56 EDT

In order to protect our customers and the firm, it is IBKR's policy to cover negative cash positions in non-compliant portfolios, as specified in the IBKR Customer Agreement and on the IBKR website. If you wish to avoid automatic currency conversions in the future, you may perform your own conversions on any of IBKR's trading platforms found here.

Instructions for converting currency (FX Orders) on IBKR platforms can be found here.

Interactive Brokers
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

Ninx
Dátum registrácie: St 14 07, 2021 8:44 pm

Príspevok od používateľa Ninx »

Vy co vyuzivate Stock Yield Enhancement Program - aky priblizny vynos z toho mate?

Joki

Re: JUGGLER - POZIČNÝ TRADER

Juggler, prosim Ťa, nechce ma to na IB pustiť zaobchodovať s AWLIF, vieš mi poradiť?
Ďiiiik

AWLIF PINK.CURRENT
Not allowed to open a position: no trading permission. You may need to add the appropriate trading permission through Client Portal.
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

ideš do Account Management - Settings - account Settings - Stocks - United States (Penny Stocks )
zaškrtneš..možno bude treba podpisať nejaky agreement..počkas kym to schvalia..penny asi budu ihneď

iceberg8
Platinum Member ***

Podla mna to odtial uz odstranili, ja to v settings uz nemam.
Odoslané z počítača

Joki

iceberg8 napísal:
Pi 24 09, 2021 7:41 am
Podla mna to odtial uz odstranili, ja to v settings uz nemam.
Pozeral som to a tiež som nenašiel…
Mám to tam takto:
Prílohy
7665D8D2-E1DC-4B8C-88BC-2E65695B1A58.png
79BD40E5-3D80-4DDC-A07B-79B54EB02959.png
3DE5F797-8678-4A07-8C85-EBA704B86FC9.png
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Ja to mám tak ako som písal. je možné, že vám treba splniť aj iné podmienky,napr. vek 21 rokov:

In order to trade on the OTC Pink or ArcaEdge markets, you must add the United States (Penny Stocks) trading permissions. Use the button above or follow the below procedure to update your trading permissions:

Log into Client Portal
Select the User menu (head and shoulders icon in the top right corner) followed by Manage Account

Click on the Configure (gear) icon next to Trading Experience & Permissions
Scroll down to "Stocks", check the boxes for "United States (Penny Stocks)"
Click CONTINUE and follow the prompts on screen.

Please Note

All Users listed on the account must be two-factor authorized, either via SMS, IBKR Mobile Authentication (IB Key) for iOS or IBKR Mobile Authentication (IB Key) for Android, or a Secure Login Device. If the account is linked to a Financial Advisor master account, all Users on the Financial Advisor master account that have trading access to client accounts are required to be two-factor authorized. Accounts where at least one user has opted out of two-factor authentication are not eligible to trade U.S. Penny Stocks.
IBKR requires that clients be at least 21 years old to trade U.S. penny stocks.
In addition the account holder must have the requisite Investment Objectives, Investment Experience and their personal Financial Information must be consistent with Options Trading Requirements as per our website. Be sure to read the notes at the bottom of the table, as they contain important additional information.
U.S. Penny Stocks trading is subject to Pattern Day Trading Rule (only for IBLLC and IBUK securities accounts with balances below 25,000 USD).

P.S. Z obrázka pekne vidno, že už zaviedli fractionálny trading (treba odkliknúť permission ).
Malí investori sa nemusia trápiť s nákupmi drahých akcií /ETF, ale kúpia za hocijakú sumu, čo je super pri mesačných, alebo pravidelných nákupoch.

Joki

JUGGLER napísal:
Pi 24 09, 2021 7:01 pm
Ja to mám tak ako som písal. je možné, že vám treba splniť aj iné podmienky,napr. vek 21 rokov:

In order to trade on the OTC Pink or ArcaEdge markets, you must add the United States (Penny Stocks) trading permissions. Use the button above or follow the below procedure to update your trading permissions:

Log into Client Portal
Select the User menu (head and shoulders icon in the top right corner) followed by Manage Account

Click on the Configure (gear) icon next to Trading Experience & Permissions
Scroll down to "Stocks", check the boxes for "United States (Penny Stocks)"
Click CONTINUE and follow the prompts on screen.

Please Note

All Users listed on the account must be two-factor authorized, either via SMS, IBKR Mobile Authentication (IB Key) for iOS or IBKR Mobile Authentication (IB Key) for Android, or a Secure Login Device. If the account is linked to a Financial Advisor master account, all Users on the Financial Advisor master account that have trading access to client accounts are required to be two-factor authorized. Accounts where at least one user has opted out of two-factor authentication are not eligible to trade U.S. Penny Stocks.
IBKR requires that clients be at least 21 years old to trade U.S. penny stocks.
In addition the account holder must have the requisite Investment Objectives, Investment Experience and their personal Financial Information must be consistent with Options Trading Requirements as per our website. Be sure to read the notes at the bottom of the table, as they contain important additional information.
U.S. Penny Stocks trading is subject to Pattern Day Trading Rule (only for IBLLC and IBUK securities accounts with balances below 25,000 USD).

P.S. Z obrázka pekne vidno, že už zaviedli fractionálny trading (treba odkliknúť permission ).
Malí investori sa nemusia trápiť s nákupmi drahých akcií /ETF, ale kúpia za hocijakú sumu, čo je super pri mesačných, alebo pravidelných nákupoch.
Juggler, Diiiik za tvoju neúnavnosť a nové info.
Pozeral som to znova, ale tie United States (Penny Stocks) nenašiel. Vek nad 21 rokov mám a tiež pod 25 000$ :D
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Musi sa to dať nastaviť. Pozeral som aj do iného účtu kde takmer ani netrejdim a ide to.
Bude to súvisieť s inými nastaveniami.

Ako prve chod do STOCKS a klikni na to add/edit...či sa ti neobjavia dalšie volby

ked nie, tak v account settings pozri, či máš account type: Margin
ci maš investment objectives: profits from active trading and speculation
či maš pri STOCKS aspon 5 rokov experience a good knowledge
skús si dať permission pre opcie, lebo píšu, že financné info musí byť ako pri opciách ( ta vtedy upozorní, že máš nižší príjem, alebo assetts, tak si daj vyšší..to sú formality

a nakoniec skús ísť do account managementu s normálnej webovej stránky: https://www.interactivebrokers.co.uk/sso/Login?RL=1

P.S. Ja vravím nastavenia ako ich vidím v PC...mobilná appka môže mať iné, alebo tam dočasne môže niečo chýbať.

Joki

Ten IB je ako nejaká hra, jeden krok konečne zvládneš a potom pride druhý.
Prvý:
Prílohy
2DFBFD12-E4F3-455C-97BD-F5BE9114995C.jpeg
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

Joki

Toto je zasa druhý krok, kde keď som chcel potvrdiť
STOCKS s US (penny stock) napisal toto:

To be approved to trade United States (Penny Stocks) Stocks, you must have executed at least 100 prior trades in Stocks, Options or Futures.

Mam tomu rozumieť tak, že musím mať 100 obchodov vykonaných, aby som mohol obchodovať us penny stock?

Neviem, ako to berú, mám šesť pozicii (takže šesť obchodov) na ktorých mám 114 akcii.
Naposledy upravil/-a Joki v So 25 09, 2021 12:07 am, upravené celkom 1 krát.
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

Joki

JUGGLER napísal:
Pi 24 09, 2021 10:05 pm
Musi sa to dať nastaviť. Pozeral som aj do iného účtu kde takmer ani netrejdim a ide to.
Bude to súvisieť s inými nastaveniami.

Ako prve chod do STOCKS a klikni na to add/edit...či sa ti neobjavia dalšie volby

ked nie, tak v account settings pozri, či máš account type: Margin
ci maš investment objectives: profits from active trading and speculation
či maš pri STOCKS aspon 5 rokov experience a good knowledge
skús si dať permission pre opcie, lebo píšu, že financné info musí byť ako pri opciách ( ta vtedy upozorní, že máš nižší príjem, alebo assetts, tak si daj vyšší..to sú formality

a nakoniec skús ísť do account managementu s normálnej webovej stránky: https://www.interactivebrokers.co.uk/sso/Login?RL=1

P.S. Ja vravím nastavenia ako ich vidím v PC...mobilná appka môže mať iné, alebo tam dočasne môže niečo chýbať.
JUGGLER, Ďakujem
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

Joki

Zdravim vas, možno odpoveď aj tebe Ninx.
Ja som evidovaný v programe Stock Yiel EP, ale na účte nemám 50 000$ alebo ekvivalent aj keby som bol rad, ak by tam bolo :D

Dnes som pozeral výpis na IB, dobre tomu rozumiem, že IB zapožičal moje akcie?
Ďakujem za info
Prílohy
7404FCE9-DAA8-4028-A697-E6A0C381C8A8.png
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

o tom Stock Yield Enhancement Programe som nevedel, mam nakupenych viacero akcii ako investiciu, kolko to realne dá? Nevidim ziadne percenta, sumy. Tych 71,67€ je zisk?

https://www.lynxbroker.sk/klienti/caste ... ych-akcii/

Joki

Trumpeta1978, to zatiaľ neviem, dal som to tu na “rozoberanie”…
:wink:
Našiel som to nahodou pri kontrole vypisu.
Ak by to bolo, ako pišeš, bol by som rád, ale nepredpokladám, že to bude toľko.
Naposledy upravil/-a Joki v Ne 26 09, 2021 12:24 pm, upravené celkom 1 krát.
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

Trumpeta1978
Guru Member ****

na nete som nasiel ze zisk je rozdeleny 50/50 spolu s IB, tj clovek dostava polku. A este nieco, ze vraj teoreticky moze byt problem s dividendovymi titulmi. Ale u vacsich uctov to je zaujimave prilepsenie. Asi vyskusam a dam vediet ci z toho nieco kvapká.
https://www.interactivebrokers.eu/es/index.php?f=46957

ATHena
Dátum registrácie: Pi 20 11, 2020 2:02 pm

Príspevok od používateľa ATHena »

Týpek na reddite tvrdí, že má 500k portfólio a sú to centy mesačne, potom v tom threade rozoberajú, že záleží od toho čo držíte, ak máte niečo hard to borrow tak to bude viac. Ale vo všeobecnosti by to malo byť okolo 2% a z toho vám ostane polka.

Link na reddit: https://old.reddit.com/r/interactivebro ... ?context=3

iceberg8
Platinum Member ***

Myslim ze IB ma podmienku bud 50K usd alebo margin ucet
Odoslané z počítača

iceberg8
Platinum Member ***

HTTP Status 503 – Service Unavailable

neksutocny smejd..

trader

Login failed - Failed to send XYZ message - twslaunch.jconnection.e: Can't write to socket, not
connected.
Odoslané z počítača

Fund
Active Member
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 3:46 pm

Príspevok od používateľa Fund »

vedeli by ste niekto poradit,ako nastavit v Client portal permanentne Dark theme (cierny vzhlad) ? Vzdy ked sa nalogujem,je to zmenene na default

Joki

Joki napísal:
Ne 26 09, 2021 8:55 am
Zdravim vas, možno odpoveď aj tebe Ninx.
Ja som evidovaný v programe Stock Yiel EP, ale na účte nemám 50 000$ alebo ekvivalent aj keby som bol rad, ak by tam bolo :D

Dnes som pozeral výpis na IB, dobre tomu rozumiem, že IB zapožičal moje akcie?
Ďakujem za info
Zdravím vás, prikladám výpis na konci mesiaca a zaúčtované platby cez Stock Yiel EP. Tak to bolo nakoniec 0,09 za 9 dní zapožičania. Inak, nemám tam 50 000$ a ani Margin účet.
Prílohy
E14C3E80-4D5D-4F5C-9F41-2351ED48686E.jpeg
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

Trumpeta1978
Guru Member ****

0,09Usd ? nebudem to ani aktivovat.

Joki

Áno, 0,09usd. Počas 9 dni som “zapožičal” rôzne množstvá akcii. Viď. výpis, raz to bolo 39, 30, 21 a atď.
(ešte 14 možností)

(nie som finančný agent)

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****

Trhy idú dole lebo úroky na dlhopisoch rastú. Vie niekto cez čo by som mohol sledovať tie úroky v IB?
Najradšej cez nejaké ETF, aby som nemusel platiť za extra dáta. Dlhopisy je zem neprebádaná pre mňa...

tomáš virdzek
Silver Member *
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 3:17 pm

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Ahoj Juggler,

tými bondami a yieldami to dnes asi nebude ten pád... Ak chceš sledovať čisto nejaké Yieldy na 10 ročné US (hlavný benchmark vládnych dlhopisov US), pozerám jednoducho iba toto, možno pomôže: https://www.cnbc.com/quotes/US10Y?qfsearchterm=

Neviem či má IB nejakú možnosť pozerať čisto Yields, skôr predpokladám, že nie, nie je to žiaden bloomberg terminál.

Pri US ETF môžeš sledovať IEF (7-10 ročné) či TLH (10-20 ročné). Keď padajú na kurze tie ETF, rastú Yields a naopak...
Support a podpora pre užívateľov diskusného fóra http://ako-investovat.sk/diskusia - info@ako-investovat.sk

Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"