brokeri - správa mejtku

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

brokeri - správa mejtku

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na úvod témy vyberám text z Ladisovho webu:
http://nr1a.com/CR-akcie.htm

Väčšina ľudí veľmi dobre vie o týchto praktikách. V tomto texte je zhrnuté naozaj veľmi výstižne o čo brokerom pri správe majetku ide.
" Pracoval jsem pro jednu spolecnost, která delala investicního zprostredkovatele pro obchodníka na burze. Velice rychle jsem zjistil, co se ve spolecnosti deje a na jakém systému jsou nase brokerské spolecnosti postaveny. Jde samozrejme o poplatky. V kazdé brokerské spolecnosti jsou junior brokeri, kterí mají peníze jedine, kdyz sezenou nové klienty a to jakýmkoliv zpusobem. Potom jsou makléri, kterí se dostali k maklérské zkousce pochybným zpusobem a mnohokrát ani nevedí nic o akciích. Jejich ohodnocení pramení z poctu obchodu za kalendární mesíc. Jsou zde jeste ruzné motivacní bonusy a souteze v poctu nových klientských úctu mezi pobockami. Nedávno jsem prosel mnoho pohovoru u brokerských spolecností a vsechny meli mnoho spolecného. Zejména to, ze jsou firmy zivé z poctu transakcí a poplatku a ne z výsledku. Vubec je nezajímá, jestli klient vydelává! Dokonce jsem zaslechl vetu od vedoucího oddelení, ze nejlepsí klient je ten, který ztrácí 10% z vlozeného kapitálu. Klient nechce odejít, protoze neztrácí prílis, ale drzí ho potreba, získat peníze zpet. Pokud by vydelával pouze 3% rocne, odejde ke konkurenci. Firmy jako je FIO, Capital Partners, Patria Finance, Cyrrus atd. velice rádi nabídnou komisionárskou smlouvu, která vám ríká, ze si vlastne obchodujete sami. Jenze mnoho lidí podlehne kouzelným slovíckum a psychologickému nátlaku tem nejzkusenejsím lhárum na této planete a je schopna proti vlastnímu presvedcení delat kazdodenní ztrátové obchody. Jsem velice rád, ze jsem onen systém poznal na vlastní kuzi a ze mohu varovat lidi. Pokud si otevrete u ceského brokera úcet a chcete investovat, NIKDY nepodepisujte smlouvu o "Obhospodarování portfolií" a pokud uzavrete Komisionárskou smlouvu, NIKDY nezvedejte maklérovi telefon a radeji se ucte investovat. Nebo ZARUCENE prijdete o peníze! Klientovi udelaji ztrátu 400.000 korun a maklér na tom vydelá 6.000 a kvuli této cástce je schopen klientovi tuto ztrátu doporucit! Pri obhospodarování portfolií si berou 15-40% ze zisku. "
Rada na záver: brokera vždy použi iba na sprostredkovanie obchodov a nie na správu majetku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"