BROKER hlavne pre ETF

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
comeoff
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 13 10, 2009 5:58 pm

BROKER hlavne pre ETF

Príspevok od používateľa comeoff »

Hm Zaujima ma Vas nazor na vyber broker na povedzem strednedlhe obdobie povedzme 1/2 roka az niekolko rokov. Hlavne ETF a investicne certifikaty.

Na IB sa mi nepaci mesacny poplatok, co sa mi zda byt nezmysel pri investiciach kde sa aj nikolko mesiacov nic nemeni.....

Dakujem za nazor
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BROKER hlavne pre ETF

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja som na ten poplatok pri IB zmenil názor. 10 USD mesačne je samozrejme dosť, ale dáva mi to voľnosť keď by som robil mesačné nákupy (hlavne u fondov a certifikátov to má význam) - postupné dokupy, pravidelné sporenie, priemerovanie pozícií atď. Takže ani nemusím nejako extra tradovať, ale aj tak by som tam mesačne pár obchodov urobil.

Inak klasika u nás využívaná: brokerjet.cz, saxobank.com, patriadirect.sk, atď. Ak vieš nemecky, tak trebars:
http://www.igmarkets.de/" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: BROKER hlavne pre ETF

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja som prave kvoli poplatkom zvolil asi pred rokom Brokerjet.cz, ale som dost nespokojny. Idem otvarat IB
comeoff
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 13 10, 2009 5:58 pm

Re: BROKER hlavne pre ETF

Príspevok od používateľa comeoff »

Dik za radu, tiez som nad tym rozmyslal a prehodnotil som to tak ze to otvorim tiez u IB
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BROKER hlavne pre ETF

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako je to u IB s certifikátmi? Neviem či to robia - niektorí brokeri aj keď majú v ponuke danú nemeckú burzu, tak zrovna certifikáty nerobia.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: BROKER hlavne pre ETF

Príspevok od používateľa Coudy »

Na 99% Interactive Brokers certifikáty nerobí, ale výber ETF je tak široký, že s certifikátmi by som si hlavu nelámal.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BROKER hlavne pre ETF

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja tiež nie, ale ak nieto vyslovene potrebuje tie štrukturované schémy s garanciami, ochranami, brzdami a pákami, tak v ETF nepochodí.
comeoff
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 13 10, 2009 5:58 pm

Re: BROKER hlavne pre ETF

Príspevok od používateľa comeoff »

filip glasa napísal:ja tiež nie, ale ak nieto vyslovene potrebuje tie štrukturované schémy s garanciami, ochranami, brzdami a pákami, tak v ETF nepochodí.

pod strukturovanymi schemami, s garanciami si mal na mysli trebars discount alebo bonus certifikaty a pakammi trebars K.O certifikaty, toto si mola na mysli vsak..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BROKER hlavne pre ETF

Príspevok od používateľa filip glasa »

hej, hej certifikáty. zároveň som na brokera pre certifikáty založil túto tému:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=9&t=1959" onclick="window.open(this.href);return false;

(keďže v predmete tejto témy je hlavne ETF a to sa s dobrými brokermi na certifikáty zlučovať nemusí - ako je to aj v prípade Interactive Brokers)
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"