ZACKS TRADE + WEBULL

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

ZACKS TRADE + WEBULL

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pod debate, že DEGIRO už neotvára účty občanom SR (smutné, keďže CZ,PL,HU, A sú OK), som pozrel, čo je nové v EU
Tretí najlepší po Degiro a IB je vraj ZacksTrade a píšu o ňom, že ho v EU berú ako najlepšieho brokera pre investovanie.

Je to americký broker ako IB, ale prijíma klientov z 200 krajín.

International Clients: Live outside the US? We’ve got you covered. Traders in more than 200 countries can trade all from a single account.


Minimum na založenie účtu: 2500 USD
No Inactivity or Maintenance Fees.
Zadarmo platforma.
Zadarmo výbery 1 x mesačne...a to v USD, EUR, CZK a iných menách
Poplatky výborné: US AKCIE, ETF, OPCIE od 1 USD ( $0.01 per share ) ...Európske akcie a ETF 0,3%, min. 12€ (vraj v EU je to drahšie )
Dajú sa trejdiť akcie z celého sveta: EU, USA, Kanada., Mexiko, Ázia, Australia, Rusko

Dáta pre USA ( akcie, etf, futures): 10 USD mesačne, ale Free to clients who trade 20,000 shares of a stock above $1 per share, or execute 85 trades above $1 per share, or trade $6,000 of a stock less than %1 per share, or trade 55 options contracts per month, or make 30 options trades a month or a combination of the above that gets to the required minimum.

https://www.zackstrade.com/commissions-fees/

Na prvý pohľad mi pripadá ako konkurencia IB.

P.S. Poprosím, keď nájdete trading hours mimo burzových hodín, tak dajte vedieť.
Brokers.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: ZACKS TRADE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

neviem ci je to este aktualna informacia, ale niekde som v minulosti cital ze sa zo Slovenska niekto pokusal o vytorenia konta, ale mu to zamietli z dovodu ze danu krajinu nepodporuju
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

Re: ZACKS TRADE

Príspevok od používateľa Glogol »

Ak maju demo urcite skusim bud tyzden a dam vediet ( ked som uz skusil Robomarket aj Trading212 ale na tych US ETF som tam pohorel ).
Ale ked ma nieco nalepku ze je najlepsie na investovanie tak predpokladam ze by to mal byt lacny broker ma male objemy ...nieco ako sporenie
Necham sa prekvapit.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: ZACKS TRADE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

tu nieco k insurance:

Account Insurance Protection
Customer securities accounts at Zacks Trade, a division of LBMZ Securities, are protected by the Securities Investor Protection Corporation (“SIPC”) for a maximum coverage of $500,000 (with a cash sublimit of $250,000)1, and under our clearing firm’s excess SIPC policy with certain underwriters at Lloyd’s of London for up to an additional $30 million (with a cash sublimit of $900,000) subject to an aggregate limit of $150 million. As with all securities firms, SIPC coverage provides protection against failure of a broker-dealer, not against loss of market value of securities.2 Please note that SIPC Insurance Protection does not protect accounts that are compromised or when fraudulent activity occurs. Please visit the SIPC website here to learn more.

https://www.zackstrade.com/account-protection/
Betruger
Active Member
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St 07 03, 2018 10:50 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: ZACKS TRADE

Príspevok od používateľa Betruger »

Trumpeta1978 napísal: Št 10 12, 2020 9:54 am As with all securities firms, SIPC coverage provides protection against failure of a broker-dealer, not against loss of market value of securities.2 Please note that SIPC Insurance Protection does not protect accounts that are compromised or when fraudulent activity occurs.
Zaujímavé, čakal som, že práve pre prípady podvodu je človek chránený do výšky 500 000 dolárov. Neviem. čo presne znamená "failure of a broker-dealer", ale v prípade problému brokera by to nemal byť problém, keďže majetkové účty klientov sú oddelené od majetku brokera. Za týchto okolností mi príde takmer jedno, aká je tam ochrana, keďže minimálne ja považujem za najväčšie riziko práve skompromitovanie brokera alebo nejakú formu defraudácie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: ZACKS TRADE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

co je vzdy najvacsie riziko to su v prvom rade interni zamestnanci, pretoze ti poznaju system a tym padom aj vedia ako obist bezpecnostne kontrolne mechanizmy. Pre mna osobne je podstatne aby poistenie pokryvalo prave taketo pripady. Od buduceho roka budem musiet vyriesit otazku kam prejst od Lynxu, pretoze tych ich 20K je nič.
Betruger
Active Member
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St 07 03, 2018 10:50 am
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: ZACKS TRADE

Príspevok od používateľa Betruger »

No a "fraudulent activity occurs" vyjadruje podľa mňa práve takéto prípady, čiže mi príde, že by sa na to poistenie vzťahovať nemalo.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: ZACKS TRADE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

ako pravny laik tomu praveze chapem tak, ze poistenie chrani v pripade ak pride k podvodu zo strany brokera/jeho zamestnancov ale nechrani pred externym podvodom /napr hackery a pod/, má niekto iny nazor?
tu by malo byt blizsie info
https://www.sipc.org/

---
Napisal som im ci je mozne otvorit ucet aj ked zijem na Slovensku, tak uvidime.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZACKS TRADE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je tam napísané že: 1.SIPC coverage provides protection against failure of a broker-dealer, not against loss of market value of securities.

Rovnako ako u všetkých spoločností zaoberajúcich sa obchodom s cennými papiermi, krytie SIPC poskytuje ochranu pred zlyhaním sprostredkovateľa, nie pred stratou trhovej hodnoty cenných papierov.

2 Please note that SIPC Insurance Protection does not protect accounts that are compromised or when fraudulent activity occurs. Please visit the SIPC website here to learn more

2 Upozorňujeme, že poistná ochrana SIPC nechráni účty, ktoré sú napadnuté (vstupom cez heslo...chápte to tak, že klient je zodpovedný za to, že nestratí heslo, alebo device..oni majú niečo také ako dávajú banky, alebo kartičku )...alebo keď dôjde k podvodnej činnosti ( mali sme tu pred 10 rokmi prípad, kedy kanadský klient zveril účet Slovákovi na trading a ten mu ho vybrakoval..okradol ho o 200 tisíc.. ). Ak chcete získať viac informácií, navštívte tu webovú stránku SIPC..

Keby prelomili security u brokera..bez klientovej viny, tak škodu hradí broker. Týka sa to jednotlivých účtov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: ZACKS TRADE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Zacks zatial vypadava z hry- Slovakia "The selected residence is not accepted by this broker"

ale:

"As part of our Brexit strategy we are planning the transfer of IBUK accounts to one of our affiliates based in the European Union. More details can be found here. You can continue with your application and we will handle that migration in due course."

Ale tam bude predpokladam zase iba poistenie iba 20K.
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: ZACKS TRADE

Príspevok od používateľa polovnik »

skusil som aj CZ a DE a nic :(
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: ZACKS TRADE + WEBULL

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pridávam do tohto vlákna ( aj do názvu ) ďalšieho dobrého brokera z USA, ktorý zrejme tiež nebude brať ľudí zo SR a ČR.
Mňa zaujal tým, že ako jediná konkurencia IB ponúka predĺžené trading hours od rána 10,00 CET do 2,00 nasledujúceho rána
5 a pol hodín pred otvorením búrz a 4 hodiny po zavretí búrz.


Webull https://www.webull.com/

úvodné info:
1. akcie, opcie, ETFs zadarmo
2. maximálne extended hours
3. SIPC poistenie + poistenie Apex až do 37 mil. USD.


Full Extended Hours Trading
Webull supports full extended hours trading, which includes full pre-market (4:00 AM - 9:30 AM ET) and after hours (4:00 PM - 8:00 PM ET) sessions

Webull does not charge commissions for trading stocks, ETFs and options listed on U.S. exchanges.

Securities trading is offered to self-directed customers by Webull Financial LLC, a broker dealer registered with the Securities and Exchange Commission (SEC). Webull Financial LLC is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA), Securities Investor Protection Corporation (SIPC), The New York Stock Exchange (NYSE), NASDAQ and Cboe EDGX Exchange, Inc (CBOE EDGX).

Webull Financial LLC is a member of SIPC, which protects securities customers of its members up to $500,000 (including $250,000 for claims for cash). Explanatory brochure available upon request or at www.sipc.org.

Our clearing firm Apex Clearing Corp has purchased an additional insurance policy. The coverage limits provide protection for securities and cash up to an aggregate of $150 million, subject to maximum limits of $37.5 million for any one customer’s securities and $900,000 for any one customer’s cash. Similar to SIPC protection, this additional insurance does not protect against a loss in the market value of securities.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"