rmsfinport.sk, burzuj.rmsfinport.sk

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lordxor
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 26 02, 2007 9:27 am

rmsfinport.sk, burzuj.rmsfinport.sk

Príspevok od používateľa lordxor »

chcel som sa opytat ci ma niekto skusenosti s online obchodovanim s akciami cez portal http://www.rmsfinport.sk. Osobne som s vyskusal ich trenazer burzuj.rmsfinport.sk, kde sa mi dari vytvarat pravidelny vynos na obchode s akciami (mesacne cca 20%). Mal by som zaujem investovat "realne" financie, avsak rad by som vedel, ake su rozdiely oproti trenazeru (samozrejme okrem investovania skutocnych penazi :wink: ). dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Dúfam, že lordxor je naozajstný klient uvedej spoločnosti a nie jej tajný internetový agent spamer.
Neviem ci tieto dema a trenazere zahrnaju aj poplatky za obchody a rozdiely nakup/predaj pri konverzii mien. Tie totiz vela zavazia pri aktivnom obchodovani, ale aj obcasnych nakupoch do dlhodobeho portfolia.
Lakat na 20% mesacne znie dost neseriozne.
lordxor
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 26 02, 2007 9:27 am

Príspevok od používateľa lordxor »

Na uvod spammer nie som.... Len prave chcem zistit ci v danom trenazeri su rovnake podmienky ako v realnej aplikacii... Co sa tyka toho zisku 20% mesace,... uvadzam link na statistiku,... pohybujem sa tak okolo 20. miesta (nick lordxor). Zahrnuty je iba vynos z tohto roku (januar, februar), ktory cini cca 41%. Momentalna hodnota portfolia je cca 30 000$ z pociatocnych 10 000$. Pricom mesacny vynos z predchadzajuceho roka mi cini cca 20%. Takze na tomto trenazeri sa mi dari,.. avsak zaujimalo by ci by som si takto viedol aj v realnej aplikacii... ci tam nie je nejaky ten hacik... skryte poplatky,... najlepsie ak ma niekto skusenost prave s rmsfinport.sk. Spominany link na statistiku http://burzuj.rmsfinport.sk/hra/investo ... asp?page=2. A este jeden na iny trenazer, na ktorom som zacal fungovat tento rok (taktiez nick lordxor) http://akcie.centrum.cz/hra/investor_roka.asp?page=2
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Takže ten predchádzajúci rok je 20% p.a. alebo p.m. ?
Ten je určujúci a nie dva mesiace z tohoto roka.
A sú v trenažéri teda aj klasické poplatky za obchody (predaj, nákup) ?
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

A sú v trenažéri teda aj klasické poplatky za obchody (predaj, nákup) ?
Ano, su zaratane poplatky za nakup aj predaj.
lordxor
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 26 02, 2007 9:27 am

Príspevok od používateľa lordxor »

filip glasa> vychadza mi to tak ze p.m. mam 20% +- 5% (skor +)... minuly rok som zacal tomu viac venovat az v druhej polovici roka (to bola hodnota priblizne 12 000$),... a kazdy mesiac bol vynos nad 20%. takze ku dnesnemu dnu tvori hodnota portfolia 30 000$.

8x> nerad by som sa urobil chybny krok, ved predsa ide o moje uspory.. preto... teoreticky keby som takto investoval v "realnej aplikacii" bol by vynos taky isty? obsahuje trenazer uplne vsetky poplatky (nie len poplatok za zrealizovanu transakciu vo vyske 9,95$ do objemu 500 akcii,...)? dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Potom počítaj už len s kurzovými stratami, prípadne cenou za zabezpečenie menového rizika. Možno k tomu nejaké drobnosti ako zaslanie výpisu z účtu ( FIO 65 Kč lebo to posielajú z ČR), poslanie peňazí na osobný účet pri výbere a podobne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

lordxor s tvojimi výsledkami by si sa mohol zapojiť do súťaže na tomto fóre o najlepšie portfólio roku 2007:
http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?t=162
Termín je do zajtra :wink:
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

lordxor:
Trenazer zaratava iba poplatky za zrealizovany obchod (nakup al. predaj), dalsie poplatky su este napr. burze, ale to uz nie su ziadne extra velke poplatky.
Inac tie poplatky za obchod su hrozne vysoke a v reali su trochu upravene, vid ich cennik na ich hlavnej stranke.
Ja ale cez RMS neobchodujem v reali, iba na trenazeri, v reali obchodujem cez Fio, kde su poplatky o dost nizsie.

No a co sa tyka tvojich vynosov, si dobry, neviem co sice kupujes, ale pravdepodobne asi tzv. "penny stocks", ktorych cena je pod 5 USD/akcia a mozno aj s poriadne malymi objemami (povedzme len niekolko desiatok tisic ks, ak nie v stovkach).

Viem, ze by si v reali nerad urobil chybny krok, ale pokial kupujes to, co som spominal, budes mat mensiu sancu, ze ti tie akcie niekto aj vobec kupi. Nestaci ich len mat a mat teoreticky zisk z kurzu, musi ti ich niekto aj od teba kupit, aby si vobec ten teoreticky zisk zrealizoval.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

V burzovnich hrach vydelava vice lidi 100% az 200% za rok.
Zajimalo by mne , co kupuji a kdy prodavaji.
Mozna ze za fiktivni penize 10.000 koupi jen jedinou akcii s kurzem 0,10 az 0,90 a nechaji si ji tydny az mesice , dokud roste , snad podle signalu MACD. Se skutecnymi vlastnimi penezi by si to nikdo netroufl.
http://akcie.centrum.cz/hra/investor_roka.asp?page=1
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

Mna by to tiez zaujimalo co kupuju a kedy predavaju, ale je zaujimave, ze na trenazeri burzuj nejdu kupovat akcie pod 1 dolar!
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

8x napísal:Mna by to tiez zaujimalo co kupuju a kedy predavaju, ale je zaujimave, ze na trenazeri burzuj nejdu kupovat akcie pod 1 dolar!
V téhle hře taky ne - lze jen NYSE, NASDAQ a AMEX
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

A co je este zaujimavejsie je, ze Investor roka nie je za 12 mesiacov, ale od zaciatku roka 2007, teda od januara, za 4 mesiace!
A tie vynosy su +258 % za 4 mesiace, su to machri :)

Ja mam na trenazeri od zaciatku roka "len" okolo +32 %, a v reali dokonca za 4,5 mesiaca (od polovice decembra) -20,15 % :)
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
mikess
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 08 05, 2007 3:15 pm
Bydlisko: BA

RMS

Príspevok od používateľa mikess »

Ja som obchodoval na RMS a tie poplatky, ktore su v trenazery su takmer dotozne tym realnym. Rozdiel som nepostrehol, ak mam byt uprimny.
Avsak ako bolo vysie napisane, jedna vec je zarobit len akoze a zarobit realne. Pretoze trenazer stoji na tom, ze ak dam pokyn na predaj, na burze sa musi uskutocnit. A ak je objem obchodu 10 000, tak sanca, ze to realne vychytam je velmi mala.
Ale inak je to pohoda a je to lepsie ako trenazer.
kuzo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št 23 07, 2009 10:14 am
Kontaktovať používateľa:

Re: rmsfinport.sk, burzuj.rmsfinport.sk

Príspevok od používateľa kuzo »

este by som dodal jeden rozdiel: trenazer ma oneskorenie 20 minut, ktore realne nieje.. niekedy sa za 20 minut udeje dost;)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: rmsfinport.sk, burzuj.rmsfinport.sk

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Chlapci.
Rozdiel medzi trenažérom a realitou v podstate nie je.
Mnoho ľudí dokáže na trenažéroch a investičných hrách urobiť stovky %.

Ale je obrovský rozdiel obchodovať fiktívne peniaze a skutočné peniaze.

Väčšina ľudí, čo majú úspech na trenažéri nakoniec z reálnymi peniazmi vyhoria.

Ten rozdiel spočíva v PSYCHOLÓGII človeka.

Keď neide o nič, obchoduje sa s prepáčením s prstom v zadku.
Akonáhle však do toho vložíte ťažko zarobené peniažky, tak vás začnú ovládať EMÓCIE.
A začnete robiť hlúposti.

Lakomosť a strach sú najväčší nepriatelia.
Emócie vás nútia vyberať malé zisky a veľké straty - a už to ide dole kopcom...
V hre, kde sú šance približne 1:1 je nakoniec 90-95% hráčov stratových.
Prežijú len tí, čo pochopia, že úspech, alebo neúspech je v ich vlastnej hlave.

Preto je obchodovanie na burze tak unikátne a špecifické.
Vzdelanie, skúsenosti, intelekt - to všetko má istý vplyv, ale nad tým všetkým stojí vlastná psychika, ktorá ovláda naše konanie.

A čo sa týka rms finportu, tak ten má dobrý - reálny trenažér.
Sám som na ňom hral, keď Dominik Hrbatý vyhral investorskú súťaž a auto kedysi, asi v 2001.
A bol som aj investor mesiaca, dodnes mám doma tašku a knihu od Finportu :) .

Lenže na tom aj iných trenažéroch vidíte len zoznamy šťastlivcov, ktorým sa najviac darí.
Nevidíte realitu - teda tu hŕbu, ktorým sa nedarí a neviete ani to, či úspech výhercov by obstál v reálnom živote.

Sám mám viacero kamarátov, ktorí majú úspech v papertradingu, ale len čo majú do toho vraziť tisíce dolárov - dostávajú mentálne bloky.

RMS systém je broker, ktorý vám bude realizovať tie isté obchody z reálnymi peniazmi.
Lenže vy už nebudete z reálnymi peniazmi TÍ ISTÍ ĽUDIA.
Je to sranda, ale je to tak.

Čím skôr to pochopíte a nájdete sám seba v každej situácii (teda vypracujete si systém, ktorý odbúra emócie), tým väčšiu šancu budete mať v reáli.

Čo sa týka samotného brokera, tak je to broker vhodný len na investície.
Ak chcete cez neho obchodovať, musíte trejdiť veľké sumy, aby poplatky boli len zlomok investície.
Ináč vás náklady zožerú zaživa.

1000 obchodov stojí cca 10 000 USD... to musí byť macher, aby otáčal peniaze a dosahoval zisk pri týchto nákladoch.
Ďalej , tie oneskorené dáta pri hre nevadia, ale v reáli sú podstatné.
Z toho sa odvíja exekúcia - teda ako rýchlo a spoľahlivo vám broker dokáže realizovať pokyny.
Neviem si predstaviť obchodovanie, keď nevidím BURZU v pravom zmysle slova.
Teda kótovanie ceny naživo, objemy, grafy a pod.

Neprežil by som, keby som mal zadávať príkazy do formulárov a čakať, či mi to broker zrealizuje (cez niekoho iného - non direct access), alebo mi medzitým cena ujde.

Ale cez to všetko musím povedať, že mám dobrý názor na rms finport. Je to starý, osvedčený portál.
To, čo sa tam robí na trenažéri, to vám urobia aj v reáli.

Je to dobrý broker na začiatok a má dobrý- reálny trenažér na pozičné obchodovanie.

Je to tisíckrát lepšie ako obchodovanie cez banku (čo robí ešte kopa ľudí), cez telefón (detto), alebo cez marketmakerov, čo len kótujú podľa reality.

Je len niekoľkokrát horší ako direct access deep discount brokeri, ktorých vám však treba až vtedy, keď budete mať istotu, že dokážete cez nich robiť tie isté rozhodnutia ako cez trenažér.

Mnoho šťastia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: rmsfinport.sk, burzuj.rmsfinport.sk

Príspevok od používateľa nitro »

Domino sa s tým nekašľal. Nakúpil na začiatku roka, držal a na konci vybral 800% 8)
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"