komodity, menové páry cez koho?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
optimus
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 03 05, 2008 8:06 am

komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa optimus »

zdravím, vie mi niekto poradiť cez koho sa najlepšie obchodujú menové páry z hľadiska poplatkov aj serioznosti, najlepšie v slovenčine alebo češtine a tiež obchodníka pre komodity(poplatky), resp. aby som si mohol zadávať pokyny elektronicky a online? za odpoved vopred dakujem a veľa úspechov v investovaní :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa filip glasa »

čo takto http://www.colosseum.sk/ ?

V ČR aj SR má už nejakú históriu za sebou.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa Andrej »

filip glasa napísal:čo takto http://www.colosseum.sk/ ?
Colosseum majú na stránke uvedené, že futures obchodujú cez brokera MF Global alebo PFG. Co to znamená v praxi - ze ja mám zmluvu s Colosseom a oni to potom obchodujú cez tých brokerov, alebo že mne vytvoria priamo account u tých brokerov? Ak je to tá druhá možnosť, načo potom potrebujem to Colosseum?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa filip glasa »

všetci SK brokeri obchodujú na významnejších burzách cez zahraničných partnerov. Účet máš u kolosea, ale ako hovoríš, ak vieš anglicky, tak nie je dôvod neotvoriť si účet priamo v zahraničí. Pravdepodobne budeš mať lacnejšie poplatky.
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa Andrej »

filip glasa napísal:ak vieš anglicky, tak nie je dôvod neotvoriť si účet priamo v zahraničí. Pravdepodobne budeš mať lacnejšie poplatky.
Jasne. Ked to teda zoberiem globalne, ktory broker je globalne najvyhodnejsi? Resp. ktore parametre su dolezite pri vybere? Z mojho laickeho pohladu je to:
- velkost, cim vacsi tym stabilnejsi ???
- poplatky pausalne (ked neobchodujem),
- poplatky za transakciu,
- vstupne a vystupne poplatky ???
- spread??? zavisi vobec spread od brokera?
- minimalny pociatocny vklad
- minimalna suma transakcie???
- zaruky / ochrana vkladu / ochrana pred bankrotom brokera ?
- bezpecnost on-line obchodovania (aby mi to niekto nevybielil) ?
- samozrejme pokrytie brokera, kde vsade obchoduje,
- ...

Co z toho je dolezite a co su somariny? Ma vobec zmysel sa nad tym zamyslat, alebo je len zopar velkych brokerov ktori maju zrovnatelne parametre a v zasade je jedno koho si vyberiem?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na futurity neviem, to riešil napr. Bguru vo svojej téme. Na každom druhu CP máš inú štruktúru poplatkov, čiže sa to nedá tak presne povedať. Ale ak ti ide o futures, tak si prejde práve tému od Bguru.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa BGuru »

Andrej napísal:Colosseum majú na stránke uvedené, že futures obchodujú cez brokera MF Global alebo PFG. Co to znamená v praxi - ze ja mám zmluvu s Colosseom a oni to potom obchodujú cez tých brokerov, alebo že mne vytvoria priamo account u tých brokerov? Ak je to tá druhá možnosť, načo potom potrebujem to Colosseum?
Je to uplne bezne nielen na slovensku ale aj v zahranici.
Su to introducing brokeri, cize clearing im robi zvycajne niekto vacsi. A u toho kde sa robi clearing sa v skutocnosti aj fyzicky musi otvarat ucet. Ak ides cez introducing brokera treba si len pozriet poplatky ake maju dalsi introducing brokeri atd.
Introducing brokeri vznikaju preto, ze mnohi dokazu poskytnut lepsi pristup klientovi, lepsie technologicke podmienky, vlastnu obchodnu platformu, hostovanie automatizovanych strategii na serveroch introducing brokera atd.
Ci potrebujes alebo nepotrebujes Coloseum musis zistit sam, co ti ponuka ine lepsie lacnejsie ako ostatni. :)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa BGuru »

Andrej napísal: Jasne. Ked to teda zoberiem globalne, ktory broker je globalne najvyhodnejsi? Resp. ktore parametre su dolezite pri vybere? Z mojho laickeho pohladu je to:
- velkost, cim vacsi tym stabilnejsi ???
- poplatky pausalne (ked neobchodujem),
- poplatky za transakciu,
- vstupne a vystupne poplatky ???
- spread??? zavisi vobec spread od brokera?
Pri burzovych nastrojoch urcuje spread realna ponuka/dopyt. Broker ti musi zarucovat, ze dostanes najlepsiu cenu dostupnu aktualne na trhu. Cize ak ta fillne niekde mimo ceny mas pravo reklamovat.

- minimalny pociatocny vklad
- minimalna suma transakcie???
- zaruky / ochrana vkladu / ochrana pred bankrotom brokera ?
- bezpecnost on-line obchodovania (aby mi to niekto nevybielil) ?
- samozrejme pokrytie brokera, kde vsade obchoduje,
- ...

Co z toho je dolezite a co su somariny? Ma vobec zmysel sa nad tym zamyslat, alebo je len zopar velkych brokerov ktori maju zrovnatelne parametre a v zasade je jedno koho si vyberiem?
Dolezite su aj poplatky ale nemusia byt na prvom mieste, Zalezi iba od frekvencie obchodov.
Vklady u brokerov su poistene v SIPC
http://www.finra.org/Investors/ProtectY" onclick="window.open(this.href);return false; ... /index.htm
http://www.sipc.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Minimalna suma transakcie je 1 futures kontrakt.
Minimalny pociatocny vklad ma kazdy broker odlisny. U velmi malych uctov to moze byt rozhodujuca podmienka.
Bezpecnost obchodovania je ok ak nedavas hockomu svoje passwords :)

Myslim, ze dobra volba pre teba je Interactive Brokers. Je to lacny discount broker. Ponka na obchodovanie, akcie, etf, futures, opcie, warranty, meny. Je teda dost komplexny.
Na ochranu uctu sa pouziva elektornicky kluc. Minimalny vklad vsak tusim zdivhli na $10000.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Interactive Brokers všetci zhodne doporučujeme na akcie, a ak sa hodí aj na futures, tak si to niekde môžem zapísať za ľavé ucho ak sa zase niekto bude pýtať. Lebo zas ponuku má všelikto všeličoho, ale poplatky a podobne ...
MarTiny
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Po 18 08, 2008 6:47 pm

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa MarTiny »

Dobrý deň páni,

chcel by som sa opýtať, čo hovoríte na X-trade brokers, prípadne aké máte s nimi skúsenosti? Osobne mám dosť odpor voči "prehnene" promovaným veciam, pretože to väčšinou neveští nič dobré...

Za akúkoľvek odpoveď vopred ďakujem.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa BGuru »

MarTiny:

zopar info najdes tuna:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=1282
Ak vsak vies apson trocha anglicky a vies si otvorit ucet aj vonku (pomerne jednoducha vec) tak nemas dovod orientovat sa na miestnych sprostredkovatelov.

To slovo brokers v nazve by si mohli kludne zmenit na jokers ! :mrgreen:
MarTiny
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Po 18 08, 2008 6:47 pm

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa MarTiny »

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď Bguru.

Mne, ako začiatočníkovi, vyhovuje možnosť vyskúšať si investovanie na "nečisto" ale som rád, že som sa dozvedel, že v prípade reálneho investovania sa mám radšej poobzerať niekde inde.
Mimochodom, ospravedlňujem sa, že som sa pýtal na niečo, čo som si mohol na fóre
nájsť aj sám, ale včera som tu strávil pekných pár hodín a nenašiel som to.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa filip glasa »

MarTiny
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Po 18 08, 2008 6:47 pm

Re: komodity, menové páry cez koho?

Príspevok od používateľa MarTiny »

Filip,
ani nevieš, ako si ma tvojím príspevkom pobavil, pretože som si uvedomil aký som debil. Bol som včera taký žhavý po informáciách, že som aj zabudol, že existuje taká malá vychytávka ako search. No čo už, stane sa a ešte raz sa ospravedlňujem. Ale už sme dosť OT, takže končím.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"