PATRIA DIRECT

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

PATRIA DIRECT

Príspevok od používateľa Dana »

Tak som si to ten týždeň začala okrem Fia aj s Patriou. Čo ma však zarazilo :

Zadání stop loss pokynu na ETF bohužel prostřednictvím internetové aplikace ani přes call
centrum možné není.

Hoci ja tie SL teraz nejak veľmi nevyužívam, to len aby ste si nemysleli, že zadať SL musí byť všade až taká samozrejmosť. Ale na akcie to zrejme ide. /dá sa to zistiť až po nákupe/

Pre tých, ktorí majú záujem uzatvoriť zmluvu aj na neplnoleté deti, patria s tým problém nerobí. Zmluvy možno uzavrieť na pobočkách ČSOB, možno však nie v každej, ale len v tých väčších pobočkách.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
mariokucerka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 09 11, 2008 11:35 am

Re: PATRIA DIRECT

Príspevok od používateľa mariokucerka »

Ahoj,

chcel som len vediet, ako si spokojna s ich sluzbami? Rozhodujem sa medzi niekolkymi. Mas nejake info o spolocnosti Colosseum? Dost ma to nahana. Ak by ti to nevadilo, prezvon mi, zavolam ti naspat. Moj kontakt: 0908 223 443
Dik.

Mario


Ahoj,

neporozumela som tej otazke z ako-investovat. Čo sa mysli pod tym "ako to prosim ta pokracuje s FIO"- co ako pokracuje? Drzim sort na dax aj ked, teraz je to zatial take nijake.
-------------------
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: PATRIA DIRECT

Príspevok od používateľa Dana »

K patrii sa zatiaľ vyjadriť neviem, mám tam len kúpené a nič viac. Sú o niečo drahší ako Fio, ale dá sa to prežiť. Colosseum je dosť drahý a zrejme nejaké akcie ETF tam nekúpiš, skôr len nejaké pákové produkty.
Ide o to o čo máš záujem, najlacnejší je Fio.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
noob08
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 09 10, 2008 11:09 am

Re: PATRIA DIRECT

Príspevok od používateľa noob08 »

Patriu pouzivam snad od jej zalozenia, mozno 10 rokov a to je asi 1 z dovodov preco tam napriek vysokym poplatkom doteraz trcim.

Neviem ake ETFs mas na mysli, pokial su obchodovane na NYSE, AMEXe alebo NASDAQu tak sa s nimi obchoduje identicky ako s akciami, tj vratane stoploss pokynov.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: PATRIA DIRECT

Príspevok od používateľa Dana »

No ja mám ETF-ko na xetre a tam ten stop loss naozaj zadať nejde. Keď kliknem na predaj v detaile pokynu je len možnosť vybrať si bežný pokyn, čiže len predaj. Neviem, či by o takej veci, že niekto si nemôže zadať SL nemali informovať vopred, lebo ak niekto to berie ako hotovú vec, že to pôjde, nakúpi a potom zistí, že sa to nedá, tak ho môže asi šľak trafiť.
Zdá sa mi, že ani ten maklér o tom nevedel, že to nepôjde, lebo mi tvrdil, že keď budem mať nakúpené pokyn zadám. A keď nakúpené bolo, tak zmena žiadna. Ale nikde ani zmienka o tom, či s tým do budúcna mienia niečo robiť.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
noob08
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 09 10, 2008 11:09 am

Re: PATRIA DIRECT

Príspevok od používateľa noob08 »

No o tom kde sa da vyuzit stoploss pokyn informuju tu:
https://www.patria-direct.cz/Dokumenty/ ... pokynu.pdf

bohuzial XETRA tam nie je a ako poznam pruznost Patrie pri zavadzani novych produktov tak skoro ani nebude :(
Karel123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 01 05, 2014 9:45 pm

Re: PATRIA DIRECT podvody s účty zakazníků

Príspevok od používateľa Karel123 »

1.5.2014 21:01
Patrija je dle mého názoru jeden velký podvod !!! Pravě dnes v 18 hod. jsem podal pokyn k prodeji, zrealizovali prodej jednoho milionu ks. připsali peníze, které jsem obratem použil k podání pokynu nákupu. Za hodinu peníze z účtu zmizely. Kontaktoval jsem operátora a nestačil jsem se divit, údaje o zrealizovaném obchodu zmizely i přes skutečnost že byl přijat pokyn k nákupu za tyto peníze, které z účtu již zmizeli. Bylo mi sděleno,že záznam o zrušení daných transakcí jsou oprávněni vymazat. Podle mého je to podvod. Pokud by obchod zrušila sama burza nebyl by důvod mazat stopy o realizaci a následném zrušení. NA ŠTĚSTÍ MUJ POČÍTAČ SI PŘI REALIZACI ÚSPĚŠNÉHO OBCHODU STRÁNKU ULOŽIL, UVIDÍME CO NA TO VEDENÍ PATRIE A DOZOR NAD BURZOVNÍMI TRHY.
BlackSwan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 05 06, 2014 10:20 am

Re: PATRIA DIRECT

Príspevok od používateľa BlackSwan »

Ak islo o zrusenie obchodu priamo burzou, tak je to pomerne standardny postup (zrusenie obchodu a vratenie akcii pri predaji), to sa mi uz stalo aj u ineho obchodnika... Podarilo sa Vam to nejako vyriesit? Planujem si otvorit ucet v Patrii a zatial som na nu dostal dobre referencie...
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: PATRIA DIRECT

Príspevok od používateľa Ladis »

Spíš než podvod je Patria prolhaná webstránka. Sbírá lži z celého světa a vymýšlí si vlastní lži.
Tak jako jsou prolhané webstránky investicniweb.cz a proinvestory.cz
99% textů je lež na patria.cz , investicniweb.cz a proinvestory.cz
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: PATRIA DIRECT

Príspevok od používateľa filip glasa »

Patria je uplne standardny broker ako vacsina. Rozhodne nie podvodnici.

Ak su medzi brokermi podvodnici tak su to firmy ako Plus500 a podobne, kde napriek tomu ludia otvaraju ucty a furt sa pytaju ci je to dobry broker. Nechapem preco. Nie je snad na prvy pohlad vidiet ze Plus500 je pochybna firma?

A ze Patria je uplne normalna standardna firma z tohoto odboru?
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"