co toto?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: co toto?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Last Trade: 15.70 p ? za koľko bol posledný obchod
Trade Time: 4:35pm ? kedy bol posledný obchod
Change: 1.20 (8.28%) toto chapem, ze za ten den sa hdnota zmenila o tolko, a percentualne to je tolko
Prev Close: 14.50 chapem
Open: 14.50 chapem
Bid: 15.60 ? ponuková cena
Ask: 15.80 ? dopytová cena
1y Target Est: 40.81 p predpokladaná cieľová cena o rok podľa analytika
Day's Range: 14.40 - 17.50 chapem
52wk Range: 10.00 - 398.75 chapem
Volume: 245,770,704 co to znamena, ze ake mnozstvo akcii je na trhu?
Avg Vol (3m): 124,791,000 ? koľko sa zobchodovalo
Market Cap: 6.19B ? súčet cien všetkých akcií, alebo súčin ceny akcie a počtu akcií
P/E (ttm): 0.25 x ? násobok ročného zisku
EPS (ttm): 64.00 p ? zisk na jednu akciu
Div & Yield: 58.00 (400.00%) ? dividendový výnos

Mne sa zdá, že by si mala ešte chvíľku študovať a až potom niečo kúpiť. Toto sú základné veci podľa, ktorých sa rozhoduješ pre kúpu. A ak ich nepoznáš, tak to znamená, že nemáš rozumné dôvody na kúpu - iba stávkuješ.
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: co toto?

Príspevok od používateľa kopec1 »

Change podla mna znamena sucasnu dnesnu zmenu oproti vcerajsiemu poslednemu obchodu /tzv. close cene v regularnom case uzavretia burzy t.j. napr. v USA na Amexe,NYSE a Nasdaqu je to 22.00 hod.nasho casu a neberie sa hodnota posledneho obchodu v after-hours/.
ariame
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 06, 2008 1:05 pm

Re: co toto?

Príspevok od používateľa ariame »

ok...dakujem za odpoved...
snazim sa vzdelavat v tomto smere ked mam cas, dost casto si tu citam prispevky a aj ine stranky ako trader.cz atd. no aj tak je toho dst co nieje spomenute v temach a treba vediet. Poradis mi neaku z knih ktore ponukas-vhodnu pre zaciatocnika ? alebo neaky iny sposob vzdelavania v tomto smere???

thx
Cestu si bud najdem alebo spravim.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: co toto?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ariame:
Keď ti môžem poradiť - vykašli sa zatial na burzu.
Študuj. Študuj a študuj.
A popri tom trénuj na demoverziách a trenažéroch, ktoré ma každý broker.
Nerozumiem, prečo si našla zrovna takého brokera, ktorý ti bude účtovať 2% (!) za obchod. Vsimni si, že tam je cena ,,OD,,.
A to už majú lepšie ceny naši brokeri.

Keď chceš platformy na akcie, kde sa môžeš hrať s maličkými sumami, napr. pár stoviek USD a brokera z U.K. tak si nájdi spreadbettingovú platformu ako je napr. finspreads.com.
Tí umožňujú obchodovať okolo 1000 akcií + všetko ostatné a neúčtujú si nič. Prekonávaš len spread (rozdiel medzi nákupom a predajom).

Z malými peniazmi nemôžeš platiť také pálky ako u brokera, čo si našla.
Potom, ked budeš v obraze a stále nebudeš mať na MB trading, IB a platformy s 0,01% ...môžeš začať s cenami 5-10 USD od kapitálu 2000 USD. Myslím, že je horda takých brokerov.
Ale to len v prípade, že nebudeš otvárať veľa obchodov ale držať akcie skôr pozične.

A ešte upozorňujem na jednu vec. Pod 25 000 USD sa nedá v USA s akciami daytrejdovať . Len 3 DT/5 dní.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: co toto?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:A ešte upozorňujem na jednu vec. Pod 25 000 USD sa nedá v USA s akciami daytrejdovať . Len 3 DT/5 dní.
To plati len pre akcie alebo aj pre odvodene derivaty od indexov (ES,YM, ETF-ka...) ?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: co toto?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Poradis mi neaku z knih ktore ponukas-vhodnu pre zaciatocnika ?
Záleži či chceš skôr tradovať, alebo investovať. Jednoduchá na trading na začiatok by mohla byť První kroky na burze

Na investovanie do akcií zase Naučte se investovat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: co toto?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: To plati len pre akcie alebo aj pre odvodene derivaty od indexov (ES,YM, ETF-ka...) ?
Len pre akcie. Pre futures neplatí (ES,YM,QM atd), ale ETF sa podľa mňa berie ako akcia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ariame
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 06, 2008 1:05 pm

Re: co toto?

Príspevok od používateľa ariame »

cauko,
dakujem za vse odpovede.

Na vysvetlenie ohladom tej burzy...viem ze nemam skusensti a nechcem obchodovat kzdy den...no zaujali ma akcie RBS zvlast ked tak rapidne klsli dva tyzdne dozadu na £0,11. V roku 2000 bola ich cena okolo £4. Stat tu v anglicku podporil RBS a dostali peniaze takze ta banka neskrachuje. Chcem investovatdo ich akcii...mozem investovat tak 3-4tisic libier...dne je ich cena napr. £0,22 a podla mna s dlhodobeho hladiska pojdu ich akcie hore.

Preto tu hladam radu, cez koho by som asi mohla nakupit, kedze s ty nemam skusenosti len par zakladnych info. Hmm, co doporucujete?
Poznate neakeho dobreho online brokera v UK? ake su poplatky atd? Nevadi ak by somztal spravila mozno len ten jeden-dva obchody za rok?
Cestu si bud najdem alebo spravim.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: co toto?

Príspevok od používateľa filip glasa »

vzhľadom na tento honzajsov článok by som o RBS určite neinvestoval ani libru:
http://www.pro-investory.cz/aktualni_analyza/

inak môžeš mať otvorený účet u brokera a robiť iba 1-2 obchody ročne.
ariame
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 06, 2008 1:05 pm

Re: co toto?

Príspevok od používateľa ariame »

ok Filip...zo svojich skusenosti by si mi teda akeho brokera odporucal?
Cestu si bud najdem alebo spravim.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: co toto?

Príspevok od používateľa filip glasa »

mám prehľad len o slovenských a českých a k tomu InteractiveBrokers. Ak by si chcela z CZ a SK, tak potom brokerjet.cz. IB chce minimum 10 000 USD, čiže tí odpadajú. Iných som nesledoval.
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: co toto?

Príspevok od používateľa kopec1 »

Ahoj ariame,
ja Ti odporucam na zaklade svojich skusenosti,servisu atd... brokera FIO.
Blizsie info najdes na www.fio.sk.
V prvom rade by si mala ist na bezplatne skolenia,ktore FIO usporaduva, nasledne si zriadit u FIO demo ucet a potom uvidis,co dalej.
Tak ako pisali predo mnou .tak v prvom rade studuj, studuj,studuj a nevrhaj za hned bezhlavo do obchodovania.Hlavne sa zameraj aj na psychologiu t.j. na spoznavanie svojej osobnosti,lebo najvacsou slabinou / vyhodou tradera je jeho hlava.
Vela zdaru
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: co toto?

Príspevok od používateľa filip glasa »

FIO - má obmedzenú ponuku búrz. Hlavne čo sa týka európy tak má iba XETRAu a tam nie sú ani všetky nemecké akcie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: co toto?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

kdesi na Bloombergu som cital taky nazor, akcie bank, ktore musel zachranit stat, nie su vobec dobra investicia. Stat im tie peniaze nedaroval, ale zobral si za ne prioritne akcie takeho typu, ze na ne musi byt kazdy rok vyplatena vopred urcena dividenda, aj ked sa to banke prave nehodi a za normalnych okolnosti by dividendu nevyplacala. Az ked su uspokojene vsetky naroky prioritnych akcionarov, az potom prichadzaju na rad normalny akcionari. Ak je prioritnych akcii vela, cely zisk kazdorocne odide na vyplatu prioritnych akcionarov. Ostatny nezarobili nic. Ucast statu v RBS je uz cca 70 %. Ako investor by som o RBS urcite ani nezakopol.
ariame
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 06, 2008 1:05 pm

Re: co toto?

Príspevok od používateľa ariame »

cauko...tak par updates

asi pred dvoma mesiacmi som si otvorila ucet s Share.com, zatial som celkom spokojna. Dobre pre zaciatocnikov. Teda aspon ja som spokojna.

Investovala som £1000 do RBS a £1000 do Lloyds. Viem, ziadne oribilne sumy, no na zaciatok, ziskat par skusenosti atd.to snad staci. Ako som uz vyse spominala, som si ista ze v buducosti pojdu hore- tak 2-3 roky urcite.
Teraz premyslam este nad Iofina, je to spolocnost produkujuca iod a su na nu zaujimave referencie.
Cestu si bud najdem alebo spravim.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: co toto?

Príspevok od používateľa Ladis »

Výborne! Nebrat ohled na pesimisty a krach profety a tradery a koupit klidne akcie RBS a Lloyds a nyní maji za sebou uz +400% od brezna. Jen jejich dividendy nechaji na sebe rok cekat. A tak je a bude i nadále radost z dividend bank Spanelska : Bilbao a Santander.
Taky by se melo trochu diversifikovat a dát maximálne 1/3 penez na akcie Britanie. A taky akcie z Nemecka, Spanelska a USA, po 1/3 nebo 1/4 penez portfolia. A pokud mozno, jen 1/3 portfolia v akciích bank. A jinak snad i akcie Telefonica, AT&T, D.Telekom, Iberdrola, CEZ, EON, Fresenius VZ, BP, Shell, General Electric, jednoduse dát jejich jména na lístcích do klobouku a vytáhnout nejaké z nich.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
ariame
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St 04 06, 2008 1:05 pm

Re: co toto?

Príspevok od používateľa ariame »

predvcerom som predala Lloyds so 40%ziskom
Cestu si bud najdem alebo spravim.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: co toto?

Príspevok od používateľa filip glasa »

a RBS jak sa darí?
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"