Fio o.c.p.

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Fio o.c.p.

Príspevok od používateľa Dana »

Prekvapuje ma, že Fio platí poplatky do Garančného fondu, čo znamená, že ak by sa dostali do platobnej neschopnosti je tu záruka na 90 %-nú náhradu škody maximálne do výšky 20 000 EUR, teda niečo podobné ako pri termínovaných vkladoch. Zatiaľ som vôbec nepočula, aby také niečo platilo napr. pre podielové fondy. Takže na jednej strane aspoň trochu potešujúca vec.
Na druhej strane ma však zlostia, že vôbec nemienia robiť zmluvy na deti. Neviem, ako si potom máme uplatňovať tie daňové výhody. Takže hneď na začiatku začínam s nimi bojovať " za lepší zajtrajšok". Nejak ich presvedčiť musím, aby to zmenili, však to nemôžu myslieť vážne, veď je to celé blbosť.
Najlepšie, že sa s takou požiadavkou ešte nikdy nestretli. Zaujímavé....
A ešte keby sa cez nich dali nakupovať aj certifikáty s lepšími poplatkami ako v Privatbanke, tak by to mohlo byť celkom dobré. Skúsila som im o tom napísať, však sú obchodníci s cennými papiermi aj keď tomu veľmi neverím, ale za pokus to stojí.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

S tými deťmi to môže súvisieť s tým, že o.c.p. by mal nejako zohľadňovať rizikový profil klienta podľa dotazníku. No a možno podľa toho sú tie deti úplne nevhodné na obchodovanie.
Je to blbosť keď nakoniec existujú o.c.p. čo tlačia klientov do rizikových obchodov a nič sa nedeje.
Navrhni to ale nejakému šéfovi a uvidíš.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Dieťa je vo všetkom zastupované zákonnym zástupcom, teda aj ten dotazník bude robiť zákonný zástupca a nie dieťa. Iba to na jeho meno znie, nič viac.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

Fio

Príspevok od používateľa pav_12000 »

Má niekto reálne skúsenosti s investovaním do akcií prostredníctvom FIO e-Brokera? Ak áno, tak dobré, alebo zlé?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja zatiaľ dobré, ale inak som čítal stažnosti ľudí keď sa im zle napr. načítali peniaze na účet keď si ich tam poslali (číslo sedelo, len to bolo v inej mene).
Inak je podľa mňa OK. Menil by som možno za Brokerjet ak by na Slovensku bol, keďže je pod bankovou skupinou Erste Bank.
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Re: Fio

Príspevok od používateľa 8x »

pav_12000 napísal:Má niekto reálne skúsenosti s investovaním do akcií prostredníctvom FIO e-Brokera? Ak áno, tak dobré, alebo zlé?
Ja cca 1 mesiac. Tak co ti budem rozpravat? :)
Mensi problem bol pri medzibankovom prevode penazi z Tatra Banky na ich $ ucet v CSOB. Prisiel mi list postou, ze sa transakcia neuskutocnila z dovodu neplatneho uctu prijemcu.
Nakoniec som peniaze vybral v hotovosti a vlozil priamo v CSOB na ich dolarovy ucet, musis ale uviest, ze vkladas na "ucet korporatnej klientely". Peniaze boli pripisane na obchodnom ucte cca 2-3 dni.
Inac zatial za ten mesiac celkom OK.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

ešte by som dodal, že ich filtre ani celý systém hladania a sledovania akcií a portfólia nepoužívam. Len cez e-brokera nakúpim a kontolujem si stav účtu v SKK.
Inak vyberám na spravodajských fin. portáloch.
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

To admin a 8x

Príspevok od používateľa pav_12000 »

... ich filtre ani celý systém hladania a sledovania akcií a portfólia nepoužívam.

Z akého dôvodu nepoužívaš?

Inak vám obom ďakujem za info.
Chystám sa predať nejaké podielové fondy a skúsiť to priamo s akciami.
Tým, že na základe vašich skúseností budem presúvať cash, ušetrím čas a vyhnem sa možným problémom. :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

No lebo napr. na finance.yahoo.com a inde sú lepšie. Viaz ich nájdeš v kategórií odkazy na tomto fóre. Ak nevieš aspoň trošku anglicky postačí aj to čo má FIO v e-brokeri.
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

Príspevok od používateľa pav_12000 »

Dík, angličtina našťastie nie je problém :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Utrpení s FIO

Príspevok od používateľa Ladis »

Kolega Dakel si u Fio během půl roku už poněkolikáté marně stěžuje , že mu nepřipsali na konto dividendy Iberdrola z 3.7.2006. Ibedrola posílá dividendy 2x ročně a poslala 2.1.2006 0,31 euro netto a 3.7.2006 0,44 euro netto , on má akcie Iberdrola nonstop od 2005 , 2.1.2006 dividendy dostal a 2.1.2007 taky , o ty 2. loňské z 3.7. však musí marně na Fio posílat reklamace. Dividendy IBERDROLA :
http://www.bolsamaria.com/webn/analisis ... asp?TI=IBE
Už mohl dávno požádat Brokerjet , aby všechny jeho akcie a peníze od Fio vtáhnul a konto u Fio mu zrušil , to by Brokerjet udělal zadarmo. Když já jsem reklamoval , že mi Brokerjet zapoměl připsat na konto dividendy , za týden to bylo. Já dostávám dividendy 18x ročně , mám termíny z jednoho roku na papíře a když nejsou jiného roku maximálně 1 měsíc později na kontě , už bych to reklamoval u Brokerjet nebo Citibank.
.
Kolega Robert si stěžuje : " Prisel jsem o vsechny úspory z duvodu propadu akcie na polovinu prostrednictví margin operací. Me snízil broker Fio behem dvou týdnu úroven rucení z 25% na 50%. Podstatou je vlození jen 25% - 50% svých penez a na zbytek akcií Vám broker pujcí. Pri poklesu rucení pak narázíte na výzvy dolození dalsí hotovosti nebo prodání akcií se ztrátou a muzete prijít i o vse. Ve víre, ze pokles preziju jsem to nechal být , az byl úcet v minusu a musel vse zrusit. Broker Fio byl nedostupný , neochotný Vám zachránit peníze. Ztráty jsem likvidoval jeste pul roku. "
Naposledy upravil/-a Ladis v Po 22 01, 2007 3:11 am, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

No ale to je vec každého nákupu na margin.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Pav, Fio ti už poslalo nejakú odpoveď? Ja ani neviem, čo Ti mám napísať, lebo pri tej demo verzii to veľký význam nemá. Nákup a predaj je tiež jednoduchý, chcela som si to spraviť aj sama, len som tam dávala zlý menový účet, takže som im aj tak musela zavolať. Ak budeš mať riadneho e-brokera, tak sa ozvi - potom sa to už dá prebrať ináč. Však uvidíš, čo ti aj oni pri zmluve vysvetlia. /ak ich o to požiadaš./
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

A kam si investovala?
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

Príspevok od používateľa pav_12000 »

Dana napísal:Pav, Fio ti už poslalo nejakú odpoveď?
Áno, po treťom maili sa toho chytil konkrétny človek a napísal mi, že skúsil vklad a výber CP z môjho demo účtu a že to funguje. Skúsil som znovu aj ja a fungovalo to tiež. Zatelefonoval som mu, aby som mu poďakoval a spýtal sa čo s tým urobil. Povedal že nič. Neviem ako je to možné, ale muselo to byť nejako zablokované a pri tom jeho vklade a výbere sa to odblokovalo. Odvtedy to funguje bez závad. :D
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Zatiaľ tak po troške Rusko, Čína, Kórea./uvidíme, ako sa to bude vyvíjať/
A viac ku nim dám, až keď z nich vytlčiem tie zmluvy na deti./bude to ťažké/. Je to s nimi hotová katastrofa. Absolutne sa asi nemienili tým zaoberať. Keďže som videla, že odpovede sa asi opäť nedočkám, tak som im tam pekne provokačne hodila paragrafy, ktoré porušujú, s tým, že by sa patrilo, aby svoju chybu čím skôr napravili. Ako sa dalo čakať, odpoveď prišla okamžite v tom zmysle, že je mi zbytočné vedieť, čo sa píše v zákonoch, lebo oni majú svoje vnútorné predpisy. Tak sme pokračovali ďalej, či by nechceli rozmýšľať o zmene svojich predpisov, aby tým neporušovali naše aj detičkovské práva. Tak konečne horko-ťažko zaznelo, že to pošlú na ich právne oddelenie. A teraz som strašne zvedavá, aký dlhý čas to tam budú tí ich právnici riešiť. Dnes bez drzosti človek nedosiahne nič. A také tiché decko som niekedy bola.
Akurát neviem, čo teraz s tými certifikátmi. Ten Vietnam a Bulharsko/malá-nemalá krajina/ ma riadne provokujú. A ostatné už radšej ani nechcem pozerať.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Pav, to je zaujímavé, však s tým naozaj muselo niečo byť, hlavné, že to ide. Ak budeš chcieť niečo vedieť, tak napíš.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Kúpila si ETFká od Ishares a Lyxxor?

Čo sa týka daňovej optimalizácie a účtov na deti, skús to radšej poslať ako návrh mailom šéfovi do BA prípadne do Prahy. Argumentuj prilákaním nových zákazníkov na toto a možno tým vyriešiš aj svoj problém.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

ETF som kúpila presne tak ako píšeš.
Čo sa týka Fia, však s kým asi komunikujem, ale na seminári vyzeral byť oveľa ústretovejší ako je to teraz. Aj novými zákazníkmi som argumentovala, ale zdá sa, že na to kašlú. A keď som písala o certifikátoch, či by nemohli nad nimi uvažovať a pritom jasne spomenula Stuttgart /Frankfurt sa bojím spomenúť, keďže som si s tým už v Košiciach užila svoje/, tak mi odpíše, že v Berlíne a v Mníchove je zlá likvidita a že aj tak by o to nebol záujem. Tak som sa mu to pokúsila ešte raz dosť obšírne vysvetliť, že nikde žiaden problém s likviditou nebude, ale keď vidím, aký systém u nich je a o snahe a ústretovosti ani nehovoriac, tak to asi škoda s ním riešiť. A s tou Prahou neviem. Však ani neviem, komu tam napísať. Ale najprv asi tie decká doriešiť, dúfam, že sa to zvládne aj u nás na Slovensku.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
rr
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 05 12, 2006 4:30 pm

Príspevok od používateľa rr »

Tie ETF Rusko, Korea atď si kupovala na nemeckej burze alebo americkej? Jedna je nákup za eura , druhá za doláre. Na rozdiel mien
mnohý z nás doplatili.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Na nemeckej na menový úver.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
rr
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 05 12, 2006 4:30 pm

Príspevok od používateľa rr »

Mne osobne sa zdá dolár "nebezpečnejšia" mena ako euro. Asopň za posledné roky to tak bolo.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Až na to, že v tomto prípade investuješ do ruskej a kórejskej meny. Nie do dolára a eura. Takže je fuk kde to kúpiš.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ešte ma napadlo, že či som tu všade dosť zrozumiteľne vysvetľoval toto:

Zaisťovať pokles meny by som mal len ak investujem do tejto meny.

Danka investuje v Rusku a Kórei, nie v európskej menovej únii. Tak neviem aký na to máte názor, ale ja si myslím, že ide o špekuláciu na pokles meny a nie zabezpečenie menového rizika.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Tak ja tomu už prestávam rozumieť úplne. Menový úver chápem ako zaistenie Skk voči Euru, bez ohľadu na to, kde investujem. Ak budem chcieť Eur zameniť do korún, tak by mi tú zámenu mohli urobiť tým istým kurzom za aký mi teraz zamieňali Skk na Eur. Ináč neviem, o čom to zaistenie potom je. A ak investujem do inej meny ako EUR /mimo EMU/, tak sa ešte naviac robí prepočet z inej meny do EUR, čo sa už ovplyvniť nedá. Preto ja neviem, čo sa myslí tou špekuláciou.
Akurát, že nie som si istá, či to naozaj takým istým kurzom zamenia aj späť. Veď v čase, keď mohli robiť zámenu /neviem presne v ktorý deň/ sa kurz Skk voči Eur pohyboval okolo 34,70 a podľa toho, čo vidím v e-brokeri to vyzerá, že to zamenili kurzom 35,56, čo sa mi zdá nehorázne veľa. To ako keby ani nebola Devíza predaj, ale snáď Valuta a myslím, že by to mali robiť kurzom stred a nie takto. Však taký kurz nemáme ani teraz. Ani som sa ich nespýtala, či to pošlú aj nejaké papiere alebo to len bude, čo vidíme v E-brokeri? Ani tú zmluvu o úvere som si neprečítala, iba ju podpísala /veľmi šikovné odo mňa/ a hoci už prešli 2 týždne stále ju neposlali.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

U Fia je to kurz podľa ČSOB. Nebude to ten istý kurz keď ho splatíš, ale ak bude kurz nižší tak na zaplatenie XX eur ti bude stačiť menej korún. A to je tvoj zisk (po odpočítaní úroku za úver).

Ty investuješ v Kórei a Rusku a táto investícia (akcie v tom indexe) sa vyvíjajú podľa ich mien. Nie podľa eura. Na euro sa to len prepočítava z rublov a vonov či čo to majú v Kórei.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

filip glasa napísal: Nebude to ten istý kurz keď ho splatíš, ale ak bude kurz nižší tak na zaplatenie XX eur ti bude stačiť menej korún. A to je tvoj zisk (po odpočítaní úroku za úver).
Si si istý, že to tak bude? Mne to vysvetľovali tak, že ak sa zamení za napr. kurzom 40 Eur, tak potom aj spätne to pôjde kurzom 40 Eur. A keď bude koruna slabnúť, tak potom bude treba viac peňazí? Potom to tiež nejak nezaisťujú. O tom kurze za ktorý to ČSOB zamenila príde aj nejaký výpis alebo ako to budem vedieť ten SKUTOČNÝ kurz? Alebo keď je na burze uskutočnený nákup alebo predaj budú o tom aj nejaké doklady, či len to, čo je v e-brokeri?
Ak investujem v Rusku chápem prepočet rubľov na Euro /nezaisťuje sa/, ale prečo nemať zaistené Euro voči Skk? /aspoň niečo/
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

V e-brokeri vidíš v peniazoch za aký kurz dnes nakúpiš a v obchodoch za koľko si kúpila v minulosti. Tie kurzy sú bežné ČSOB devízové.

Tu je celkom dobre popísané ako úver funguje:
http://www.fio.sk/docs/Letak_menovyuver_sk.pdf
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Dík, som rada, že aspoň v tom úvere bude jasno. Zase to tam niekto perfektne dobre vysvetľoval./mám na to šťastie./ Ešte mi zdôrazňoval, ako sa s tým špekulovať nedá, lebo ten kurz bude aj na začiatku aj na konci rovnaký. Len sa mi akosi prestalo pozdávať, prečo to potom tak vysoko zamieňali. Ale podľa toho letáku to asi naozaj bola devíza predaj, tak aspoň spätne by to mohlo byť lacnejšie. Ten papier mám aj niekde doma, lebo už som to niekedy videla, ale keď to povedali ináč, tak som sa na to už nepozerala.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Po pul roce Fio naslo dividendy

Príspevok od používateľa Ladis »

Fio naslo dividendy za pul roku a pripsalo na konto se zpozdenim pul roku Super ! Ty dividendy , co dostal pan "DAKEL" 3.7.2006 od spanelske firmy IBERDROLA a na jeho konte nebyly a on je u Fio mnohokrat reklamoval , Fio prece jen koncem ledna 2007 naslo a pripsalo panu "DAKLOVI" na ucet z 1.1.2007 se zpozdenim pul roku. Tedy to chce zjistit si , ktere dny ktera firma dividendy posila a vedet , ze nemecke firmy 1x , spanelske a britske 2x a americke 4x rocne dividendy posilaji a nejsou-li na konte u Fio se zpozenim 14 dni , hned reklamovat a reklamovat mnohokrat a neakceptovat vytaceni od Fio , ze "clovek nema na ty dividendy pravo" , kdyz drzi akcie nonstop 2 roky. Snad pak jednou treba po pul roce Fio ty dividendy prece jen najde a na konto pripise , taky kdovi jestli ty dividendy nejdou ze Spanelska do Prahy pesky , to je 2000 km daleko.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

Príspevok od používateľa pav_12000 »

Dana napísal:Ani som sa ich nespýtala, či to pošlú aj nejaké papiere alebo to len bude, čo vidíme v E-brokeri? .
Ja som sa ich dnes pýtal. Podľa toho by mali raz za rok poslať papierové výpisy z obchodného účtu. :(
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Viac krát som čítal, že je treba si u Fia všetko kontrolovať. Asi ten ich systém nefunguje automaticky tak dobre ako by mal.
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

No, co sa tyka tych dividend, tak WTI vyplacala 10. januara 2007 dividenda, ale mne akosi nic na ucet este nepribudlo. Sice je to len 0.03 $ na akciu, ale aj to je nieco :) Budem sa musiet na to opytat.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Pav, ďakujem. Takže už máš zmluvu aj e-brokera?
Včera mi prišla zmluva o menovom úvere, je len na 3 mesiace. Bola som v tom, že sa bavíme o roku a nie o takom krátkom čase. Teraz tam v apríli budem musieť ísť zase? /teším sa /.
O dividendách neviem vôbec nič. Bude sa to týkať aj ETF?
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

Príspevok od používateľa pav_12000 »

No, zmluvu ešte podpísanú nemám, ale už sa to blíži. Peniaze zo zrušeného fondu by mali byť koncom budúceho týždňa. Medzitým si chcem ešte dôkladne preštudovať FIO komisionársku zmluvu, aby som nič nezanedbal. Včerajšia návšteva u nich vo mne nezanechala presvedčenie o ich 100 percentnej profesionalite. Napríklad na otázku čo robia, alebo čo by mohli urobiť v prípade že sa v príslušnom čase nezjavia pripísané dividendy (viď Ládis) som sa dozvedel, že to sa im ešte nestalo, takže to neriešia. Keby to nastalo, tak len overia, či peniaze k nim prišli a tým sú ich možnosti vraj vyčerpané. :( Tak neviem.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Psal mi jeden korespondent , ze Fio oznamuje u Siemens dnesni P/E 40 , ale pravda je P/E 16,5
Stránkami Fio a http://www.aliaweb.cz a http://www.akcie.cz a http://www.kurzy.cz bych se nenechal iritovat , tam bych se vubec nedival.
Ale bral bych za duveryhodne jen http://www.onvista.de a http://www.comdirect.de s porovnanim s magaziny Börse Online a Der Aktionär , jen pro dnesni P/E , KGV a ocekavany rust zisku. Zatimco jejich doporuceni koupit nebo prodat je nutno i zde ignorovat , ba dokonce i obracet naruby.
Naposledy upravil/-a Ladis v Pi 02 02, 2007 2:57 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Príspevok od používateľa outlier »

A něco podobného v angličtině by nebylo?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Nauč se pár slov německy

Príspevok od používateľa Ladis »

Nauč se pár slov německy , člověče z Čech a Slovenska ! KGV Gewinn Ergebnis Wachstum KBV Buchwert KUV Umsatz Kennzahlen.
Pro spekulanta a investora ze stredni Evropy je techto par slov nemecky nevyhnutelne znat pro tu nejpotrebnejsi stranku Evropy http://www.onvista.de
Ten šrot finance.yahoo.com neoznami ani P/E ani EPS ani k hlavnim akciim Evropy , akciim z DAXu , tedy finance.yahoo.com je pro Kočku a pro Honzajse.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ladis, ale všetky tieto údaje okrem finančných výkazov nájde aj na yahoo, bloomberg v angličtine. Finančné výkazy zas nájde v angličtine priamo na webe spoločnosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"