IBCE

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Môže sa vám objaviť test pri prechode do IBCE, alebo pri zakladaní nového účtu...volajú to margin tutorial, alebo capability test ..neviem či to súvisí len s maďarmi, alebo po novom IB robí skúšky....

Dávam tu test čo dávajú pri povolovaní CFD...to je skoro to isté ako ten na margin. Musí tam byť jedna záludná otázka, ktorej správnu odpoved som nedal, lebo mi vyšlo, že nie som spôsobilý na margin trading. :oops: Dúfam, že je to len sranda z ich strany a že po migrácii to bude OK.
Odpovede, čo som dával už neviem, ale prejdem test znova a dám svoje odpovede. Najzáludnejšia otázka sa mi vidí číslo 2 :roll:


Skúste sa pobaviť a dať svoje odpovede. Zíde sa každému:

CFD Tutorial

1.Which of the following is an advantage of leveraged CFD trading?

a/ Clients can make larger investments and obtain greater profits from smaller movements in price.

b/ Clients are less exposed to losses as the company providing the CFD takes on an element of the risk.

c/ Once a trade has been done the position can be held indefinitely and at no extra charge even if it drops to a fraction of its original value.


2.Which of the following is not a risk or disadvantage associated with leveraged CFD trading?

a/ Investors can lose their entire investment.

b/ In the event of a loss in value of a position, a broker may have to liquidate some of the position to maintain margin coverage.

c/ Investors are not entitled to dividends on CFDs.


3.Stock ABC is trading at $100 per share and you consider that it is poised to rise in price. You have deposited $10,000 in your trading account. With 4:1 leverage, you use the $10,000 in your trading account to purchase ABC share CFDs. With the margin, how many shares can you purchase?

a/ 200

b/ 100

c/ 1000

d/ 400

4.Stock ABC is trading at $100 per share and you consider that it is poised to rise in price. You have deposited $10,000 in your trading account. With 4:1 leverage, you use the $10,000 in your trading account to purchase ABC share CFDs. Following the release of new product and strong earnings, the stock jumps 25% to $125 per share. When you close out this position, what is the profit you realize (not taking into account commission and interest)?

a/ $10,000 profit

b/ $20,000 profit

c/ $5000 loss

d/ $1000 profit

5. Stock ABC is trading at $100 per share and you consider that it is poised to rise in price. You have deposited $10,000 in your trading account. With 4:1 leverage, you use the $10,000 in your trading account to purchase ABC share CFDs. Now assume the trade goes the other way. Instead of climbing 25%, a scandal involving the company's management causes the stock to suddenly drop 25%. You decide to close out your position. What is the percentage loss on your original capital (not considering commissions and interest)?


a/ 50% loss

b/ 100% loss

c/ 25% loss

d/ 25% gain


6. You decide to open a leveraged position on XYZ Inc. and buy 400 share CFDs. XYZ shares are priced at $10 per share. You need 20% initial margin to open a position on XYZ Inc. What is your maximum possible loss on this position, and how much margin must you pay?

a/ Maximum loss $4,000, margin $800

b/ Maximum loss $8,000, margin $800

c/ Maximum loss $4,000, margin $2000

d/ Maximum loss $400, margin $200


7. You want to increase your position in XYZ Inc. The current share price is $10. You need a margin deposit of 20% to open the position. If you put down $1000 to open the trade, how many share CFDs do you have exposure to?

a/ 25

b/ 250

c/ 500

d/ 1000

P.S. Aj som si vravel, že kašlem na CFD...ale uvedomil som si, že americké ETFs sa dajú trejdovať cez CFD a že sa to zíde...


Moje odpovede ako ich vidím teraz:

1a 2a 3d 4a 5b 6a 7c
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Začal som trejdiť pod IBCE a prvá vec čo mi chýba sú IB news.

Používam vlastné news, ale bol som zvyknutý, že pri jednotlivých tickeroch v TWS si viem pozrieť aj free news. Mali z rôznych zdrojov, ale aj také, čo púšťajú platení provideri zadarmo.

Zvláštne je, že NEWS mi z platformy TWS úplne zmizli. Pritom niekde písali, že IBIS research pri IBCE nebude dostupný, ale dáta a news ostanú.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa jaja »

Uf, to tam fakt neni? Taky poslední dobou dost používám. Zatím jsem ale nezmigroval, tak to stále mám.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Uvidíme, či aspoň tie news nezaradia. V account manažmente Data subscriptions nie je ani za peniaze možnosť objednať si akýkokoľvek iný feed ako market data. Ja mám pocit ako keby všetky feedy z Ameriky boli zakázané na pôde EU. Ked zaviedli GDPR tak kopec stránok v USA sa pre Europu prestali zobrazovať. Ja som si myslel, že projekt EU nás dostane do sveta...ale EU nás nejak oddeluje od sveta. :?

GFIS investment research will not be available to clients of IBCE; however GFIS market data and news service offerings are unaffected.

https://ibkr.info/node/3587
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Podarilo sa niekomu vložiť na účet IBCE viac ako 25 000 € ?

Pri zakladaní účtu bola hláška, že ,,As a new investment firm, IB Central Europe cannot yet accept deposits from you in an amount greater than EUR 25,000 or its equivalent. We expect this restriction to be resolved shortly and will notify you at that time,,

..čo som pochopil, že netreba vkladať viac ako 25K kým nie je účet schválený. Po schválení však väčšie peniaze na účet nedošli... :roll:

P.S. Ďalšia reštrikcia, ktorú nahlásil kolega: z podpory mi odpísali že ako rezident EU vôbec nebudem môcť obchodovať forex, len cez CFD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa jaja »

Děsný omezení. Takže když mám účet v dolarech, tak si nebudu moci převést z IBCE Eura, protože je nebudu moci vyměnit? A když bych naopak měl vše v eurech, tak si bych si musel furt půjčovat dolary?
Je tu ještě někdo, komu se podařilo zůstat u IBUK?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: IBCE

Príspevok od používateľa Rado »

Ja mám účet v € a mám občas zostatok v $, ktorý viem konvertovať. Nemám žiadny problém.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa andre »

jaja: forex je derivatovy obchod / spekulacia, cize specialny pakovy produkt. Vymena mien (zmenaren) by mala byt bez obmedzeni.
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: IBCE

Príspevok od používateľa martinpa »

Stalo sa vam uz, ze by vam IB (Lynx) rozdelil predaj na viac obchodov a v rozmedzi do 1 minuty? Bol to limit order, neslo o nejaky velky pocet a bolo to v strede dna, predavali sa cele kusy akcii.

Druhy obchod ani nemal plny poplatok 6 eur ale iba polovicny, cize spolu 9. Moze to byt SMART predajom?

Ono to vyzera ako by bol dopyt najskor iba na par kusov akcii za tu cenu, ale myslel som, ze to v takom pripade neprejde a preda len ak matchne cely obchod.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

martinpa

myslim ze sa mi to stalo uz viackrat, asi je to tym ze v tom case nebola dostatocna ponuka/dopyt tak to neslo vykonat naraz
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa JUGGLER »

andre napísal: Ut 16 03, 2021 5:17 pm jaja: forex je derivatovy obchod / spekulacia, cize specialny pakovy produkt. Vymena mien (zmenaren) by mala byt bez obmedzeni.

Áno. Tak to je.
V IBCE pokyn prejde na zámenu bez páky - teda zmenáreň funguje.
Niektorí trejderi menili viac, teda na páku a tak robili forexové obchody.

Tá reštrikcia mi až tak nevadí. Forex sa dá obchodovať cez futures, alebo CFD.

Čo sa týka reštrikcie depositu 25K do IBCE..vyzerá, že fakt zatial do IBCE nemôžete poslať viac ako 25K.
Nevyzerá to na limit na účte, ale na limit pri jednom vklade (deposite ). Čiže účet 100K musíte poslať 4 x 25K..200K = 8 x 25K atd...každý deposit musí byť samostatne a v iný deň.

Vyzerá to na obmedzenie zo strany maďarov, že majú limit 10 miliónov HUF na vklady kde stačí deklarovať pôvod peňazí.
Nad sumou 10 mil. HUF už nestačí len deklarovať, už musí byť pôvod peňazí dokladovaný nejakým dokumentom !

Čiže v našej milej EU jednotlivé štáty preberajú praktiky, ktoré neuznávajú prezumpciu neviny. Miesto toho aby príslušné orgány sami odhaľovali pranie peňazí a špinavé peniaze z drog a pod...tak toto bremeno prenesú na ľudí. Chceš vložiť viac ako 25K - dokladuj pôvod !

P.S. U IB to vyzerá, že ani dokladovanie nestačí. Podľa toho vyhlásenia čo má IB uvedené, IBCE ako nová firma nemôže istý čas prijímať väčšie vklady:

As a new investment firm, IB Central Europe cannot yet accept deposits from you in an amount greater than EUR 25,000 or its equivalent.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa jaja »

andre napísal: Ut 16 03, 2021 5:17 pm jaja: forex je derivatovy obchod / spekulacia, cize specialny pakovy produkt. Vymena mien (zmenaren) by mala byt bez obmedzeni.
On v tom fyzicky není žádný rozdíl (IDEALPRO/FXCONV), oba obchody proběhnou přímo na forexu, jen u jednoho ti virtuálně naskočí pozice (která jde v TWS i virtuálně zrušit, aniž bys obchod fyzicky uzavřel). IBCE to může tedy omezit pouze zákazem nákupu měny na páku, pokud chce zachovat možnost směny.
andre
Guru Member ****
Príspevky: 1288
Dátum registrácie: Št 02 07, 2015 11:43 pm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 225 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa andre »

jaja: ako pises prebehne to na rovnakom trhu tj. FOREX a jediny rozdiel je ta paka. Ale tym padom je to ale uplne iny produkt co do regulacie, zdanovania.. Inak my mame stale v IBUK firemny ucet. Museli sme potvrdit migraciu do HU, ale odvetdy ziadna reakcia..

JUGGLER: Madari maju dan z financnych transakcii 0,3%. Mozno to suvisi s tym, aby ju nechargovali z tej platby. Neviem presne, je to len uvaha.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa jaja »

andre napísal: St 17 03, 2021 11:54 amInak my mame stale v IBUK firemny ucet. Museli sme potvrdit migraciu do HU, ale odvetdy ziadna reakcia..
Jsem na tom stejně - můj F&F a personal podúčet zůstal v IBUK (i když jsem na poslední chvíli potvrdil migraci), manželky přešel do IBCE. V messages mi každý den přistane XLSX soubor s migration statusem, kde je pokaždé Not Invited. Trading i data jedou bez problému. Snad to tak vydrží co nejdéle.
Nevím, jestli jsem to už nepsal, ale u IBCE účtu přijde withdrawal CZK ze zahraničí, což s sebou nese nemalé poplatky. IBUK má banku v ČR, takže přijde bez poplatku jako domácí platba.
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa jpeg »

jaja: ja som to mal presne ako uvádzaš, tak isto som mal každý deň v schránke správ XLSX súbor "s migration statusem, kde je pokaždé Not Invited." písal som im na podporu a odpísal mi
Dear Mr. xxxxx,

Please note that a Brexit Migration invitation has been sent to your account U2xxxxx

Please log into the account with your master user to complete the task that has been assigned to you.

Yours sincerely,

Ozcan

IBKR Professional Services
neviem prečo , ale som si na 100% istý , že som to ešte pred Vianocami spravil.
Keď som prihlasoval na portal , žiadnu pozvánku som tam nevidel. O 10 min. mi poslal mail kde bol dole odkaz a keď som ten odkaz použil a prihlásil sa , tak čuduj sa svete pozvánka na potvrdenie bola tam.
Brexit Planning – Migration


Dear Client,

A short while ago we emailed you about the arrangements we were making to ensure that you will be able to continue to do business with the Interactive Brokers Group (“IBKR”) at the end of the Brexit transition period.

We now invite you to transfer your account from Interactive Brokers (U.K.) Limited (“IBUK”) to Interactive Brokers Central Europe Zrt. (“IBCE”). We hope the information we have set out below is helpful and makes clear what we are proposing, why we are proposing it, and what you need to do to continue to do business with us.

1. WHY DO THINGS HAVE TO CHANGE?

Your relationship with IBUK utilises what is known as a financial services passport which allows the provision of services across Europe. IBUK’s passporting rights are expected to expire at the end of the year, and IBKR therefore plans to do business with you through a European entity as of 1 January 2021.

2. WHAT IS THE PLAN?

We propose to transfer your account (including all positions, such as your cash, securities, and contracts) from IBUK to IBCE. Our intention is that once your account is transferred, all investments and services will be provided by IBCE (for convenience we will refer to this as the “Proposed Transfer”). For more detail on the Proposed Transfer, please read our FAQs.

3. WHO IS IBCE? IS IT SIMILAR TO IBUK IN TERMS OF REGULATORY STATUS?

IBCE is authorised as an investment firm by the Central Bank of Hungary. IBCE’s regulatory status and profile is very similar to IBUK’s. Both IBCE and IBUK are authorised pursuant to the second Markets in Financial Instruments Directive (Directive 2014/65/EU). The purpose of MIFID is to harmonise, as much as possible, how investment firms are regulated across the European Union.

However, there are some differences between the regulations that apply. There will be some important changes to the way your assets will be protected:
• Currently, your eligible assets are protected from loss either under the US Securities Investor Protection Corporation or the UK Financial Services Compensation Scheme (which regime applies depends on the relevant segment of your IBUK account). The FAQs provide further details in Question 2 of Part B available here.
• After the Proposed Transfer, the Hungarian Investor Protection Fund will protect your assets from loss should IBCE default and be unable to meet its obligations to you. The FAQs provides further details in Question 4 of Part B.
We encourage you to review this document carefully. If you have any further questions having read the FAQs, please consult the heading “WHAT IF I NEED FURTHER INFORMATION” below.

4. WILL MY PREVIOUS CLIENT CATEGORISATION CHANGE?

For the avoidance of doubt, the previously agreed client categorisation that applied to your relationship with IBUK will apply to your new relationship with IBCE (for example, if you were categorised as a Retail Client with IBUK, you will also be categorised as a Retail Client by IBCE).

5. I CURRENTLY TRADE OTC DERIVATIVES WITH IBUK – WHAT WILL HAPPEN TO MY OPEN POSITIONS?

Your open positions will be transferred to IBCE. The FAQs provides further details in Part C, Question 3. Please also consult the new Key Information Document that is available on our PRIIPs KID website. We encourage you to review these documents carefully. If you have any further questions having read these materials, please consult the heading “WHAT IF I NEED FURTHER INFORMATION?” below.

6. WHAT DOES THIS MEAN FOR ME? WILL THERE BE ANY MATERIAL IMPACTS FOR ME?

Outside of what we have set out immediately above, we do not anticipate any material impact to the services provided to you.

7. WHAT IF I NEED FURTHER INFORMATION?

If after reading this communication and the FAQs, you have questions or you would like to discuss the matter further, please do not hesitate to contact the Interactive Brokers help desk.

8. WHAT DO I HAVE TO DO TO MAKE A DECISION IN RELATION TO THE PROPOSED TRANSFER?

Please click HERE to complete the process.

Yours sincerely,
Teraz mám v schránke správu XLSX súbor "Pending Migration" už je to tak asi 3.týždne.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: IBCE

Príspevok od používateľa jaja »

Dokud půjde trading, tak na to tlačit nebudu. Jsem spokojený, jak to je. Horší bude, když mi zamezí trading, ale otvírat pozice můžu případně dočasně u manželky a zavírat pozice mi snad nezakáží.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"