cez koho kupit akcie?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
zolbed
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 03 02, 2021 8:23 pm

cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa zolbed »

Dobry den, co by ste odporucili na nakup fyzickych akcii, dlhodobo ich drzat? nie pravidelne posielanie si penazi (to som porisil s portu) ? aby poplatky boli co najnizise, a neboli poplatky za neaktivitu, atd,.. ? Revolut pouzivam, niekto skusenosti s nakupom akcii? vdaka :)
Grexacik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 03 12, 2019 10:36 pm

Re: cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa Grexacik »

XTB
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ja by som na daný účel odporúčal Fio, prípadne Lynx. Fio nemá poplatky za neaktivitu, nákup do sto akcií (vrátane) 7,95 nad sto 9,95, na držanie jednoduchá a prehľadná platforma. Podľa veľkosti účtu by mohol byť zaujímavý aj Lynx, ale nie som si istý ako je to teraz s poplatkami za neaktivitu. Pri malých nákupoch vyjde trošku lacnejšie ale pri veľkých objemoch je extrémne predražený. Ak kúpiš napríklad 100 shares, tak Lynx tuším 5,-, Fio 7,95 USD. Ak kúpiš 4000 shares, tak Lynx 40,- USD a Fio 9,95 USD. To sú US akcie. Vo Fio nie je moc výhodné nakupovať európske. Ako je to v Lynx neviem. XTB je kasíno broker, tam by som určite akcie na dlhé držanie nekupoval. Zároveň je to broker tak na poslanie si tam 100 alebo 200 eur a hrať sa s tým. Viem, že robia už aj klasické akcie, ale to by som s väčšími peniazmi neriskoval. Ešte ma napadlo, pri Lynx je nejaký minimálny vklad (tuším 8000? neviem), vo Fio nie je žiadne minimum.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Fund
Gold Member **
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 15 02, 2021 2:46 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 59 times

Re: cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa Fund »

XTB to pekne schytalo :lol:
Grexacik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 03 12, 2019 10:36 pm

Re: cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa Grexacik »

Pre moje potreby je XTB OK len ja kupujem ETF a nie Akcie ale pre nakup akcii platia tie iste podmienky ako pre ETF.
https://www.bluenumbers.sk/ako-si-vybra ... -brokerov/

Moje vyhrady su len, ze sa nedaju kupovat ciastkove podiely a absencia formulara W-8BEN ale kedze kupujem akumulacne tak mi je to sumak.
Vklad je chraneny do vysky 22 000€ a k tomu sa zatial nepriblizujem.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa hokaido »

Martin7 napísal: Po 10 05, 2021 11:52 pm Ja by som na daný účel odporúčal Fio, prípadne Lynx. Fio nemá poplatky za neaktivitu, nákup do sto akcií (vrátane) 7,95 nad sto 9,95, na držanie jednoduchá a prehľadná platforma. Podľa veľkosti účtu by mohol byť zaujímavý aj Lynx, ale nie som si istý ako je to teraz s poplatkami za neaktivitu. Pri malých nákupoch vyjde trošku lacnejšie ale pri veľkých objemoch je extrémne predražený. Ak kúpiš napríklad 100 shares, tak Lynx tuším 5,-, Fio 7,95 USD. Ak kúpiš 4000 shares, tak Lynx 40,- USD a Fio 9,95 USD. To sú US akcie. Vo Fio nie je moc výhodné nakupovať európske. Ako je to v Lynx neviem. XTB je kasíno broker, tam by som určite akcie na dlhé držanie nekupoval. Zároveň je to broker tak na poslanie si tam 100 alebo 200 eur a hrať sa s tým. Viem, že robia už aj klasické akcie, ale to by som s väčšími peniazmi neriskoval. Ešte ma napadlo, pri Lynx je nejaký minimálny vklad (tuším 8000? neviem), vo Fio nie je žiadne minimum.
Ak nakupujes v USD este prirataj poplatok za konverziu z EUR co je pri FIO 3% + poplatok za obchod samozrejme. Cudujem sa Martin, ze ty si stale vo FIO. Nebolo by pre teba vyhodnejsie IB? Ked trejdujes kazdy mesiac, tak tam prakticky nemas poplatok za vedenie uctu. Menova konverzia stoji $2 co je vyhodnejsie ako vo FIO.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ale cez IB nekúpi americké etfs. Ani ten TAN, čo práve kúpil, ani TQQQ a pod. Musel by cez opcie.
Ináč IB mi bohovsky začína liezť na nervy s ich compliance a obmedzeniami pre európanov. Sú hrozní byrokrati...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Max100
Silver Member *
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 15 08, 2021 12:46 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 22 times

Re: cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa Max100 »

Ahojte,cez koho teda kupit akcie?Vlozil by som do toho cca 3000e,na gamblercenie.Akcie aj americke,kupa asi 2 titulov a potom podrzim niekolko rokov.Popripade by som nakupil aj ETF.Teraz kupujem etf v slsp,ale akcie maju slaby vyber,tak potrebujem nakupit niekde inde.
miror
Gold Member **
Príspevky: 497
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 142 times

Re: cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa miror »

hokaido napísal: Pi 14 05, 2021 7:46 pm Nebolo by pre teba vyhodnejsie IB? Ked trejdujes kazdy mesiac, tak tam prakticky nemas poplatok za vedenie uctu.
Takze ked clovek len kupil nejake ETF a necha tomtam lezat, uctuje mu IB nejake priebezne poplatky?
lepka
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ne 21 11, 2021 11:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa lepka »

Mesacny minimalny poplatok IB zrusili.
Plutonium
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 24 09, 2021 4:11 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: cez koho kupit akcie?

Príspevok od používateľa Plutonium »

Porovnanie brokerov z pohľadu českého tradera,
https://youtu.be/pjGq5kEWTw4
Korelácia nieje kauzalita.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"