Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ra100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2021 2:38 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa ra100 »

To andre:
Migroval som az teraz vo februari, takze vo vypise za januar to neuvidim. Prave preto som sa pytal takto do plena, ze ci mi to vie niekto potvrdit/vyvratit ci si to uctuju a ak ano tak v akej vyske.
To roque_trader:
Co myslia tym currency handling fee? To znie skor ako nejaky poplatok a nie ako negativny urok z kladneho zostatku..
ra100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2021 2:38 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa ra100 »

Nasiel som ten "currency handling fee" na europskej stranke IB (vid text nizsie). Zda sa, ze je to to co som hladal. Vyzera, ze pre EUR sa uctuje az od zostatkov nad 100k. Ale napriklad CZK a PLN maju tiez negativny urok a nie su v tomto zozname spominane takze tam sa ten poplatok zrejme uctuje uz od nuly. Pisu, ze to budu updatovat na mesacnej baze takze treba to sledovat..

Cash credit balances held at IBCE that have negative benchmark interest rates are subject to a currency handling fee. The variable fee is set monthly in advance and is reported below. IBCE accrues this fee daily and settles the actual amount automatically on the third business day of the following month.
Currency Tier Currency Handling Fee
EUR 0 <= 100,000 0.000%
EUR > 100,000 -0.730%
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Už sme to preberali prednedávnom. Sadzby sa mohli zmeniť, ale podstata:
JUGGLER napísal: Št 31 12, 2020 10:20 pm Tilbur: dík. :D

Pri IBCE píšu: ,,There are changes to the interest on positive cash (credit) balances.
IBCE will not pay interest on credit balances as Hungarian law that governs investment service companies does not allow for it.
There will be a currency handling fee for currencies that have negative interest rates.,,

To znamená, že:

1. Účet v EUR. Cash do 100K je 0% p.a. Na cash presahujúci 100K účtujú aktuálne -1,1% p.a. Napríklad pri cashi 200K je to aktuálne -0,551% p.a.

2. Účet v EUR. Kúpim US akcie s tým, že keď predám, zmení sa to späť na EUR. Po dobu požičania USD broker účtuje aktuálne -1,59% p.a.

3. Účet v EUR. 100K v cashi je 0% p.a. a zvyšok keď sám zamením za USD, tak v IBCE nedostanem žiadne pozitívne úroky, ani keď FED zvýši úroky.
Výhoda zámeny je, že mi broker neúčtuje negatívne úroky za požičanie.

V IB UK, Írsku a Luxemburgu pri pozitívnych sadzbách pri USD ( alebo EUR ) broker vyplatí úrok.

4. Účet v USD: u IBCE žiadne pozitívne úroky. Iné IB vyplatí pozitívny úrok na cash 100K a viac , ked je sadzba v USA pozitívna (teraz nie je, pred covidom to bolo okolo 1% p.a. )

Zhrnutie: u IBCE žiadne pozitívne úroky, ani keď ECB, alebo FED zvýši sadzby.
Treba si dávať pozor na negatívne úroky, ktoré sú momentálne u EUR pri cashi nad 100K.

P.S. Negatívne sadzby na USD zatiaľ FED zamietol, že vraj nad tým ani neuvažujú...
Tu sme to preberali: viewtopic.php?f=11&t=24488


P.s. Báli ste sa Orbána. Tak pre ukľudnenie.... IBCE drží EUR účty v Nemecku rovnako ako IBUK... akurát banka nie je Citigroup ale:

J.P.MORGAN AG
TaunusTurm
Taunustor 1
Frankfurt 60310
Germany

Bank Account Title & Address:

Interactive Brokers Central Europe Zrt
Madach Imre ut 13-14 1075
Budapest
Hungary
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ra100
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2021 2:38 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa ra100 »

JUGGLER dik za link na starsi prispevok :palec_hore:
Mimochodom EUR ucet v Nemecku je sice fajn, ale dolezite je kde su ulozene cenne papiere. To je to co by ma zaujimalo. Lebo pocul a cital som uz rozne verzie..
Cize otazka znie kde su ulozene americke akcie a ETF ak mam ucet v IBCE?
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa martinpa »

Tak Lynx fakt zaviedol 8k pre zalozenie uctu, asi nestihali nove ziadosti vybavovat?
Ale celkom palka, pre niekoho, kto iba zacina.

LYNX zaviedol minimálny vklad pre otvorenie obchodného účtu vo výške €8 000. Pre udženie maržového účtu platí minimum $2 000, avšak pre obchodovanie je nevyhnutná rezerva a preto je odporúčané minimum €8 000.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ra100 napísal: Št 04 02, 2021 4:36 pm JUGGLER dik za link na starsi prispevok :palec_hore:
Mimochodom EUR ucet v Nemecku je sice fajn, ale dolezite je kde su ulozene cenne papiere. To je to co by ma zaujimalo. Lebo pocul a cital som uz rozne verzie..
Cize otazka znie kde su ulozene americke akcie a ETF ak mam ucet v IBCE?
Podľa toho, čo sa dá vyčítať zo zmluvných dokumentov, IBCE je dcéra, resp. sesterská spoločnosť IB Group LLC (USA ), ktorá nerobí nič, len musí formálne existovať a byť regulovaná v EU (MiFID). Len existuje v Maďarsku a spadá pod dohľad Maďarskej banky.

IBCE is an affiliate of Interactive Brokers LLC (“IBLLC”), a SEC-regulated broker specializing in routing orders and executing and processing trades in securities, derivatives and foreign exchange instruments. IBCE does not have human brokers and does not provide advisory services or take responsibility of the suitability and appropriateness of specific client trades.IBCE does not engage in proprietary trading outside of executing transactions with clients on a riskless principal basis for CFDs (matched principal trading).

Takisto IBCE nemá žiadnych sprostredkovateľov a nerobí žiadny proprietary trading

IBCE provides electronic brokerage services to its clients. IBCE is not a member of any securities or commodities exchange or trading network so client orders submitted to IBCE through IB trading platforms are routed to, and executed by, its affiliates: collectively or individually (the “Executing Partners”). IBG’s proprietary order routing technology electronically route IBCE’s orders to markets or dealers through the exchange memberships or trading relationships of its Executing Partners.

Všetko v IBCE je outsourcované do IB LLC, IB Group LLC alebo IB UK, pričom administratíva, pokladňa, dozor nad cashom, bankami a clearingom má tzv. IBKR Financial Services AG vo Switzerland.

Zakladanie účtu...všetko ide do IB LLC alebo IB UK...atd, atd...niektoré sťažnosťi, reklamácie pod. budú prijímané pracovníkmi IBCE, ale to len tie papierové, čo sú formuláre ako u nás... len preto, lebo to určuje madarský dohľad ..napr. formuláre na ochranu spootrebiteľa ...všetko ostatné outsourcované do LLC, Uk a pod.

Ja som teda kludný. Maďarská IBCE nemá na nič dosah, všetko je pod palcom IB Group alebo IB LLC ...vieme že EUR účty sú ako pri IB UK v Nemecku vo Frankfurte...USD nám kolegovia dajú vedieť a tipujem že akurát účty v HUF budú vedené v Maďarsku. Ani to nemusí byť, lebo prístup na maďarskú burzu má IB UK a takisto Luxemburg. IBCE som v nijakých venues nevidel.

Na záver kopírujem ako je všetko z IBCE outsourcované:

Referring to Act CXXXVIII of 2007 on Investment Firms and Commodity Dealers, and on the Regulations Governing their Activities (Bszt.) we notify our Customers on the following.
Interactive Brokers Central Europe Zrt. has entered into an outsourcing agreement with external service providers within the IB group for the following services:

1. Online customer support and via telephone, complaint handling; implement, manage and monitortrade and cashiering surveillance and alert monitoring system to filter out customers and suspicious transactions with risk for money laundering and terrorist financing regulatory compliance reports; software development, IT system operation related tasks, ensuring the availability of a real-time trading system; oversight of risk monitoring systems (oversight of position liquidation, setting of hedging rules, closing of short positions, monitoring of negative equity, preparation of market risk exposure statistics and risk reports); monitoring the communication process of the execution venue; assist in front office sales force workflow, customer acquisition and support of client onboarding process are performed by IB LLC (headquarters: One Pickwick Plaza, Greenwich, CT 06830 USA).

2. Accounting services and financial reporting; processing and payment of incoming invoices; client onboarding support services; support for internally developed and IB licensed software, enterprise software license management and technical support; providing IT infrastructure, device maintenance, data backup and IT security tasks, including electronic mail security service; IT system monitoring and system development activities are performed by IBG LLC (headquarters: One Pickwick Plaza, Greenwich, CT 06830 USA)

3. Online customer support and via telephone; monitoring the communication process of the execution venues; activities related to the oversight of risk monitoring systems (position liquidation oversight, hedging rule setting, risk reporting) are performed by Interactive Brokers Hong Kong Limited (headquarters: Suite 1512, Two Pacific Place, 88 Queensway, Admiralty, Hong Kong SAR).

4. Performing human resources and organizational strategy, management, administrative and support tasks; treasury services, supervision of cash management activities related to banks and clearing entities accounts, reconciliation of accounts on a daily basis; overseeing liquidity and funding management; online customer support and via telephone, providing 24-hour customer service; IT systems operation and software development tasks; oversight of risk monitoring systems; monitoring the communication process of the execution venues; assist in front office sales force workflow, customer acquisition and support of client onboarding process are performed by IBKR Financial Services AG vo Switzerland (headquarters: Gotthardstrasse 3, 6300, Zug, Switzerland)

5. Provide legal support required for the provisions of services to clients, advice regarding data protection obligations and carrying out the Data Protection Officer function; operation of trade surveillance system, investigation and escalation of system alerts; providing periodic enhanced customer due diligence to existing customers; preparation of MIFIR and EMIR reports; assist in front office sales force workflow, customer acquisition and support of client onboarding process are account opening process is supported performed by Interactive Brokers (U.K.) Limited (headquarters: Level 20 Heron Tower, 110 Bishopsgate, London EC2N 4AY).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
netlik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 05 02, 2021 10:52 pm

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa netlik »

Tedy i ten ACATS transfer by měl být schůdný pod EU entitami, jestli to chápu správně, že? Ostatně položka ACATS v menu zůstala i po převodu do EU entity, akorát jsem ji nezkoušel, zda je funkční a převod se dokončí.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa andre »

netlik: To, ze mas v IB moznost spravit ACAT znamena, ze vies spravit transfer smerom do IB. Transfer z IB musis zadat u brokera kam presuvas pozicie.

Ale ked sa da spravit ACAT jednym smerom je pravdepodobne, ze to pojde aj druhym.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa hokaido »

ra100 napísal: Ut 26 01, 2021 4:13 pm Chcel by som sa spytat ci uz niekto po migracii uctu do IBCE odosielal USD ako wire prevod na ucet ineho US brokera. Otazka je ci tato platba pojde ako lokalna platba v USA a bude to zdarma (bez poplatkov pre korespondencne banky) alebo to pojde ako medzinarodna platba z Europy do USA a budu tam tym padom strhnute poplatky pre korespondencnu banku. Velmi by mi tato informacia pomohla..
Zaujimalo by ma, ako ste posielali tie USD. V IBUK vidim moznost vybrat inu osobu, ale napr popis platby mi tam chyba, kam sa vacsinou uvadza vase cislo uctu u brokera kvoli identifikacii platby. Pozeral som withdrawal request cez WIRE.
Tu hovoria nieco o 45 dnoch.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa jaja »

Můj IB účet je teď v zajímavém stavu.
Měl jsem F&F s dvěma účty (mým a manželky). U manželky jsem souhlasil s migrací dříve a ten mi to koncem ledna zmigrovalo a vyhodilo z F&F. U mého a advisor účtu jsem čekal, co to šlo, a k migraci vůbec nedošlo a u advisor účtu mi to dokonce píše ve statutu Not invited. Obchoduji dál svůj účet bez problémů přes advisora (manželčin jsem nezkoušel, ale asi by to přímým loginem také šlo).
Jediný způsob, jak poznám, zda jsem zmigroval u podúčtů, jsou denní výpisy, kde mi to u manželky píše v hlavičce Hungary a u mne IBUK.
Možná to nakonec půjde bez migrace, protože mi od začátku února žádná výhružka nepřišla (ale nesázel bych na to).

Jinak provedl jsem withdrawal CZK z ženina účtu a přišlo to jako OUR zahraniční platba, takže banka strhla nemalý poplatek. To je značná nevýhoda IBCE.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Lynx, IB: Migrácia z IBUK na IBCE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

uz som davno zmigrovany do IBIE, ale teraz mi prvykrat, ked som cez mobil si otvoril Ibkr app a iba vosiel do jednej akcie nech sa blizsie pozriem, tak mi vypisalo, ze mam brat na vedomie, ze mi bude za tento ukon uctovany maly poplatok. Pritmo doteraz nikdy nic take nevypisovalo ani neviem o co ide, ziadne subscriptions live data nemam ani nic. Je to zaujimave, nevie niekto o nejakej zmene?
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"