Interactive Brokers - navod na registráciu

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

:) to hej
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal: Predal som Eura za 1,369.
Tiez si si otvoril "sukromny euroval"? :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hej, hej :) uz druhykrat.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa jogo »

Dufam,ze si to poradil aj svojim klientom :wink:
Ja som to radil zopar kamaratom,co maju vecsie uspory, ale oni sa opytali svojich kamaratov v bankach a ti im povedali, ze sa to neoplati...
Tak teraz sedia na terminovanych vkladoch v Eurach a veria, ze to s tym Eurom nebude az take zle ...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

len toto mozem radit tak akurat klientom, ktory maju otvoreny ucet u brokera a tych vela nie je. V podielovych fondoch taketo "tyzdnove" trendy velmi nezobchodujes .. resp. dost tazko
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa jogo »

Myslim,ze aj klient, ktory investuje do investicnych fondov pravidelnymi mesacnymi splatkami by mal mat otvoreny forexovy ucet. Nie na trading ale na taketo neprehladne situacie ako je teraz. Proste ak ma usporene napr. 30 000 Euro v Euro fondoch, tak si otvori short poziciu na EURUSD vo velkosti 0.3 lotu a precka turbulencie relativne bezpecne zahedzovany voci dolaru. Samozrejme moze zacat euro voci dolaru prudko posilovat, ale to je to iste riziko, ako keby mal uspory pol na pol euro voci dolaru. A trochu sikovnejsi si moze dat SL po case na nakupnu cenu a uz ide bez rizika.
Najhorsi je nastup do pozicie, preto by to chcelo mat aspon zakladne skusenosti s tradingom.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa Airmike »

peter.cmorej napísal:len toto mozem radit tak akurat klientom, ktory maju otvoreny ucet u brokera a tych vela nie je. V podielovych fondoch taketo "tyzdnove" trendy velmi nezobchodujes .. resp. dost tazko
ty svojim klientom poskytujes takuto sluzbu?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

myslis obchodovanie na forexe, resp. nakupy cez brokera ? Zial nie.

Podla nasej legislativy sa ja nemozem penazi klienta ani dotknut = nemozem spravovat nejaky jeho ucet, lebo v zmysle noveho zakona o fin. poradenstve by som musel byt o.c.p.

Jedine co mozem, je ponukat nejake moje "fundovane kibicovanie" vo forme "investicneho poradenstva poskytovanom popri financnom sprostredkovani" a vo forme "ekonomickeho poradenstva" v zmysle predmetu podnikania sro, ktorej som konatelom.

Za "fundovane kibicovanie" na zmluvnom zaklade potom mozem vystavovat faktury (SRO). Avsak, ludi, ktori by mali dost penazi, aby si zalozili ucet u brokera a potom boli ochotni platit faktury za "fundovane kibicovanie" ze co by si oni sami mohli s tym uctom u toho brokera spravit ... takych vela nie je.

A najma, aby som s tym nemal viac roboty ako uzitku, musel by som sa dostat do fazy "mam uspory z rozsahu" = bud mam vela takych klientov, ktorym davam tie iste rady alebo mam menej velkych klientov. Lenze pre velkych klientov som ja ako jedna osoba uz prilis mala ryba, takze koncia u roznych o.c.p. Navyse, ak by som ponukal prilis aktivne kibicovanie, tak aky je moj "edge" oproti roznym inym ocp, stocknavigatorom, spravom portfolii a pod. ? ake mam vysledky ? "trackrecord" ? ziadne. Takze akurat tak sem tam (raz za X mesiacov) poslem hromadak zo svojim aktualnym investicnym vyhladom a tym to konci.
stefko
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:03 pm

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa stefko »

poprosim,ak si posielate peniaze z IB na slovensko resp.ciech ako je to najvyhodnejsie a ake poplatky tam su.mam na mysli aj poplatky nasich bank.aby som to ,co usetrim na trading popl.u IB oproti BJ zas nenechal na prevodoch k nam.dakujem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15819
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa JUGGLER »

stefko napísal:poprosim,ak si posielate peniaze z IB na slovensko resp.ciech ako je to najvyhodnejsie a ake poplatky tam su.mam na mysli aj poplatky nasich bank.aby som to ,co usetrim na trading popl.u IB oproti BJ zas nenechal na prevodoch k nam.dakujem
IB posiela raz za mesiac zadarmo. Najvýhodnejšie je USD premeniť na EUR priamo na účte cez forex ( čiastku, ktorú vyberáš) a poslať si eurá.
Taký prevod nestojí nič a je rýchly. Doláre idú pomaly, cez korešpodenčné banky a oplatí sa ich poslať len na dolárový účet ( ináč ti ich banka zmení v nevýhodnom kurze).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa jan »

IB zrusilo obchodovanie s CZK, HUF a PLN.
Pytal som sa, ci ich este zaradia v blizkej buducnosti do produktov.
Samozrejme, podla nich ide o vychodoeuropske meny. :)

Unfortunately, IB will not be offering Eastern European currencies anytime in the near future.
At this time, there is not enough demand from our Institutional client base (Hedge Funds, Proprietary trading groups, etc)
If the demand from our Institutional side clients becomes much stronger, IB will consider adding Eastern EU currencies later.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa filip glasa »

zase aby mal napr. Čech dva účty, aby sa vedel zahedžovať.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

opat otazka na IB znalych
Rozhodol som sa vo svojej sukromnej statistike konecne zohladnovat aj platene uroky, nech mi to tam nerobi bordel. Zistil som vsak, ze tomu co uvadza IB na vypisoch celkom nerozumiem.

jedine comu rozumiem je kolonka Broker interest paid, kde je zobrazena suma, ktoru som zaplatil brokerovi za pozicanie danej meny. Konkretne napriklad pri CAD mam -3,76 CAD

Nasledne je pri kazdej mene, uvadzam konkretne CAD:
Starting Accrual Balance -3.08
Interest Accrued -4.29
Accrual Reversal 3.76
Ending Accrual Balance -3.61

Nerozumiem co je to Interest Accrued a preco sa v tomto vypise prebera urok plateny brokerovi do kolonky "accrual reversal" a este aj s opacnym znamienkom
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa jan »

tu je do detailu opisany postup uctovania urokov.
Odsek calculation
http://interactivebrokers.com/en/p.php?f=interest" onclick="window.open(this.href);return false;

Interest accrued su predbezne odhadovane sumy urokov, kalkulovane kazdy den, ktore ti na konci mesiaca zauctuju do statementu. Pricom tieto predbezne sumy su na konci mesiaca takmer identicke s tymi finalnymi.

Dolezite je poznat urokove miery pre menu s ktorou chces pracovat. A potom si aj sam vies odhadnut mesacne sumy.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

aha, dakujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dalsia otazka na IB znalych (tusim iba ja sa tu vypytujem furt dokola :)
IB sa rozhodlo "increasnut" margin pre vybrane tituly (hlavne cinske akcie). Co to vsak pre mna realne znamena ? Musim si sledovat Special memorandum account aby som mal vzdy vyssiu hodnotu ako je hodnota mojich akcii, ktorych sa to tyka ? .. neviem ako mam tu informaciu zohladnit pri mojom "riadeni" rizika :? Vopred dakujem za pomoc
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa jan »

IB testuje novu sluzbu, prihlasit sa moze kazdy majitel margin uctu.
Za kazdy den kedy si IB pozicia akcie z vasho uctu pre short sellerov budete dostavat 1.5% p.a. z trhovej ceny pozicanych akcii.
To by mohlo ulahcit shortovanie firiem, ktore maju maly pocet akcii na trhu.

http://institutions.interactivebrokers. ... ntity=inst" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaujimalo by ma, ako doteraz zhanali akcie na shortovanie, zeby iba od institucii s velkymi balikmi?
Moze si broker pre svojho klienta pozicat akcie na shortovanie od dalsieho brokera?
Vince
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 04 05, 2010 4:42 pm

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa Vince »

Chcel by som sa opytat tych co maju s tym nejake skusenosti alebo vedomosti:

Chcem si zalozit ucet v Interactive Brokers,ale rozmyslam ze si to zalozim v Interactive Brokers UK.
1.Neviete ci je ucet v IB UK vedeny vo Velkej Britanii? Tak by som usetril na poplatkoch za prevody...
2. Je tu nejaka rozdielna ochrana vkladov oproti IB USA?
3. Su nejake ine vyhody/nevyhody IB UK oproti IB USA? Alebo rozdiely?
4. Chcem obchodovat americke akcie a opcie. Asi by bolo vhodne zalozit ucet v USD a pred posielanim domov prehodit na EUR, ze? Pri zmene USD na EUR sa platia nejake poplatky, resp. je tam tiez taky velky spread ako v beznych bankach?
Je tam mozne mat viacero poductov (1 v EUR, 1 v USD)? Lebo ak ano, tak rozmyslam, ze by som tam poslal EUR, prehodil na USD a ak by som posielal domov, USD by som prehodil spat na EUR - a bolo by to lacnejsie ako posielat tam USD z mojho euroveho uctu v banke.... Sorry, ak to pisem prilis komplikovane.

Dakujem za radu od skusenych.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa Coudy »

4. Pri zakladaní chce od teba IB base currency, to značí, že sa ti bude veľkosť účtu zobrazovať v tejto mene. Dá sa meniť. V base currency nemusíš mať ani vindru. Čiže môžeš mať base currency napr. USD a mať tam len eurá. Budeš vidieť, koľko tam máš EUR + prepočet na USD. Spread je minimálny a poplatok 2 alebo 2.5 USD.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neviem ci je IB UK ina firma, ale klasicky IB ma zberny ucet v Nemecku. Takze prevody ta vobec trapit nemusia. Ide o klasicky "europsky regulovany prevod" .. ci ako sa to vola .. stoji ta to rovnako ako prevod penazi susedovi z vedlajsieho baraku.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15819
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nerozmýšlaj. Zakladaj. Tam nie je voľba, či US, či UK. Vyplniš dotazníky a oni ťa automaticky priradia.
V akejkoľvek mene si ti to založíš, vklady a výbery môžeš robiť v eurách ( prakticky zadarmo).
PO vyplnení dotazníka, že robiš vklad v eurách ti automaticky vyhodí, že to máš poslať do Nemecka. A za 2 dni to máš na účte. Na účte sa to dá meniť vo forexovom kurze ( takmer zadarmo) na akúkoľvek menu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Interactive Brokers - navod k registraci

Príspevok od používateľa jan »

:shock:
Interactivebrokers lokalizoval svoj Webtrader do slovenciny aj cestiny.
Pekne.

Inak som pocul, ze jedna spolocnost zo Slovenska bude partnerom Interactivebrokers s kompletnou podporou zakaznika v slovencine. Do konca roka by to malo fungovat.

Lobista, nevies vacsie detaily?
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"