LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15819
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Desať rokov na trhu, poplatky vyzerajú super, treba zistiť detaily a referencie.

http://www.lightspeed.com/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

prezentačné videá:

http://www.lightspeed.com/Training_Videos-325.ls" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Vince
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 04 05, 2010 4:42 pm

Re: LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa Vince »

Po dlhšom prieskumu trhu, čo sa týka brokerov na US akcie som si nakoniec založil účet u Lightspeed.
Mám to otvorené už vyše mesiaca, tak by som sa chcel podeliť o nejaké skúsenosti.
- Minimum na otvorenie margin účtu je pre webové rozhranie 2000 USD, ak chcete softvér je to 10 000 USD. Ja som si otvoril len webtrader - v tomto prípade si musíte ceny refreshovat ručne, ale keďže aj tak nemôžem obchodovať intradenne v tom problém nevidím. Čo sa týka funkčnosti, zatiaľ som žiadne problémy nespozoroval a urobil som takmer 100 obchodov.
- POPLATKY - sú NEUVERITEĽNE nízke, až sa mi zdá, že je v tom nejaký háčik - za 1 zobchodovanú akciu platím iba 0,004 USD - na webe majú uvedené, že pri obchodoch do 100 akcií sa platí poplatok 0,40 USD, ale zatiaľ také niečo u mňa neplatí (to zn. ak nakúpim napr. len 10 akcií, platím poplatok 0,04 USD...). Neviem, či je v tom nejaký háčik, ale v každom prípade je to neskutočne výhodné a vhodné podľa mňa aj pre začiatočníkov, ktorí chcú tradovať akcie s nízkymi objemami. Pre penny stocks (na OTCBB, Pinksheet,...) sú poplatky však vysoké - okolo 10 USD.
- Môžete obchodovať akcie US a tuším aj kanadské, a opcie.
- Čo sa týka otvorenia účtu, pre obyvateľov mimo USA sa to nedá vyplniť priamo na webe - treba si vytlačiť formuláre, vyplniť, naskenovať a poslať (prípadne poslať poštou). Potom už otvorenie účtu prebieha pomerne rýchlo (približne do 5 dní od poslania materiálov). Zo zaslanej sumy mi strhli 25 USD.
- Pikoška na záver - kto videl Wall Street 2, používajú tu ako oficiálneho brokera práve Lightspeed 8)

Keby mal niekto nejaké otázky, rád sa podelím o ďalšie skúsenosti.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa spoty »

Vyzera to dobre. Budem to sledovat a mozno konecne zacnem s akciami :-)
Valdo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 31 10, 2010 11:43 am

Re: LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa Valdo »

Ako ste zrealizovali transfer na zriadený účet v Lightspeed. Bankovým šekom (BS), alebo elektronickým transferom (ET)? Napr. vo VÚB vychádza ET asi 2x viac (50€) ako s BS. Transferové poplatky sú pomerne vysoké aj pri spätnom prevode na bankový účet v SR (ak som dobre čítal v cenníku Lightspeed 50€).
Nevidel som v cenníku Lightspeed poplatok za neaktivitu a správu účtu, asi nie sú. Poplatky za obchodovanie sú z najnižších čo som pozeral. I keď niektorí amer. brokeri ponúkajú obchodovanie s určitým počtom vybraných CP zadarmo (Charles Schwab, Ameritrade, Fidelity). Nie všetci z nich však dovolia založiť účet cudzincom.
Tiež som dospel na základe výberu, ale i obmedzení zo strany iných brokerov k Lightspeed. Mám otázku: vo formulári - "New account approval", hneď na začiatku je otázka: Is this account for a foreign bank? Moja odpoveď: No (?)
V úvodnom formulári je zmienka, že treba poslať kompletnú dokumentáciu "along with a photo ID" - takže i foto.
Ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15819
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Napíš súkromnú správu priamo Vinceovi.
Tá foreign bank - No.
To foto: urobíš si farebnú kópiu občianského preukazu - oboch strán a to im pošleš. Buď si to preskenuj a vytlač sám, alebo cez copy center a pod.
Vytlač si aj ten W8Ben a podpíš. Všetky dokumenty potrebujú s tvojím podpisom.
U všetkých US brokerov ti na daytrading (DT) akcií treba mať na účte viac ako 25 000 USD. ( rátaj 30k s rezervou). To neplatí pre futures. S menej ako 25k môžeš robiť len 3 DT za 5 obchodných dní.
Neposielaj im šek. To budeš čakať minimálne 2 týždne. To za 25 USD nestojí. Spýtaj sa Vincea ako to posielal, ked mu strhli len 25 USD ( asi to bude 50 doma a 25 v USA).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Vince
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 04 05, 2010 4:42 pm

Re: LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa Vince »

Valdo napísal:Ako ste zrealizovali transfer na zriadený účet v Lightspeed. Bankovým šekom (BS), alebo elektronickým transferom (ET)? Napr. vo VÚB vychádza ET asi 2x viac (50€) ako s BS. Transferové poplatky sú pomerne vysoké aj pri spätnom prevode na bankový účet v SR (ak som dobre čítal v cenníku Lightspeed 50€).
Nevidel som v cenníku Lightspeed poplatok za neaktivitu a správu účtu, asi nie sú. Poplatky za obchodovanie sú z najnižších čo som pozeral. I keď niektorí amer. brokeri ponúkajú obchodovanie s určitým počtom vybraných CP zadarmo (Charles Schwab, Ameritrade, Fidelity). Nie všetci z nich však dovolia založiť účet cudzincom.
Tiež som dospel na základe výberu, ale i obmedzení zo strany iných brokerov k Lightspeed. Mám otázku: vo formulári - "New account approval", hneď na začiatku je otázka: Is this account for a foreign bank? Moja odpoveď: No (?)
V úvodnom formulári je zmienka, že treba poslať kompletnú dokumentáciu "along with a photo ID" - takže i foto.
Ďakujem za odpoveď.
Ja mám účet v Dexii a za takýto prevod platím 1% z odosielanej sumy, maximálne však 39,83 EUR. A Lightspeed mi strhol z odoslanej sumy 25 USD.

Ak si cudzinec, tak si nemôžeš v Lightspeed vyplniť formuláre elektronicky, ale si ich musíš vytlačiť, naskenovať a poslať. Občiansky naskenuješ z oboch strán a pošleš.

Poplatky sú naozaj extrémne nízke, stále nechápem prečo platím iba 0,00395 USD za akciu, aj keď ich nakúpim menej ako 100, aj keď v cenníku mali napísané, že minimálny poplatok je 0,40 USD. Ale mne to vyhovuje :lol:
Ešte by som chcel upozorniť, že ja mám len Lightspeed Webtrader, kde je potrebné na margin account vložiť len 2000 USD. Nemôžeš tu ale obchodovať pre market a after market.
Keby si mal nejaké ďalšie otázky, napíš sem alebo aj pm.
Sprandi
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:59 pm

Re: LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa Sprandi »

Ahoj Vince,
platis u lightspeed aj nejake poplatky za market data ?
S tymi penny stocks , kde sa mozem dozvediet ,ci ta ktora akcia sa povazuje za penny stock a ma teda vyssie poplatky ?
Kde mozem vlastne zistit, ze nejaka akcia, ktoru chcem obchodovat nie je na OTC BB ci Pinksheet trhu?? :?:
Vince
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 04 05, 2010 4:42 pm

Re: LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa Vince »

Sprandi napísal:Ahoj Vince,
platis u lightspeed aj nejake poplatky za market data ?
S tymi penny stocks , kde sa mozem dozvediet ,ci ta ktora akcia sa povazuje za penny stock a ma teda vyssie poplatky ?
Kde mozem vlastne zistit, ze nejaka akcia, ktoru chcem obchodovat nie je na OTC BB ci Pinksheet trhu?? :?:
No pri webtraderi, co mam ja, neplatim ziadne poplatky - daju ti zadarmo real time data, ale iba level 1. Celkovo je to taky low cost broker :D
Pri normalnom Lightspeed Traderi, teda ked chces mat software, uz poplatky su - pozri http://lightspeed.com/?page_id=5061

Ci je akcia otc/pink sheet alebo nie je zistis lahko, pri vyhladavani, ked zadas symbol, ti to aj hned ukazuje, na akom trhu sa akcia obchoduje.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa laty »

Prave pozeram cennik Lightspeed a vidim tam klauzulku:
Effective 1/1/2011, a $1.00 minimum commission charge will apply to all orders.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Sprandi
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:59 pm

Re: LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa Sprandi »

Vince: No jasne, ta ista funkcia je na yahoo finance. :idea:
Ako vidim podla tej tabulky,tak Lightspeed si tie nizke poplatky za objednavky kompenzuje mesacnymi poplatkymi za data pri softveri. :)
Kazdopadne pri tom webtraderi su tie poplatky fakt minimalne :shock:
Vince
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 04 05, 2010 4:42 pm

Re: LIGHTSPEED - ďalší deep discount broker

Príspevok od používateľa Vince »

laty napísal:Prave pozeram cennik Lightspeed a vidim tam klauzulku:
Effective 1/1/2011, a $1.00 minimum commission charge will apply to all orders.
No tak to ma ani trochu nepotesilo :(
Ale este je nadej, ze pre Webtrader to predsa len nebude platit...Ked aj teraz neplatim nikdy to minimum 0,40 USD, aj keby som mal. Predstavte si, ako sa obchoduje, ked cena za pokyn je niekedy len 1-2 centy 8)
Ked to bude platit, budem musiet:
1. Zvysit objemy obchodov.
2. Viac rozmyslat do ktoreho trejdu vstupim a do ktoreho nie.
3. Nebudem moct dokupovat alebo rozdelovat pozicie.

Aj tak ostavaju pravdepodobne najlacnejsim brokerom pre US akcie (samozrejme, ak neobchodujete s velkymi objemami a staci vam jednoducha platforma s minimalnymi datami).
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"