Fio demo účet

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

Fio e-Broker demo verzia

Príspevok od používateľa pav_12000 »

Dana napísal:Veď aj ja som zvedavá, aké zmätky urobím, ak na to raz príde, lebo s tou demo verziou sa nedá vôbec nič robiť - žiadne portfólio v záložke nebude, len to, čo tam oni založili. A polovica vecí tam vôbec nie je, takže "zácvik" bude naostro.
Mám tú istú skúsenosť. Márne sa snažím v demo verzii vytvoriť portfólio. A tiež sa už 5 dní márne snažím cez e-mail dostať z Fia nejakú pomoc, keďže na svojej stránke píšu, že demo vie všetko okrem nákupov a predajov. Ty si trúfneš ísť "naostro" ak sa Ti nepodarí rozchodiť demo? Čo ak sa bude ostrá verzia chvať podobne a pomoci sa nedovoláš? Aký je Tvoj názor?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja som sa obracal na mailom na pracovníka, ktorý mi otváral účet. Väčišinou som dostal odpoveď v ten deň. Aj keď niekedy to boli poriadne hlúpe otázky. On ten ich e-broker nie je veľmi intuitívny. Treba pri tom čítať návod alebo help, ktorý sa nachádza vždy v danom okne a úkone pod ikonkou tuším otáznika.

Potom je tu ešte toto fórum, tak keď niečo nevieš daj sem konkrétný problém a skúsime zodpovedať.
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

Príspevok od používateľa pav_12000 »

filip glasa napísal:Potom je tu ešte toto fórum, tak keď niečo nevieš daj sem konkrétný problém a skúsime zodpovedať.
Konkrétny problém: Mám demo verziu FIO e-Broker a chcem vytvoriť svoje portfolio. Postupujem podľa návodu. Kliknem na ikonku pre vklad CP. Otvorí sa okno pre vklad CP. Vyplním požadované údaje (ticker atď.) a odošlem. V okne Portfolio-stav sa nič nezmení, ale okno pre vklad CP sa otvorí s novým obsahom. Pribudne v hornej časti okna: Opravte prosím následující chyby: * Oprava na žádost užívatele. Keďže neviem čo ďalej (o žiadnu opravu som nežiadal), kliknem v očakávaní pomoci na tlačidlo s otáznikom. Otvorí sa ďalšie okno, v ktorom je upozornenie na chybu na serveri:
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, hotline@fio.cz and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Toto sa opakuje už asi 5 dní. Keďže ešte nemám u FIO otvorený účet, to chcem spraviť až po rozchodení demo verzie, nemám ani iné mailové adresy a píšem na fio@fio.sk a hotline@fio.cz, v obidvoch prípadoch zatiaľ bez odozvy.
Popísal som situáciu polopaticky, aby bol problém úplne jasný.
Poradí niekto?
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Tá demo verzia za veľa naozaj nestojí, písať môžu čo chcú, ja som sa už potom na ňu aj vykašlala. Teraz už mám aj riadnu verziu, len čakám ešte na menový úver, tak na budúci týždeň, ak to bude stáť za to, tak to bude musieť ísť naostro. Včera mi narýchlo ten nákup a predaj ukázali a povedali, že keď to budem robiť prvý krát, tak im mám zavolať a budú pozerať v počítači, čo robím. :roll: To portfolio je možné, že kým sa niečo nenakúpi, tak ho veľmi založiť nejde, lebo ani tu sa mi to veľmi nedarí. /ešte to dnes vyskúšam/ A čo sa týka odpovede na maily s tým sa naozaj ponáhľajú, ak to nesúri, možno sa ani po týždni nedočkáš. Mne náhodou dnes po týždni odpísali, lebo som sa včera pýtala, čo je s tým. Možno, že keď už má niekto zmluvu, tak z pobočky odpovedia skôr./neskúšala som to/. Keď budeš s nimi robiť zmluvu, tak ti musia ukázať aj toho e-brokera./treba im to povedať, lebo sami od seba s tým asi nezačnú./ Neviem, čo ešte nebudem vedieť, možno keď sa na to lepšie pozriem, tak to zistím, ak to nebude v príručke, však už len niekto to povie možno aj tu. Dúfam, že nejaký veľký problém nebude.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Tak presne robilo aj mne, skús sa na to vykašlať. Keď niečo kúpim poviem ti, či to ide.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Skúsil som to v ostrej verzii takto:

Išiel som do okna Cenné papíry (nie do portfolia). Tam som zadal ticker a dal hľadať. Vybral som moju spoločnosť z viacerých ponúknutých s podobným tickerom. Zobrazili sa mi základné údaje s grafom k akcii. Klikol som na vložiť do portfolia (pozer nie nákup v ostrej verzii). Vyplnil som cenu, keď trh aj ticker už bol daný. Pozrel som sa do okna portfólio a akcia tam bola. Treba ešte kliknúť na svoje portfolio ak je ich tam viac ( napr. FIO portfolio).

Túto tému presúvam z certifikátov do kategórie Brokeri kam patrí.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Tak som ten postup skúsila a mám tu uloženú jednu figu. Stále len to ich portfolio. Preto som zvedavá, či sa to nezmení, ak niečo naozaj kúpim. Ešte mi povedali, že dnes tu uvidím aj pripísané peniaze a ja nič nevidím. Ak do dvoch dní tu naozaj nič nenájdem, niečo nedobre......
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Od začiatku musíš mať kliknuté na svoje portfólio. Inak to pridávaš do ich čo asi nejde. Čiže skontroluj na začiatku:
Choď do portfolia, tam vidíš minimálne dve. Tvoje meno a Fio. Klikni na seba a potom to skús.
pav_12000
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Po 01 01, 2007 1:36 pm

Príspevok od používateľa pav_12000 »

Skúsil som aj ja teraz znovu, stále ten istý výsledok, nič.
Danka prosím Ťa až budeš mať nejaké nové poznatky, napíš.
Ja musím ešte pred otvorením účtu predať nejaké podielové fondy a potom sa do toho tiež pustím naostro.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

No každopádne ostrá verzia môže fungovať inak a hlavne platiacemu zákazníkovi budú aj poriadne odpovedať. Ja sa, ako som písal, obraciam vždy na konkrétnu osobu.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Blag, dík. Práve sa rozčuľujem, prečo tu nemám peniaze, tak som klikla ako píšeš vľavo na boku pod portfoliom na svoje meno a zrazu tam je všetko aj peniaze. Ale prečo nie sú peniaze pod peniazmi, ale pod portfoliom? A akurát, že teraz neviem, ako to mám vymazať, však som tu pohádzala všetko možné, ešte aj nejaké pokyny mi to tu ukazuje aj tie by trebalo dať preč. Peniaze sú našťastie celé, takže to asi nič nespravilo. Nákup a predaj som určite neodklepla, možno som to len skúšala a teraz sa zhrozím, čo tu mám všetko uložené. Však ja sa už ani nepamätám, čo všetko som tu robila.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Bola si celý čas v tom ich FIO portfóliu. Tam nič nejde pridávať a ani ich peniaze tam neuvidíš :wink: Teraz si sa prepla do svojho portfolia a už aj keď klikneš na peniaze, tak sa ti zobrazia.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Dík, je to tak. Aspoň je to už trochu lepšie. Dúfam, že zajtra tu aj ten úver nájdem a potom už ísť naostro.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Príspevok od používateľa ricmund »

je tady někdo kdo dokáže v e-brokeru najít kolik tam dal člověk peněz od začátku, myslím vklady. Vývoj porfolia tam sice je, ale nikde nevidím vklad (případně další)
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kadu »

ricmund napísal:je tady někdo kdo dokáže v e-brokeru najít kolik tam dal člověk peněz od začátku, myslím vklady. Vývoj porfolia tam sice je, ale nikde nevidím vklad (případně další)
Ano :wink:

Je to debilni dej tam casovou osu treba 2 rozky zpatky (ale delku max 1 rok)
priklad:
1.1.2005 - 1.1.2006 [pak se ukazou i ty stare udaje]
jinak to nejde jak tam budes mit dnesni datum muzes max 1rok zpet
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Príspevok od používateľa ricmund »

:) dík
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"