Patria - pravidelne investovanie do ETF

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
dody
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 14 01, 2011 3:14 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa dody »

Zdravim,

TLDR:
Auto-invest do ETF v patria-finance. 0.8% poplatok za nakup.
Moznost investovat aj male sumy.
Co vy na to ?
Objavil som v patria-finance moznost pravidelneho investovania do ETF za super poplatok 0.8% za nakup.

Daju sa investovat aj mensie sumy konkretne som testoval 25 eur a nakupuju sa frakcie podielov aby sa nakupilo za sumu ktoru si clovek nastavi.

Na vyber je 14 ETF ktore sa daju kupit pravidelne,tj za 0.8% poplatok. 14 nie je vela, ale da sa vybrat.
- 12 ETF v eurach
- 2 ETF su v usd

Nakup:
Raz do mesiaca v. 15. den v mesiaci za nastavenu sumu.

Spravil som si zatial jeden testovaci nakup za 25 eur. Nakupili sa mi podiely v hodnote 24,8 eur a 20 centov bol poplatok co je 0.8%. Nakupil som 0,2744 kusov z daneho ETF.

Predaj:
Svoju pozíciu nadobudnutú pravidelnými nákupmi je možné odpredať dvoma spôsobmi:
- Ak si budete priať predať celé kusy z pozície (napr. 24 kusov ETF), je možné zadať štandardný pokyn na predaj, ktorý je podľa parametrov pokynu realizovaný napríklad aj v ten istý obchodný deň.
- Ak si budete priať predať frakčnú pozíciu (napr. 18,4296 kusov ETF), takýto pokyn bude vysporiadaný raz do mesiaca, a to k najbližšiemu rozhodnému dňu. (poznamka: tj za 0,8% predaj)


Ponuka ETF pre pravidelne investovanie:
DE0002635307 - EUR - iShares STOXX Europe 600
DE0005933931 - EUR - iShares DAX Index
IE00B3F81R35 - EUR - iShares Core Euro Corp Bond
IE00B3ZW0K18 - EUR - iShares S&P 500 EUR Hedged UCITS
IE00B4L5Y983 - EUR - iShares Core MSCI World
IE00B4WXJJ64 - EUR - iShares Core Euro Govt Bond
IE00B53SZB19 - EUR - iShares NASDAQ 100
IE00BKM4GZ66 - EUR - iShares MSCI Core Emerging Markets
IE00B3F81K65 - EUR - iShares Global Govt Bond
IE00B0M62S72 - EUR - iShares Euro Dividend
IE00B0M63284 - EUR - iShares Euro Property
IE00B1XNHC34 - EUR - iShares Global Clean Energy
IE00B5BMR087 - USD - iShares Core S&P 500 USD
IE00BYZK4552 - USD - iShares Automation & Robotics

Pride mi to ako super sposob na automaticke investovanie do ETF kde si nastavim jeden trvaly prikaz v banke a v patrii si nastavim prikazy na auto-invest a mozem zabudnut.

:?: Chcem sa ale poradit ci som nahodou nieco neprehliadol. Poplatky ... bezpecnost.

Chcem investovat vacsiu cast svojich prijmov v casovom horizonte 10-20 rokov. A chcem si byt isty ze aj z hladiska poplatkov aj z hladiska bezpecnosti som si zvolil dobreho brokera.

Frakcne podiely su pre mna trosku magia. Rad by som vedel ci s tym nie su spojene rizika, alebo ine danenie. Pre mna maju ETF naajvacsiu vyhodu ze ako akcie ak ich rok podrzim tak ich netreba danit. Opravte ma prosim ak sa pletiem.

Dajte prosim hocijaky postrech alebo radu.

Moj plan B je Fio broker kde by som kazde 1-2 mesiace dokupil 1 ETF, aby sa to oplatilo kedze maju poplatok 10eur za nakup.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa jogo »

dody napísal: So 17 04, 2021 2:23 am
IE00B5BMR087 - USD - iShares Core S&P 500 USD
Ak by si chcel investovať do tohto ETF, tak si zisti, či nebudeš platiť aj konverziu Eur do USD, čo môže byť ďalšie percento navyše k vstupným poplatkom. Lebo pokiaľ viem, v Eurách dané ETF nevieš cez Patriu kúpiť. Dané ETF vieš cez Patriu kúpiť len v Londýne za USD aj to iba cez makléra. Nákup cez makléra je poplatkovo drahší ako nákup cez platformu, ale neviem, či to platí aj pri pravidelnom sporení o ktorom píšeš.
Zisti si aj, či sa na jeho nákup nevzťahuje v Londýne nejaká transakčná daň z nákupu-predaja.
Ďalej v Patrii máš ročný poplatok 0.12% (?alebo 0.15%) z trhovej hodnoty nakúpených cenných papierov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

Patra je dobrá firma a aj tá ponuka je rozumná.
No 14 ETF na výber je smutne málo, napríklad v porovnaní s EIC kde ich sú stovky.

Tipujem že tam bude ešte nejaký poplatok za evidenciu cenných papierov (Custody) ... majú na webe práve odstávku neviem to overiť
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

dody napísal: So 17 04, 2021 2:23 am
Pride mi to ako super sposob na automaticke investovanie do ETF kde si nastavim jeden trvaly prikaz v banke a v patrii si nastavim prikazy na auto-invest a mozem zabudnut

Moj plan B je Fio broker kde by som kazde 1-2 mesiace dokupil 1 ETF, aby sa to oplatilo kedze maju poplatok 10eur za nakup.
Ahoj
FIO má svojich fanúšikov a tiež ich dodnes používam ale len extrémne pasívne na držanie určite nie na pravidelné nákupy alebo obchodovanie. 10€ Poplatok je už na dnešnú dobu hrôza. A aj tak ich platforma ešte dýcha 90 rokmi.

Zváž ako plán B Slovenského Obchodníka s cennými papiermi EIC je tu na fóre o nich hodne info.
Vieš sa tam poplatkami dostať na jedno percento takže ak budeš investovať stovku dve mesačne každý nákup ťa bude stáť 1 - 2 €

Aj v EIC funguje automaticky investovanie, že raz ti poradca nastaví požadované ETF alebo ich mix a potom akúkoľvek sumu pošleš sa ti zainvestuje ... takisto fungujú fractional shares - tie zlomky .. v EIC idu na tisícinu akcie.
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa jogo »

PEPP.SK napísal: So 17 04, 2021 11:14 am Ahoj
FIO má svojich fanúšikov a tiež ich dodnes používam ale len extrémne pasívne na držanie určite nie na pravidelné nákupy alebo obchodovanie. 10€ Poplatok je už na dnešnú dobu hrôza. A aj tak ich platforma ešte dýcha 90 rokmi.

Zváž ako plán B Slovenského Obchodníka s cennými papiermi EIC je tu na fóre o nich hodne info.
Vieš sa tam poplatkami dostať na jedno percento takže ak budeš investovať stovku dve mesačne každý nákup ťa bude stáť 1 - 2 €

Aj v EIC funguje automaticky investovanie, že raz ti poradca nastaví požadované ETF alebo ich mix a potom akúkoľvek sumu pošleš sa ti zainvestuje ... takisto fungujú fractional shares - tie zlomky .. v EIC idu na tisícinu akcie.
Lenže si uvedom, že FIO neúčtuje žiaden poplatok za držanie cenných papierov na rozdiel od 0.3% EIC. A tento ročný poplatok najviac znížuje výnos investície.
Nemusíš v dlhodobom horizonte sporenia na dôchodok nakupovať každý mesiac, stačí raz za rok, takže 10€ ročne není až tak veľa.
Ale pri dnešnom poistení investícii 20 000€ na brokera je každá alernatíva dobrá, lebo aj bežný sporiteľ potrebuje mať na dôchodok nasporených aspoň 100 000€.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: So 17 04, 2021 12:28 pm Lenže si uvedom, že FIO neúčtuje žiaden poplatok za držanie cenných papierov na rozdiel od 0.3% EIC. A tento ročný poplatok najviac znížuje výnos investície.
Nemusíš v dlhodobom horizonte sporenia na dôchodok nakupovať každý mesiac, stačí raz za rok, takže 10€ ročne není až tak veľa.
Ale pri dnešnom poistení investícii 20 000€ na brokera je každá alernatíva dobrá, lebo aj bežný sporiteľ potrebuje mať na dôchodok nasporených aspoň 100 000€.
Jogo: teraz sme zistili, že pri sporiacích účtoch č.1 (investičný ) a č.2 (cieľový ) EIC neúčtuje nič. Čiže 0% p.a. za správu.
Už som to zmenil v úvodnom príspevku vlákna ETF cez EIC. Tých 0,3% je poplatok za nákup/predaj - teda jednorazovka.
Najväčším nákladom pri EIC je vstupný poplatok, pri ktorom máme už 2 ponuky od agentov: 0,8% až 1% .

Uvidíme, kolko si účtuje Patria.

Ďakujem že si zistil, že XTB účtuje 0,2% p.a. Ešte tam bolo nejaké obmedzenie, nejaké vydieranie za neaktivitu - to zistím.

P.S. Mne sa páči systém s akým sa nám zdôveril Nishin. Reprezentuje človeka, ktorý robí kompromis sám so sebou:
60% dáva do ETFs (to je ideálne ked odchádza z bankového účtu ako sporenie )
20% dáva do vlastného akciového portfólia ( to je ideálne cez brokera )
20% dal do crypta ( to je jeho osobná investícia - sedí presne na to, že je programátor )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa hokaido »

JUGGLER napísal: So 17 04, 2021 1:10 pm Najväčším nákladom pri EIC je vstupný poplatok, pri ktorom máme už 2 ponuky od agentov: 0,8% až 1% .
Netreba ale zabudat, ze ten poplatok treba zaplatit na zaciatku. Ak chcem setrit v malom, tj 50e mesacne a nastavim si 20k cielovu sumu, pri 1% vstupaku musim prvy rok zaplatit 200e. Ak je s tym klient uzrozumeny, ze aj takto je to prenho najlepsia alternativa, tak ok. Dolezite je len aby o tom vedel.

Medianovy obcan, nechce studovat co su to ETF, podielove fondy, akcie alebo burza. Chce len pravidelne investovat a to tak, ze nastavi trvaly prikaz. Odporucal by som znamym 2 spominanych panom, ale neviem o ake firmy ide. A nemozem im povedat, chod na ako-investovat.sk, zaregistruj sa tam a napis im sukromnu spravu :lol: Z pohladu outsidera to znie fakt ze smiesne az nedoveryhodne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa JUGGLER »

hokaido napísal: So 17 04, 2021 4:07 pm Netreba ale zabudat, ze ten poplatok treba zaplatit na zaciatku. Ak chcem setrit v malom, tj 50e mesacne a nastavim si 20k cielovu sumu, pri 1% vstupaku musim prvy rok zaplatit 200€. Ak je s tym klient uzrozumeny, ze aj takto je to prenho najlepsia alternativa, tak ok. Dolezite je len aby o tom vedel.
Ak chceš šetriť po 50€, tak cielovu sumu 20K dosiahneš za 33 rokov. Tých 200€ je jednorazovka a agent za to vybaví všetko - založenie účtu u EIC, formuláre, dotazníky atd. + celých 30 rokov ti je k službám. Tuším že ten vstupný poplatok sa dá nastaviť aj tak, že ide v splátkach z vkladov.Ked zoberieme 1% ako jednorazový poplatok, tak rozdelene na 30 rokov je to iba 0,03%.

Aby to tu nevyzeralo na propagáciu z mojej strany - sám mám dlhšie založené sporenie pre dieťa do indexového ETF cez EIC a to za vstupný 3%.
hokaido napísal: Medianovy obcan, nechce studovat co su to ETF, podielove fondy, akcie alebo burza. Chce len pravidelne investovat a to tak, ze nastavi trvaly prikaz. Odporucal by som znamym 2 spominanych panom, ale neviem o ake firmy ide. A nemozem im povedat, chod na ako-investovat.sk, zaregistruj sa tam a napis im sukromnu spravu :lol: Z pohladu outsidera to znie fakt ze smiesne az nedoveryhodne.

Žijeme v digitálnej dobe. Ja s tým nemám problém. Mal som biznis partnera 15 rokov a nikdy sme sa nestretli osobne.

1. AviceN tu má len nick, ale ľudia mi písali, že sú z jeho službami spokojní.
2. pepp.sk má svoju stránku, roluj dole hned úvodnú page a zistíš, že ide o Rolanda V. Máš tam aj fotky.

Veď pri vybavovaní zmluvy s EIC sa už oni zoznámia. Mne ide o to aby ľudia mali extrémne nízky poplatok. Som vďačný obom pánom.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: So 17 04, 2021 1:10 pm Jogo: teraz sme zistili, že pri sporiacích účtoch č.1 (investičný ) a č.2 (cieľový ) EIC neúčtuje nič. Čiže 0% p.a. za správu.
Už som to zmenil v úvodnom príspevku vlákna ETF cez EIC. Tých 0,3% je poplatok za nákup/predaj - teda jednorazovka.
Najväčším nákladom pri EIC je vstupný poplatok, pri ktorom máme už 2 ponuky od agentov: 0,8% až 1% .

Uvidíme, kolko si účtuje Patria.

Ďakujem že si zistil, že XTB účtuje 0,2% p.a. Ešte tam bolo nejaké obmedzenie, nejaké vydieranie za neaktivitu - to zistím.
Patria si účtuje 0.12% ročne z trhovej hodnoty nakúpených CP. Poplatok strháva raz mesačne. Za menovú konverziu si účtuje 1.5%.
Myslím, že s týmito parametrami je konkurencie schopná s napr. Georgom od SLSP. Pri dnešnom biednom poistení investícii max 20 000€ je každá alternatíva dobrá. Navyše, ak sa nemýlim, neide Patria cez InterActiveBrokers, nakoľko je to dcéra CSOB. Lebo veľa brokerov je viazaných na InterActiveBrokers a to potom nie je dobrá diverzifikácia otvoriť účet u LYNX a zároveň u JELLYFISH, lebo obaja idú cez InterActiveBrokers.

To vydieranie za neaktivitu u XTB je formalita. Stačí, ak raz ročne kúpiš jeden mikrolot(0.01lotu) EURUSD a o sekundu ho predáš a splnil si podmienku neaktivity a žiaden poplatok za neaktivitu nebude.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
dody
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 14 01, 2011 3:14 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa dody »

V prvom rade dakujem vsetkym vo vlakne za odpovede.
jogo napísal: Ne 18 04, 2021 10:27 am Patria si účtuje 0.12% ročne z trhovej hodnoty nakúpených CP.
Toto som netusil, uz roky tam drzim zopar akcii a pozrel som si vypis a je to skutocne tak. V pondelok presuvam do FIO
jogo napísal: Ne 18 04, 2021 10:27 am Pri dnešnom biednom poistení investícii max 20 000€ je každá alternatíva dobrá.
Tato veta ma desi a tu myslim koncia vsetky zarty.

Aka je podla vas bezpecnost brokerov FIO, Patria a EIC ?

Inak povedane, ak chce mat clovek na dochodok nasetrene 200k eur v akciach. Je nutne ich rozdelit do 10tich brokerov ?

Dakujem za vsetky nazory.
Lex
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 12:18 pm

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa Lex »

Nech ma niekto skuseny opravi, ale pokial sa bavime o serioznom brokerovi, ktory ma svoj majetok oddeleny od klientskeho, tak aj krach brokera ma neohrozi lebo moje akcie su stale zapisane na mna a len musim max pockat kym sa knim dostanem. Cize kazdy seriozny, regulovany broker by msl byt safe. Cize ak verim regulatorovi alebo regulatorovi matky brokera nemal by byt problem.
danno
Active Member
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 18 02, 2021 3:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa danno »

v podstate maju byt akcie pisane na mna, ale broker moze tiez spravit podvod a akcie nezapise. Ako som pozeral, tak garancny fond SK dava krytie do 50 000€ co je celkom zaujimave a su tam firmy spominane aj na tomto fore EIC, Finax, Slovenska sporitelna, Across, Arca, Jellyfish...tych par firiem najdete tu https://www.garancnyfond.sk/zoznam-subjektov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Treba tých 0,8% preveriť, lebo máme tu tému od Tanga: viewtopic.php?f=6&t=24413

linka je: https://indigo.patria.cz/

a píšu tam, že je iba jeden poplatok: 1% p.a. https://indigo.patria.cz/pricing
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
dody
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 14 01, 2011 3:14 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa dody »

JUGGLER napísal: Po 19 04, 2021 12:55 am Treba tých 0,8% preveriť, lebo máme tu tému od Tanga: viewtopic.php?f=6&t=24413

linka je: https://indigo.patria.cz/

a píšu tam, že je iba jeden poplatok: 1% p.a. https://indigo.patria.cz/pricing
Otestovane:
dody napísal: So 17 04, 2021 2:23 am Spravil som si zatial jeden testovaci nakup za 25 eur. Nakupili sa mi podiely v hodnote 24,8 eur a 20 centov bol poplatok co je 0.8%. Nakupil som 0,2744 kusov z daneho ETF.
Poplatky:
  • indigo.patria.cz = 1% p.a
  • 'pravidelne investice' cez webtrader.patria.cz = 0.8% z ceny nakupu/predaja + 0.12% p.a.
Používateľov profilový obrázok
PEPP.SK
Príspevky: 56
Dátum registrácie: St 14 04, 2021 8:18 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa PEPP.SK »

V reakcii na viacero postov hore:
Vstupný poplatok do EIC môže, no nemusí byť jednorazový. Je to na vašej dohode so sprostredkovateľom. Technológia umožňuje takmer ľubovoľné nastavenie poplatku.

Inak povedané aj v EIC viete sporiť 50€ mesačne a platiť 0.8% vstup teda 40centov z každej platby ;)
Na finančných trhoch profesionálne aj súkromne od roku 1994. :mesec: :graf: :dolar: :like:
Rád pomôžem a poradím s investovaním. https://www.pepp.sk/
Otvorím a nastavím stratégiu na účte v EIC. Vstupný poplatok od 0.4% do 0.8% podľa typu účtu.
fifoJ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 19 03, 2022 12:32 pm

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa fifoJ »

Ahojte, chcel by som sa opýtať na českého brokera patria finance. Mám tam otvorený účet, využívam sekciu pravidelné investovanie kde nakupujem ETF ishares MSCI World. Moja otázka znie, je tento broker bezpečný? Na stránke WikiFX píše no regulation, čo mi príde dosť divné, keďže by mal byť regulovaný ČNB.
IMG_1955.jpeg
aviceN
Gold Member **
Príspevky: 389
Dátum registrácie: Št 07 01, 2021 10:24 am
Has thanked: 157 times
Been thanked: 130 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa aviceN »

Netreba veriť všetkému čo je na internete :) Je regulovaný ČNB.
Prílohy
Snímka obrazovky 2024-02-01 o 16.02.45.png
Viac info o mojej EIC ponuke bez manažérskeho poplatku na: https://www.pasivneinvestovanie.sk/
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 627 times
Been thanked: 369 times

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Správne Avice :) Ešte doplním...

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-f ... %250D%250A

Předmět podnikání:
výkon činnosti obchodníka s cennými papíry v rozsahu povolení
uděleného podle zvláštního zákona


https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-t ... informace/

19. Patria Finance, a.s.
https://www.patria-finance.cz/otevrit-u ... ia-finance


Zoznamy ocp:

https://www.kurzy.cz/katalog/obchodnici ... mi-papiry/

https://investice.finance.cz/nastroje/s ... bchodnici/
fifoJ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 19 03, 2022 12:32 pm

Re: Patria - pravidelne investovanie do ETF

Príspevok od používateľa fifoJ »

Ďakujem za odpoveď :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"