ECN or MM

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Kurier
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 02 11, 2010 2:40 pm

ECN or MM

Príspevok od používateľa Kurier »

Asi je to na kazdom slobodne rozhodnutie ale zaujima ma vas nazor koho preferujete a vyuzivate na obchodvanie ECN alebo MM pripadne ci oboch :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa Airmike »

Kurier napísal:Asi je to na kazdom slobodne rozhodnutie ale zaujima ma vas nazor koho preferujete a vyuzivate na obchodvanie ECN alebo MM pripadne ci oboch :)
clovece mam nejake problemy s postou. cez vikend som ti pisal spravu a neodisla. rovnako tak dnes rano , lebo som tu predoslu videl ze neodisla. ale normalne mi ine odchadzaju. zrejme ta pre teba bol prilis dlha aj s linkami. pokusim sa to dat dokopy esteraz . uvidim ci prejde, tak ak nie postnem odpoved sem.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa jogo »

Mozno aj nas ostatnych by zaujimala odpoved na tuto otazku :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa Lobista »

MM myslis market maker?
izi
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 05 10, 2010 9:39 pm

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa izi »

Lobista napísal:MM myslis market maker?
Urcite, ina alternativa nie je ;)

Inac ja mam fx konta u oboch (Interactive Brokers a Oanda), ale obchodujem viac u Oandy. U ECN sa oplati, ked obchodujes velke objemy a robis vela obchodov, potom si na tom napriek poplatkom lepsie kvoli nizsim spreadom. ECN maju aj nevyhody, napr. castejsiu a väcsiu slippage, menej parov, niektore pary (napr. NZD) sa u Interactive Brokers vecer par hodin neobchoduju a pod.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa spoty »

Ja som toto riesil pri Oande vs Dukascopy :-)

a tiez by ma zaujimal Mikov nazor, hlavne pri
profile micro tradera (depozit 3000USD)

ale tak selsky rozum mi hovori, ze ECN bude fajnovejsi. :lol:
vcom ma Oanda ako MM vyhodu je, ze si moze dovolit no commissions (co je pre mna ako micro tradera super),
ak by mali aj fixne spreads.. tak sa uz velmi bojim manipulacie. Ked trader nescalpuje, a snazi sa vyberat
aspon 50PIPS, tak vsak ani tie commissions nie su strasne cca 2 az 4 USD (pri microlote) .. co je pohodicka.
Kurier
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 02 11, 2010 2:40 pm

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa Kurier »

spoty napísal:Ja som toto riesil pri Oande vs Dukascopy :-)

a tiez by ma zaujimal Mikov nazor, hlavne pri
profile micro tradera (depozit 3000USD)

ale tak selsky rozum mi hovori, ze ECN bude fajnovejsi. :lol:
vcom ma Oanda ako MM vyhodu je, ze si moze dovolit no commissions (co je pre mna ako micro tradera super),
ak by mali aj fixne spreads.. tak sa uz velmi bojim manipulacie. Ked trader nescalpuje, a snazi sa vyberat
aspon 50PIPS, tak vsak ani tie commissions nie su strasne cca 2 az 4 USD (pri microlote) .. co je pohodicka.
a ako si spokojny s oandou maju aj komodity napriklad ropu ? nevies ako je to tam s poplatkami a kto ti robil oandu siel si cez niekoho ci priamo cez nich
Vince
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 04 05, 2010 4:42 pm

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa Vince »

Kurier napísal:
a ako si spokojny s oandou maju aj komodity napriklad ropu ? nevies ako je to tam s poplatkami a kto ti robil oandu siel si cez niekoho ci priamo cez nich
Oanda sa zameriava v sucasnosti len na forex. Prednedavnom tam mali aj zlato a striebro, ale uz je to vyhodene z ponuky. Naklady ti vznikaju lne vo forme spreadu, poplatky nemaju ziadne, kedze su MM. A Oanda ako jeden z mala brokerov nevyuziva introducing brokers, takze si musis zalozit ucet vzdy len priamo cez nich.
Kurier
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ut 02 11, 2010 2:40 pm

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa Kurier »

mas aj Dukascopy? ja rozmyslam si u nich teraz urobit ucet ake maju oni poplatky ?
izi
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 05 10, 2010 9:39 pm

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa izi »

Vince napísal:
Oanda sa zameriava v sucasnosti len na forex. Prednedavnom tam mali aj zlato a striebro, ale uz je to vyhodene z ponuky.
Ale čo, zlato aj striebro bežia, nielen xau.usd + xag.usd,
aj xau.jpy resp. xag.jpy sa da trejdit ;)

Tools/User Preferences/Quotes/Commodities/ -> Add
Prílohy
xagxau.png
xagxau.png (30.2 KiB) 7863 zobrazenia
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa spoty »

Kurier napísal:mas aj Dukascopy? ja rozmyslam si u nich teraz urobit ucet ake maju oni poplatky ?

Takéto informácie máš vždy dostupné na oficiálnych stránkach.
Od tradera sa vyžaduje aktívny prístup k informáciám :wink:
http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... on-policy/" onclick="window.open(this.href);return false;

A hlavne si najprv odskúšaj obchodovanie na demo účte.

Držím palce.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa Airmike »

Kurier

skutocne netusim kde je problem ale moje maily k tebe proste neodchadzaju. stale su v kolonke na odoslanie. takze sa ospravedlnujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa filip glasa »

moje maily k tebe proste neodchadzaju. stale su v kolonke na odoslanie.
to znamená, že si to dotyčný ešte neprečítal. Veď mu to napíš sem.
Vince
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: Ut 04 05, 2010 4:42 pm

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa Vince »

izi napísal:
Ale čo, zlato aj striebro bežia, nielen xau.usd + xag.usd,
aj xau.jpy resp. xag.jpy sa da trejdit ;)

Tools/User Preferences/Quotes/Commodities/ -> Add
Mas pravdu, ja som nevyuzival u Oandy tieto komodity a preto, ked mi to odtial zmizlo, som si myslel, ze to odpalili uplne. Ale vidim, ze si to tam mozem pridat. Dik za upozornenie, mozno to vyskusam s malymi ciastkami.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa spoty »

Mika napísal:Kurier

skutocne netusim kde je problem ale moje maily k tebe proste neodchadzaju. stale su v kolonke na odoslanie. takze sa ospravedlnujem
Mika ja tiez nechapem, preco to nepostnes sem.. mna tvoj nazor rovnako zaujima :wink:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa Airmike »

spoty napísal:
Mika ja tiez nechapem, preco to nepostnes sem.. mna tvoj nazor rovnako zaujima :wink:
pardon ja nevsimol som si ako funguje tato posta.
verim ze tato tema moze zaujat ale niesom si isty ci moj postreh z ohladom na meniacu sa situaciu nieje uz trosku po expiracii kedze som si ziadny novy prieskum trhu dlhsie nerobil. su to pomerne stare informacie a postrehy. dalsi dovod je ze diskusia ohladne brokerov ma fakt nejak neberie. lebo kazdemu vyhovuje nieco ine a nerad by som niekoho spatne ovplyvnil. tak ak to ozaj chcete vidiet. kludne vam to sem dam. ale je to subjektivny pohlad a zahrna len velmi malicku skupinu ktora bola na trhu a ktora bola pre mna atraktivna. nieje to ziadna giganticka analyza vhodna na publikovanie :).

pokracovanie v dalsich prispevkoch
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa filip glasa »

dovolil som si z posledneho obsiahleho prispevku, ktory napisal Mika, urobit samostatnu temu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=9&t=2698" onclick="window.open(this.href);return false;
Myslim ze si to zasluzi.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: ECN or MM

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:dovolil som si z posledneho obsiahleho prispevku, ktory napisal Mika, urobit samostatnu temu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=9&t=2698" onclick="window.open(this.href);return false;
Myslim ze si to zasluzi.

filip len taka drobnost , neviem ci to este je mozne ale asi y bolo lepsie premenovat to nove vlakno broker pre futuresalebo tak nejak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"