saxobank

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sanka_bebe
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 10:01 pm

saxobank

Príspevok od používateľa sanka_bebe »

pozna niekto ? obchoduje cez ich program niekto ? mate skusenosti s otvorenim uctu :?
rambajs

Re: saxobank

Príspevok od používateľa rambajs »

sanka_bebe napísal:pozna niekto ? obchoduje cez ich program niekto ? mate skusenosti s otvorenim uctu :?
SAXO ma ve sve komunikaci slovenskeho cloveka:-))...
Ozve se ti zahy po te,co si stahnes a vyzkousis jejich demo ,nicmene,dam sem jeho email...urcite ho tim nenastvu...je to velmi seriozni clovek,a komunikace s nim je velmi dobra....Derek Flossman= dfl zavinac saxobank.com...saxo dela tzv CFDS a dalsi produkty...na CFDS jsou oppravdu jednicka,maji mnoho trhu,od komodit prez forex a akcie na ktere si vzpomenes....trosku problem jsou poplatky-ale to je spis problem daytradingu...s klasickou platformou jsem prilis spokojeny nebyl,ale ja jsem narocny na grafy,a i ndikatory,co si delam sam,tak tam je kamen urazu...jinak je nadprumerne dobra...servis taky rychly,problemy se resi hned...velka vyhoda na CFDS je,ze muzes byt zaroven long i short na jednom titulu,pac jsou to derivaty,na derivaty,tzn,ze muzes delat tzv spready,a dlouhodobe tezit z trendu,tak ze kriticke situace proste zahedgujes-maji i pary USD/CZK-SK,a EUR/CZK-SK...vice si musi kazdy vyresit sam...co jsem vedel napsal jsem
tazkoje.lahkozit
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 21 03, 2007 12:02 am

poznam

Príspevok od používateľa tazkoje.lahkozit »

uz asi 8 rokov robim cez nich, este sa volali forextrading.com...
asi najlepsi, co som zazil, myslim z tych co su zadara 8)
ked forex, tak cez nich. akcie su trochu poslabsie ale da sa.
hlavne je to dnes uz dcera deutsche bank, takze o peniaze sa nebojim 8)
ALEXxx2007

SAXOBANK je dansky obchodnik s poplatkom 0,2% pre PROs

Príspevok od používateľa ALEXxx2007 »

;)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa filip glasa »

rozhovor s típkom zo saxobank v ČR:
http://www.investujeme.cz/clanky/radim- ... -dolarech/
broker28
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 10 06, 2008 3:17 pm

Re: saxobank

Príspevok od používateľa broker28 »

Ahoj, ja jsem si zakladal ucet u Saxo pred mesicem a zatim jsem spokojeny. Hlavne chodi kazdy den ivesticni typy a mam brokera na telefonu v cestine (u jejich obchodaku Profi Jet). Smlouvy v cestine a dokumentace taky. Uvidime za pul roku :)
Používateľov profilový obrázok
zuzanalenka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 28 07, 2008 10:47 am
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa zuzanalenka »

Som tu vôbec správne, keď chcem investovať, ale vôbec neviem ako na to? mám nejakú hotovosť, vlastne 500tisic a zaujal ma saxobank, stiahla som si program, ale som úplný laik, čiže nechápem asi nič z toho. :oops: na koho sa mám v tohto smere obrátiť, aby som sa to naučila? Alebo existuje nejaký výnosnejší spôsob ako zhodnotiť moje peniaze? Mám finančného poradcu, ale neviem, či ten mi poradí, fin.poradcovia sa viac špecializujú na poistenia, fondy a sporiace účty nie? ja by som chcela niečo viac...
Dakujem vopred za trpezlivosť :roll:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa filip glasa »

peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: saxobank

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zuzanalenka napísal:Som tu vôbec správne, keď chcem investovať, ale vôbec neviem ako na to? mám nejakú hotovosť, vlastne 500tisic a zaujal ma saxobank, stiahla som si program, ale som úplný laik, čiže nechápem asi nič z toho. :oops: na koho sa mám v tohto smere obrátiť, aby som sa to naučila? Alebo existuje nejaký výnosnejší spôsob ako zhodnotiť moje peniaze? Mám finančného poradcu, ale neviem, či ten mi poradí, fin.poradcovia sa viac špecializujú na poistenia, fondy a sporiace účty nie? ja by som chcela niečo viac...
Dakujem vopred za trpezlivosť :roll:
zuzanalenka,
skus si este toto precitat, to len aby si si premyslela do coho ides :)
http://www.ako-investovat.sk/index.php/ ... stova.html

z kniziek by si asi mala zacat Gladisom: Naucte sa investovat

Ale to uz cele patri do inej sekcie, nie k Saxobank. Zaloz si novu (vlastnu) temu tam kde ta Filip odkazal, v "Zaciname investovat"
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/finan ... 62531.html" onclick="window.open(this.href);return false;

biznis im ide zatiaľ dobre:
Hovoríte, že volatilita vášmu biznisu prospieva.

No do určitej miery áno. Veľa našich klientov je v akciách a trvalo im dlho, kým pochopili, že modely platné v normálnych časoch rastu nemožno aplikovať počas recesie. Keď predtým akcie klesli, bolo dobré dokupovať. A keď klesli ešte viac, dokúpiť ešte viac. V tejto dobe je to čistá samovražda, veľa klientov na tom pohorelo. My si myslíme, že akcie či komodity budú ešte chvíľu klesať. Na druhej strane odlev z akciového trhu priniesol klientov do FX či derivátov umožňujúcich shortovať akcie a to nám nahráva. Sú to naše hlavné oblasti biznisu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa filip glasa »

z nejakého dôvodu mi začali chodiť analýzy zo Saxobak mailom z adresy:

mediadom.sk

Moc som tu iniciativu nepochopil.
Prílohy
Emerging trhy_Part 2.doc
(342.34 KiB) 320 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa filip glasa »

môžem sem tie tlačové správy saxobank prilepovať pokiaľ by to niekoho zaujímalo - keď už mi chodia.
Prílohy
Saxo Bank v zisku 240809.doc
(279.69 KiB) 322 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa filip glasa »

investičné tipy saxo bank:
Prílohy
Investicne tipy Saxo Bank 270809.doc
(345.03 KiB) 372 stiahnutia
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 763 times
Been thanked: 81 times

Saxo bank - co na to vravite?

Príspevok od používateľa rmaly »

Saxo bank - co na to vravite?
na etrende
http://financie.etrend.sk/investicie/ob ... ujete.html" onclick="window.open(this.href);return false;
frakan
Silver Member *
Príspevky: 259
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 60 times
Been thanked: 21 times

Re: saxobank

Príspevok od používateľa frakan »

chcel som nakúpiť CDF-ko na striebro, ale znepokojujú ma tie občasné prepady mimo bežnej volatility, čo si myslíte, čím je to zapríčinené, nedostatkom likvidity? Tie prepady sa dosť často vyskytujú, pridávam denny aj minútový graf
Prílohy
striebro denný graf.jpg
striebro denný graf.jpg (94.22 KiB) 12001 zobrazenia
striebro minutový 23 júna o cca 20 hod.jpg
striebro minutový 23 júna o cca 20 hod.jpg (64.86 KiB) 12006 zobrazenia
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: saxobank

Príspevok od používateľa Lance »

No a este maju skvely cykliticky pro tour team,no bohuzial zasa nevyhraju ani tento rok tour de france,kazdopadne Andy Schleck klobuk dole po dnesku!!!to bolo len tak malinko off topic:))))))))))
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: saxobank

Príspevok od používateľa Airmike »

Saxo je marketmaker, dost nehoraznymi poplatkami, spreadmi , nestabilnou platformou a pochybnym renome u uzivatelov, ktory varuju na vacsine specializovanych for na prehlad brokerov http://www.forexpeacearmy.com/public/fo ... er_reviews" onclick="window.open(this.href);return false;. hodnotenie skutocne velmi spatne. rating 2stars

u nas robia dobry marketing a tak sa neskuseni solventnejsi klienti nachytaju pomerne lahko. pri porovnani v kategorii FX , su uplne zalostny. FX opcie dokonca horsi ako XTB a to je uz co povedat :) . akcie myslim netreba ani riesit a derivaty cez nich moz obchodovat len blazon. ak berieme do uvahy mnozstvo prostriedkov na otvorenie uctu a kategoriu FX, Futures, alebo stocks najdete minimalne 5 brokerov okamzite ktory su neporovnatelne lepsi.

doteraz je mi zahadou ako je mozne ze sa taky broker dokaze presadit. sila marketingu je nehorazna
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Skus poslat tych 5. brokerov cez ktorych sa na jednom ucte da obchodovat fx,akcie,futures,opcie Europu aj USA. Inak suhlasim poplatky a spredy su vysoke.Mne to vychadza jedine na investovanie .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: saxobank

Príspevok od používateľa Airmike »

kocinavi napísal:Skus poslat tych 5. brokerov cez ktorych sa na jednom ucte da obchodovat fx,akcie,futures,opcie Europu aj USA. Inak suhlasim poplatky a spredy su vysoke.Mne to vychadza jedine na investovanie .
tie kategorie som prave myslel separatne. pre kazdu kategoriu najdes 5 brokerov kde saxo dostane na prdel.

FX: ducascopy, currenex (cez svojich zbernych FX introbrokerov) , interactiv brokers, tito su ECN. dalej marketmakeri - Oanda, Ikon, Alpari, FXCM,
Futures: Trading technologies, Interactiv brokers, velocity futures (poskytuju CQG, XT), spicka a lowcost brokeri :AMP futures, Mirus futures, dorman trading, infinity
stocks: tych budete poznat asi lepsie vy
Thinkorswim, interactiv brokers, a iny ako tradeking,ameritrade a bla bla milion dalsich.

v kazdej kategorii je ich viac, predpokladam ze ak je obchodnik ktory realne obchoduje,tak ma svoje priority, bud FX,opcie, futures alebo ine. ak broker spravy to ze spravy balik produktov prilepi k nim nevyhodne poplatky a balik predava ako dobru sluzbu, je to znamka nekvality.
a to sa prave dari saxo skvele. staci dobre PR a predaju vam cokolvek.

samozrejme na investovanie moze byt, nieje to nic spatne ked to clovek berie ako konicek, ale pre obchodovanie je myslim saxo nepouzitelne.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Az taky drsny by som k nim nebol , ta pridana hodnota pre klienta je univerzalnost.Lebo inak musis mat otvorenych viac uctov u specializovanych brokerov a na to su potrebne vacsie peniaze a taktiez nutnost ucit sa pracovat s inymi platformami.Ale urcite na akcie a futures nie su na obchodovanie vhodni- velmi drahi.Ja cez nich obchodujem fx /stredoeuropske meny/ tam su myslim bez konkurencie.Este jedno pozitivum dobra platforma na TA, je velmi flexibilna.Myslim ze su dobri na zaciatok ,na edukaciu, na vyprofilovanie toho co by chcel clovek obchodovat a ako to chce obchodovat.Neskor pri serioznom obchode by nasledoval vyber specializovaneho brokera.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: saxobank

Príspevok od používateľa Airmike »

kocinavi napísal:Az taky drsny by som k nim nebol , ta pridana hodnota pre klienta je univerzalnost.Lebo inak musis mat otvorenych viac uctov u specializovanych brokerov a na to su potrebne vacsie peniaze a taktiez nutnost ucit sa pracovat s inymi platformami.Ale urcite na akcie a futures nie su na obchodovanie vhodni- velmi drahi.Ja cez nich obchodujem fx /stredoeuropske meny/ tam su myslim bez konkurencie.Este jedno pozitivum dobra platforma na TA, je velmi flexibilna.Myslim ze su dobri na zaciatok ,na edukaciu, na vyprofilovanie toho co by chcel clovek obchodovat a ako to chce obchodovat.Neskor pri serioznom obchode by nasledoval vyber specializovaneho brokera.
kocinavi skus pozriet tu oandu na tie exoticke menove pary, na stranke maju tabulku spreadov,
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa filip glasa »

najväčšia pridaná hodnota je u SAXO slovenská podpora a slovenský jazyk. Podľa mňa si ho vyberajú hlavne tí ľudia, čo si netrúfajú komunikovať so zahraničnými brokermi.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: saxobank

Príspevok od používateľa osamely chodec »

teraz kotuju
saxo 30pip oanda 50pip
skusal som najst tabulku swapov na oande no nenasiel som, iba sposob vypoctu. Inak oandu som uz preveroval davnejsie, na tomto krose je horsia.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: saxobank

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:najväčšia pridaná hodnota je u SAXO slovenská podpora a slovenský jazyk. Podľa mňa si ho vyberajú hlavne tí ľudia, čo si netrúfajú komunikovať so zahraničnými brokermi.
filip ja tomu rozumiem, samozrejme v ziadnom pripadee nechcem podcenovat investorov ktori investuju v saxo, mne islo len o zrovnanie a o to ze tu recenzia na saxo nieje velmi realisticka. ked som rozmyslal nad brokerom na FX pred par mesiacmi, tak som si preveroval saxo a pri prvom shote som zistil ze maju spread na libre 5 pipin. zrovnanim s tradicnymi FX brokermi to je 2,5x vyssie. 5 pipin je 50 USD na obchod. to uz podla mna stoji za to naucit sa anglicky par fraz. denne jeden obchod a mas 20x50 =1000 USD p.m. v rovnanim s klasickym ECN kde mas max 1-2+comm. je to 20x20=400 USD. rozdiel 600 USD za mesiac. a to je hodne nizka frekvencia obchodov, nehovoriac o tom ze u nich nemozes ist za limit do spreadu a inde mozes cim sa priepast stale zvacsuje. dalej freezing a rekotacie ktoresa spominaju v rewievs. myslim ze je potrebne napisat ze to nieje ziadna slava. aj ked na nasom malickom trhu znu uspechy. treba sa zamysliet preco to tak je
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"