Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

pedro.v napísal: Po 18 01, 2021 11:11 am a odkial by si o tej inej krajine ako slovak aj vedel ze... a co by ti to aj pomohlo :) treba robit s tym co je a neplakat nad tym co by mohlo byt
No, ved sa snazime najst riesenie. Preco sa vzdavat pre debilnu EU birokraciu. Na to tu sme aby sme pomahali a nasli riesenie.

Momentalne risenie je asi take , komu ide i SIPC and lloyds insurance
1) otvorit ucet v tasty works na long term investovanie a presunut tam akcie z IBUK
-to je ale problematicke ked mate margin pozicku z IBUK na long term investovanie, kedze tasty ma az okolo 7% urok.
-pokial nemate margin loan , tak vam to je jedno
2) zmigrovat cast uctu z IBUK do madarska ,ked sa da koli nizkemu margin rate a kedze maju do 100,000 EUR tak to na trading asi staci vacsine ludi.
3) nerusit IBUK ale iba presunut akcie alebo cast do tastyworks alebo IBCE a dufat ze sa legislativa zmeni a ti , co uz maju ucty v IBUK tam nakoniec budu moct ostat.
Naposledy upravil/-a jan7925 v Po 18 01, 2021 12:07 pm, upravené celkom 1 krát.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa pedro.v »

ja teda neviem ako tu vacsina ludi co ma s tymi garanciami problem investuje ale je rozdiel mat kupene akcie a mat cash na ucte. Ak riesis len akcie ja si myslim ze ked nedrzis cash tak pripadny broker fail musis ajtak spravit claim na SIPC takze je jedno ci ti da IBCE garanciu 20k alebo 200k lebo ta garancia sa bude tykat len penazi ktore su v dany cas u brokera ako cash na ucet. Pri meach a komoditach to ale ide mimo SIPC takze tu su zrejme urcite obavy na mieste ale ozaj co s tym chcete robit ine ako ist inemu brokerovi? Ajtak to urobi len minimum ludi. Zmena vzdy boli.
Jan7925 konecne to niekto pekne zhrnul :)

A teraz k veci. Je tu niekto z Lynx accountom co uz bol zmigrovany?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa andre »

pedro.v napísal: Po 18 01, 2021 11:11 am a odkial by si o tej inej krajine ako slovak aj vedel ze... a co by ti to aj pomohlo :) treba robit s tym co je a neplakat nad tym co by mohlo byt
Sa tomu tak trochu pracovne venujem. Ta schema, ktoru malo IBUK bola pre retail v EU jedinecna tj. ochrana v UK aj US.

Aj Nemci a Rakusaci maju ochranu len minimalnu podla EU smernice tj. 90% z 20 000Eur.
https://einlagensicherung.de/anlegerent ... umfang_ae/
https://www.einlagensicherung.at/anleger.php

Aj ked niektore nemecke sporitelne maju navyse ochranu vramci ich zdruzeni.. niektore napr. na peniaze do neobmedzenej vysky. Investicie som nestudoval ako maju riesene. Ale to je nadstandard nad zakone poziadavky.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

s tym SIPC by ma tak isto zaujimalo , ze ked padne IBCE stahuje sa na nas SIPC? V pripade ze mam USA akcie.
Ale vela slovakov ma tak isto UCITS, na nich sa asi nevztahuje SIPC
Niekto tu uz asi pisal ze NIE, ze SIPS aj napriek tomu ze mas USA akcie sa nevztahuje na EU residentov.
to mal info od IBUK support asi , alebo z lynx...

A ty ked robis s komoditami ,tak teba asi musi trapit iba riziko straty hotovosti v pripade krachu, kedze tvoje futures ti ukradnut asi nemozu .
Zatial co akcie zapisane v bankach sa stratit mozu , ci uz podvodom alebo nejakou blbou chybou , kedze je vsetko elektronicky vedene.
Nato vlastne asi aj je to SIPS aj na vklady hotovosti.
mapper
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa mapper »

pedro.v napísal: Po 18 01, 2021 11:27 am A teraz k veci. Je tu niekto z Lynx accountom co uz bol zmigrovany?
dnes mi Lynx support povedal ze nevedia datum este
stock12
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 20 11, 2018 3:23 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa stock12 »

od používateľa pedro.v » Po 01 18, 2021 11:27 am

A teraz k veci. Je tu niekto z Lynx accountom co uz bol zmigrovany?
vcera som dal suhlas s migraciou uctu u lynxu a dnes mi prisiel email "Potvrzení o udělení souhlasu s migrací vašeho účtu" s tym ze "V nejbližších týdnech vás budeme e-mailem informovat o datu, kdy bude migrace uskutečněna."

migracia bude do IBIE
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

andre napísal: Po 18 01, 2021 11:34 am Ta schema, ktoru malo IBUK bola pre retail v EU jedinecna tj. ochrana v UK aj US.
Presne tak. RIP.
IBEU su prakticky brokeri, co vznikli vcera, v pripade problemov nie je ziadna garancia, ze materska firma sa rozhodne ich zachranit. Tiez treba doplnit, ze americka firma IB je kotovana aj na burze, co zmamena aj vyssi dohlad nad jej cinnostou ako nad privatnymi.
jan7925 napísal: Po 18 01, 2021 11:43 am s tym SIPC by ma tak isto zaujimalo , ze ked padne IBCE stahuje sa na nas SIPC? V pripade ze mam USA akcie.
Ale vela slovakov ma tak isto UCITS, na nich sa asi nevztahuje SIPC
Niekto tu uz asi pisal ze NIE, ze SIPS aj napriek tomu ze mas USA akcie sa nevztahuje na EU residentov.
to mal info od IBUK support asi , alebo z lynx...
V minulosti som bol v tom, ze na tie UCITS sa SIPC nevztahoval, ale potom mi ludia tu na fore vysvetlili, ze ak to kupil broker, ktory je clenom SIPC tak sa to vztahuje aj na ne. Kedze ale MY budeme v IB EU, ktore nie su clenom SIPC, tak sa na nas tato ochrana nevztahuje. Budeme mat tych 20k resp 100k do vysky 90%. Na cash by mala byt ochrana 100k podla EU regulacie.
Ta ochrana tam je preto, ak by tebe vznikla skoda vo forme straty instrumentov. Ale ak len skrachuje broker a nerobil nic nekale, za nejaky cas sa dostanes k svojim nakupenym instrumentom, lebo su ulozene u depozitara na tvoje meno. Ak ale napr nejaky zamestnanci IB, pod tvojim menom predali tvoje instrumenty, tak sa dopustaju podvodu a potom uz tu ochranu potrebujes. Potom ten cas kedy sa dostanes k tvojim assetom bude dlhsi ako v prvom pripade.

Tiez je dobre si uvedomit, ze je to 90%. Cize ak tam budes mat zainvestovane 10k a prides o vsetko, spat dostanes len 9k.
Zaujimalo by ma, ako si budes narokovat chybajuce akcie, kedze u depozitara ich mat nebudes a jediny dokaz co budes mat, budu tvoje elektronicke vypisy, ktorych si vies vygenerovat tisic.

Cez vikend som zalozil ticket v IB, co s assetmi, ktore su v mene, ktore su v IBCE nepodporovane. Budem vas potom informovat, ked mi odpisu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa andre »

hokaido napísal: Po 18 01, 2021 4:40 pm Na cash by mala byt ochrana 100k podla EU regulacie.
To sa tyka len bank, to je iny garancny fond, podla ineho zakona/smernice.
hokaido napísal: Po 18 01, 2021 4:40 pm Tiez je dobre si uvedomit, ze je to 90%. Cize ak tam budes mat zainvestovane 10k a prides o vsetko, spat dostanes len 9k.
Zaujimalo by ma, ako si budes narokovat chybajuce akcie, kedze u depozitara ich mat nebudes a jediny dokaz co budes mat, budu tvoje elektronicke vypisy, ktorych si vies vygenerovat tisic.

Cez vikend som zalozil ticket v IB, co s assetmi, ktore su v mene, ktore su v IBCE nepodporovane. Budem vas potom informovat, ked mi odpisu.
Realne dostanes aj nejaku cast z toho ostatneho, teda ak ostane nieco pre dlznikov po konkurze. Aj "investori" do BMG dostali spat nejake % :)
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

andre napísal: Po 18 01, 2021 6:12 pm To sa tyka len bank, to je iny garancny fond, podla ineho zakona/smernice.
Cash teda v tych 20k ani nie je?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa andre »

je, tyka sa to vsetkeho co mas u brokera.
1. Ochrana klientskeho majetku sa podľa zákona o cenných papieroch vzťahuje na a) peňažné prostriedky a finančné nástroje fyzických osôb vrátane fyzických osôb podnikateľov a právnických osôb ustanovených zákonom o cenných papieroch zverené osobe zúčastnenej na ochrane klientov v súvislosti s vykonaním investičnej služby..
Pre info:
Garancny fond investicii https://www.garancnyfond.sk ochrana do 50 000Eur a 100%, co je na pomery EU tiez nadstandard.
Fond ochrany vkladov (banky) https://www.fovsr.sk/ ochrana do 100 000Eur, ako v celej EU.
capitalcapital
Gold Member **
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2018 8:51 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa capitalcapital »

Akurát mi prišla info že ma premigrovali (Lynx do IBIE, presun som potvrdil 6.1.)
Vtipná poznámka v maily:
Po novom je na váš účet aplikovaný írsky systém odškodnenia, ktorý má limit až 20 000 EUR. Viac informácií o kompenzačnej investičnej schéme nájdete https://www.lynxbroker.sk/brexit-migrac ... uctu-ibie/.
pedrito
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Po 28 12, 2020 9:23 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa pedrito »

capitalcapital napísal: Ut 19 01, 2021 5:20 pm Akurát mi prišla info že ma premigrovali (Lynx do IBIE, presun som potvrdil 6.1.)
Mne ten mail z Lynxu prisiel tiez, ale ked sa nalogujem do spravy uctu, tak:
* vidim hlasku Migration in progress
* po odkliknuti je vsetko po starom (stare cislo uctu, a stale tam vidim aj open order ktory sa pri migracii ma zrusit).

Takze z toho vyvodzujem, ze Lynx poslal "nespravny" mail zo zoznamu predpripravenych mailov. Asi mali poslat mail o tom, ze migracia je pripravena na realizaciu, a nie ze uz prebehla.

Tebe/vam ta migracia uz naozaj prebehla? (teda je vidiet nove cislo uctu po prihlaseni?)
pedrito
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Po 28 12, 2020 9:23 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa pedrito »

Update: dnes uz vidim, ze migracia do IBIE naozaj prebehla.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa andre »

ja uz nedokazem na ziadnom ucte nic kupit (este som nepotvrdil migraciu). Vypise mi to " Brexit Restriction: You are restricted to closing orders pending a response to our transfer invite“..
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jan7925 »

TO ISTE- restricted to closing orders only due to brexit - cez IBUK
nonpayer
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Po 09 11, 2020 11:56 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa nonpayer »

Nebudem tu zakladat novu temu, tak sa spytam tu.
Aky je vlastne rozdiel v Interactive Brokers a Lynx?
Chapem, ze Lynx je vlastne sprostredkovatel pre Interactive Brokers, ale v com je vlastne vyhoda pre Slovaka/Cecha zalozit si ucet v Lynxe a nie priamo v IB? Je ta vyhoda len v podpore v nasom jazyku a v obchodnej platforme Lynx Basic lokalizovanej v nasom jazyku? Cele Lynx mi pride aj tak ako taka skomolenina, nieco je prelozene, nieco je v anglictine. Uchadza mi pointa, preco som si ja a aj ini nezalozili ucet priamo v IB, kde su nizsie poplatky...
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

nonpayer

napr aj niektore poplatky su ine v Lynx a ine priamo v IB
jason
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 30 04, 2019 2:06 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jason »

ako dlho trvala migracia do IBIE (lynx) od potvrdenia suhlasu?
pedrito
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Po 28 12, 2020 9:23 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa pedrito »

jason napísal: Št 21 01, 2021 5:20 pm ako dlho trvala migracia do IBIE (lynx) od potvrdenia suhlasu?
Ja som dal suhlas 29.12. a migracia cca 19.1. Podla mna migraciu Lynx klientov zacali riesit az niekedy v polke januara. Silne predpokladam, ze IB ma klientov od roznych introducing brokers nejakym sposobom zgrupenych.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa pedro.v »

tak mi to zmigrovali (LYNX) tiez 19.1. ale funkcne to bolo az 20.1.
PDT je prec, poplatky ostali :D
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

hokaido napísal: Po 18 01, 2021 4:40 pm Cez vikend som zalozil ticket v IB, co s assetmi, ktore su v mene, ktore su v IBCE nepodporovane. Budem vas potom informovat, ked mi odpisu.
Odpisali po 6 dnoch. Medzitym mi prisli 3 varovania, ze mam na ucte nepodporovane veci v IBCE a nech to cim skor dam do poriadku, lebo inak bude zle nedobre.
Tu su info co s assetmi v nepodporovanych menach v IBCE priamo zo supportu:

Kedze som odsuhlasil migraciu do IBCE, staci ak zatvorim pozicie na menach, ktore v IBCE nie su podporovane a budem premigrovany.
Akcie nakupene v nepodporovanej menej budu presunute do IBCE. Ak sa ich rozhodnem predat, cca po 2 dnoch (settled cash) mi ich hodnotu prevedu do base currency.
Ak by som sa rozhodol kupit akcie v nepodporovanych menach, ze mam na margin (mam cash ucet) :roll:, alebo mam previest cash do nepodporovanej meny a tak nakupit. To je dost zvlastna rada, kedze teraz mam tieto pozicie zatvorit, lebo inak by neprebehla migracia.
Este som sa spytal, ci by mi mohli cast uctu premigrovat do IBIE, ale ze to uz nejde, nakolko som odsuhlasil migraciu do IBCE. Na reddite ale pisali, ze odpoved na tuto otazku bola vzdy negativna a bolo jedno ci bolo pred alebo po suhlase.
ra100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2021 2:38 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa ra100 »

Chcel by som sa spytat ci uz niekto po migracii uctu do IBCE odosielal USD ako wire prevod na ucet ineho US brokera. Otazka je ci tato platba pojde ako lokalna platba v USA a bude to zdarma (bez poplatkov pre korespondencne banky) alebo to pojde ako medzinarodna platba z Europy do USA a budu tam tym padom strhnute poplatky pre korespondencnu banku. Velmi by mi tato informacia pomohla..
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

Pochybujem, ze ti toto dovolia spravit. Z IB ti dovolia vyberat len na ucet odkial si to vkladal, cize zo svojej banky.
Dalej tam vidim aj technicky problem. Brokeri vacsinou potrebuju v popise platby aj cislo uctu, co ti zase IB nedovoli nastavit.
ra100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2021 2:38 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa ra100 »

Hokaido, v IBUK to funguje dlhodobo a bez problemov.. Zaujima ma ci to bude fungovat aj po migracii do IBCE..
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa rasto800 »

ra100 napísal: Ut 26 01, 2021 5:56 pm Hokaido, v IBUK to funguje dlhodobo a bez problemov.. Zaujima ma ci to bude fungovat aj po migracii do IBCE..
tak tak ja som to tiez par krat uz spravil. ale uz to nerobim a ani z IBCE sa nechystam v blizkej buducnosti takze neporadim :(
miobaspe
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Pi 01 01, 2021 10:26 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa miobaspe »

Migracia cez Lynx do IBIE dnes 27.1. uspesna. Potvrdenie prevodu bolo 15.1. Zda sa vsetko funguje ako ma ...
Referral link pre založenie účtu u Interactive Brokers:
https://ibkr.com/referral/peter2274
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ja som ziadal o prevod do IBIE na uplnom zaciatku januara a doteraz nič. Vraj stle na tom pracuju.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

rasto800 napísal: Ut 26 01, 2021 10:49 pm tak tak ja som to tiez par krat uz spravil. ale uz to nerobim a ani z IBCE sa nechystam v blizkej buducnosti takze neporadim :(
Normalne som sokovany, ze toto funguje. Dakujem za info.
ra100, pokial to fungovalo v IBUK, nevidim dovod preco by to nemalo aj z IBCE. Skusal si zadat withdraw v USD v IBCE?
ra100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2021 2:38 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa ra100 »

Hokaido, neskusal som kedze zatial som stale v IBUK a nie som zmigrovany. To, ze nieco fungovalo v IBUK vobec neznamena, ze to bude fungovat v IBCE. Ale bodaj by si mal pravdu..
Neskusal to niekto kto uz je zmigrovany do IBCE??
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Z IBUK smerom na iných amerických brokerov verím že to funguje, ked tam funguje ACATS...

Ja som teraz preniesol peniaze na dáta z master účtu IB LLC na nový master účet IBCE cez internal transfer ( čo po novom nazývajú nejak ináč ..ako prevod medzi brokerskými účtami )...prešlo to okamžite, ale stálo to 20 USD ( na novom účte mám o 20 USD menej, na starom ,,0,,.)

Umožnili mi previesť všetko až ked som zrušil dáta.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa pedro.v »

heads up boys
po migracii sa mi neda dostat k tax reportom za predchdzajuce roky. iba mi to pise ze existuje tax report k zrusenemu kontu ale dostat sa k tomu neviem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pedro.v napísal: St 27 01, 2021 7:34 pm heads up boys
po migracii sa mi neda dostat k tax reportom za predchdzajuce roky. iba mi to pise ze existuje tax report k zrusenemu kontu ale dostat sa k tomu neviem.
U noveho brokera sa podľa mňa dostaneš len k tax reportom od migrácie a k tomu novému účtu. Ak chceš reporty spred migrácie, alebo ročný bez nového brokera treba sa ti nalogovať do account manažmentu IB UK ( IB LCC )

ked máš rovnaké meno a login pre staré IB a nové IB skús takto:

https://www.interactivebrokers.hu/en/home.php ---skús login s madarskej stránky

pre staré reporty z IB LCC: https://www.interactivebrokers.com/en/home.php
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

a tu je IB Irsko: https://www.interactivebrokers.ie/en/home.php

alebo zrejme univerzálna stránka pre celú EU: https://www.interactivebrokers.eu/en/home.php
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa pedro.v »

no to je asi ten problem ze idem cez eu stranku ale po prihlaseni ma to prihlasi do UK ale denny report mi to spravi normalne z novym cislom uctu ale stary tax report nie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zaujímavé. Skús priamo z IB LCC: https://www.interactivebrokers.com/en/home.php
Prípadne pozri, či to neprelinkovali tak, že v každom account manažmente sa dá zmeniť číslo účtu. Skús najst cislo účtu a kliknut do neho...alebo inde.
Mňa pozitívne prekvapilo, že v tých medziúčtových transferoch som u oboch brokerov našiel obidva účty ( starý IB UK i nový..u mňa IBCE )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Oni písali, že ked premigruješ, tak za ten rok ti nakoniec bude treba 2 reporty. Jeden z IB UK (staré číslo ). Jeden od nového brokera ( nové číslo účtu ).Čiže keby si premigroval v 2020: do doby migrácie report za 2020 z IBUK. Po migrácii: report za 2020 z IBCE alebo IBIE
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa embe »

Ja som stale nedal suhlas s migraciou v Lynxe. Mam na rok nakupene, cakam, co sa bude diat.

"Detske" ucty som suhlas dal ale zatial sa nic nedeje. Nejak som si to neuvedomil a dnes som detom previedol peniaze na novy nakup (1x rocne im kupujem) a teraz neviem ci som neurobil chybu ze som v popise platby dal povodne cisla uctov...ale som prilis lenivy sa logovat do detskych uctov pozriet jak to tam vyzera.
ra100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2021 2:38 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa ra100 »

Podla vsetkeho je na kladny stav EUR hotovosti v IBCE zaporny urok -0.717% (nasiel som to na europskej verzii webu IB). V IBUK je urok na kladnu EUR hotovost 0% pokial je suma nizsia ako 100k. Cize ak mi lezi na IBCE ucte Eurova hotovost tak celkom slusne prerabam :-(
Takato informacia zaznela pred casom aj na Reddite. Vie mi niekto potvrdit/vyvratit ci je to naozaj tak?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa andre »

Ked ti ucet premigrovali v januari, tak skontroluj vypis. Ak ten urok uplatnuju, uz by si to mal mat zauctovane.
rogue_trader
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Po 25 04, 2011 6:56 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa rogue_trader »

Vyzera ze to je specialita IBCE - IBIE a IBLUX to nema:
Prílohy
IBIE_LUX_CE.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"