Trade Republic

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
niktoalebokadekto
Active Member
Dátum registrácie: So 16 12, 2023 11:43 am
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Trade Republic

Príspevok od používateľa niktoalebokadekto »

Where is my crypto stored?

Your cryptos is stored by Trade Republic Custody GmbH, our crypto custodian based in Vienna, Austria.
liruk
Dátum registrácie: Ne 16 10, 2022 1:37 pm
Has thanked: 1 time

Príspevok od používateľa liruk »

Neviete niekto prosím, ako to je so Savings planom po 5 rokoch? V dokumentoch sa uvádza, že po tomto období bude ukončený, no neviem, čo to reálne obnáša, t.j. či sa len prestane ďalej nakupovať alebo sa všetky držané pozície odpredajú...?
Ondrej17
Active Member
Dátum registrácie: Ut 17 05, 2022 2:22 pm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 17 times

Príspevok od používateľa Ondrej17 »

Zaujímavý dotaz. Vzhľadom na to, že savings plan sa dá kedykoľvek rušiť a upravovať čo mám odskúšané tak nepredpokladám, že po jeho automatickom ukončení sa pozície sami uzatvoria. Nedáva mi to zmysel. Je to pokyn na nákup. Ak cez neho nakupujem pravidelne ETF plus občas urobím pomimo mimoriadny nákup bolo by to asi komplikované pre TR odpredať podiely len za savings plan a ponechať zvyšné zainvestované.
liruk

To znie rozumne. Potom by dávalo zmysel aj ich konštatovanie, že vyčíslené náklady na Savings plan platia pri dodržaní 5-ročného horizontu. Nechce sa mi však veriť, že by neúčtovali, resp. nezvyšovali ročný poplatok (i keď nikde nie je uvedené, že poplatok za piaty rok bude platný aj pre ďalšie nasledujúce roky) v ďalšom období držania pozícii.
alojz.tarabik
Dátum registrácie: Po 24 10, 2022 12:02 pm
Been thanked: 3 times

Príspevok od používateľa alojz.tarabik »

Ja si tiež myslím ze maximálne ti zrušia príkaz na nákup, ktorý si obnovis ak chceš, ale prečo by mali predávať pozície však vlastníkom si ty. Vedel by si mi poslať odkaz alebo foto na dokument, kde sa píše o rušení toho savings plan?
liruk

Sorry, neviem tu postovať obrázky, link na to tiež nie je - nájdeš to ale v dokumente Cost Information priamo v Tvojom Savings plane pri poplatku za piaty rok.
alojz.tarabik
Dátum registrácie: Po 24 10, 2022 12:02 pm
Been thanked: 3 times

Príspevok od používateľa alojz.tarabik »

Áno našiel som to a pozerám to prave . Tiež ma zaujala druhá strana viete mi to niekto vysvetliť laicky?

PLATBY OD TRETÍCH STRÁN BANKE

Za predpokladu doby držby 5 rokov sa očakáva, že banka získa granty od tretích strán vo výške 15,00 EUR (2,50 %). Celkové náklady pre vás a platby banke od tretích strán sú teda 21,03 EUR (3,51 %).

A tiež nerozumiem tým poplatkom v podstate však saving plán môžem mať danú sumu potom ju zruším na mesiac dva potom zmením a podla potreby tým pádom co nikdy nedosiahnem 5 rokov? Ci to musím mať 5 rokov rovnakú čiastku? Ďakujem za odpovede
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"