Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa jan7925 »

Zaujimalo by ma kolko ludi zamietlo vyzmu IB o prestup do IB EU pobocky.

Neviem ci to velmi pomoze, hoci by nas bolo aj 100 zo SK. Su to pre nich aj tak len drobne $.
Pochodil som aj po inych forach, SK aj zahranicnych , nikomu sa to nepaci ale nie je asi ziadna peticia, alebo masovy protest to zamietnut, hlavne koli tej poistke.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Napísal si, že si odškrtol, že zamietaš..ale čo bolo ďalej? Pustilo ťa do account manžmentu, alebo čo?

Ked dáš, že súhlasíš, tak ti poďakujú, že chceš ostať klientom a začne proces odsúhlasovania, vrátane kontroly všetkých informácii a dokumentov.
Mňa nechcelo pustiť z formuláru kde je ID a Passport...10 x som zadal údaje a nepustilo ďalej.
Nakoniec som v kolónke I.D. nezadal nič a pustilo ma ďalej. Nakoniec však žiadali, aby som downloadoval proof of identity..tak som im poslal kópiu pasu a novej I.D. Pri I.D. oni mali vždy problém, že si to nemohol zmeniť sám, ale trebalo napísať na customer service nech nové I. D. skontrolujú a zapíšu oni.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa jan7925 »

Dal som ze nesuhlasim a pustilo ma to dalej do client portal aj TWS .
Nevidim ziadne obmedzenia.Myslim ze je to koli tomu , ze ten presun este stale nie je povinny.

Tak isto ten ich jazyk je velmi opartny: If you disagree we MAY restrict your account...alebo nieco v tom zmysle. MAY neznamena MUST takze ja radsej pocakm a v najhorsiom pripade bud zmigrujem do EU alebo najdem brokera ,mozno v USA kde este stale povoluju EU citizens.

Co sa tyka toho ID,passport tak ked moji znami otvarali ucty pred rokom asi tak malli tak isto problem s tym uploadom ID a passports,,a nikdy to proste nepreslo,
Maju v tom riadny bordel...ta ich aplikacia dala zabrat a msylim ze podobna vec sa teraz deje u teba ked si si robil update. Vlastne aj ja pametam ze to ID ,passport bol problem ked bol naposledy nuteny information update.
Robil som to na 10x krat a nakoniec to akosi preslo. Mozno som skusil iny broswer...bol to bud chrome,opra alebo firefox a pred tym ako som zacal odznova som zmazal history a cookies
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal: Ne 20 12, 2020 11:18 pm Napísal si, že si odškrtol, že zamietaš..ale čo bolo ďalej? Pustilo ťa do account manžmentu, alebo čo?

Ked dáš, že súhlasíš, tak ti poďakujú, že chceš ostať klientom a začne proces odsúhlasovania, vrátane kontroly všetkých informácii a dokumentov.
Mňa nechcelo pustiť z formuláru kde je ID a Passport...10 x som zadal údaje a nepustilo ďalej.
Nakoniec som v kolónke I.D. nezadal nič a pustilo ma ďalej. Nakoniec však žiadali, aby som downloadoval proof of identity..tak som im poslal kópiu pasu a novej I.D. Pri I.D. oni mali vždy problém, že si to nemohol zmeniť sám, ale trebalo napísať na customer service nech nové I. D. skontrolujú a zapíšu oni.
Úplne rovnako som na tom bol aj ja, ale len preto, že pôvodný ID expiroval. V prípade, že by bol o.k., tak to celé zbehne bez nahrávania nového ID.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Momentalne myslim ze sa ani nema co stat ak clovek odmietne prestup, pretoze az do konca roka 2020 fungujeme v "normalnom móde". Otazkou je co nastane v januari, mne okrem vseobecneho infa spred tyzdna ze bude prestup zatial vyzva na rozhodnutie neprisla. Bankovy ucet mam Slovensky, takze by ma urcite cakalo IBCE. Ak od janura zablokuju otvaranie novych pozicii, tak ziaden velky problem, portfolio ktore tam aktualne mam ako long planujem drzat este minimalne niekolko mesiacov, niektore tituly aj roky. Cash prenesiem casom k novemu brokerovi. Co je dobre riesenie, lebo buy and hold kde su najvacsie sumy bude kryte positenim v IBUK a na pripadne trejdovanie resp nove pozicie si otvorim ucet u noveho brokera /este neviem akeho/
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa jan7925 »

tak zda sa ze nas je asi 5 na tomto fore , co by mohli zamietnut (zamietlo). .. skusme pisat vsetci na support dovody, mozno to bude mat aku taku vahu.
Kym sa este da nieco spravit. Verim ze aj ludia v zapadnej EU budu tlacit na IB , ktori maju ovela vacsie konta v priemere ako slovaci.
Doteraz sa clovek bal o trading return teraz sa ma este bat aj o to ze nejaky blbec ukradne $ z uctov...a v najhorsiom pripade by si posedel 1-5 rokov a IBUK by sa samozrejme ospravedlnila ,ze to bol jeden zamestanenec a Ich stock by docastne padol o 7% a to by bolo tak vsetko.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa andre »

ja zatial cakam, aj ked to zrejme nema zmysel. Pri > 600 000 klientoch (neviem aky stary je ten udaj) dost pochybujem, ze budu reflektovat na nejake dotazy na support. Ale ako sa hovori, za pokus nic nedas..
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

chat na Lynxbrokerovi funguje velmi promptne, odpovedaju hned v realnom case
https://www.lynxbroker.sk/
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa andre »

Tak aj support u IB funguje. Len pochybujem, ze vedenie IB ktore o tomto iste rozhoduje sa bude riadit nejakymi nesuhlasnymi stanoviskami zaslanymi na support.. Pokial to nebude nejake signifikantne mnozstvo klientov.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa jan7925 »

Ja si myslim ze skor pisat na customer relationship nejakemu CEO , support nema zmysel
SKusim nieco najst , aby sme napisali tomu istemu
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa hokaido »

Na reddite je ohladne tohto niekolko tem. Skuste to tam navrhnut, alebo si zalozte vlastnu. Tam mate sancu oslovit daleko viac ludi, nie len zo Slovenska.
majciak1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št 31 05, 2018 7:10 pm

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa majciak1 »

A uz sa vie ze bude tvrdy brexit ?
Inak neviete ci je mozne ponechat otvorene pozicie v IBUK a nove pozicie otvarat uz v novom ucte v EU ?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa Rado »

jan7925 napísal: Po 21 12, 2020 8:21 am tak zda sa ze nas je asi 5 na tomto fore , co by mohli zamietnut (zamietlo). .. skusme pisat vsetci na support dovody, mozno to bude mat aku taku vahu.
Kym sa este da nieco spravit. Verim ze aj ludia v zapadnej EU budu tlacit na IB , ktori maju ovela vacsie konta v priemere ako slovaci.
Doteraz sa clovek bal o trading return teraz sa ma este bat aj o to ze nejaky blbec ukradne $ z uctov...a v najhorsiom pripade by si posedel 1-5 rokov a IBUK by sa samozrejme ospravedlnila ,ze to bol jeden zamestanenec a Ich stock by docastne padol o 7% a to by bolo tak vsetko.
Myslím, že 5, 10 ani 100 ľudí riešiť nebudú. Oni si to nevymysleli, je to dôsledok Brexitu. Také veci sa pripravujú dlho, je do toho zapojených kopec oddelení, vypracovali na to projekt, stálo ich to dosť peňazí a tak to nikto zastavovať nebude. Kto nebude chcieť, tak účet uzavrie s tým sa počíta.

Predstava, že niekto zo zamestnancov spraví fraud za ktorý dostane väčšiu sadzbu ako za vraždu a že sa IB iba ospravedlní, tak netuší, čo je reputačné riziko. Každá finančná inštitúcia s ním pracuje a aj sa vyskytuje...nikto však o tom ani netuší. Rieši sa to priamo s klientom, odškodňuje v plnej výške aj v prípade, že by to nebola úplne ich chyba s tým, že nič nepreniká na verejnosť. To nie je o poklese ceny 7%, to je o tom, či v biznise si alebo nie si. Reputačné riziko je binárna sústava. Príklad ako sa IB zachovalo v prípade ich chyby https://www.bloomberg.com/news/articles ... uge-losses

Myslím, že je väčšie riziko, že si účet vymažeme sami ako nejaký zamestnanec v IB. :D Je to však iba môj názor, každý sa zariadi po svojom.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

tento broker bude pravdepodobne lepsim riesenim ako prechod do IBCE, nenasiel som zatial na nom ziaden problem a prevod medzi existujucim IB uctom do Tradestation by mal byt rychly
https://brokerchooser.com/broker-review ... -part-fees
https://aostrading.cz/tradestation-glob ... det_1-dil/
https://www.tradestation-international.com/global/
mapper
Active Member
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 05 01, 2016 4:11 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 4 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa mapper »

nedavno som na fore nasiel tuto stranku a je na nej celkom pekne zhrnutie toho co sa tu diskutovalo v roznych vlaknach ohladom IB ak by to niekoho zaujimalo
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa jan7925 »

podla tohto clanku z finhacker , nebude mozno vybrat peniaze v pripade ze mate margin .
To je obrovsky problem ,ktory pre mna migraciu totalne znemoznil,aj keby dali lepsiu poistku
Teraz budem musiet zlikvidovat CELU margin , aby som mohol vybral co i len cent.
A samozrejme ze to bude mat danove dosledky, kedze budem musiet popredat pozicie ktore mam menej ako rok.
A tych prekvapeni bude len viac a viac, takze ta tradestation asi bude lepsim riesenim pokial to oni povoluju.
Neviem ci vobec mozte preniest margin loan to ineho brokera.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa jan7925 »

jan7925 napísal: Ut 22 12, 2020 5:41 am podla tohto clanku z finhacker , nebude mozno vybrat peniaze v pripade ze mate margin .
To je obrovsky problem ,ktory pre mna migraciu totalne znemoznil,aj keby dali lepsiu poistku
Teraz budem musiet zlikvidovat CELU margin , aby som mohol vybral co i len cent? Nedava to zmysel,ked mam povedzme 120K s margin a 100K je net liq. tak si nedudem moct vybrat 2k v pripade ze by som to na rychlo potreboval...
A samozrejme ze to bude mat danove dosledky, kedze budem musiet popredat pozicie ktore mam menej ako rok.
A tych prekvapeni bude len viac a viac, takze ta tradestation asi bude lepsim riesenim pokial to oni povoluju.
Neviem ci vobec mozte preniest margin loan to ineho brokera.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

dakujeme za ten link su tam super info, ale k tomu mala vyhrada:
Je možné si změnit pobočku z maďarské na jinou?
Pochybuji. IB si to očividně systematicky rozdělilo dle geografického umístění každého státu a jsem přesvědčený, že s tím nic moc udělat nepůjde.
niekto tu na fore spominal, ze ma dva ucty. Jeden s rakuskym bankovym uctom a jeden so Slovenskym. Ten kde ma rakusky mu prislo info ze bude prechadzat do IBIE. Takze o geograficky princip zjavne nejde/co sme vsetci od zaciatku tusili/
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa jan7925 »

teraz mi to potvrdili ,,,ked prejdes do IB EU tak nebudes moct vybrat cash ked mas margin loan.
Ja zacinam robit ucet v tradestation global a v pripade ze mi nedovolia pokracovat v IB UK tak uz len presuniem svoje pozicie k nim .
Jedinou nevyhodou TS global je je margin rates su o 2.5% vyssie ako IB. Ich rate je IB+2.5%
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jan7925
ja margin vobec nepouzivam, takze za mna ok. Mohol by si pls dat potom info ci ta tvoja registracia v Tradestation global prebehla v poriadku? Ja to urobim tak, ze "portfolio buy and hold" necham v IBUK a v Tradestation global si otvorim iba novy account kde prevediem cash.
jan7925
Silver Member *
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Pi 04 12, 2020 6:28 am

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa jan7925 »

ok , dam vediet,,,mam asi 6 otazok na TD global , uvidim ako rychlo budu reagovat, a dam vediet ci stym boli nejake problemy.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa andre »

Kedze Tradestation global len dalsim introducing broker IB (+ maju vlastnu platformu). Cize dalsi LYNX..
Nebudu EU ucty migrovane z UK rovnako ako ucty priamo u IB?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

andre napísal: Ut 22 12, 2020 2:13 pm Kedze Tradestation global len dalsim introducing broker IB (+ maju vlastnu platformu). Cize dalsi LYNX..
Nebudu EU ucty migrovane z UK rovnako ako ucty priamo u IB?
nikde som takuto informaciu v suvislosti s Tradestation global nenasiel, takze asi migrovane nebudu.
Ak by bol hlavnym dovodom migracie pre IBUK Brexit tak by to nerobili do troch "dcér". Podla mna je za tym este nejaky iny dovod.

Tiez sa mi zda pomerne zaujimave, ze podla vsetkeho ti co odmietnu presun/aj ja/ budu mat ucet stale aktivny a jedine obmedzenie bude iba ohladom novych pozicii a zasielania novej cashe.
rastislaf
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Ut 21 10, 2014 10:07 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa rastislaf »

Trumpeta1978 napísal: Ut 22 12, 2020 3:03 pm Ak by bol hlavnym dovodom migracie pre IBUK Brexit tak by to nerobili do troch "dcér". Podla mna je za tym este nejaky iny dovod.
Tiez to tak vidim, kedze ako spominam vo vlakne o Trading 212, ten nakoniec nechava EU klientov nadalej v UK (a to maju v EU vytvorenu dceru tiez).
Ich info: https://helpcentre.trading212.com/hc/en ... -Residents
jason
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 30 04, 2019 2:06 pm

Re: Kolko ludi odmietlo prestup do EU z lynx, IB

Príspevok od používateľa jason »

Mne prisla ponuka na migraciu do Irska (slovensky ucet).
We just sent you a communication inviting you to transfer your account to Interactive Brokers Ireland Limited ("IBIE").
Takze nedavaju vsetkych len do Madarska. Taktiez to asi odlozim po novom roku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"