Brokeri pre americké burzy

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa filip glasa »

veľké porovnanie US brokerov:
http://ako-investovat.sk/index.php/akci ... ch-burzach" onclick="window.open(this.href);return false;
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa laty »

Zatial som necital cely clanok len som rychlo prebehol tabulku a:
Ameritrade + Thinkorswim - posledny polrok neotvaraju nove ucti pre cechov, slovakov a ine krajiny.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa Lobista »

Co maju nejaku novu regulaciu Amici, alebo v com je problem?
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa laty »

Je tam nejaky legislativny problem (dohody s ministerstvami financii, podrobnosti neviem). Povodne sa spekulovalo o snahe Ameritrade (kupili thinkorswim [TOS]) vytlacit zahranicnych obchodnikov z TOS k nim, kde su neporovnatelne vyssie komisie. Tato spekulacia vsak padla, pretoze si nemozeme zalozit ucty ani u Ameritrade. Par postrehov sa da najst u financnikov v sekcii Opce.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa jan »

Ameritrade nemali radi cudzincov ani pred asi piatimi rokmi, ked som to u nich skusal.
Pre nich som bol z rizikovej krajiny.
To je politika firmy.
Nastastie je v USA vela brokerov s dobrymi cenami, ktori nerobia ziadne problemy.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak to martin este dopln prosim do nevyhod, ze nasincom neotvaraju ucty.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobrý článok. Dík..
Niečo také by sa zišlo aj na brokerov na Slovensku.

Ja by som k tomu dodal snáď len toľko, že je málo spomínaný MB Trading.
V oblasti spreadbettingu je špička ProSpreads.
Vlastne treba vysvetliť ľudom, že akcie sa dajú trejdiť na burze (cez brokerov), dalej cez cfd (marketmakerov) a takisto cez stávkovanie (bookmakerov). Ono to aj tak ľudia všetko pletú do jedného názvu: broker.
V čistom ponímaní by mal byť broker len sprostredkovateľ medzi traderom a burzou.
S toho pohľadu je článok dobrý a prehľadný.

K tým otváraniam účtov sa to bude asi len zhoršovať.
Ľudia sa sťažujú už aj na IB. A vidno, že začínajú robiť problémy - napr. dvihnutím limitov s 2000 na 5000, teraz už 10000 a jasne proklamujú, že majú záujem len o profesionálov.
Drobní retailoví klienti pod 25k im zrejme robia problémy, náklady a žiadny zisk.
Ono deep discount broker je ako veľkoobchodník. Nemá záujem o klientov, čo mu nerobia tržby.
S toho hladiska tuším, že aj na Slovensku existujú licencovaní sprostredkovatelia, ktorí umožňujú trading cez amerických brokerov ako IB, Ameritrade a pod. dokonca za tých istých podmienok, pri tom istom softe a podla toho istého cenníka.
V tom by bolo dobré mať prehľad.
Väčšina ľudí má záujem mať brokera doma, len nech má dobré ceny, soft, dáta atd. Ak existuje taký (čo viem, že existoval, len neboli referencie), tak by som ho aj odporúčal známym.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa filip glasa »

tých českých a slovenských urobíme neskôr.
cmota
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Ut 02 10, 2007 2:27 pm

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa cmota »

u IB nie je nutné platiť tie trhové dáta, či áno?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa filip glasa »

nie je to nutné, ale je tam 10USD mesačne za neaktivitu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa jonatanus »

ak by niekomu robila problemy slovencina tu je od martina anglicka verzia :)
http://finviz.com/store/how-to-choose-a-broker.ashx" onclick="window.open(this.href);return false;
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 53 times
Been thanked: 5 times

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa polovnik »

Ahoj

akym sposobom sa robi prevod na ucty tychto brokerov ? je to klasicky medzibankovy prevod?
co asi stoji dost penazi ?
akceptuju aj paypal?

dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa filip glasa »

napr. IB ma ucet v Nemecku, cize az take drahe to nie je (regulovany prevod v EUR v ramci eurozony).
Sprandi
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:59 pm

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa Sprandi »

Ako je to s bezpecnostou vlozenych prostriedkov u brokera v pripade krachu brokera?
Ma USA nejaku obdobu slovenskeho fondu na ochranu vkladov alebo nieco podobne?
Ked sa nad tym zamyslim,tak aj broker je vlastne sukromna spolocnost,ktora tiez moze skrachovat[aj ked pravdepodobnost je mozno miziva],takze aj pripadna diverzifikacia portfolia by bola neucinna,ked clovek ma len jeden ucet,cez ktory obchoduje. :idea:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sprandi napísal:Ako je to s bezpecnostou vlozenych prostriedkov u brokera v pripade krachu brokera?
Ma USA nejaku obdobu slovenskeho fondu na ochranu vkladov alebo nieco podobne?
Áno. Po zavedení slovenského fondu na ochranu vkladov sa Amerika poučila a:

- v případě, že broker nemůže dostát závazkům vůči klientům, nastupuje povinné pojištění (SIPC) $500K z toho $100K cash na jeden klientský účet
- konkrétně IB je navíc připojištěn u Lloyda a celkové pojištění klientských účtů je ve výši $30M z toho $1M cash na jeden klientský účet


Keď krachuje broker vo vyspelej krajine je obyčajne prevzatý inou, silnejšou inštitúciou. Ešte som nepočul, že by nejakí klienti prišli o vklady. Pokiaľ by si neobchodoval cez brokerage firmy Enron :lol:

Zato na Slovensku a v Čechách pomaly nenájdete človeka, čo neprišiel niekde o nejaký vklad.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Sprandi
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:59 pm

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa Sprandi »

Poskytuje SIPC aj ochranu v pripade technickeho zlyhania burzy?
Dajme tomu ze vypisujem OTM naked put opciu[strike 9.00 , premium 1.00$ , B/E point 8.00$] na akciu spolocnosti XYZ,ktora ma market price 10.00$. Nastane nejaky technicky problem a zrazu market price XYZ bude 0.00$ a mne priradia akcie a stratu vo vyske 800$.
Pritom XYZ je fundamentalne zdrava a nechysta sa skrachovat :D :?:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Také obchody sa podľa mňa vystornujú.
Vyreklamoval som aj chybné trejdy z mojej strany, takže aj z toho hľadiska sú klienti celkom dobre chránení a brokeri korektní.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pepe2000
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 11 01, 2012 6:35 am

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa Pepe2000 »

Iba chcem doplnit, ze to obmedzenie pre 25k a daytrading neplati. Teda min. nie u vsetkych. Viem ze v IB mali min. 10k, u mojho brokera tiez nemali problem otvorit s nizsou sumou.
Skor pozadovali min. rocny prijem a to bolo tusim 25k. To si im normalne uviedol do dotazniku a pocul som ze aj ked mas nizsi prijem tak musis iba vyplnit dodatocny dotaznik.

To thinkorswim ma tiez nasrali s tym obmedzenim. Maju vybornu platformu na opcie. Aj som s nimi volal ale nic som sa nedozvedel - iba "sorry". Niektori to riesia tak ze stiahnu platformu, nechaju si vykreslit co potrebuju a zobchoduju to cez ineho brokera. Napr. IB.

Inac, dobry clanok...

P.S.: Ja obchodujem u Mirus Futures. Round turn na US e-mini maju 4,40 USD, na FDAXe este menej - okolo 3,50. Plnenie je velmi rychle, 2x co mi vypadol internet tak som otestoval aj ich emergency trading desk - a velmi v pohode mi nielen uzatvorili ale vedeli aj posunut prikazy v trhu. Vyska uctu nie je obmedzena, alebo je hranica velmi nizka. Dolezite je ze poskytuju real-time data zdarma cez Zen-Fire. Nemaju ziadny poplatok za neaktivitu. Myslim ze velmi vhodne pre daytrading.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pepe2000 napísal:Iba chcem doplnit, ze to obmedzenie pre 25k a daytrading neplati. Teda min. nie u vsetkych. Viem ze v IB mali min. 10k, u mojho brokera tiez nemali problem otvorit s nizsou sumou.
Iba doplním, že nijaký broker nemá obmedzenie 25K pre daytrading FUTURES.
Vždy platí, že futures sa dajú daytrejdovať od 2000-2500 USD ( minimálna požiadavka pre margin účet je zo zákona 2000 USD).

Ale pre AKCIE u každého amerického brokera platí (zo zákona) , že neobmedzený daytrading ( tzv. status pattern daytrader ) sa dá robiť len s účtom 25 000 USD a viac.
Vtedy sa dá robiť neobmedzený počet obchodov denne.
Pod 25 000 sa mení stav na taký, že sa dajú robiť len 3 daytrady ( rozumej trejdy kde sa otvorí a zatvorí pozícia v ten istý deň ) za 5 burzových dní. Každý vykonaný daytrade je možné vykonať znova až po 5 dňoch.

Mirus Futures je broker špecializovaný na FUTURES. Min. učet pri založení: 2500 USD.
IB je univerzálny broker, kde sa dá trejdiť z jednej platformy všetko: AKCIE, FUTURES, OPCIE, FOREX, CFD atď. a to nielen na amerických burzách, ale aj na burzách celého sveta. Min. účet pri založení: 10 000 USD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa shc »

Ten pattern daytrading plati urcite aj pre opcie.

A este k thinkorswim, ked som si pred par mesiacmi vyberal brokera bolo to tak ze ameritrade neotvara ucty pre ludi zo slovenska. Aj som im pisal a odpovedali ze neplanuju slovensko pridat.
Burzovyobchodnik.sk
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 13 10, 2011 4:25 pm

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa Burzovyobchodnik.sk »

Prešiel som si viacerými brokermi, ale po všetkých skúsenostiach som spokojne zakotvil u Velocity Futures - http://www.velocityfutures.com.
Vsetky ucty som tam zmigroval, aj svojich klientov a sme velmi spokojni s nizkymi komisiami - lepsie ako ma napr. InteractiveBrokers.

Okrem ineho ako bonus beriem - velmi rychla a ochotna podpora v pripade problemov a otazok, prepracovane webove rozhranie, siroka skala produktov a platforiem
a vybery mi chodia na ucet do 1 dna.

Odporucam zo skusenosti nielen svojej, ale aj svojich kolegov. Po mnohych zazitkoch s inymi brokermi, velka spokojnost, proste vsetko ide hladko ako ma a su najlacnejsi
broker na burzu, aky sa mi podarilo najst

Naviac poznam sposob, ako vybavit novym klientov znizene komisie Levelu 3 na prve 2 mesiace, ako uvitaci bonus.

S pozdravom

Obrázok
MartinUS
Gold Member **
Príspevky: 430
Dátum registrácie: Po 08 02, 2010 6:52 pm
Bydlisko: Chicago, USA

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa MartinUS »

Myslim, ze u Velocity musis udelat 50 obchodu mesicne, jinak dostanes poplatek 30 USD...http://www.financnik.cz/forum/read.php? ... 4...myslim" onclick="window.open(this.href);return false;, ze je dulezite vzdy poradne prostudovat mnoho faktoru ne jen komise na prvni pohled. Jsou napr. advanced prikazy drzeny na burze v pripade vypadku vaseho PC? Kolik lidi je na trade desku v pripade nouze, ma vas osobni broker (kontakt osoba0 pristup na live terminal? V pripade, ze ano, jake ma zkusenosti s tradingem a jak dlouho?

Happy trading!

Martin, ekonom, Chicago, USA
Burzovyobchodnik.sk
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 13 10, 2011 4:25 pm

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa Burzovyobchodnik.sk »

MartinUS napísal:Myslim, ze u Velocity musis udelat 50 obchodu mesicne, jinak dostanes poplatek 30 USD...http://www.financnik.cz/forum/read.php? ... 4...myslim" onclick="window.open(this.href);return false;, ze je dulezite vzdy poradne prostudovat mnoho faktoru ne jen komise na prvni pohled. Jsou napr. advanced prikazy drzeny na burze v pripade vypadku vaseho PC? Kolik lidi je na trade desku v pripade nouze, ma vas osobni broker (kontakt osoba0 pristup na live terminal? V pripade, ze ano, jake ma zkusenosti s tradingem a jak dlouho?
Mozem potvrdit, je to pravda. Doteraz ziadne limity na minimalne zobchodovane objemy neboli, ale pocnuc 1.februarom 2012 sa situacia meni.
Brokeri si zacali uctovat pausalny poplatok vo vyske 25-30 USD mesacne pre kazdy obchodny ucet, na ktorom je zobchodovanych menej ako 40-50 kontraktov.

Kazdy broker to ma inak, limit u Velocity je minimum 50 cts/mesiac, inak sa vyzaduju pausalny poplatok 30 USD mesacne.
Podobne to je u Zen-fire a prepojenych brokerov pocnus AMP Futures, Mirus a dalsi, ktory ma myslim limit 40 cts/mesiac, inak vyzaduje poplatok 25 USD mesacne.

Svet funguje stale rovnako a plati, ze bohati platia menej a bohatnu dalej, ale na chudaka este aj traktor z neba spadne. Takisto tych, co maju kapital a obchoduju vacsie objemy sa tento poplatok prakticky netyka, ale spoplateni ostanu len mali obchodnici s nizkym kapitalom a malymi zobchodovanymi objemami.

Do istej miery sa to da pochopit, pretoze mnozstvo drobnych klientov malo u nich pootvarane ucty, datafeed z burzy tahali zadarmo, ale neobchodovali, pripadne robili tak male objemy, ze na nich broker nielenze nezarobil, ale mal nejaku stratu na technickych nakladoch a sprave uctu.


S pozdravom

Obrázok
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2828
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Brokeri pre americké burzy

Príspevok od používateľa Rokosák »

US brokeri vas potrebuju. Minuly rok mali zisky zhruba 10 miliard Eur. Priemerne premie zamestnanca boli 100 tisic eur. No netreba im zo Slovenska k tomu prispiet?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"