Poplatky, Offshore

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Marc
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 17 08, 2009 6:30 pm

Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa Marc »

Zdravim pani a damy,

chcem sa opytat, ci skutocne platite tak male poplatky za obchodovanie - napriklad pri Interactive Brokers som nasiel na webe ze poplatok je $0.005 per share.
Takze zoberme si tento priklad: kupim 1000 akcii za cenu 20 USD za akciu a nasledne ich predam (pre zjednodusenie) pri rovnakej cene.

Takze vysledny poplatok pri bude 5 + 5 cize 10 USD? cize 0.025% za kazdu transakciu? Ziadne dalsie skryte poplatky? (napr. percentualny poplatok pri vklade alebo vybere penazi)

Pytam sa preto lebo ja mam otvorene bankove konto v jednej nemenovanej banke v jednej nemenovanej neutralnej krajine v strede europy. A pri nakupe a predaji akcii platim poplatok 1.5% za kazdu transakciu! Viem ze je to zo strany banky zdieranie ale na druhej strane mam za tento vysoky poplatok zarucene velmi silne bankove tajomstvo.

Dalej by som sa chcel opytat ci je mozne u tychto US online brokerov otvorit konto aj na offshore firmu a ak hej, ci potrebuju aj vediet kto za tou firmou realne stoji(beneficial owner) v pripade, ze by som mal nominovaneho ako riaditela fiemy niekoho ineho. Resp. ci nepoznate nejakeho overeneho offshore online brokera(alebo rovno offshore banku) s nizkymi poplatkami za nakup/predaj cennych papierov a moznostou otvorenia konta bez nutnosti osobnej navstevy danej krajiny(cize postou alebo online).

Ti znalejsi urcite pochopili pointu - obchodovat s co najmensimi poplatkami a najvyssou ochranou sukromia.
(dovody preco to chcem robit takto nechajme stranou, kazdy moze mat vlastne)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa filip glasa »

A pri nakupe a predaji akcii platim poplatok 1.5% za kazdu transakciu!
u bánk je to docela normálne.

IB stojí presne toľko, koľko vidíš v cenníku. Akurát ten paušál/nepaušál 10USD/mesiac.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa Honzajs »

Obchoduji přes IB jako fyzická osoba, popaltky pro akcie sedí :-)
Jak psal Filip, minimální měsíční poplatek je 10 USD. V případě neaktivity ti ho doúčtují.
Ohledně firem doporučuji poslat dotaz přímo na Interactive Brokers.
Marc
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 17 08, 2009 6:30 pm

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa Marc »

dakujem za odpovede..
Honzajs: mas pravdu ze najlepsie sa bude opytat priamo IB... ale zakial tak urobim(potom dam vediet), by ma zajimalo ci s tym niekto uz ma skusenosti(myslim ovorenie trading konta na offshore firmu)

teraz som si vsimol ze IB ma takisto velmi nizke margin loan rates - 1,67% resp. 1,17% nad 200.000USD - to je dost rozdiel oproti 6-8% u ostatnych brokerov reps. 3,2% v mojej banke..
zaujimave ze ostatni brokeri si dovolia pytat tak vela..
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler sa tu k tomu v nejakej teme vyjadroval, napis mu PM
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15799
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1395 times

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter: Čítal som to.
A doteraz sa usmievam na ,,zaručene veľmi silnom bankovom tajomstve v jednej nemenovanej neutrálnej krajine,,...

Väčšina brokerov zoberie offshore firmu, aj Interactive Brokers.
Akurát jedni sú prísni a iní menej.
IB je prísna. Do puntíka preveruje každého - aj sekretárku.

Paranoikom odporúčam iných brokerov.
Iní brokeri účtuju viac ...dajme tomu 5-15 USD za jeden smer.
Ale stále je to menej ako 1,5% cez banku.

Je šialenstvo pchať do gágora banky 1,5% a opíjať sa ilúziou, že platíme za niečo extra.

Bejvááávalo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marc
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 17 08, 2009 6:30 pm

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa Marc »

JUGGLER: vsak ja nepopieram ze som skaredo preplatil(za nevedomost sa holt plati), akurat vcera som to pocital a poplatky mi zhltli ~ 7% zo zisku, ale stale ovela lepsie ako keby som tie cashe neinvestoval...

co sa tyka toho bejvavalo - mas pravdu v tom ze na nich amici teraz dost tlacia a takisto EU a OECD....
takze pre amikov a drzitelov ich pasu veru bejvavalo, takisto pre obcanom velkych nenazratych EU krajin za par rokov odzvoni, ale so Slovenskom nepripravuju ziadnu zmluvu o vymene informacii, takze tu ostava status quo...

dalej pochybujem ze tito online discount brokeri poskytuju nejaky investment research(o osobnom poradenstve ani nehovorim), ale nemam s nimi skusenosti a mozno sa mylim..

a poslal som ti PM...

vdaka
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa filip glasa »

investment research(o osobnom poradenstve ani nehovorim)
doporučenia a analýzy robia aj lacnejší brokeri - len je to v oboch prípadoch (aj v banke) konflikt záujmov. Necháš si radiť o kúpe od niekoho, kto z tej kúpi profituje.

To je ako keby si sa mňa pýtal, či si máš u mňa kúpiť knižku :-) no jasné že si ju máš kúpiť.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa Lobista »

Filip ma pravdu.

Marc, ak si klientom privatneho bankovnictva a vies nemecky, tak si precitaj knihu Bank, Banker, Bankrott od Reneho Zeyera. Hned odtial odides :P ...
Marc
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 17 08, 2009 6:30 pm

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa Marc »

filip glasa napísal: doporučenia a analýzy robia aj lacnejší brokeri - len je to v oboch prípadoch (aj v banke) konflikt záujmov. Necháš si radiť o kúpe od niekoho, kto z tej kúpi profituje.
To je ako keby si sa mňa pýtal, či si máš u mňa kúpiť knižku :-) no jasné že si ju máš kúpiť.
mas pravdu, ale je to trochu ine ako ked ti poviem ze chcem u teba kupit knihy za 1000 Sk a opytam sa ta ktore konkretne mi odporucis:)
tie research-e maju niekolko stranove disclaimer-y kde banka musi zverejnit aky ma vztah(vlastnictvo,poradentsvo,atd) k tej danej spolocnosti..
kazdopadne by bolo nerozumne sa riadit researchom iba z jedneho zdroja, preto si ho vzdy overujem aj inde..

Lobista: nevysla ta kniha aj v anglictine? tu knihu som sice nevidel ale co som si precital z reviews na amazone tak myslim ze nieco pravdy na nej urcite bude ale moje skusenosti nie su take negativne.. knihu si moze kazdy napisat aku chce a povedzme si narovinu, autor tejto ju tiez vydal len koli zisku:)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa Lobista »

mas pravdu, ale je to trochu ine ako ked ti poviem ze chcem u teba kupit knihy za 1000 Sk a opytam sa ta ktore konkretne mi odporucis:)
tak ti polovica obchodnikov odporuci totalne leziaky, co im tam uz 2 roky lezia na sklade... alebo zeby ne? :D
nevysla ta kniha aj v anglictine? tu knihu som sice nevidel ale co som si precital z reviews na amazone tak myslim ze nieco pravdy na nej urcite bude ale moje skusenosti nie su take negativne.. knihu si moze kazdy napisat aku chce a povedzme si narovinu, autor tejto ju tiez vydal len koli zisku:)
Anglicky preklad to zatial bohuzial myslim nema. S tym ziskom mozno mas scasti pravdu, aj ked tento chlapik sa s tym chcel podla mna skor zviditelnit ako zarabat na knihe, kedze ma reklamnu agenturu.
Jasne, cast z toho moze byt vymyslena, ale ked ono je to ako celok take vierohodne a ked na chvilu zoberieme, ze je to pravda, tak do seba mnoho veci zacne krasne zapadat. Bud jak bud, ja som sa pri tej knihe kralovsky bavil :P.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15799
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1395 times

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Privátne bankovníctvo je jedna veľká lumpáreň.
Lumpi, čo nevedia zhodnotiť kapitál banky, radia klientom, čo majú robiť a za to inkasujú tučné provízie.
1,5% za transakciu, 15 pipsov za forex, podiel na zisku a pod.
Keď takto drasticky vyciciavanému klientovi nakoniec dôjde krv (vlastný cash) banky mu ponúknu úverový rámec.
Samozrejme, za milióny v private investingu ručí vlastným majetkom a ostatnými investíciami.
A keď prehajdáka aj požičané peniaze (čo obyčajne trvá roky - cicať treba pomaly, skrachovaný klient je nám nanič), tak nastúpi exekútor.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marc
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po 17 08, 2009 6:30 pm

Re: Poplatky, Offshore

Príspevok od používateľa Marc »

Lobista napísal:tak ti polovica obchodnikov odporuci totalne leziaky, co im tam uz 2 roky lezia na sklade... alebo zeby ne? :D
mas pravdu, ale je to o dovere, ked mi poradi ocividne zle, tak uz u neho nikdy nic nekupim
JUGGLER napísal:Privátne bankovníctvo je jedna veľká lumpáreň.
Lumpi, čo nevedia zhodnotiť kapitál banky, radia klientom, čo majú robiť a za to inkasujú tučné provízie.
1,5% za transakciu, 15 pipsov za forex, podiel na zisku a pod.
Keď takto drasticky vyciciavanému klientovi nakoniec dôjde krv (vlastný cash) banky mu ponúknu úverový rámec.
Samozrejme, za milióny v private investingu ručí vlastným majetkom a ostatnými investíciami.
A keď prehajdáka aj požičané peniaze (čo obyčajne trvá roky - cicať treba pomaly, skrachovaný klient je nám nanič), tak nastúpi exekútor.
v podstate mas pravdu, ale nie je to tak ze za tie tucne provizie nedostanes vobec nic - ten investment research a bank. tajomstvo nie su zadarmo..
co sa tyka tych uverov, neviem ako pred krizou ale teraz si banky davaju sakra pozor kolko ti pozicaju a rucis aktivami kt. mas v u nich v custody account, takze ked ich trhova hodnota klesne k hodnote uveru tak to predaju a si na nule. podla mna nestoja o vymahanie penazi od klienta z nejakej bananovej republiky(Slovensko)
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"