Trading 212

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa capitalcapital »

andre napísal: Pi 22 01, 2021 6:52 pm Tazke zrejme pre EU rezidentov ucty otvara Bulharska dcera a bude pre nich platit Bulharska schema ochrany.
Som rezident SR a musel som potvrdiť Trading 212 UK, inak sa nedalo obchodovať po 31.12.2020

To continue using our services all you need to do is to confirm the following:
  • You are using Trading 212 UK at your own initiative.
    You will continue trading with Trading 212 UK based on an ongoing relationship.
    You are aware that Trading 212 UK is authorised in the UK, which is no longer part of the EU.
    You will benefit from UK regulatory protections exclusively.


How do I confirm these apply?

A pop-up message will appear on your account from 22 December 2020 asking you to confirm that you agree with the above statements. If you do, no further action will be required on your end.

How will this affect my investments?

Existing investments and assets: Your investments and assets will not be affected in any way.
Regulatory Protection: FCA’s regulations and protection will continue to apply to your account, but you will no longer be able to benefit from any additional EU regulatory protection.
Compensation Schemes: The Financial Services Compensation Scheme (FSCS) will continue to protect you and your investments.
Right to Complain: The complaints policy will remain unchanged; you will be able to take your complaints to the FCA and FOS should the need arise.

If you don’t confirm by 31 December 2020 that the above statements apply, you will only be able to close your existing positions, without the option of opening new ones.
nio
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 21 01, 2021 11:36 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa nio »

andre napísal: Pi 22 01, 2021 7:35 pm nio: vsetkym je jasne, ze na mieste pobytu zakaznika nezalezi. Ochranna schema je podla toho v krajine je sidlo brokera. Tak je to aj v US aj v EU krajinach..
Problem je v tom, ci ti ucet otvoria pod UK entitou alebo pod Bulharskou
Presne toto mi vadi na Trading212. Kde najdem zmluvu, aby som videl, s kym ju vlastne mam?
Lebo ak toto je ta zmluva, tak tam je uvedene iba Trading 212 UK Ltd.
https://www.trading212.com/en/client-agreement-st
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa andre »

capitalcapital: to vyzera ok.

Este overit ci aj nove ucty otvaraju v UK, ako tvrdia napr. v tom linku co som poslal. Lebo stare ucty nerusili ani ini UK brokeri len vacsinou uz neotvaraju pre EU rezidentov resp. otvaraju v EU pobockach.

Je mozne, ze EU ignoruju zatial. V tom apendixe k brexitu o financnych sluzbach je pisane nieco take, ze sa bude rokovat o vynimkach pre jednotlive firmy/sluzby ressp. hromadnych vynimkach, ale tazko povedat co z toho bude.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa andre »

Tak som si vyklikal ucet, asi 5 minut fakt rychle. a za dalsich 5 som bol overeny. Super user friendly.

A to podstatne, ked chcem poslat peniaze tak to posielam na ucet "Trading 212 UK Limited", cize tak na 99.99% je ucet otvoreny v UK.
Vlozim nejake drobne cez kartu a zajtra pozriem vypis, kto bude uvedeny ako broker.

EDIT: aj pri platbe kartou je ako Merchant Trading 212 UK
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa andre »

prehladal web trader aj appku a nikde som nenasiel moznost vygenerovat vypis, len moznost spravit export transakcii..

potom som sa dopatral, ze vypis dostanem na konci mesiaca: https://helpcentre.trading212.com/hc/en ... my-trades-

capitalcapital, alebo niekto iny kto ma u nich ucet dlhsie: len pre potvrdenie, dostavate klasicky vypis mesacne a je na nom uvedeny Trading 212 UK Limited?
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa capitalcapital »

andre napísal: Po 25 01, 2021 9:20 am prehladal web trader aj appku a nikde som nenasiel moznost vygenerovat vypis, len moznost spravit export transakcii..

potom som sa dopatral, ze vypis dostanem na konci mesiaca: https://helpcentre.trading212.com/hc/en ... my-trades-

capitalcapital, alebo niekto iny kto ma u nich ucet dlhsie: len pre potvrdenie, dostavate klasicky vypis mesacne a je na nom uvedeny Trading 212 UK Limited?
Áno mesačný výpis chodí od Trading 212 UK Ltd.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa andre »

Super, thx za potvrdenie. Potom to je bezpredmentne a nema zmysel to dalej riesit..

Pre investora do najznamejsich ETF a akcii to je fajn broker s UK krytim.
Tomcat7
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 08 01, 2021 5:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa Tomcat7 »

Ako rýchlo vám nabehnú peniaze, ak ich posielate cez bankový účet? Že vraj je stým často problém.
rastislaf
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Ut 21 10, 2014 10:07 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa rastislaf »

Tomcat7 napísal: Po 25 01, 2021 10:48 am Ako rýchlo vám nabehnú peniaze, ak ich posielate cez bankový účet? Že vraj je stým často problém.
nasledovny pracovny den okolo 15:00 (u mna zatial vzdy to bolo tak, asi 15 prevodov)
Naposledy upravil/-a rastislaf v Po 25 01, 2021 10:56 am, upravené celkom 1 krát.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Naposledy som posielal 18.1. a 19.1. boli na účte. Doteraz som robil prevod 3x a nebolo nikdy zdržanie. Predtým som využíval kartu ale to už spoplatnili od nejakého objemu.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa capitalcapital »

nio napísal: Pi 22 01, 2021 7:42 pm Presne toto mi vadi na Trading212. Kde najdem zmluvu, aby som videl, s kym ju vlastne mam?
Lebo ak toto je ta zmluva, tak tam je uvedene iba Trading 212 UK Ltd.
https://www.trading212.com/en/client-agreement-st
Toto je pravda, zmluvu kde by boli uvedené moje údaje a ich firemné údaje som nenašiel ani v app ani v mailoch po registrácii.
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa Substance242 »

Empirický pokus: (zahraničný) bankový prevod dnes po polnoci (potvrdený TatraBankou po 2:00 a.m.) do 15:30 nestihol prísť, takže už len smutne pozerám na grafy AMTX, GEVO, OEG, SUNW. :-) (moja chyba)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa capitalcapital »

capitalcapital napísal: Po 25 01, 2021 3:46 pm Toto je pravda, zmluvu kde by boli uvedené moje údaje a ich firemné údaje som nenašiel ani v app ani v mailoch po registrácii.
Na podpore Trading212 som sa dožadoval zmluvy, odpoveď nižšie:

I completely understand your concern, however, the only thing that we can provide you with is our Client Agreement. If further information is needed, I will kindly advise you to contact dpo@trading212.com. Let us know if there is anything else that is bothering you!

Client Agreement = https://www.trading212.com/en/client-agreement-uk
nio
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 21 01, 2021 11:36 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa nio »

capitalcapital napísal: Ut 26 01, 2021 12:36 pm I completely understand your concern, however, the only thing that we can provide you with is our Client Agreement. If further information is needed, I will kindly advise you to contact dpo@trading212.com. Let us know if there is anything else that is bothering you!

Client Agreement = https://www.trading212.com/en/client-agreement-uk
Na vsetko ich ma clovek kontaktovat emailom. Ja som im pred tyzdnom poslal dotaz a zatial sa zmohli len na auto-reply, ze maju vela dotazov a nestihaju.
Uprimne, nechapem ako moze nejaka financna institucia brat peniaze od ludi bez toho, aby im poskytla zmluvu, na ktorej su uvedene obe strany.
Aky dokaz o existencii uctu mam vlastne ja ako klient?
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa capitalcapital »

nio napísal: Ut 26 01, 2021 6:18 pm Na vsetko ich ma clovek kontaktovat emailom. Ja som im pred tyzdnom poslal dotaz a zatial sa zmohli len na auto-reply, ze maju vela dotazov a nestihaju.
Uprimne, nechapem ako moze nejaka financna institucia brat peniaze od ludi bez toho, aby im poskytla zmluvu, na ktorej su uvedene obe strany.
Aky dokaz o existencii uctu mam vlastne ja ako klient?
Aktuálne je tvoje meno uvedené len na denných a mesačných výpisoch. Taktiež potvrdenie o vklade.
Ročný výpis som ešte nezažil.
ra100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2021 2:38 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa ra100 »

Mne sa ten pristup Trading212 tiez nepaci. V podstate na vsetkych oficialnych zdrojoch je uvedene britske krytie zaroven s bulharskym krytim. Nikde nie je uvedene na koho sa vztahuje jedno a na koho druhe. Na infolinke ti sice povedia, ze sa na teba vztahuje to britske, ale oficialne to podlozene nemas. Uvodnu zmluvu taktiez ziadnu nemas. Takze ked pride na lamanie chleba mozu ta riesit bulharskymn krytim a kedze nemas ziadnu zmluvu nemusis nakoniec dostat ani tych 90% z 20000€ podla bulharskeho krytia. Myslim, ze toto nie je broker na vacsie investicie resp. celozivotne investicie. Ja by som tam sumy nad 20000€ urcite nedrzal..
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa andre »

Ked sa na to pozriete z 2. strany je to transparentne. Zmluvu aj s ostanymi dokumentami maju dostupnu na webe, kde si ju viete precitat pred otvorenim uctu..

Rovnako zmluvu s tvojim menom nedostanes ani od online bank napr. N26, alebo sluzieb ako Revolut..

A pokial raz mas uzavrenu zmluvu s UK brokerom (co potvrdzuju vypisy, ucet kam posielas peniaze...) tyka sa ta UK schema ochrany.


Je mi jasne, ze pre jednoznacnost by si tie dokumenty mohli upravit a vyhodit tu Bulharsku firmu ak ju nepouzivaju resp. nejak to jasne oddelit koho sa tyka ktora firma..
Tomcat7
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 08 01, 2021 5:26 pm
Been thanked: 1 time

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa Tomcat7 »

Funguje vám stránka https://www.trading212.com/?
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa Substance242 »

Od 15:30 ani appka ani widget (iOS).
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
nio
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 21 01, 2021 11:36 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa nio »

Due to an unprecedented increase in demand, service disruption might be experienced with the start of the US market session today.
https://twitter.com/Trading212/status/1 ... 8521519105
Používateľov profilový obrázok
Substance242
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 12:16 am
Bydlisko: Žilina

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa Substance242 »

19:00 Trading212 zdá sa funguje.
(edit 19:03: Tak asi nie, kašlem na to.) :-)
Všetky informácie mám z overených zdrojov, alebo som si ich vymyslel.
kent38
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 01 02, 2021 7:18 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa kent38 »

Neda sa registrovat na Trading 212
miobaspe
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Pi 01 01, 2021 10:26 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa miobaspe »

Pozastavili na urcity cas otvaranie novych uctov. Podla ich fora je dovodom, masivny narast ziadatelov a nemaju na to personalne kapacity, takze sa na to musia pripravit.

Zrejme to je naozaj pravda, pretoze v Europe asi momentalne nemaju konkurenciu - poplatky 0 absolutne na vsetko, UK garancia, nakup ciastkovych akcii a ETF, moznost USD uctu (prevod cez Revolut zadarmo s top konverziou), zalozenie uctu 10 €/$. Takze sa tam momentalne chce presunut fakt asi kazdy v ramci diverzifikacie po krokoch IB

Mozu byt za tym vsak aj nejake pripravovane celosvetove zmeny podmienok zo strany brokerov, vzhladom na posledne udalosti

Ucet a obchodovanie mi dnes bezalo bez problemov
Referral link pre založenie účtu u Interactive Brokers:
https://ibkr.com/referral/peter2274
kent38
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 01 02, 2021 7:18 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa kent38 »

Stale to nefunguje kto vie ako dlho to bude trvat
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa andre »

Kedze ucty schvalovali do 10minut este pred nejakym tyzdnom. Tak by som si typol, ze problem je, ze musia posilnit HW. V poslednych dnoch velke vypadky. To moze trvat aj niekolko dni / tyzdov.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Taktiež im neštandarde dlhšie trvá pripísať vklad. Doteraz to bolo vždy nasledujúci pracovný deň.
miobaspe
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Pi 01 01, 2021 10:26 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa miobaspe »

Uz sa tam da nahodit mailova adresa do poradovnika na registraciu
Referral link pre založenie účtu u Interactive Brokers:
https://ibkr.com/referral/peter2274
znemeth
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 28 01, 2021 6:53 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa znemeth »

Neviem ci je to nazoaj poradovnik, alebo len pride na email notifikacia, ze sa daju otvarat ucty, a potom to bude: kto prvy pride, ten prvy melie.
"We will notify you once you can open an account."
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Dočasná novinka:
We have temporarily raised the minimum value for placing equity pending orders to 100 of the instrument’s currency. As an example, for a USD instrument, the minimum would be $100, while for a EUR instrument, it would be €100.
Market orders’ minimum requirements have not been adjusted.

https://community.trading212.com/t/mini ... ders/45265
iGz
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 15 12, 2016 1:20 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa iGz »

Včera (15.2) som spravil prvý obchod cez Tranding 212 a využil možnosť nakúpiť čiastkové podiely. Na druhý deň doobeda mi prišiel výpis s obchodmi (Contract Note Statement). Zaujalo ma, že ako execution venue mam OTC napriek tomu, že som kupoval klasické ETF. Neviete prečo (než im napíšem na podporu) ? Je to z dôvodu nákupu čiastkových podielov ?
Keďže to je OTC, bude sa to zdaňovať inak, prípadne aké to ma dopady ?
Dík :)
Prílohy
t212.jpg
hatti
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 30 01, 2021 9:29 pm
Been thanked: 8 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa hatti »

Ak uvažujem, že od dane je oslobodený príjem z predaja cenných papierov prijatých na obchodovanie na regulovanom trhu po uplynutí jedného roka od ich nadobudnutia, tak všetky uvedené cenné papiere (EUNL, EUNK, IS3N) túto podmienku spĺňajú, lebo sú prijaté na obchodovanie na regulovanom trhu.

Prijaté sú, ale neboli kúpené a predpokladám že nebudú ani na regulovanom trhu ani predané. OTC bude určite z dôvodu nákupu čiastkových podielov, lebo ak kúpiš celú akciu normálne LIMIT príkazom, tak Execution venue je uvedený regulovaný trh, napr. London Stock Exchange.

Tiež by ma zaujímalo, čo v tomto prípade nákupu frakcií na OTC s ročným testom a zdaňovaním. iGz, ak sa niečo nové dozvieš, daj prosím Ťa vedieť, prípadne aj iní čo nakupujete frakcie / pie cez Trading 212.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa capitalcapital »

hatti napísal: St 17 02, 2021 9:01 pm Ak uvažujem, že od dane je oslobodený príjem z predaja cenných papierov prijatých na obchodovanie na regulovanom trhu po uplynutí jedného roka od ich nadobudnutia, tak všetky uvedené cenné papiere (EUNL, EUNK, IS3N) túto podmienku spĺňajú, lebo sú prijaté na obchodovanie na regulovanom trhu.

Prijaté sú, ale neboli kúpené a predpokladám že nebudú ani na regulovanom trhu ani predané. OTC bude určite z dôvodu nákupu čiastkových podielov, lebo ak kúpiš celú akciu normálne LIMIT príkazom, tak Execution venue je uvedený regulovaný trh, napr. London Stock Exchange.

Tiež by ma zaujímalo, čo v tomto prípade nákupu frakcií na OTC s ročným testom a zdaňovaním. iGz, ak sa niečo nové dozvieš, daj prosím Ťa vedieť, prípadne aj iní čo nakupujete frakcie / pie cez Trading 212.
S tým ročným testom si ma trochu znepokojil.

Nahliadol som do výpisu, a takto sa to správa (konkrétny regulovaný trh nie je uvedený):

Limit buy celá akcia = Traded on a Trading Venue (TOTV)
Market buy celá akcia = Over the Counter (OTC)
Market buy frakcia = Over the Counter (OTC)

Limit sell celá akcia = Traded on a Trading Venue (TOTV) - celú akciu som postupne vyskladal z frakcií
Market sell celá akcia + frakcie = Over the Counter (OTC)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hm. To bude zrejme tým, že podobne ako iní brokeri ktorí ponúkajú akcie/ETFs zadarmo to pripisujú na účet z balíka od nejakej tretej strany...
Neviem či to nesúvisí s predajom order flow...tak nejako sa to vysvetlovalo pri GME a Robinhoode...

Nie je to na účet pripisané z burzy, ale hatti má pravdu, že sú to cenné papiere prijaté a obchodované na regulovanej burze.
Skúste pozrieť do celkového výpisu mesačného...nepametám si, že by vo výpise od IB bola presná destinácia, cez ktorú ECN bol order realizovaný.
Pre daňové účely je dôležitý výpis od brokera a pre oslobodenie ročný test, teda potvrdenie dátumu nákupu a predaja.

P.S. Pozrel som do ročného výpisu od IB brokera z ktorého sa robí daňové. Pri každom tickeri je sumár obchodov za celý rok, s presným časom nákupu a predaja, ale nie je tam vôbec uvedené kde presne to bolo kúpené ani predané. Som presvedčený, že dôležitý je prospekt cenného papiera v ktorom je jasne uvedené, že je obchodovaný na regulovanej burze. Druhá vec ktorá je jasná z výpisu od brokera je to, že cenný papier bol kúpený a predaný (lebo ide o výnos s predaja cenných papierov ). Podielové fondy obchodované na burze sa neuznávajú do časového testu, lebo ich podiely nepredávate, ale sú vám vyplatené (redemácia ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa capitalcapital »

JUGGLER napísal: Št 18 02, 2021 12:30 am Skúste pozrieť do celkového výpisu mesačného...nepametám si, že by vo výpise od IB bola presná destinácia, cez ktorú ECN bol order realizovaný.
Pre daňové účely je dôležitý výpis od brokera a pre oslobodenie ročný test, teda potvrdenie dátumu nákupu a predaja.
To čo som uviedol vyššie sú údaje s denného výpisu, tam je presný dátum, čas, kurz a ostatné údaje pre nákup alebo predaj. Tam sú potrebné údaje pre daňové účely.
V mesačnom výpise je len sumárny stav ku koncu posledného dňa v mesiaci (inštrument, celkový počet, priemerná nákupná cena, trhová cena).
iGz
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 15 12, 2016 1:20 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa iGz »

Dik chalani za vysvetlenie, hneď som pokojnejší :)
miobaspe
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Pi 01 01, 2021 10:26 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa miobaspe »

Maju aj komunitne forum. Tu to vysvetluju preco a kedy riesia transakcie cez OTC:

https://community.trading212.com/t/why- ... d-otc/6920
https://community.trading212.com/t/quer ... rket/34784
https://community.trading212.com/t/trad ... estion/706

Faktom vsak je, ze aj ja mam vsetky ETF cez OTC, cize ci vobec idu niekedy transakcie cez klasicku burzu, aj ked konkretne burzy maju pri kazdom instrumente spomenute ...
Referral link pre založenie účtu u Interactive Brokers:
https://ibkr.com/referral/peter2274
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa Lex »

Nemáte niekto aktuálne info ohľadom otvárania účtu - kedy bude spustené prijímanie a schvaľovanie nových registrácií? Stránka ponúka len možnosť zapísať sa do poradovníka.
miobaspe
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Pi 01 01, 2021 10:26 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa miobaspe »

Stale sa caka ... neboli pripraveni na taky zaujem a napor klientov. Musia sa na to zrejme pripravit po technickej aj personalnej stranke
Referral link pre založenie účtu u Interactive Brokers:
https://ibkr.com/referral/peter2274
znemeth
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 28 01, 2021 6:53 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa znemeth »

Pozastavene su dokonca aj verifikacie tych co sa stihli zaregistrovat, nie len nove registracie.

Currently, pending verifications are also on hold, and you’ll be notified once we start processing the existing queue
lucas03
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Št 06 02, 2014 8:03 pm

Re: Trading 212

Príspevok od používateľa lucas03 »

Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"