LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Mi_t_is
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 20 07, 2017 10:09 pm

LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

Lynx mi napísalo že pri regustracii učtu potrebujú percentualne rozdelenie prostriedkov napr 20% dedicstvo + poslat potvrdenie, 50% praca - u koho od kedy do kedy, 30% - druhe zamestnanie u koho a od kedy do kedy..

Je toto normálne aj u iných brokerov? Akože je mi jasné že sa pytaju na pôvod avšak žiadať dokumenty?? Aké máte skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pravdepodobne je to dosledok zmeny legislativy, vsetko sa sprisnuje. Ked som si otvaral ja pred 6rokmi, tak stacil OP, 2x rozne faktury a vypis z BU aspon cosi pamatam. Vsak im tam napis co uznas za vhodne, nikto nebude realne zistovat kde si kedy pracoval ani odkial mas peniaze. Jedine ze by si tam nalial naozaj nejake brutalne sumy, co asi nie..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal:pravdepodobne je to dosledok zmeny legislativy, vsetko sa sprisnuje.
Všetko SA SPRÍSŇUJE. Samo. :lol:

Túto buzeráciu zaviedli američania. My ich za to milujeme a nakupujeme ich akcie. :lol:

P.S. Kto nechce veriť , nech si dá do googla FATCA. Nechce sa mi písať celý príbeh. Europa si urobila svoju úlohu vo forme GATCA. V takých veciach ani naša demokracia neplatí, nejde to cez náš parlament, rovno to prichádza z Bruselu.
Naši politici len pokrčia ramenami a povedia, že to musíme implikovať , lebo to prišlo ,,zhora,,. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER
a v com je problem ze zistuju povod penazi? Ja vsetko co mam som ziskal v sulade so zakonom a legalne, tak sa podobne mozu spravat aj ostatni. Konecne zacnu mat trochu respekt k zakonu vsetci ti podvodnici co si nahrabali prachy ktovie ako.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta. V ničom nie je problém. Ja som zato, aby sa ľudom zaviedli do bytov kamery - predídeme tak domácemu násiliu.
Do spálne najväčšiu - tam môže dôjsť k znásilneniu.

Problém má Mitis, že od neho byrokrati chcú potvrdenia. Asi dalšia fáza k lepšej spoločnosti.

,,ja vsetko co mam som ziskal v sulade so zakonom a legalne, tak sa podobne mozu spravat aj ostatni,,.

Aké dojemné. Radil si mu klamať, ale sám vravíš, že s tým súhlasíš: ,,Vsak im tam napis co uznas za vhodne, nikto nebude realne zistovat kde si kedy pracoval ani odkial mas peniaze,,

Tak potom na čo to je, ked môže klamať? Nie je to náhodou pro forma buzerácia a byrokracia?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER

kazdy mame pravo konat podla lastneho uvazenia.Ak chce, nech tam napise pravdu a ked chce uviest ine, tak nech uvedie to. Viem trochu ako to funguje v podobnych fin instituciach- kontrola je slaba a "obycajne" sumy nikoho nezaujimaju. Je to proste iba formalita zo zakona ktoru na 99,9percenta nikto nikdy nebude preverovat. Buzeracia? da sa na to samozrejme aj takto pozerat.. Nikomu som neradil klamat to si asi cital iny prispevok a nie odo mna.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa JUGGLER »

hej. chápem. len on píše, že od neho chcú potvrdenia, dokumenty.

Tipujem, že Lynx mal kontrolu a naši byrokrati od neho chcú, aby to mal od klientov zdokumentované. Lebo amíci to nikdy nerobia, oni len preverujú identitu a adresu. Veď u IB netreba ani podpis. Aj pri hocijakých iných zmluvách amíci uznávajú neoverený, alebo naskenovaný podpis.

Mitis: podla našej legislatívy sa ťa pri vkladoch nad 15K majú opýtať na pôvod peňazí.. ale som ešte nepočul, že by k tomu chceli dokumenty. Nedávaš tam náhodou velmi veľa peňazí? Pri vyšších sumách by som pochopil, že majú snahu urobiť hlbšie zisťovanie.
Pametám si, že niekto sa rozčuloval, že vkladá do IB milión a miesto toho, aby boli radi, tak ho zahrnuli dotazníkmi, aby vysvetlil pôvod, popísal názvy firiem a pod.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

mozno to iba Mitis celkom nepochopil co sa mu ani necudujem. Ci to nie je nahodou tak, ze ma zdokladovat bezne veci ako Op, Bu, faktury ale ostatne veci ma uviest bez zdokladovania. Je predsa nezmysel aby po nom chceli aby zdokladoval trvanie nejake pracovneho pomeru spred ix rokov / a cim?/ alebo povod investovanych/vlozenych penazi /a cim?/
Mi_t_is
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 20 07, 2017 10:09 pm

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

Chalani nikdy som v LINX nic neinvestoval ide o novy ucet.. Ziadne horibilne sumy, ani 1 euro
Obciansky, vodisky, adress verifikaciu uz maju, dokonca neviem ci nechceli aj selfie. Asi im to tam rozpisem do 1 percenta :roll: :roll:
Vazne premyslam ist do inej burzy, taketo prisne chovanie aby som tu ja presne vymenovaval aj minulych zamestnavatelov sa mi nepaci uz len z principu a uz vobec nie tym ze by som mal nieco skryvat.

Chcel som skor vase skusenosti ale ako vidim ste uz starsi ivestori kde to predtym este nechceli.

Mozno je to len preto ze LYNX sa riadi ceskymi zakonmi?

Trumpeta doslovne chcu nasledovne idem citovat email:

Kód: Vybrať všetko

Zdroj prijmov mozno rozdelit na viacero druhov. |V takomto pripade uvedte napriklad ako: 50% zamestnanie - pozicia nazov a adresa zamestnavatela. 20% uspory predosle zamestnanie - pozicia, nazov a adresa zamestnavatela, 30% dedistvo - v tom pripade potrebujeme zmluvu o dedistve.
v dalsom emaili sa odvolavaju na:

Kód: Vybrať všetko

AML zakon, 253/2008 sb. 
Este raz - ide o novy ucet, 0 eur zatial u nich investovane
zea
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 01 04, 2019 1:23 am
Been thanked: 5 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa zea »

Ahoj Mitis,

ja som si zakladal účet priamo u IB (teda nie Lynx) pred necelým rokom. Bol to tiež pôrod ale z iných dovôdov. Čo sa týka dokladovania majetku tiež tam bol ten krok - tuším som vyplnil prácu + ešte niečo (už sa celkom nepametám). Dôležité ale je, že nikto nechcel nič dokladovať , stačilo to len vypísať v tom formulári a nikto to neriešil.

Pokiaľ nevkladáš nejakú veľkú sumu (sto tisíc a pod ) tam daj jednoducho prácu. Pri sumách typu 20 000 to nikto nebude riešiť. Samozrejme ak tá suma bude väčšia (potom ale nevidím dôvod mať účet v Lynxe) tak potom je dobre to uveriteľne (pravdivo) zdokladovať.

PS:
Lynx sám ti nemôže poslať proste to len vyplň. Vži sa do ich role keby dostali kontrolu a radili by klientom proste tam len dačo daj v emailoch . Musia sa tváriť veľmi pedantne.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4292
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Mitis
ja som ten text pochopil ze proste napises ako zdroj prijmov ze 100percent zo zamestnania a vybavene. Ja ked som napr vtedy posielal scany dokladov tak som to robil asi na 3x lebo stale sa stazovali ze kvalita scanu nie je dostatocna. Podla mna ak nechces obchovat velmi aktivne tak Lynx je super treba len ten zaciatok prekusnut. Napr prijmy aj majetok na ktory sa pytali som dal taky ze, no nemozem to napisat takto narovinu, proste sa chapeme kam mierim. A nikto nic nikdy nepreveroval. Chapeme sa. Pre niekoho kto tam ma obycajne peniaze je to jedno a je to formalita. Si zoberte, ze ake prachy tam v IB musia tocit ludia ktory maju zahranicne prijmy, rozni poloprofi obchodnici a ine "zvierata". Bezni Slovak ktory tam da 30-50k nikoho nezaujima len sa musia plnit formality legislativy. Samozrejme vsetko za predpokladu ze prijmy boli dosiahnute legalne.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa hokaido »

Otvaral som pre seba ucty u Lynx aj IB za posledne 2 roky. Za posledny rok som este pomahal kamosom otvorit dalsie 2 ucty. Ziaden problem nebol.
Scan OP zozadu a zpredu + jeden dalsi doklad. Potvrdenie, ze byvam na tej adrese, tzn scan vypisu z uctu, alebo z elektrarni a pod.
Ziadne dalsie doklady som neposielal ani neskenoval.
Povod prijmov: Uviedol som zamestnavatela s adresou a ze je to 100% zdroj prijmov.
Hotovo.
Raz rocne ked sa prihlasujes do Account Managementu sa ta len spytaju ci doslo k zmenam v tvojich udajoch a pripadne aby si ich aktualizoval. Pripadne este, ked ti vyprsi OP, tak mozu pozadovat scan noveho.

Ak mas vsetko doma pri sebe tak to zaberie 20-30min.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: LYNX - pôvod investovanych prostriedkov??

Príspevok od používateľa jogo »

Mi_t_is napísal: Vazne premyslam ist do inej burzy, taketo prisne chovanie aby som tu ja presne vymenovaval aj minulych zamestnavatelov sa mi nepaci uz len z principu a uz vobec nie tym ze by som mal nieco skryvat.
Možno si len natrafil na nesprávneho operátora.
Zavolaj priamo šéfovi LYNXU - Mlýnekovi a prediskutuj si to s ním. Argumentuj tým, že podľa tvojich informácii z webu nikto nemusel tak dopodrobna dokladovať príjmy a prečo to po tebe požadujú.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"