Fimex

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa Martin52 »

Zhodnotenie dokazali urobit trochu vyssie, nez je aktualna hodnota indexu - uz si strhli kvartalny poplatok. Vychadza to na 4.3% p.a. Krivka indexu pripomina skor penazny fond nez trading. Ale necele 4 mesiace asi nie su dostatocne obdobie na posudenie kvality investicie. Asi maju na zaciatok maly kapital a nechcu moc riskovat, aby neodplasili klientov.

Zarazila ma tam minimalna vyska investicie - Index 20 tis. EUR, Garant 100 tis. EUR. Zda sa mi to ako vyrazne obmedzenie potencialnej klientely. Aj ked mozno tym lepsie cieluju svoju skupinu.
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa neviditelny »

Skoda, ze nie su nejake tie vysledky z minulosti. Asi plati stara znama pravda: Ak by sme zarobili, ukazeme, akí sme dobri. Kedze nam to nevyslo, tak radsej povieme, ze je to individualne u kazdeho klienta, len po nas nechcite nejake udaje, o ktore by ste sa potom mohli opriet.
K čertu s tým - podme na to
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Pette napísal: Podpisat takymto zmluvu je velmi naivne. Nikdy nebolo lepsie obdobie na trading ako teraz.
Pette, tradujes ? Ak nie, co pokial viem nie, tak ZASA raz rozpravas o niecom o com vies nieco maximalne z pocutia. Obdobie kedy sa opcie tradovat prakticky nedaju kvoli extremnej volatilite, eurostoxx sa niekedy v priebehu niekolkych minut pohne aj o desiatky bodov a vacsina dni nema jasny celodenny trend sa urcite neda nazvat najlepsim odbobim na daytrading. Swingy mozno ano, neviem, ale pre daytrade urcite nie.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Peto zase vies, ze toto je blbost:)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

s cim nesuhlasis ?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fimex

Príspevok od používateľa Pette »

Cely daytrading je o pohyboch. Ak sa cena nehybe, resp hybe malo, co sa v kludnych casoch dialo bezne, ako vyhodu to fakt nevidim.

Dnesna situacia pri komoditach, indexoch vyslovene nahrava tradingu. Bud sa niektore komodity dlho drzali v nejakom rozpati, alebo padli tak nizko, ze sa vytvorilo racionalne dno...

Peto, chapem, ze chces Fimex obhajovat, ale proste uznaj, ze cisla a fakty su jasne, a tie hovoria proti nim.
Ak sa im podari urobit tych 5-10-15-20 percent zhodnotenie, bude to super. Ak sa im to podari viac rokov po sebe, bude to krasne. Ak im veris, podpis s nimi zmluvu za vlastne peniaze. Ak nie, analyzuj fakty a nehraj na dojmy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15803
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1399 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj Bartolomei Finance mal index a potom predával zmenky zaručujúce 20% výnos p.a. a majiteľ tvrdil:

„Môžem ubezpečiť klientov, že vlastný majetok dvojnásobne presahuje hodnotu ich vkladov, a preto sa nemusia báť o svoje investície. Myslím, že údaje o hospodárení sú dôverné a určené len pre akcionárov,“ nazdáva sa jediný akcionár spoločnosti A. Bartolomei.,,

Pokial viem, tak klientom ostali zmenky a prázdna peňaženka...

Je zaujímavé, koľko firiem žije v ilúziách, že dokáže zhodnotiť kapitál verejnosti.
A pritom by mali najprv ukázať, že dokážu zhodnotiť súkromný kapitál napr. vo vlastnom hedge fonde.

Teraz, keď kapitálové trhy padli na hubu a opäť rastú...mnoho bánk a investičných firiem dáva na trh sofistikované produkty, v ktorých peniaze na burze riskujú klienti a oni si berú polovicu...
Vychcanosť finančných špekulantov nemá hranice :)
Všetko vedia, všetko sľubujú, len nedokážu trejdovať vlastný kapitál na burze.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fimex

Príspevok od používateľa filip glasa »

už to vyúčtovanie poplatku za výkon po štvrťroku ukazuje aké má ten produkt ambície - žiadne. Teda má jednu ambíciu - nazbierať toľko poplatkov koľko to len pôjde bez ohľadu na výkon (za rok, za dva).
Nemajú ani takú ambíciu ako hocijaký treťotriedny hedge fond v ktorom si zoberú výkonnostnú odmenu až po roku.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

peter.cmorej napísal:s cim nesuhlasis ?
Ak som ja dokazal zarabat v range..tak snad to mozu aj skusenejsi trajderi. Nemusis mat jasny smer a da sa trajdovat.
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

JUGGLER napísal: Všetko vedia, všetko sľubujú, len nedokážu trejdovať vlastný kapitál na burze.
Nepohybujem sa v trajdovani tak dlho ako ty, ale viem rozpoznat,kedy je trajder niecim vynimocny. Uz poznam kvanta trajderov, ale zatial poznam len jedneho,ktory zaraba, zaraba konzistentne a zaraba dlhodobo.

Vsade sa pise o tradingu, ale je to tak nesmierna tazka robota a hlavne na zaciatku tak stresujuca, ze je len minimalna sanca stat sa dobrym trajderom

Mat vobec moznost stretnut sa s takym trajderom a priucat sa je to najvacsie stastie,ktore moze novacika stretnut,ale fimex tou firmou zatial nie je (insider)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jozef.puchon napísal: Ak som ja dokazal zarabat v range..tak snad to mozu aj skusenejsi trajderi. Nemusis mat jasny smer a da sa trajdovat.
To je v poriadku. Ja som nenapisal, ze nie je mozne zarobit. Ale urcite by som toto obdobie nevyhlasoval za najlepsie pre daytrade ake kedy bolo. To je trochu trufale nemyslis ? Ak by si to niekto mohol dovolit tvrdit, tak by to mal byt clovek co v tomto "najlepsom obdobi" zaraba desiatky percent.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Pette napísal:Dnesna situacia pri komoditach, indexoch vyslovene nahrava tradingu. Bud sa niektore komodity dlho drzali v nejakom rozpati, alebo padli tak nizko, ze sa vytvorilo racionalne dno...
tak to ale nehovoris o daytradingu ked hovoris nieco o racionalnom dne
Pette napísal:Peto, chapem, ze chces Fimex obhajovat, ale proste uznaj, ze cisla a fakty su jasne, a tie hovoria proti nim.
.... Ak nie, analyzuj fakty a nehraj na dojmy.
Pette, ked ti napisem, ze si napisal blbost, tak to pisem preto, ze si napisal blbost, nie preto lebo chcem niekoho obhajovat. Uz som tu raz napisal, ze nemam potrebu Fimex obhajovat.

Tvrdymi faktami myslis vykonnost za 4 mesiace a "pocudovanie sa" nad tym, ze o.c.p. traduje peniaze klientov a nie peniaze pozicane z banky, ano ? Radsej to nebudem komentovat, aby som zasa niekoho akoze "neobhajoval".
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:už to vyúčtovanie poplatku za výkon po štvrťroku ukazuje aké má ten produkt ambície - žiadne. Teda má jednu ambíciu - nazbierať toľko poplatkov koľko to len pôjde bez ohľadu na výkon (za rok, za dva).
Tak to som zvedavy co by tu boli za komentare, keby si brali podiel na zisku po kazdom obchode alebo na tyzdennej, pripadne mesacnej baze :D , co je mimochodom, pokial viem, medzi o.c.p. bezna prax
filip glasa napísal: Nemajú ani takú ambíciu ako hocijaký treťotriedny hedge fond v ktorom si zoberú výkonnostnú odmenu až po roku.
Zasa porovnavas o.c.p. a hedge fond. Preco neporovnavas aj podielove fondy s hedge fondmi ? Asi preto lebo ide o absolutne ine "financne instrumenty" urcene pre ine cielove skupiny. Co keby ste porovnavali o.c.p. medzi sebou ? Max si dokazem predstavit porovnavanie o.c.p. s nejakym Bguru, Specom a podobne. Nie je lepsie ak si clovek vyberie o.c.p. (abstrahujem od totalnych podvodov) ako nejakeho Speca ??
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fimex

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale veď oni sa hrajú na fond, keď si založia ten produkt - fimex index
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa neviditelny »

peter.cmorej napísal:Tak to som zvedavy co by tu boli za komentare, keby si brali podiel na zisku po kazdom obchode alebo na tyzdennej, pripadne mesacnej baze :D , co je mimochodom, pokial viem, medzi o.c.p. bezna prax
Ak by to robili tyzdenne, komentare by boli este horsie, ako su. Kedze to tak robili a zhucali klientov, tak aj ta kritika je namieste. Ked povedia, ako chcu obchodovat, tak sa o tom mozme bavit, ci je to mozne. Info su, ze budu robit opcne spready resp. opcie proti futures na 50eurostox. Ja neviem, ako to vedia typci robit.

Zakladna poziadavka pre firmu ocp pre mna: Kedze su novy a ich system nie je afin, alebo fimex v minulosti(buducnosti), tak si pockajme, ako to pojde a potom pridelime plus alebo minus.
Kedze fimex novy nie je a ma pridelene minus, ze teraz s prichodom fimex index sa to na plus nezmeni, je trosku naivne.
Ano, mas pravdu, ty nehovoris, ze to bude hned pozitivne a pod.

A este k braniu provizie za stvrtrok. Provizia sa berie s uzatvorenych obchodov. Tak ako to robili doteraz. Takze 31.3.2009 si zatvorime ziskové obchody, straty ostatnu otvorene a cashujeme.
Je mozne, ze to zmenili, nove podmienky som necital. Ak tie obhcody - straty a zisky páruju, tak som napisal zle.
K čertu s tým - podme na to
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa neviditelny »

peter.cmorej napísal:
Zasa porovnavas o.c.p. a hedge fond. Preco neporovnavas aj podielove fondy s hedge fondmi ? Asi preto lebo ide o absolutne ine "financne instrumenty" urcene pre ine cielove skupiny. Co keby ste porovnavali o.c.p. medzi sebou ? Max si dokazem predstavit porovnavanie o.c.p. s nejakym Bguru, Specom a podobne. Nie je lepsie ak si clovek vyberie o.c.p. (abstrahujem od totalnych podvodov) ako nejakeho Speca ??
skusme
Kedze nie je presna definicia hedge fund - resp. sa hlada tazko, tak len skusme:

- využívanie širokej škály obchodných stratégií, techník a finančných nástrojov vrátane krátkych predajov, arbitráží, derivátov a pákového efektu - áno áno ánol
- nie sú korelované s akciovými a dlhopisovými trhmi, keďže ich cieľom je dosiahnuť pozitívny absolútny výnos (nie relatívny výnos k zvolenému benchmarku) áno áno áno
- ich investorskú základňu tvoria najmä bohatí jednotlivci a rodiny a v rastúcej miere inštitucionálni investori (penzijné fondy, privátne banky, nadácie, poisťovne) bohatý jednolivci áno, ostatní asi nie
- často využívajú outsourcing všetkých svojich činností okrem rozhodovaní o obchodoch áno
- investor môže speňažiť svoj podiel iba po vopred stanovenej dobe čiastočné áno, resp. su tam nejaké storná, ked to chceš vybrat
- manažéri okrem správcovského poplatku (1 až 2 percentá z majetku) dostávajú aj výkonnostný poplatok (15 až 25 percent z výnosu) áno
- často investujú aj významné objemy vlastných zdrojov správcu (manažéra) fondu asi az taki blbi nebudu :D
- nezverejňujú o sebe informácie čiastočne áno - okrem čísla a do čoho ideme, nevieme o tom nič
- z daňových a regulačných dôvodov väčšinou sídlia v off-shore centrách, sami správcovia však pracujú vo finančných centrách. nie, zatial :D

Je to tak. Hedge fund to nie je, ale ma k nemu sakra blizko. :D
K čertu s tým - podme na to
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fimex

Príspevok od používateľa filip glasa »

Čo mu z hľadiska fondu chýba je:

1. licencia a z toho vyplývajúca kontrola fondu
2. povinnosť auditovať fond a klientom zverejňovať výsledky auditu aj výročné správy fondu

Takýto index a jeho graf si môžem teoreticky bez kontroly kresliť na nástenku
A este k braniu provizie za stvrtrok. Provizia sa berie s uzatvorenych obchodov. Tak ako to robili doteraz. Takze 31.3.2009 si zatvorime ziskové obchody, straty ostatnu otvorene a cashujeme.
Je mozne, ze to zmenili, nove podmienky som necital. Ak tie obhcody - straty a zisky páruju, tak som napisal zle.
Keďže je to index, tak určite nie - mali by vypočítavať NAV, ale aj pri tom sa dá všelijak kľučkovať.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3251
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neviditelny napísal: Ked povedia, ako chcu obchodovat, tak sa o tom mozme bavit, ci je to mozne. Info su, ze budu robit opcne spready resp. opcie proti futures na 50eurostox. Ja neviem, ako to vedia typci robit.

A este k braniu provizie za stvrtrok. Provizia sa berie s uzatvorenych obchodov. Tak ako to robili doteraz. Takze 31.3.2009 si zatvorime ziskové obchody, straty ostatnu otvorene a cashujeme.
Pokial viem opcie teraz neobochoduju kvoli prilis vysokej volatilite a s tym suviasiacej vysokej cene opcii. Traduju futures na Eurostoxx a SandP. 31.3. 2009 nezatvoria iba ziskove obchody, pretoze na indexe nemaju ziadne overnighty ani dlhodobe pozicie. Vsetko je intraday.

k tomu porovnavaniu s hedge fondom. Ja som to bral ako porovnanie cielovych skupin hedge fondu a o.c.p.. Viete niekto o normalnom hedge fonde dostupnom v SR, ktory je pristupny pre investorov od 20 000 Eur ? Ak ano, tak prosim rozsirte moje obzory. Podla mna o.c.p. a hedge fond maju odlisnu cielovu skupinu investorov co sa tyka objemu investicie.
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa neviditelny »

peter.cmorej napísal:Pokial viem opcie teraz neobochoduju kvoli prilis vysokej volatilite a s tym suviasiacej vysokej cene opcii. Traduju futures na Eurostoxx a SandP. 31.3. 2009 nezatvoria iba ziskove obchody, pretoze na indexe nemaju ziadne overnighty ani dlhodobe pozicie. Vsetko je intraday.
Ja som sa dopocul, ze zmena obchodnikov prinasala zmenu obchodovania. A zmena mala byt v tom, ze sa bude obchodovat spread na opcie. To sa da, iba ak je volatilita na "normalnej" úrovni. Teraz je to asi divocina. Ale sak su to chlapici, tak hura do toho :D
peter.cmorej napísal: k tomu porovnavaniu s hedge fondom. Ja som to bral ako porovnanie cielovych skupin hedge fondu a o.c.p.. Viete niekto o normalnom hedge fonde dostupnom v SR, ktory je pristupny pre investorov od 20 000 Eur ? Ak ano, tak prosim rozsirte moje obzory. Podla mna o.c.p. a hedge fond maju odlisnu cielovu skupinu investorov co sa tyka objemu investicie.
Sme na rovnakej lodi. Budme radi, ze to nie je hedge fund a ze sidlia tu. Ja mam taku utkvelu predstavu, ze hedge fund porusuje pravidla a ze "vzdy vie nieco viac ako ostatni" :D Kedze oni su priemerny broker sluzbami a podpriemerny broker vysledkami, tak nech radsej nikam inam nejdu. Prerabat prachy mozu aj u nas. Nebudú poslední :D
K čertu s tým - podme na to
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa neviditelny »

peter.cmorej napísal: Traduju futures na Eurostoxx a SandP. 31.3. 2009 nezatvoria iba ziskove obchody, pretoze na indexe nemaju ziadne overnighty ani dlhodobe pozicie. Vsetko je intraday.
Toto mi nedoplo. Mas pravdu. Ja ze to robime, ako sme zvyknuti :D
K čertu s tým - podme na to
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa neviditelny »

Zlaté portfólio GOLD Index

Chalani idú do zlata. To bude srandy. Doplo im to trošku neskôr, ale predsa. Ak to pojde tak, ako všetko doteraz - GO(l)D help them.
Nerobím s ETF, ale nakupenie ETF na gold od tej istej banky, ako oni ma asi výjde lacnejšie, ako fajnový GOLD INDEX. Alebo majú menšie poplatky? :-)
K čertu s tým - podme na to
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"