Tastytrade

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa andre »

oko: zalezi ake ETF chces kupovat. US broker pre vacsinu nema zmysel pokial chces kupovat ETF, ktore ma aj EU obdobu. Zalezi o co ti ide?

Pokial sporis vacsiu sumu na dochodok je vyhodou je krytie od SIPC do 500t. USD. Standardne EU krytie do 20t. je smiesne.. Ale vacsine bude stacit krytie 100t. u IBCE. Nevyhodou US brokera je pomerne vysoka dan z dedictva.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa rmaly »

andre napísal: Ut 06 04, 2021 6:43 pm oko: zalezi ake ETF chces kupovat. US broker pre vacsinu nema zmysel pokial chces kupovat ETF, ktore ma aj EU obdobu. Zalezi o co ti ide?

Pokial sporis vacsiu sumu na dochodok je vyhodou je krytie od SIPC do 500t. USD. Standardne EU krytie do 20t. je smiesne.. Ale vacsine bude stacit krytie 100t. u IBCE. Nevyhodou US brokera je pomerne vysoka dan z dedictva.
Inac viem ze sme to tu uz kadejako rozoberali, ale ak si dobre pamatam, nedospeli sme k nejakemu zaveru ohladne krytia 20k alebo 50k)... Mne sa stale nechcelo verit, ze by to bolo krytie celeho uctu a nie len "penazi na ceste"...
A minule to aj tusim Karpis ci kto len tak medzi recou spomenul, ze to by mala byt iba ochrana cashu na ucte pred nakupom / po predaji a nie ze ti vezmu akcie...
Tak fakt neviem...
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa andre »

To je nezmysel, HOAX.

Je to oblast, ktorej sa venujem, takze tie predpisy/zakony poznam. A uz som to tu aj niekolko krat pisal.

Ta legislativa je stanovena centralne pre celu EU smernicou. Zakladne krytie je 90% z 20000Eur, kazdy stat si ho moze zvysit, nie znizit podla uvazenia.

Preto SK ma krytie 100% z 50 000Eur vid. https://www.garancnyfond.sk/ , HU 90% zo 100 000Eur, ES maju tiez 100 000Eur, FR maju 70 alebo 80 000 Eur (nechce sa mi to teraz hladat). Zaklad ma vacsina krajin DE, AT, NL, DE, PL...

Podmienky coho sa ochrana tyka su na Slovensku z tejto smernice prebrane do zakona o cennych papieroch, § 80 a nasledujuce.

Tyka sa to vsetkych tried aktiv, ktore mas u OCP - cash, cenne papiere, opcie,derivaty...

zakon o CP § 81 uvadza:
(1) Klientskym majetkom sa na účely tohto zákona rozumejú peňažné prostriedky, štruktúrované vklady a finančné nástroje klienta zverené obchodníkovi s cennými papiermi alebo zahraničnému obchodníkovi s cennými papiermi v súvislosti s vykonaním investičnej služby alebo vedľajších služieb podľa § 6 ods. 2 písm. a), a to vrátane finančných nástrojov a peňažných prostriedkov získaných za tieto hodnoty, ak klientom je...

§ 5
(1) Finančnými nástrojmi sú
a) prevoditeľné cenné papiere,
b) nástroje peňažného trhu,
c) cenné papiere a majetkové účasti vo fondoch kolektívneho investovania,
d) opcie, futures, swapy, forwardy a iné derivátové zmluvy týkajúce sa cenných papierov, mien, úrokových mier alebo výnosov, emisných kvót alebo iných derivátových nástrojov, finančných indexov alebo finančných mier, ktoré môžu byť vyrovnané doručením alebo v hotovosti,
e) opcie, futures, swapy, forwardy a iné derivátové zmluvy týkajúce sa komodít, ktoré sa musia vyrovnať v hotovosti alebo sa môžu vyrovnať v hotovosti na základe voľby jednej zo zmluvných strán inak ako z dôvodu platobnej neschopnosti alebo inej udalosti, ktorá má za následok ukončenie zmluvy,
f) opcie, futures, swapy a iné derivátové zmluvy týkajúce sa komodít, ktoré sa môžu vyrovnať doručením, ak sa s nimi obchoduje na regulovanom trhu, na mnohostrannom obchodnom systéme16a) alebo na organizovanom obchodnom systéme,16a) okrem veľkoobchodných energetických produktov,16af) s ktorými sa obchoduje na organizovanom obchodnom systéme a ktoré sa musia vyrovnať doručením,
g) opcie, futures, swapy, forwardy a iné derivátové zmluvy týkajúce sa komodít, ktoré sa môžu vyrovnať doručením, neuvedené v písmene f), ktoré neslúžia na podnikateľské účely a majú charakter iných derivátových finančných nástrojov,
h) derivátové nástroje na presun úverového rizika,
i) finančné rozdielové zmluvy,
j) opcie, futures, swapy, forwardy a iné derivátové zmluvy týkajúce sa klimatických zmien, dopravných sadzieb, miery inflácie alebo iných úradných hospodárskych štatistík, ktoré sa musia vyrovnať v hotovosti alebo sa môžu vyrovnať na základe voľby jednej zo zmluvných strán inak ako z dôvodu platobnej neschopnosti alebo inej udalosti, ktorá má za následok ukončenie zmluvy, ako aj iné derivátové zmluvy týkajúce sa aktív, práv, záväzkov, indexov a iných faktorov, neuvedené v tomto odseku, ktoré majú charakter iných derivátových finančných nástrojov a obchoduje sa s nimi na regulovanom trhu, na mnohostrannom obchodnom systéme alebo na organizovanom obchodnom systéme,
k) emisné kvóty, ktoré sú tvorené akoukoľvek jednotkou spĺňajúcou požiadavky osobitného predpisu.17a)


US kryte - SIPC Protects
SIPC protects against the loss of cash and securities – such as stocks and bonds – held by a customer at a financially-troubled SIPC-member brokerage firm. The limit of SIPC protection is $500,000, which includes a $250,000 limit for cash.

https://www.sipc.org/for-investors/what-sipc-protects
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa rmaly »

Ok, tak uz je to jasne. Asi vsetci skor rataju s tym, ze je to nepravdepodobne a asi by muselo dojst k tunelovaniu (aby "zmizli" aj securities).
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Adammd »

U ktorého brokera dosiahnem na tých 500k usd krytia?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa andre »

Len u US brokerov napr. Tastyworks. Komplerny zoznam je tu https://www.sipc.org/list-of-members/
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa hokaido »

andre napísal: St 07 04, 2021 11:13 am Ta legislativa je stanovena centralne pre celu EU smernicou. Zakladne krytie je 90% z 20000Eur, kazdy stat si ho moze zvysit, nie znizit podla uvazenia.
Bol som v tom, ze je to na 90% zo vzniknutej skody max vsak do vysky 20000 eur.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Adammd »

A z praktického hľadiska, pre nás Slovákov (Čechov), okrem Tastyworks, nejaký iný, tu na fóre prevarený broker? Som myslel, že IB, ale bohužiaľ iba pre Američanov.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa wolf25 »

Interaktive Broker nieje pre Američanov. Na slovensku maju "dcersku" spoločnost Lynx. Alebo australsky IC markets
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Adammd »

Myslel som, že Američan, ktorý má účet v IB je poistený na 500k. My spadame pod maďarskú pobočku(IBCE) , kde je poistená nízka suma.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa andre »

hokaido: mas pravdu, zle som to napisal. Malo to byt 90% do 20000Eur.
Compensation is provided to the customer in the amount of 90% of the value of the customer's property, however, the maximum amount corresponding to 20,000 EUR will be paid for one customer ...
Adammd: Poznam ludi co pouzivaju este tradestation

wolf25: neviem ako si to myslel, ale Lynx nie je dcerska spolocnost IB a ani nema pobocku na slovensku. A krytie Lynxu vychadza z IE schemy u IB, kedze je ich reseller. Cize len 90% do 20 000Eur.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa wolf25 »

Aha dik za upresnenie. Inak je tu popisane cenné info ktore sa netýka len Tastyworks mozno by sa mohla spravit osobitná téma o krytí penazi u brokera
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

wolf25 napísal: Št 08 04, 2021 9:59 am Aha dik za upresnenie. Inak je tu popisane cenné info ktore sa netýka len Tastyworks mozno by sa mohla spravit osobitná téma o krytí penazi u brokera
to uz bolo na fore viakrat riesene na vicerych miestach, je to tak pokial viem, ze IBCE ma 100K a vsetci ostatni brokeri z Europy maju iba to minimum 20K, plati to aj pre IBIE.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Adammd »

nema IBIE 80k a IBCE 20k?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Adammd napísal: Št 08 04, 2021 12:26 pm nema IBIE 80k a IBCE 20k?
pokial viem tak nie. Mas nejaky zdroj k tomu?
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Adammd »

Som myslel, že sa to tu niekde preberalo, že je iná výška poistenia UK, írskej a maďarskej pobočky
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Adammd napísal: Št 08 04, 2021 1:05 pm Som myslel, že sa to tu niekde preberalo, že je iná výška poistenia UK, írskej a maďarskej pobočky
IBIE 20K, IBCE 100K, IBUK uz pre nas nefunguje. Zaujimalo by ma ako su na tom ti co zostali v IBUK-pristup maju stale alebo uz ich odstrihli?
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa hokaido »

Trumpeta1978 napísal: Št 08 04, 2021 1:14 pm Zaujimalo by ma ako su na tom ti co zostali v IBUK-pristup maju stale alebo uz ich odstrihli?
Ziadna zmena

ibuk_brexit.PNG
ibuk_brexit.PNG (11.34 KiB) 9978 zobrazenia
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa ondro »

hokaido napísal: Št 08 04, 2021 8:02 pm Ziadna zmena


ibuk_brexit.PNG
Tých, čo sú cez Lynx, už strihli. K 31.5. mi zatvárajú účet. Už som si podal žiadosť do tastyworks. Neviem, či stihnem ešte migráciu (mám USD cash ale asi stojí za to vyhnúť sa konverzii na EUR a späť plus bankové poplatky) alebo sa budem musieť nechať vyplatiť a urobiť vklad.

IB, hoci aj cez Lynx, má skvelé portfólium a široké premarket okno, ale ten premarket som moc nevyužíval a dozvedel som sa, že už dlhší čas sa nedajú obchodovať americké ETF, čo bol môj primárny inštrument, či už išlo o napr. SH alebo VXX. Okrem toho som robil už iba Americké akcie. Preto mi zmena brokera príde byť racionálna aj bez ohľadu na to, že v IB UK nemám možnosť zostať.
ondro
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: St 30 03, 2016 8:16 pm
Been thanked: 2 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa ondro »

Zatiaľ pozitívna skúsenosť s otváraním účtu. Registračný formulár bol celkom jednoduchý, otvorenie prebehli hladko a rýchlo. Inštrukcie k vkladu vyzerajú v poho. Len mi nie je jasné, v akej mene je zadanie prevodu výhodnejšie.

Mobilná aplikácia vyzerá oproti Lynx slabo. Iba základné údaje o akcii, žiadne fundamentalne informácie, graf iba jeden druh s troma obdobiami na výber, bez indikátorov.

Ak človek vie čo chce a používa graf iba na načasovanie, dá sa, ale inak na plnohodnotný Trading z mobilu treba určite ešte nejakú pomocnú apku.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa andre »

TW sa zameriava na opcnych traderov a pre nich ma aj prisposobenu aj mobilnu aj desktopovu apku. Mne najviac sedi ich web trader. Desktopova apka vyzera oproti TWS ako s ineho sveta..
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Servus,
Vyplnujem aplikaciu a je tam Are you subject to backup withholding?. Myslí sa tým tá zrážková dan z dividend?
a ešte tam je ,že Liquidity Needs (potreba likvidity)-1. Not important, somewhat important ,very important? Tomu nejak nerozumiem,akože čo chcú vedieť, že či v nejakej važnej situácii budem siahať na tieto peniaze u nich?
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa andre »

backup withholding - sa ako pises aj podla mna tyka okrem ineho zrazky dane z dividend. Cize by som dal Ano. https://www.irs.gov/businesses/small-bu ... ithholding

Liquidity Needs - bez kontextu si len tipnem, ze to je otazka ohladom tvojho rizikoveho profilu, aby ta vedeli zaradit v ramci regulacie. Aj u nas plati regulacia, ze ak si moc konzervativny, alebo peniaze potrebujes o rok, dva. Nemoze ti regulovany subjekt predat nejaky rizikovy produkt..
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

andre napísal: Št 21 04, 2022 8:27 am backup withholding - sa ako pises aj podla mna tyka okrem ineho zrazky dane z dividend. Cize by som dal Ano. https://www.irs.gov/businesses/small-bu ... ithholding

Liquidity Needs - bez kontextu si len tipnem, ze to je otazka ohladom tvojho rizikoveho profilu, aby ta vedeli zaradit v ramci regulacie. Aj u nas plati regulacia, ze ak si moc konzervativny, alebo peniaze potrebujes o rok, dva. Nemoze ti regulovany subjekt predat nejaky rizikovy produkt..
Dakujem za odpoved Andre.
pozeral som to backup witholding na IRS stranke a je tam písane ,že federal income tax 24% withold a toto sa týka US rezidentov čiže budem musieť dať NO.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa andre »

No podla mna mas ako rezident SR mas tu zrazkovu dan znizenu na 15% na zaklade zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia medzi SR a USA. Teda ak o to znizenie poziadas vyplnenim prislusneho US formulara u brokera.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

andre napísal: Št 21 04, 2022 12:42 pm No podla mna mas ako rezident SR mas tu zrazkovu dan znizenu na 15% na zaklade zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia medzi SR a USA. Teda ak o to znizenie poziadas vyplnenim prislusneho US formulara u brokera.
Ahoj Andre
je to iba pre US citizens
https://www.irs.gov/individuals/interna ... ding-types
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Včera som konečne dokončil aplikáciu o 12:05 všetko odoslané a o 16:50 účet schválený. W-8BEN som nevyplňoval, lebo to robí TastyWorks automaticky za klientov. Síce fractional shares sa nedajú kupovať ale pri DRIPe áno.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

Servus,
Chcem sa opýtať skúšal niekdo urobiť vklad tak ,že poslal peniaze z IBKR priamo do TastyWorks? Malo by to fungovať.Prikladám link kde to riešili a že to normálne funguje.Zadáte Withdraw -Wire
https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f ... 2&start=40
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa andre »

Funguje WIRE transfer aj ACAT. Cez ACAT vies presuvat aj akcie na burzach v US.
segi
Príspevky: 60
Dátum registrácie: So 27 02, 2021 5:29 pm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 8 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa segi »

Bolo by možné spraviť takúto vec že si poslať EUR na IBKR účet vedení v USD (dôjde k automatickej zmene EUR -> USD) a potom poslať z IBKR USD na Tastyworks?
Tak aby sa človek vyhol poplatkom za prevod USD?
Alebo je to úplne chybné zmýšľanie?
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa hokaido »

Tu sa to uz spominalo a funguje to, mam to overene
Baba Jaga napísal: Pi 29 04, 2022 5:25 pm Servus,
Chcem sa opýtať skúšal niekdo urobiť vklad tak ,že poslal peniaze z IBKR priamo do TastyWorks? Malo by to fungovať.Prikladám link kde to riešili a že to normálne funguje.Zadáte Withdraw -Wire
https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f ... 2&start=40
iGz
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 15 12, 2016 1:20 pm

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa iGz »

Ahojte,
Chystám sa spraviť svoj prvý nákup u tohto brokera za USD (diverzifikácia, nech mám aj niečo za oceánom, nielen v EU :)), EUR plánujem u IB zmeniť na USD a poslať ako wire.
Keďže US ETF akumulačné neexistujú (budem len rád ak ma vyvediete z omylu), predpokladám, že dane z dividend v DP zapíšete ako akékoľvek iné dividendy. Prípadne treba niečo u tohto brokera spraviť (W8-BEN sa vypĺňal pre registrácii) nech neplatím priveľké dane ?
Ďakujem :)

/edit :
Tastyworks umožňuje Dividend Reinvestment Plan (DRIP), čo by mohla byť akási náhrada akumulačných ETF kedy dividenda príde na účet, ale automaticky sa reinvestuje. Otázka potom je, ako je to z daňami. Predpokladám, že dane sa platia ako keby som DRIP nemal aktivovaný, keďže dividena na účet prišla a reinvestoval ju broker, "nezostala" v ETF.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa jogo »

iGz napísal: St 27 07, 2022 11:55 am Ahojte,
Chystám sa spraviť svoj prvý nákup u tohto brokera za USD (diverzifikácia, nech mám aj niečo za oceánom, nielen v EU :)), EUR plánujem u IB zmeniť na USD a poslať ako wire.
Keďže US ETF akumulačné neexistujú (budem len rád ak ma vyvediete z omylu), predpokladám, že dane z dividend v DP zapíšete ako akékoľvek iné dividendy. Prípadne treba niečo u tohto brokera spraviť (W8-BEN sa vypĺňal pre registrácii) nech neplatím priveľké dane ?
Ďakujem :)

/edit :
Tastyworks umožňuje Dividend Reinvestment Plan (DRIP), čo by mohla byť akási náhrada akumulačných ETF kedy dividenda príde na účet, ale automaticky sa reinvestuje. Otázka potom je, ako je to z daňami. Predpokladám, že dane sa platia ako keby som DRIP nemal aktivovaný, keďže dividena na účet prišla a reinvestoval ju broker, "nezostala" v ETF.
-Akumulačné ETF-ka SXR8 a VUAA sa dá kúpiť v Londýne za USD.
-Dane z dividend sa asi zdaňujú ako výnos z podielového fondu, čiže 19% daň
-IB ti dovolí poslať peniaze aj k inému brokerovi? Ja som myslel, že sa dajú poslať peniaze len na účet vedený na meno majiteľa účtu u IB
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iGz
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 15 12, 2016 1:20 pm

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa iGz »

jogo napísal: St 27 07, 2022 12:21 pm -IB ti dovolí poslať peniaze aj k inému brokerovi? Ja som myslel, že sa dajú poslať peniaze len na účet vedený na meno majiteľa účtu u IB
No, pár ľudí tu spomína, že to ide (niekoľko správ vyššie). Osobne som to neskúšal. Dnes večer to skúsim vyklikať a ak to prejde aj mne, dám vedieť.
Používateľov profilový obrázok
Baba Jaga
Silver Member *
Príspevky: 239
Dátum registrácie: St 25 08, 2021 6:56 pm
Has thanked: 27 times
Been thanked: 75 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa Baba Jaga »

iGz napísal: St 27 07, 2022 11:55 am Ahojte,
Chystám sa spraviť svoj prvý nákup u tohto brokera za USD (diverzifikácia, nech mám aj niečo za oceánom, nielen v EU :)), EUR plánujem u IB zmeniť na USD a poslať ako wire.
Keďže US ETF akumulačné neexistujú (budem len rád ak ma vyvediete z omylu), predpokladám, že dane z dividend v DP zapíšete ako akékoľvek iné dividendy. Prípadne treba niečo u tohto brokera spraviť (W8-BEN sa vypĺňal pre registrácii) nech neplatím priveľké dane ?
Ďakujem :)

/edit :
Tastyworks umožňuje Dividend Reinvestment Plan (DRIP), čo by mohla byť akási náhrada akumulačných ETF kedy dividenda príde na účet, ale automaticky sa reinvestuje. Otázka potom je, ako je to z daňami. Predpokladám, že dane sa platia ako keby som DRIP nemal aktivovaný, keďže dividena na účet prišla a reinvestoval ju broker, "nezostala" v ETF.
W8-BEN nevyplňuješ TW to urobí za teba.
DRIP funguje tak,že dividenda je reinvestovaná po zdanení (15%)a nákup prebehne v payment date a zobrazí sa ti nasledujúci deň
prikladám obrázok ako si vyplniť údaje na prevod z IB do TW robíte withdraw to Financial Institution
tastyworks.png
iGz
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 15 12, 2016 1:20 pm

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa iGz »

Nuž, tak nedokážem zmeniť EUR na USD :( IBKR mi napíše "FX conversion is allowed to base currency only." .
Už sa to tu preberalo, ale riešenie som nenašiel... Mám na IBKR cache účet. Otázka je, či by mi margin pomohol, alebo im radšej napíšem... Toto nie je vlákno o IBKR, tak len dávam info :)
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa andre »

Za posledny rok sa to tu riesilo minimalne 5x napr. tu https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 12#p165112

Cize si musis zmenit BC na USD, a potom zamenit EUR za USD.
Jarko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 04 08, 2022 10:21 am

Práca v TastyWorks, vychytávky, postupy

Príspevok od používateľa Jarko »

Zdravím, da sa v TW vytvoriť graf mojej NetLiq?
ZT2
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 07 11, 2022 11:50 pm

KATASTROFALNY Tastyworks !

Príspevok od používateľa ZT2 »

Bacha na tohoto kvazi brokera! Robi si zo zakaznikov blaznov. Totalna neprofesionalita!!! Webstranka je v dezolatnom stave - nie je mozne sa zaregistrovat ako novy klient!!! Support vydava odporucania ako:

You will need to make 6 attempts during the document verification upload on one sitting before you can bypass the document upload section. From there you will be about to submit your application for us to review. We apologize for this inconvenience.

pricom dokumenty uz davno maju!!! A samozrejme, ze tento postup NEFUNGUJE!!!

Co je toto za blazninec??? A tomuto hovoria :
"You're on the way to joining America's best online broker."

HAHAHA, urcite!!!

Takemuto "brokerovi" moze verit iba blazon...!
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa hokaido »

Tastyworks od 2023 obmedzuje moznost nakupovat niektore US ETF kvoli IRS regulacii 1446.
Due to this new regulation, we have made the difficult decision to restrict trading in these underlyings for any foreign account holders at tastyworks.
Popularne indexove ETF ako SPY a IVV su zatial nedotknute. Je tam vela ropnych a plynovych ETF, viac tu:
https://support.tastyworks.com/support/ ... counts-faq
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"