Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Zdravim vás, máte niekto skúsenosť, źe ak predávate poziciu tak IBKR do realizovaného zisku resp. z realizovaného zisku odráta aj poplatky pri kúpe a predaji? Napr. Zisk bol 100€ ale kúpa a predaj boli poplatky 4€ takže zisk bol len 96€. Ako papierovo to bude korektné pre DP, ak to vytlačím z IBKR bude tam ta suma 96€ ziksu. Len neviem, či sa tam zarátavajú aj tie poplatky k DP, ako náklad.
Ale asi dôležité sú doklady z IBKR vytlačené…

Diiiik
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

Na výpisu je máš ve zvláštním sloupci, ale započítej je. Je to korektní, poplatky jsou náklad.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Joki pre potreby dane je nutne porovnat NAV k 01.01.2021 a NAV 31.12.2021 a jednotlive polozky NAV spravne danovo zauctovat.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nepametám si už tieto veci, i ked som zakladal spústu účtov. Ono to ide tak nejak krok po kroku a niektoré veci si treba vygúglovať.

Na webe dajú nájsť postupy. Viem, že Lynx mal celý návod.
Vygoogloval som, že návod v SJ je na bluenumbers: https://www.bluenumbers.sk/interactive- ... ovat-ucet/

ked dám do googlu: ,,ako založit účet interactive brokers,, je tam možno 5 liniek a zo 3 videá

Ak človek ovláda angličtinu, tak aj IB má niekde tutorial. U IB sa dajú veci vyhladávať tak, že sa ide na ich základnú stránku:
https://www.interactivebrokers.com/en/home.php ...a vpravo hore je znak LUPY, kde do políčka search zadá hľadaný výraz.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

JUGGLER napísal: Pi 03 12, 2021 11:22 pm Ak človek ovláda angličtinu, tak aj IB má niekde tutorial. U IB sa dajú veci vyhladávať tak, že sa ide na ich základnú stránku:
https://www.interactivebrokers.com/en/home.php ...a vpravo hore je znak LUPY, kde do políčka search zadá hľadaný výraz.
Clovek co neovlada anglictinu, by si ucet v IB podla mojho nazoru nemal otvarat. So slovencinou sa tam nedohovorite.
Z casu na cas, ked sa budete prihlasovat do portalu, budu po Vas chciet aby si potvrdili existujuce udaje, alebo vyplnili novy formular, kvoli novym nariadeniam/povinnostiam a pod. Aj preto je dobre ovladat anglictinu.

Tip k bezpecnostnym otazkam co tam vyplnate. Musia byt 3. Budu chciet od Vas vsetky 3, ked budete volat na support.
Ak ich vyplnite v slovencine ratajte s tym, ze budete hovorit s anglicky hovoriacim clovekom, tzn ze ak mu precitate vetu v slovencine nebude schopny Vam pozorumiet. Budete musiet kazde pismeno vyhlaskovat - anglicky.
Z pohladu bezpecnosti je dobre, pokial bude bezpecnostna otazka/odpoved v slovencine, len si budte vedomi moznych komplikacii z toho plynucich.
miror
Gold Member **
Príspevky: 497
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 142 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa miror »

Pri MIFIR je problem, ze ked som zadal, ze mam DIC (co mam aj ked nie som podnikatel/zivnostnik), tak to nic nebralo (ani dic ani rodne cislo ani cislo OP, ktore tam predvyplnilo). Tak som sa zaregistroval, ze nemam Dic a uz to preslo s rodnym cislom. Bez zadania (ako pise vyssie alojz - s NO ze nemam) to do dalsieho kroku nepreslo.
Hazelhof
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 06 12, 2021 12:18 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hazelhof »

Zdravim. Cez IBUK som nemohol kupovat US ETF (SPY, QQQ) pred migraciou som zrusil ucet. Ako je to teraz po migracii v IBCE HU to uz ide alebo su tam tie iste restrikcie? Ma IBCE to iste portfolio akcii alebo tam nieco chyba? Dakujem
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rmaly »

Hazelhof napísal: Ut 07 12, 2021 10:22 pm Zdravim. Cez IBUK som nemohol kupovat US ETF (SPY, QQQ) pred migraciou som zrusil ucet. Ako je to teraz po migracii v IBCE HU to uz ide alebo su tam tie iste restrikcie? Ma IBCE to iste portfolio akcii alebo tam nieco chyba? Dakujem
Tak podla mna to, ze nemozes kupovat US ETF bude duplovane platit v HU (lebo je to dosledok nariadenia EU)... skor keby sa ti podarilo zostat v UK (co sa asi neda) by to mohlo byt potencialne inac kedze brexit...
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

rmaly napísal: St 08 12, 2021 12:52 pmskor keby sa ti podarilo zostat v UK (co sa asi neda) by to mohlo byt potencialne inac kedze brexit...
No, zjevně dá. Můj účet tam zůstal, ač manželce ho přesunuli. Mám F&F, můj advisor account zdvojili, takže mám jeden v HU a jeden v UK, pod tím v HU je client account manželky a pod tím v UK můj. Nevím, proč jsem tam zůstal, možná kvůli vysoké roční sumě fees.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

...kde sa da zistit pod ake IB patrim?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fund napísal: St 08 12, 2021 5:27 pm ...kde sa da zistit pod ake IB patrim?
vygeneruj si report, alebo aktivity statement. V hlavičke musíš mať v ktorej inštitúcii máš účet.

Retail nemôže u IB obchodovať americké ETF. Ale iba americké, lebo nesplňajú kritéria MIFID..všetci EU klienti musia mať KIID letáky o riziku a pod. a to amíci odmietli urobiť. IB to proste zablokovalo, aby si nepohnevali EU regulátorov ( a nedostali pokuty ).

Ináč právne je to volovina, lebo by to malo platiť iba pre tých čo chcú vstúpiť do fondu ako podielnici ( ako sa vstupuje do podielových fondov ). Ak sa fond obchoduje na burze, tak sa kupuje/predáva za trhovú cenu a tam by žiadne obmedzenie pre retail nemalo byť, ved môžeme obchodovať deriváty, opcie, pákové produkty, mimoburzové cenné papiere, podvodné penny stocks, teda všetko. Takýto právny názor prijalo FIO a oni nemajú problém ponúkať americké ETFs, kedže ide o produkty obchodované na burze.

Z investičného hľadiska nám to nejak extra nevadí, lebo americké ETFs nie sú akumulačné. To znamená, že vyplácajú dividendy, sídlia v USA a obchodujú sa v USD. naši investori viac využívajú európske verzie amerických indexových ETFs , ktoré sú akumulačné, sídlia v EU a obchodujú sa v eurách. U SP500, nasdaqu, MSCI World je to investične výhodnejšie...dividendy sa reinvestujú vo vnútri fondu a všetko je po 1 roku oslobodené od daní, odvodov, od hlásení da§ňovému..proste ideálna investícia bez menovej konverzie, rovno v EUR.

Americké ETFs sú pristupne ak získate štatút profesionála (firma a pod..ale treba platiť pro dáta, mať roky skúsenosti atd. ) Pri obchodovani sa dá na to vykašlať a v pohode obchodovať cez futures, minifutures, alebo microfutures. Aj Forex ktorý je u IBCE zakázaný. Ked chcem otvoriť napr. 3 x Nasdaq (TQQQ ) a nechce sa mi kupovať futures, tak môžem obchod urobiť cez opcie na TQQQ.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

JUGGLER napísal: St 08 12, 2021 5:44 pm vygeneruj si report, alebo aktivity statement. V hlavičke musíš mať v ktorej inštitúcii máš účet.
...diky za info,vytvoril som statement,pobocka je Hungary
Hazelhof
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 06 12, 2021 12:18 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hazelhof »

JUGGLER napísal: St 08 12, 2021 5:44 pm Z investičného hľadiska nám to nejak extra nevadí, lebo americké ETFs nie sú akumulačné. To znamená, že vyplácajú dividendy, sídlia v USA a obchodujú sa v USD. naši investori viac využívajú európske verzie amerických indexových ETFs , ktoré sú akumulačné, sídlia v EU a obchodujú sa v eurách. U SP500, nasdaqu, MSCI World je to investične výhodnejšie...dividendy sa reinvestujú vo vnútri fondu a všetko je po 1 roku oslobodené od daní, odvodov, od hlásení da§ňovému..proste ideálna investícia bez menovej konverzie, rovno v EUR.

Americké ETFs sú pristupne ak získate štatút profesionála (firma a pod..ale treba platiť pro dáta, mať roky skúsenosti atd. ) Pri obchodovani sa dá na to vykašlať a v pohode obchodovať cez futures, minifutures, alebo microfutures. Aj Forex ktorý je u IBCE zakázaný. Ked chcem otvoriť napr. 3 x Nasdaq (TQQQ ) a nechce sa mi kupovať futures, tak môžem obchod urobiť cez opcie na TQQQ.
Vieš prosím napísať, ktoré sú európske akumulačné ekvivalenty ETF pre SPY a QQQ? A cez čo sa dajú obchodovať? žeby aj IBCE.
Dakujem

Co ze to uz ani forex neni v IBCE, a to uz z akeho dovodu? Forex sice teraz ked som vystupil z IB obchodujem cez Dukascopy ale aj tak to nechapem, pred desiatimy rokmi z IB islo vsetko. Vyvoj ide nejak opacnym smerom nie :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Preberali sme nedávno: viewtopic.php?f=3&t=24785
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Filip26
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Ne 07 03, 2021 6:06 pm
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Filip26 »

Hazelhof napísal: Št 09 12, 2021 7:11 pm Vieš prosím napísať, ktoré sú európske akumulačné ekvivalenty ETF pre SPY a QQQ? A cez čo sa dajú obchodovať? žeby aj IBCE.
tu nájdeš všetky ETF, ktoré vieš ako retail v EU kúpiť www.justetf.com

SP500
https://www.justetf.com/en/find-etf.htm ... Order=desc

Nasdaq 100
https://www.justetf.com/en/find-etf.htm ... Order=desc
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Viete sa dnes (teraz ) nalogovať do TWS? Zdá sa, že dne IB updejtovalo verziu, ale nefunguje im.
Downloaduje to aplikáciu dlho, až kým sa nestratí connection..po obnovení znova downloaduje...nekonečne dlho. Skúsil som aj na druhom PC..to isté.
Len čo natiahlo novú verziu TWS stable...po zadaní login údajov, nie a nie sa dostať dnu.
Dnešný trading prvykrát v živote musím oželieť. mal som pripravené 2 akcie a TWS som začal otvárať tesne pred 22,00. Teraz je po 22,30 a nie som in.

Ináč, neviete ako to je z mobilom? Okrem normálnej mobilnej appky, som na stretnutí s niekym na pive videl TWS v mobile. Na stránke IB také neviem nájsť, ale našiel som takú stránku: mobiletws.com...kde vyzerá, že existuje:

iTWS for iPhone
iTWS for iPad
mobileTWS for android

https://www.mobiletws.com/mobile/mobiles.php
Prílohy
IB mobil TWS.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaja »

TWS mi jede, ale mám ji puštěnou dlouho.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaja napísal: Ut 14 12, 2021 10:52 pm TWS mi jede, ale mám ji puštěnou dlouho.
Dík.
Už som sa dostal dnu. 50 minút pomalého downloadovania: Build 981.3f, Dec 14.
Ked to neopravia tak si prichystaj hodinu času na update.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Juro
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 19 12, 2021 12:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Juro »

Zdravim vas.
Rozhodol som sa pre zalozenie uctu u IB. Prave si zistujem ako a postupuje pri vytvarani uctu a je tam cast kte sa udava :

Employed Status Employed – zamestnaný (Zadáte údaje zamestnávateľa)
Retired – Dôchodca (Bez zadania ďalších info)
Self-Employed – SZČO / podnikateľ (Zadáte údaje firmy)
At-Home Trader (No Other Occupation) – Obchodník / trader bez inej práce (Bez zadania ďalších info)
Student / Intern – Študent / stážista (Bez zadania ďalších info)
Homemaker – domáci majster (Bez zadania ďalších info)
Unemployed – nezamestnaný (Bez zadania ďalších info)


Ja som SZCO/ platca DPH,avsa na burze si chcem zhodnocovat svoj osobne peniaze na dvochodok a nie je to predmetom podnikania.
Mam tam teda zadavat kompletne udaje firmy aj s cislom pre DPH/VAT ?

Ospravedlnujem sa za mozno hlupu otazku ale nenasiel som zatial na nu odpoved.

Juro
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zakladáš ako individual ...živíš sa ako selfemployed a zadáš údaje tvojej firmy szčo. Ak máš názov firmy identický s tvojim menom, môžeš dať do poznámky. Ked zakladaš margin účet, tak im ide o tvoju solventnosť ( ako banke pri úvere..pravidelný príjem, čo najvyšší, čo najvyšší majetok a pod. )
Pri margin treba uvádzať aj nejaké roky skúsenosti a praxe. Dosť šrubujú tie margin požiadavky. Najlahšie je založiť cash účet.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Juro
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 19 12, 2021 12:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Juro »

Ďakujem za odpoveď.
Takže podmienky na IB mi ostávaju rovnaké ako pre napr. ´´zamestnaný´´ a pripadný zrealizovaný zisk uvediem ako každý iný príjem v daňovom priznaní z čoho potom zaplatím daň + odvody.
Chápem správne?
Používateľov profilový obrázok
DanteUnchained
Guru Member ****
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: So 05 06, 2021 12:26 pm
Has thanked: 17 times
Been thanked: 65 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa DanteUnchained »

A ak nahodou mas crypto absolutne to tam nepis, lebo budu po tebe chciet zdokladovat v ramci KYC.
Juro
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 19 12, 2021 12:16 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Juro »

Krypto zatial nemam
miso901
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 21 12, 2021 8:28 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa miso901 »

Ahojte,

mam otazku ohladom MiFIR identifikatora. Nedavno som si zalozil individual, cash ucet na IBKR. Pri registracii som zadaval, okrem ineho, udaje o OP (cislo a platnost) a MiFIR identifikator -- rodne cislo.

Po registracii, schvaleni uctu a naslednom prihlaseni ma IBKR ziadali o vyplnenie MiFIR znova. V account management-e nebol MiFIR vyplneny, tak som tam zadal zase rodne cislo, uploadol som potrebne dokumenty a zmena bola schvalena.

Po schvaleni mi v account management z Identification Number fieldu zmizlo cislo OP s jeho platnostou (tak som to tam mal pred pridanim MiFIR) a nahradilo sa mi to MiFIR identifikatorom (rc). Identification type je stale National ID.

Teraz tam nemam o mojom OP nikde zmienku. Je to tak spravne? Mate to tak aj vy?
Vdaka.
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hawk »

U mňa je to ako píšeš, tiež ma to prekvapilo ale nechal som to tak keďže rodne číslo mi neexpriruje...:-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Juro napísal: Po 20 12, 2021 12:14 pm Ďakujem za odpoveď.
Takže podmienky na IB mi ostávaju rovnaké ako pre napr. ´´zamestnaný´´ a pripadný zrealizovaný zisk uvediem ako každý iný príjem v daňovom priznaní z čoho potom zaplatím daň + odvody.
Chápem správne?
Áno. Jedine ako fyzická osoba ( občan ) môžeš využiť daňové oslobodenie po 1 roku držania cenných papierov. Keďže píšeš, že chceš investovať dlhodobo na dôchodok - to je pre teba podstatné.

Ako živnostník si podnikateľ a zdaňuješ príjmy z podnikania. Pre SZČO neexistuje možnosť, aby si mal v ŽL predmet podnikania, že môžeš obchodovať na vlastný účet. To môžeš len ako právnická osoba.

https://www.companyconsulting.sk/blog-1 ... na-zivnost
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa gardenerr »

Neviete mi pls poradit preco ked si dam vyhladat Ticker T3KE, ktory by mal byt na XETRU (https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 00#listing), tak mi nedovoli nakupovat (nemam permission)? Ale ked si hodim ticker na to iste etf, len na inu burzu - ITEK - tak mi uz nakupovat ide, akurat teda cez ine burzy, nie XETRU. Pouzivam WebTrader. Dik!
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa hokaido »

Niektore tickery sa nedaju obchodovat v IB na Xetre, tu si to vies overit.
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=463
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ale v Nemecku sa dá kúpiť. Za eurá, ten T3KE čo je cez VALUE ked si rozklikneš na detail, tak zistíš že má nemecký ISIN.


P.S. Ale iné som sa prišiel spýtať. Či aj Vám padá posledná verzia TWS v PC. Normálne vypne a zmizne celá TWS ked si napr. pozerám graf.
Treba sa opakovane prihlásiť, čo mi lezie na nervy. Zmizne to 2 x až 3 x za session..dúfam, že to je iba bug, ktorý odstránia...
Prílohy
HaN GINS.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
gardenerr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 9:41 pm
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa gardenerr »

Dik, cez ten nemecky ticker mi to ale ukazuje, ze nemam permission na obchodovanie. A cez tu taliansku burzu je to ok nakupovat, ci tam je to neiste kvoli daniam? (TWR nepouzivam, tak neviem co sa tam deje)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Permissons treba zakliknut jednotlive krajiny v EU. Mne stačí Nemecko a Swiss. Taliansko radšej vynechaj. Jednak sú bordelári a jednak majú nejaké vysoké zrážkové dane, ktoré sa asi týkajú len ich rezidentov, ale nedivil by som sa, keby ich naúčtovali aj ostatným...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Nemate skusenost ako IB postupuje ak ste v shorte na akcii a ta je delistovana z burzy, ako sa to v tomto pripade vysporiada?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hawk »

Mate niekto separatny dalsi ucet u IB kt je linkuty ku vasmu (rovnake credentials) - chcel som otvorit dalsi ale vyzaduje to vsetky detialy akoby som otvaral novy ucet (vcitane OP, selfie,...) co je blbost kedze vsetko uz maju a ja len otvaram dalsi ucet linknuty ku vsetkym mojim info v prvom ucet....nemate skusenost ?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

Zdravim vás, chcem sa podeliť a aj informovať.
Asi pred dvoma mesiacmi som pisal o (Stock Yield Enhancement Program). Teraz som si to všimol detailnejšie v januarovom vypise. Za mesiac december mi pri prišlo na účet 35,84$. Viď priloha.
IB si zapožičiava na dennej báze 4-5 spoločnosti z môjho portfólia a asi 200-250 kusov akcii.

P.S. Len taká malá osobná pripomienka, ja to budem zdaňovať resp. uvádzať v DP.
Prílohy
3514E039-D876-4293-AB56-BB7C898C99AB.jpeg
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

pokus napísal: Pi 07 01, 2022 11:33 am A budes to zdanovat/uvadzat ako co?
Príjem z cenných papierov. Len to mi vychádza ako možnosť.
Ide o príjem zo zapožičania akcii / cp.


-Cenné papiere – patria sem akcie, ETF, ETC a dlhopisy
-Deriváty – Futures, CFD, Forex (ak sa nejedná len o zmenu mien), opcie na futures..
-Opcie na akcie
-Kryptomeny (virtuálne meny)
-Dividendy - podieli na zisku spoločností
-Podielové fondy
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
qwerty1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 12 01, 2022 10:04 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa qwerty1 »

Nazdar mam otazku.

Mam Interactive Brokers ucet. Pracoval som davnejsie v USA pre jeden startup kde som dostal akcie. (Momentalne uz par rokov zijem na Slovensku)
Tento startup vyzera ze v lete bude mat IPO a pojde na burzu. Stahuje sa na tieto akcie odpustenie dani po 1 roku?
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 172 times
Been thanked: 223 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Joki »

qwerty1 napísal: St 12 01, 2022 10:19 am Nazdar mam otazku.

Mam Interactive Brokers ucet. Pracoval som davnejsie v USA pre jeden startup kde som dostal akcie. (Momentalne uz par rokov zijem na Slovensku)
Tento startup vyzera ze v lete bude mat IPO a pojde na burzu. Stahuje sa na tieto akcie odpustenie dani po 1 roku?
Áno, po roku držania je akcia oslobodená od daní.
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Zdravym
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Pi 30 07, 2021 1:55 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Zdravym »

qwerty1 napísal: St 12 01, 2022 10:19 am Nazdar mam otazku.

Mam Interactive Brokers ucet. Pracoval som davnejsie v USA pre jeden startup kde som dostal akcie. (Momentalne uz par rokov zijem na Slovensku)
Tento startup vyzera ze v lete bude mat IPO a pojde na burzu. Stahuje sa na tieto akcie odpustenie dani po 1 roku?
Podla mna toto je tvoj pripad:

Otázka č. 4 - oslobodenie príjmov z predaja cenných papierov v roku 2021

Daňovník v auguste 2021 predal cenné papiere za 3 200 eur, ktoré boli prijaté na obchodovanie na regulovanom trhu v SR vo februári 2021. Cenné papiere nadobudol v decembri 2019 v hodnote 2 000 eur. Je príjem z ich predaja oslobodený od dane z príjmov?

Odpoveď

V tomto prípade je splnená podmienka ročného vlastníctva cenného papiera v momente jeho predaja, ale druhá nová podmienka a to ročná lehota od prijatia na regulovaný trh nebola splnená, a preto príjem z predaja tohto cenného papiera nie je od dane z príjmov oslobodený podľa § 9 ods. 1 písm. k) zákona o dani z príjmov. U daňovníka ide o zdaniteľný príjem podľa § 8 ods. 1 písm. e) zákona. Základ dane („zisk“) z predaja je 1 200 eur (3 200 – 2 000), pričom daňovník si môže uplatniť ešte oslobodenie 500 eur podľa § 9 ods. 1 písm. i) zákona o dani z príjmov. Do daňového priznania teda uvedie príjem z predaja cenných papierov v sume 700 eur (1 200 -500).
Hazelhof
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 06 12, 2021 12:18 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hazelhof »

Rozmyslam sa po nejakej dobe vratit do IB (teraz uz IBCE).
Ako je to teraz s datami, stale tam treba platit 10$/mesacne za ten zaklad americke akcie...
Po novom su ze bez inactivityfee ale za data musis platit aj tak nie?
Lebo ked investujes dlhodobo (aspon cez rok) mas tam napr. USstock a SXR8.xetra tak nemas aktivitu na komisiach nad 30$/mesacne aby ti odpustily (waiver) 10$ za data nie?
Alebo nakupit a data vypnut :) ?

druha otazocka IBCE tiez umoznuje parcialne nakupovanie USstock? aj na takyto fragment akcie plati rocny test?
dik za objasnenie.
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Fund »

@Hazelhof...otazocka,co je IBCE?
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"