Aky broker na nakupovanie ETF (male objemy)

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
user27
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Št 09 02, 2017 10:32 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Aky broker na nakupovanie ETF (male objemy)

Príspevok od používateľa user27 »

Zdravim,

Priatelke som rozpraval o investovani, radej jej s 2.3.pilierom, teraz samo odseba prisla, ze by chcela aj zacat investovat (IWDA).

Na moje prekvapenie Degiro, uz neumoznuje slovenskym rezidentom zalozenie noveho uctu.

Hladam nieco, kde by sa dali investovat male objemy (100-200 eur) a neboli by tam velke poplatky (degiro malo nakup svetobveho indexu zadarmo 1x mesacne).

Co je v tomto pripade alternativa ?

diky
Fuzata babka
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2017 7:34 pm

Re: Aky broker na nakupovanie ETF (male objemy)

Príspevok od používateľa Fuzata babka »

Ak chvilku vydrzi tak je moznost pockat na Degiro.

Volal som im na Support ako to vyzera so SR obcanmi a povedali mi ze do konca roka planuju otvorit aj slovensku verziu. Avsak ci sa im to podari a bude to neviem slubit ani nijako podlozit. Toto mi len bolo povedane na supporte
Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 8:21 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky broker na nakupovanie ETF (male objemy)

Príspevok od používateľa Skrblík »

Navážu na tuto diskusi, ať zbytečně nezakládám nové vlákno. Kde pravidelně investovat do ETF, abych mohl zároveň kupovat frakční akcie (necelé kusy)? IB to umožňuje jen u amerických akcií. Nutnost kupovat celé akcie kazí celou myšlenku průměrování, kdy při stejné částce kupuji více při poklesu.
finlib.cz, informace ze světa investic
hatti
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 30 01, 2021 9:29 pm
Been thanked: 8 times

Re: Aky broker na nakupovanie ETF (male objemy)

Príspevok od používateľa hatti »

Pre pravidelnu investiciu s kupou frakcii viem zatial o tychto:

Finax (musis zobrat ich skladbu ETF portfolia)
Portu (vo vlastnej STRATEGII si mozes vybrat ktore ETF chces mat, je aj nizsi poplatok oproti ich PORTFOLIU)
EIC (ETF podla vlastneho vyberu)
Trading212 (ETF podla vlastneho vyberu)
ETFmatic (musis zobrat ich skladbu ETF portfolia ale mozes nastavit vlastne vahy, teda aj napr. 0%, maju iba distribucne ETF, tak ak chces iba akumulacne, tak tu nie)

O kazdom z vyssie uvedenych je vlastna tema tu vo fore, skus pozriet, su tam uvedene aj poplatky.
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: Aky broker na nakupovanie ETF (male objemy)

Príspevok od používateľa oko »

Ahojte, pozeral som aj jednotlive temy aj moznosti toho Portu. Ma niekto realne skusenosti s Portu?

Juggler velmi dobre v etoro vlakne popisal problem pri CFD ale vyslo mi z toho, ze ked sa na Trading212 alebo etoro vyhneme CFD tak su vlastne najlacnejsi. Etoro ma aj tu SIPC ochranu. Alebo som nieco prehliadol? Dakujem za info.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Aky broker na nakupovanie ETF (male objemy)

Príspevok od používateľa capitalcapital »

oko napísal: Ne 19 12, 2021 10:12 am Ahojte, pozeral som aj jednotlive temy aj moznosti toho Portu. Ma niekto realne skusenosti s Portu?

Juggler velmi dobre v etoro vlakne popisal problem pri CFD ale vyslo mi z toho, ze ked sa na Trading212 alebo etoro vyhneme CFD tak su vlastne najlacnejsi. Etoro ma aj tu SIPC ochranu. Alebo som nieco prehliadol? Dakujem za info.
V Portu vlákne nájdeš asi dostatok informácii, nie je to úplná novinka, takže skúsenosti sú.

Portu - vyskladáš si portfolio a potom už len posielaš peniaze zo svojej banky, samotné investovanie realizujú oni.

Trading212 a Etoro - skôr využívajú ľudia čo chcú investovať sami, čiže každý nákup si realizujú individuálne priamo z platformy.
Nedávno aj Trading212 priniesol možnosť vyskladať si portfólia, ale s tým nemám skúsenosť.
oko
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Po 18 03, 2013 9:25 pm
Has thanked: 2 times

Re: Aky broker na nakupovanie ETF (male objemy)

Príspevok od používateľa oko »

Dakujem, tu Portu temu som prehliadol. Realizovat pokyny ale nie je problem napriamo, asi vychadza potom lepsie to Etoro alebo Tastyworks kvoli SIPC?
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"