Dlhodobe drzanie akcii - bezpecnost

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
david1
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 21 08, 2010 10:29 pm
Been thanked: 2 times

Dlhodobe drzanie akcii - bezpecnost

Príspevok od používateľa david1 »

Planujem mat portfolio na dlhsiu dobu a preto je dolezita otazka bezpecnosti. Donedavna som bol spokojny, ked moje akcie (vacsina) boli na mojom ucte v SCP. Po transformacii na CDCP sa moj ucet "zviazal" s brokerom (FIO). V kom. zmluve som nasiel zaujimavy odsek."
Obchodník je oprávněn smlouvu předčasně vypovědět s okamžitou platností, pokud klient po dobu jednoho roku nepodal žádný pokyn a
současně nemá svěřeny žádné investiční instrumenty, nebo pokud klient porušuje jakékoliv smluvní ujednání dohodnuté mezi klientem
a obchodníkem či závazné právní předpisy. "

Celkovo ma to dost znepokojilo, lebo po 1. ze nepodam ziadny pokyn za rok je pravdepodobne, 2. za zverene inv. inst. sa povazuju len tie, ktore su vedene na uctoch obchodnika. To by moj ucet v CDCP nemal byt.

Co sa stane s mojimi akciami v CDCP, ak mi vypovedaju zmluvu ? Idealny podla mna by bol prechod pod nezaradenu evidenciu. Co ale myslim nie je mozne.

No a sekundarna otazka, co sa stane s "mojimi" ostatnymi akciami, vedenymi na uctoch obchodnika, keby vypovedali zmluvu este z nejakych inych dovodov, resp. by som ju vypovedal ja ?
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Dlhodobe drzanie akcii - bezpecnost

Príspevok od používateľa jan »

A co tak poslat identicky mail priamo do Fia?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Dlhodobe drzanie akcii - bezpecnost

Príspevok od používateľa filip glasa »

aj keby ti dali z nejakého dôvodu výpoveď, tak to neznamená, že by si prišiel o tie akcie. Len by si si musel založiť účet niekde inde.
david1
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 21 08, 2010 10:29 pm
Been thanked: 2 times

Re: Dlhodobe drzanie akcii - bezpecnost

Príspevok od používateľa david1 »

Pravdepodobne som nasiel odpoved tykajucu sa akcii v CDCP. V provoznom rade CDCP je clanok -
6. Účastník, který rozváže s osobou, pro kterou je veden účet u centrálního depozitáře, smluvní
vztah, je povinen na příkaz této osoby převést investiční nástroje na majetkový účet zřízený
centrálním depozitářem na příkaz účastníka, se kterým taková osoba uzavřela nový smluvní
vztah. Do doby převedení investičních nástrojů na nový majetkový účet nemá rozvázání
smluvního vztahu vůči centrálnímu depozitáři právní účinky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"