Poplatky brokerov - tabuľka

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Poplatky brokerov - tabuľka

Príspevok od používateľa filip glasa »

http://finviz.com/store/stock-brokers.ashx" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Poplatky brokerov - tabuľka

Príspevok od používateľa jogo »

Poznate niekto europskeho brokera(moze byt aj CFD-broker), ktory by sa poplatkami za nakup akcii aspon trocha mohol porovnat s InteractiveBrokers? (min 1$ za obchod)
Ide mi o to, ze europsky broker nebude viazany USA-zakonom,ze kto chce robit daytrading akcii, musi mat na ucte minimalne 25000$.
Proste 25000$ dat k jednemu brokerovi je z pohladu riadenia rizika pre mna prilis vela.(krach brokera alebo jeho banky, tazka devalvacia dolara ap.)

P.S:10$ a viac dolarove poplatky nasich brokerov mi nedovolia robit zmysluplny trading, nakolko pri viacnasobnych vstupoch do pozicii mi beru velke peniaze.Roku 2007 mi zobrali polovicu zisku a roku 2008 3/4 zisku.Tohto roku uz nie som schopny robit trading s akciami,pretoze ja riskujem a vecsinu zisku beru brokeri.
A tak moje uspory necinne lezia na uctoch u brokerov. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
mf_sk
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 25 02, 2008 8:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poplatky brokerov - tabuľka

Príspevok od používateľa mf_sk »

jogobela napísal:Poznate niekto europskeho brokera(moze byt aj CFD-broker), ktory by sa poplatkami za nakup akcii aspon trocha mohol porovnat s InteractiveBrokers? (min 1$ za obchod)
Ide mi o to, ze europsky broker nebude viazany USA-zakonom,ze kto chce robit daytrading akcii, musi mat na ucte minimalne 25000$.
Proste 25000$ dat k jednemu brokerovi je z pohladu riadenia rizika pre mna prilis vela.(krach brokera alebo jeho banky, tazka devalvacia dolara ap.)
IB ma minimum $10000 a na investovanie to staci(3 daytrade za 5 dni). Je poisteny u Lloyds a ucet mozes mat aj v euro a pri obchodovani s US akciami si $ poziciavat. Nechapem co tu stale riesite.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Poplatky brokerov - tabuľka

Príspevok od používateľa jogo »

mf_sk napísal:IB ma minimum $10000 a na investovanie to staci(3 daytrade za 5 dni).
Ak su tam povolene 3 daytrady za tyzden,tak to by sa dalo ukocirovat vstup do jednej-dvoch akcii tyzdenne.Dobra myslienka... :idea:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

Re: Poplatky brokerov - tabuľka

Príspevok od používateľa Martin52 »

Ak su tam povolene 3 daytrady za tyzden,tak to by sa dalo ukocirovat vstup do jednej-dvoch akcii tyzdenne.
Daytrade robis iba ked uzatvoris obchod v ten isty den, ako si ho otvoril. Vstupit mozes do lubovolneho poctu akcii, ak ich chces drzat dlhsiu dobu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Poplatky brokerov - tabuľka

Príspevok od používateľa jogo »

Predpokladam,ze vyrazenie SL v ten isty den ako bol nakup akcie je brany ako daytrade.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Poplatky brokerov - tabuľka

Príspevok od používateľa JUGGLER »

...ano SL je braná ako ukončenie obchodu, keď si ho otváral v ten istý deň.

Celé to pravidlo 25k je dôležité iba pre daytrading akcií.
Ty predsa daytrading nerobíš...

Postupné dokupy, alebo uzatváranie pozícií môžeš robiť za 1 dolár, len to nesmieš otvárať a zatvárať v ten istý deň.
To v pozičnom obchodovaní vôbec nevadí, na to sa dá dávať pozor.

A okrem toho, upozornujem, že to daytrading pravidlo sa nevzťahuje na deriváty.

Takže futures môžeš daytradovať do ošalenia.

CFD brokeri sa neoplatia na akcie.
Neobchodujú celú škálu akcií, len tie najlikvidnejšie.
A začínajú kótovať až pár minút po open, čo je obrovský handicep.

Je velmi lahké riešenie ako problém 25k odstrániť: dostať sa nad 25k nie vkladom, ale obchodovaním.

A to, že existuje nejaké riziko, že prídeš o peniaze v dôsledku krachu brokera je blbosť...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Poplatky brokerov - tabuľka

Príspevok od používateľa jan »

Pravidlo o daytradingu v USA plati iba pre akcie a opcie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pattern_day_trader" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"