Fimex

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Fimex uz nerobi telekampane

Btw. v tej reportazi boli ilustracne zabery z treasury v Sporke, stare niekolko rokov. Bol na nich napr. aj terajsi hlavny trader vo Fimexe. Velmi ho to nepotesilo :)

Este k Afinu nejake perlicky z agentury JPP:
- na zaciatku, v divokych 90 rokoch vraj klient poslal peniaze a majitelia Afinu si ich rovno rozdelili a zobrali
- na skolenach predajcov v Afine vraj hovorili: "Ked klient posle peniaze, tak to uz su vlastne Vase"
- "obchody" sa vraj robili sposobom: Tak co, dnes to kupime alebo predame ? Vcera sme kupovali, tak dnes skusme predavat.

Co z toho moze byt pravda posudte sami.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa jogo »

Ludia nechcu pochopit, ze ak budu pravidelne investovat do indexoveho ETF, budu na tom dlhodobo lepsie ako 80% fondov a brokerov a tak pre vidinu porazenia trhu prichadzaju o uspory.Na ucte v banke roky maju 2% urok a v okamihu, ked ich vyberu, chcu bez prace mat zisky radove desiatky %. Ale komu niet rady, tomu niet pomoci.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

Fimex uz nerobi telekampane
Veď mi volali minulý mesiac. Pritom sa absolútne nepoznáme a museli ísť len podľa databáz, alebo telefónneho zoznamu.

U (neserióznych) brokerov je vždy riziko, že obchody vlastne vôbec nerealizujú a iba robia taký niečo ako: demo-trading. Potom ešte aj tie poplatky ušetria.

Čo sa týka tých serióznejších, tak si ani tam nerobím ilúzie. Poznám niekoľko ľudí čo "spravuje" traduje za klienta u o.c.p. a nie je to ďaleko od "Tak co, dnes to kupime alebo predame ? Vcera sme kupovali, tak dnes skusme predavat."

Skôr ešte takto:
"Hm.. dnes nemám žiadny obchod. Vyfiltrujem klientov so stratou 10% na nejakom obchode a zavolám im: Dobrý deň pán Glasa. Telefonica klesla o 10% a my máme zanalyzované, že určite pôjde ešte nižšie. Urobme teda radšej riadenú stratu, kým je to ako tak v pohode. Glasa na to - vyzerá to rozumne, poďme do toho.
A chalan má na dnes odfajknutý aspoň jeden obchod (poplatok pre zamestnávateľa)."

A to nehovorím o firmách ako afin, ale o celkom seriózne vnímaných o.c.p.

Správa majetku u obchodníka s cennými papiermi je vždy absolútna kravina. O.c.p. (broker) je vždy v konflikte záujmov keď spravuje majetok pretože je v prvom rade sprostredkovateľ !
Je to niečo ako by som tebe ako sprostredkovateľovi dal balík peňazí a povedal ti, že máš s nimi podľa svojho uváženia predávať a nakupovať fondy aj poistenia.
Alebo iný príklad - dám realitke ako sprostredkovateľovi nehnuteľností balím peňazí, aby mi ich zhodnotila a nakupovala podľa svojho uváženia byty, domy budovy a pozemky.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

ešte dodatok:

v podielových ale aj hedge fondoch máš oddelenú časť správy majetku od realizácie pokynov nákup/predaj, ktorú robí celkom iný subjekt. Prečo asi?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

uplne s tebou suhlasim Filip, sam som prisiel na to, ze to takto u o.c.p funguje, aj ked som tomu najprv nechcel verit. Bohuzial asi kazdy zije z poplatkov, o ktore "holia" klienta.

Z Fimexu ti asi volali este vo februari,vtedy tam este mali zopar dealerov. Teraz tam maju prakticky iba jedneho chalana na telefone, celkom slusne vystupujuceho. Chcu sa orientovat na trochu iny druh klientov. Na pive pokecame :)

Vymysleli si novy produkt - Fimex Index. Min. vklad 20 000 Eur, klient neplati ziadne poplatky, Fimex si berie iba podiel na zisku vo vyske 20 % na stvrtocnej baze, vzdy iba po novom high. Ako zisk/strata sa berie az suma po odpocitani poplatkov londynskemu brokerovi. Ide o daytrading, teraz na zaciatku FESX a ES. Maximalna strata klienta je 20 % z uctu, zisk na ktory si trufaju je 20 % pre klienta (rocne). Max. strata ma byt postavena na prisnom moneymanagemente. Znie to sice cele trochu neuveritelne, ale trufaju si s tym prezit a vyzit, tak aj sam som zvedavy.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

pes môže byť zakopaný v dvoch veciach:

1. "Fimex si berie iba podiel na zisku vo vyske 20 % na stvrtocnej baze". Pre porovnanie väčšina hedge fondov zbiera poplatky za výkon z ročného výnosu.
2. je celkom bežné, že ak si väčší zahraničný brokeri s menšími partermi vyplácajú provízie za obchody

Čiže ziskové to v pohode môže byť aj keď klient nezarobí.

Väčšina hedge fondov zbiera poplatky za výkon z ročného výnosu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tak porovnavat slovenskeho o.c.p. s hedge fondom nie je asi ten spravny pristup. Aj minimalne vklady a struktura investorov su podstatne ine.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

no to hej, ale chcel som povedať, že férovejšie by bolo zbierať poplatky za výkon podľa dlhšieho horizontu. Inak sú aj malé fondy s miliónmi eur a nemajú len kvôli tomu vyššie poplatky.

Predstav si, že každý druhý kvartál bude ziskový a každý prvý stratový. Na konci roka bude povedzme nula. Kto asi tak zarobí?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zda sa mi, ze uz si nejaky velmi narocny :) Samozrejme ziaden o.c.p. nie je charita a musi z niecoho zit. Samozrejme vsade existuje moznost, ze klient prerobi. Ak to bude Fimex robit tak ako som napisal, tak uz to je velky pokrok v ponuke oproti tomu co je tu medzi o.c.p. teraz.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa jonatanus »

Špecifikácia FIMEX INDEX
Predpokladané zhodnotenie: 20 % p.a. brutto
Pomer zisk/riziko: 3 : 1

Špecifikácia FIMEX GARANT
Predpokladané zhodnotenie: 10 % p.a. brutto
Riziko investície: 0 %
Pomer zisk/riziko: 3 : 1


to je vtip?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa jonatanus »

a nake vysledovky by neboli?
na http://www.fimex.sk" onclick="window.open(this.href);return false; som nic nenasiel
moc seriozne to teda nevypada
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

to je vtip?
v telke chodila reklama na poistku kde dole roloval nápis 27% výnos (milý rok, alebo najlepší rok alebo čo). Takže fimex je ešte ok :D
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tu mas aktualny stav:
http://www.fimex.sk/fimex-index-aktualny" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

bola tu už raz taká vec, že: bartolomej index a tiež to malo pekný graf :-)

to len tak na podpichnutie
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:tu mas aktualny stav:
http://www.fimex.sk/fimex-index-aktualny" onclick="window.open(this.href);return false;
1% za 4 mesiace? nemalo by to byt trocha viacej? :D


to aj ja mozem postavit index

Špecifikácia JONATANUS SUPERVYNOS GARANT TURBO
Predpokladané zhodnotenie: 100 % p.a. brutto
Riziko investície: 0 %
Pomer zisk/riziko: nekonečno


no ale viacej by ma zajimali te hospodarske vysledky, kolko spravuju penazi, kolkym blbcom to dokazali predat, kolko maju zisk za 2008. across sa tvari asi milion krat serioznejsie a miliardari znich asi tak skoro nebudu, tak by ma zajimalo z coho zije tato firma.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa radvan »

filip: tu cast o fimex odtrhni od tohoto asi, kedze to uz nesuvisi s povodnou temou a dajto medzi komodity ....

http://www.fimex.sk/?sluzby_garant" onclick="window.open(this.href);return false;

"FIMEX má podiel na dosiahnutom zisku, avšak okrem transakčných nákladov neinkasuje žiadne iné poplatky."

takze si berie poplatky za obchodovanie + poplatok zo zisku ... ma oprav peto ak to je zle ...

plus je to postavene ako zaisteny fond, kde na 3 rocnom horizonte kupis nejaky statny bond, ktory ti stupne na 100% po troch rokoch a "100% - sucasna cena bondu" je tvoj sucastny risk budget s ktorym mozes operovat (a kolko je tvoja maximalna strat ana rizikovom aktive - teda kupis 90% bond, 10% mas v cashy co pouzijes ako colateral na futures a obchodujes s futures, pricom na futures nesmies urobit vecsiu stratu ako risk budget) ...

urobit vsak na tomto 10% p.a. je slusne odvazne, kedze ten risk budget moc velky nie je a teda by traderi museli byt velmi sikovny aby taky velky vynos na takom malom budgete spravili ..
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fimex

Príspevok od používateľa filip glasa »

a garantvané fondy pokračujú tu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=6&t=1657" onclick="window.open(this.href);return false;

ale som si zamoderoval :lol:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

filip glasa napísal:bola tu už raz taká vec, že: bartolomej index a tiež to malo pekný graf :-)
:)
jonatanus napísal:
no ale viacej by ma zajimali te hospodarske vysledky, kolko spravuju penazi, kolkym blbcom to dokazali predat, kolko maju zisk za 2008. across sa tvari asi milion krat serioznejsie a miliardari znich asi tak skoro nebudu, tak by ma zajimalo z coho zije tato firma.
Skoc si na OR po vyrocnu spravu :) Btw. asi som nepochopil tvoju nedoveru. Je to len "vsetci ocp su zly" alebo co sa ti nezda ?
radvan napísal: "FIMEX má podiel na dosiahnutom zisku, avšak okrem transakčných nákladov neinkasuje žiadne iné poplatky."
takze si berie poplatky za obchodovanie + poplatok zo zisku ... ma oprav peto ak to je zle ...
ee, transakcne naklady su iba naklady platene londynskemu brokerovi, Fimex si v tomto pripade neuctuje nic.

Poplatok za obchodovanie si uctuju v inom produkte - full servise. Tam je to nejakych 49 USD za pokyn ci tak nejak :) Samozrejme cast klientov su gamblery, ktorym ide najma o pocit z hry, radi si s dealerom pokecaju a tyto vytvaraju zrejme podstatnu cast zisku firmy :)

co vraveli, tak Fimex index by mal byt do buducna nosny produkt, ale na to potrebuju mat v sprave podstatne viac penazi, takze zatial s tym len zacinaju
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:Skoc si na OR po vyrocnu spravu :) Btw. asi som nepochopil tvoju nedoveru. Je to len "vsetci ocp su zly" alebo co sa ti nezda ?
pochybna minulost
neseriozne produkty
broker+spravca penazi v jednom
netransparentnost - preco nemaju na stranke vyrocne spravy?
celkovo to posobi smejdovo
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus napísal: pochybna minulost
neseriozne produkty
toto by si asi mohol trochu rozvinut. Mozno sa nieco nove dozviem :)
jonatanus napísal: broker+spravca penazi v jednom
nie, Fimex ide vzdy cez nejakeho brokera pokial viem. Napr. Fimex index sa obchoduje cez anglickeho brokera Marex. X na konci su len nahodou :)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Kto ma ucet u Capital Markets SK - skusenosti

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:toto by si asi mohol trochu rozvinut. Mozno sa nieco nove dozviem :)
sam si povedal: Fimex uz nerobi telekampane, co je absolutny kanal
a ak ti niekdo (firma) ponuka 20% p.a. alebo 10% p.a. s 0% rizikom, tak je neseriozny. (pokial sa nevola simons alebo cohen)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

0 % riziko je pri tom Garante. Tych 10 % to nie je ponuka, to je na co si trufaju. Ja si tiez myslim, ze tolko nespravia :) Negarantuju tam ziaden vynos.

Pri tom indexe, kde si trufaju na 20 %, tak tam je riziko - 20 % p.a.

Telemarketing je kanal, to mas uplnu pravdu. Lenze robili to vsetci, na pocudovanie im to fungovalo (lebo ked teraz su ludia financne blby a chamtivy, tak par rokov dozadu boli este blbsi a mozno este chamtivejsi - vivat BMG a Devin banka) a kto chcel sutazit s Afinom a spol., ten to zrejme musel robit tiez ci chcel si nechcel. Tym sa nesnazim tvrdit, ze Fimex by telemarketing inak urcite nerobil.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:0 % riziko je pri tom Garante. Tych 10 % to nie je ponuka, to je na co si trufaju. Ja si tiez myslim, ze tolko nespravia :) Negarantuju tam ziaden vynos.

Pri tom indexe, kde si trufaju na 20 %, tak tam je riziko - 20 % p.a.
ani pri 24% garantovanej investicii negarantovali vynos, "akorat si trufali na 24%"... snad sa nemusime bavit o tom ze to bol seriozny produkt. a seriozny produkt neni ani 10% s 0% rizikom ani 20% s 20% rizikom.
takisto ako neni seriozne ked ti falloutbaby ponukne IZP stym ze za 30 rokov ti vyplatia miliony
Telemarketing je kanal, to mas uplnu pravdu. Lenze robili to vsetci
ak mas jeden den bordel a druhy den sa chces tvarit ze uz je to hotel, no tak to ide dost tazko
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus napísal: takisto ako neni seriozne ked ti falloutbaby ponukne IZP stym ze za 30 rokov ti vyplatia miliony
tak to by som zasa neporovnaval. Kym pri tom IZP nemas ani teoreticku sancu, ze to bude dobra investicia, tak daytradingom to nie je nerealne. A max SL mas 20 % z uctu.
Na aky vynos by si mali podla teba trufat aby to bolo seriozne ?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:tak to by som zasa neporovnaval. Kym pri tom IZP nemas ani teoreticku sancu, ze to bude dobra investicia, tak daytradingom to nie je nerealne. A max SL mas 20 % z uctu.
Na aky vynos by si mali podla teba trufat aby to bolo seriozne ?
kolko ludi (firiem) poznas co dokazu robit 20% p.a. dlhodobo (s kapitalom na urovni institucie)?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Buffeta, aj to neviem ci je este pravda :wink:

Ber to tak, ze nieco jednoducho musis prezentovat a nejak sa musis odlisit od podielovych fondov a podobne - ide ti o klientov. Je jasne, ze ak by si dlhodobo robil 20 % p.a. s brutalnym majetkom, tak "za chvilu" musis vlastnit pol slnecnej sustavy, takze o dlhodobosti by som velmi nehovoril. Teraz su mozno radi, ze v tom maju 1 mil Eur, neviem.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa jonatanus »

peter.cmorej napísal:Ber to tak, ze nieco jednoducho musis prezentovat
http://www.youtube.com/watch?v=B2n_bMtc_HY" onclick="window.open(this.href);return false;
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa radvan »

jonatanus: aj simmons a cohen nejako zacinali:)

peto: aby to posobilo seriozne, tak mozno keby si trufali na max 2x vynos akcii pri rovnakej volatilite ako akcie (to by som im este uveril) ... takze tak 12-15% p.a. pri stopke 30% (~2x STDEV akcii) ... ale to uz nie je taka super vykonnost ...

maju napisane, ze 60% vynos pri 20% riziku, ale to je za 3 roky, co je nejakych 17% p.a. vynos ... to sa im moze teoreticky podarit ak budu mat stastie ... ako peto pisal, maju kratky horizont a mozu si dovolit zariskovat, to neni o tom, ze dlhodobo dakto bude pozerat, ze ci za 15 rokov naozaj robili 20% p.a ... ak sa im to podari aspon 2 roky z piatich, tak sa zahraju na geniov a nabalia si vrecka (a s tymi poplatkami 25% zisku stvrtrocne je slusna sanca, ze sa nabalia) ... a ak sa to za 2 roky posere, tak sa nic nedeje, zalozia firmu Xemif o.c.p a vytvoria produkt Xemif index a ide sa odznova ...

ono jasne, ze z hladiska pravdepodobnosti nemaju velku sancu ... ale cim kratsi horizont mas, tym vecsiu sancu mas, ze ti to vyjde lebo budes mat luck (v 90tych rokoch robil 15-20% kazdy a aj streisandova trejdila akcie a donedavna tu bol este kazdy druhy slovak developer kde bolo 20% p.a. smiesne :) )

tazko povedat, ci toto je serioznejsie ako holit zakaznikov na poplatkoch ... ale asi museli prist s niecim novym, kedze holit zakaznikov sa uz nedalo (kedze to uz vecsina pozna) ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fimex

Príspevok od používateľa Pette »

Otazka, ci to (zarabat tradingom) vedia je myslim vyriesena - ak by to vedeli, pozicali by si z banky a neriesili vklady od klientov a percenta pre nich. Ak to nevedia, riesia klientov, kedze zarobia na poplatkoch z obchodov s cudzimi peniazmi, kde nic negarantuju.
Zadarmo nikto nikomu nic neda.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Pette napísal:Otazka, ci to (zarabat tradingom) vedia je myslim vyriesena - ak by to vedeli, pozicali by si z banky a neriesili vklady od klientov a percenta pre nich. Ak to nevedia, riesia klientov, kedze zarobia na poplatkoch z obchodov s cudzimi peniazmi, kde nic negarantuju.
Zadarmo nikto nikomu nic neda.
tradovat peniaze klientov a tradovat peniaze pozicane z banky za nejaky kolateral, to je trochu iny risk.

Zeniete to do trochu bezdovodne do extremov.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fimex

Príspevok od používateľa Pette »

Ano, ak klient podpise, ze akceptuje stratu 20 percent, potom mas pravdu:) Ludska hlupost je nekonecna.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Pette napísal:Ano, ak klient podpise, ze akceptuje stratu 20 percent, potom mas pravdu:) Ludska hlupost je nekonecna.
Kokos, pette, sorry ale nezdrzim sa. Niektore tvoje prispevky su cista nezmyselna demagogia. Konkretne myslim tento a potom nasu "debatu" o hypotekach. Dam priklad: ked da niekto peniaze do bezneho podieloveho fondu, tak v podstate suhlasi s neobmedzenou stratou. To z neho robi automaticky hlupaka ? To co je za logiku ? Logika som najmudrejsi a preto viem vsetko najlepsie ma doziera.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fimex

Príspevok od používateľa Pette »

Ano. Ak clovek nechape, do coho dava peniaze, na com je to postavene a podpise to, je hlupak.
Nevidim dovod, preco by sa nemal takto oznacit pri manipulovani s peniazmi (ohodnotenim jeho straveneho casu, jedineho, ktory ma).
To, ze to ludi nikto neuci je velmi zle. To, ze to dalsi zneuzivaju je tiez velmi zle.

Naozaj by som bol zvedavy, ci by toto iste clovek podpisal, aj keby bola forma vyjadrenia straty ina. (Napr 30 tisic eur do podielovych fondov alebo rok jeho prace).


K hypotekam - pozri sa von oknom a skus si znovu precitat, co si pisal ty a co ja. Ten pohlad von po par mesiacoch od debaty by ti mal napovedat, kto mal pravdu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Pette napísal:Naozaj by som bol zvedavy, ci by toto iste clovek podpisal, aj keby bola forma vyjadrenia straty ina. (Napr 30 tisic eur do podielovych fondov alebo rok jeho prace).
Ty sa vyjadrujes, akoby islo o istu stratu.
Pette napísal:K hypotekam - pozri sa von oknom a skus si znovu precitat, co si pisal ty a co ja. Ten pohlad von po par mesiacoch od debaty by ti mal napovedat, kto mal pravdu.
Pisal si, ze 100% hypoteky uz nie su mozne. Boli mozne a stale su mozne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fimex

Príspevok od používateľa filip glasa »

už sa nehádajte - je do dosť mimo témy :wink:
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa neviditelny »

to peter cmorej

Si tam kratko, aby si to pochopil. Ak o tomto biznise (broker v SR) nevies vela, tak radsej nepis, lebo to posobi trosku naivne.
K čertu s tým - podme na to
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Fimex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja som sa nesnazil Fimex obhajovat .. a nie som vo Fimexe, resp. bol som tam len kratko na "stazi". O brokeroch nemam iluzie. To vsak nezamena, ze apriori odmietam akukolvek moznost, ze niekto chce nieco robit poctivo a nesnazi sa niekoho podviest.
neviditelny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2007 10:58 am

Re: Fimex

Príspevok od používateľa neviditelny »

peter.cmorej napísal:ja som sa nesnazil Fimex obhajovat .. a nie som vo Fimexe, resp. bol som tam len kratko na "stazi". O brokeroch nemam iluzie. To vsak nezamena, ze apriori odmietam akukolvek moznost, ze niekto chce nieco robit poctivo a nesnazi sa niekoho podviest.
V tomto mas pravdu.
Len neviem, ako sa hovori situacii, ked vies, ze pravdepodobne klientovi nezarobis, lebo sa ti to podarilo doteraz malokedy, ale uvedies, ze chces zarobit 20% alebo hocijake ine cislo.
K čertu s tým - podme na to
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Fimex

Príspevok od používateľa filip glasa »

ale uvedies, ze chces zarobit 20% alebo hocijake ine cislo.
toto isté robia aj banky, poisťovne a sporiteľne čiže je to zavádzanie na úrovni serióznych inštitúcií :mrgreen:
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Fimex

Príspevok od používateľa Pette »

Mne stacia tvrde fakty.
http://www.fimex.sk/fimex-index-aktualny" onclick="window.open(this.href);return false;

"Aktuálna hodnota indexu:

101.6%"

Od 2.1.2009 do vcera.

Podpisat takymto zmluvu je velmi naivne. Nikdy nebolo lepsie obdobie na trading ako teraz.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"