Výber brokera pre futures a forex

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa Airmike »

vyber fx brokerov je vyber v podstate velmi jednoduchy. Pristupnych ECN brokerov pre drobnych je pramalo. Ducascopy,FX Pro a interactivbrokers. To su brokeri co maju uroven a su pristupni. Oplati sa s nimi trejdovat vacsie volume . pri mensom sa straca efektivita a je vyhodnejsie riesit ucet u kvalitneho marketmakera. Jeden z dealing desk brokerov ktory ma aku taku uroven je oanda. Iste existuju aj ini, ale overit sa to da len ak ich clovek vyskusa a ja ich vyskusane nemam. Tak nebudem odporucat.

Futures brokeri su tema kde by som snad mohol napisat viac kedze mam viac skusenosti z futures.
V prvom rade by som rad rozdelil pojem datafeed+soft, a broker . je totiz velka spusta brokerov a introducing brokerov ktori ponukaju svoje sluzby. Vela z nich ale ponuka ten isty datafeed a soft. A niektori brokeri dokonca ponukaju na vyber. Koho data a soft chces vybrat. Klasickym prikladom je zenfire +ninja ktoru ma v ponuke uz skoro kazdy futures broker kde sa len pozries.

Takze prva skupinka : patria sem takzvani low cost brokeri poskytujuci zenfire + ninju medzi tychto brokerov patrinapriklad Mirus futures,AMP,Dorman trading , velocity futures bla bla desiatky dalsich. V podstate su vsetci rovnaki lisia sa len supportom a sluzbami. Konkretne napriklad mozem odporucit webinare mirus futures. Ninja je pomerne jednoduchy soft. Ziadne zazraky cakat netreba na bezne obchodovanie rozhodne staci ale nic extra. Datafeed od zenfire je ale povedal by som velmi kvalitny a pri distribucii dat v porovnani napriklad z Interactive Brokers alebo infinity su pomerne daleko. Ci uz ide o rychlost alebo technologiu prenosu a presnost. (Moj osobny nazor). Ninja je free, kompletne a neplati sa za nic. Ani za data. Tieto data su ale obmedzene ,takze ziadny extremne velky vyber nieje. Len standardne kontraktne mesiace a likvidne burzy takze nic extra. Ak chcete plnu verziu ninji aj s ATM strategiami tak si priplatite cca 60 USD za mesiac. Myslim ze niektori brokeri si vyjednali podmienky ponukat ninju aj s ATM strategiami, ale nemam overene. Kazdopadne tieto riesenia ohladom na soft a data beriem ako trosku podpriemerne z mojho pohladu. Myslim ze prepojenia na excel ci tvorba strategii je na moj vkus trosku komplikovana a nemotorna. Ak je clovek algodebilny ako ja tak si neporadi :). Charting je pomerne kvalitny. Aj s alternativnymi grafmi

Dalsim v skupine low cost je OEC. Tu by som sa trosku pozastavil a porovnal. OEC totiz vydali novu verziu softu a ked mam porovnat z ninjou , tak je to rovnako free soft, z vacsim vyberom trhov ale s daleko kvalitnejsou platformou. Datafeed je pomerne zrovnatelny zo zenfire. Ale totalne user friendly soft + prepojenie cez API na excel a velka skala kombinovanych prikazov nam dava asi najluxusnejsi free pristup na burzy. Osobne som bol s funkcnosti a komplexnosti OEC velmi prekvapeny a to ze poskytuju tento balik free beriem ako ohromnu vyhodu pre zacinajucich traderov. Ziadne poplatky za licencie na rozne burzy proste vsetko all in one a free. Charting je kvalitny, ale nie taka skala alt. grafou ako v ninje.

Co sa tyka softouv je tu este kopec inych rieseni ako CQG, strategy runner,QST, a tak dalej. Ale tymto rieseniam som sa nikdy nevenoval. Tak nedokazem posudit.

Medzi trosku drahsie riesenia patri napriklad broker Interactive Brokers zo svojim vlastnym datafeedom a tiez platenymi pristupmi na burzy. Kazda licencia je osve, takze ak chcete trejdit futky na eurexe cvaknete si stovecku naviac. V zakladnom baliku za 10USD mate len globex a Fx data. Ostatne burzy sa priplacaju. Pausalne vas teda mesacne data mozu stat 10USD ale aj 500 USD podla toho ake derivaty a kde chcete obchodovat. Najvacsou vyhodou ktoru v Interactiv Brokers vidim je doslova giganticky vyber burz. Je to masaker. Zobchodujete uplne vsetko co vam pride na rozum . v kombinacii s excel traderom (template urobeny priamo u IB ) a prepojenim cez API sa z Interactive Brokers stave totalny trading terminal. A preto je taky popularny ako je. Dovolim si tvrdit ze IB je v tomto spicka . noale ak poviem co je na nich skvele musim povedat aj to co je spatne. Spatny je jednoznacne charting a v podstate cela nemotorna platform. Java je proste na futures trading nevhodna. Kto vyskusal viac softou vie o com hovorim. Naviac technologia prenosu dat je spatna. Nezaznamenava sa kazdy zobchodovany kontrakt , ale sa to nejak spatne balikuje. Takze orderbook traderom moze byt trosku divne ked vidia fill orders v T&S ine pri zenfire a ine pri IB. Interactive Brokers prost enema data zmaknute. Bohuzial je to dost na skodu. Pretoze orderflow klientela si na data potrpi. Pomer cena vykon je samozrejme stale v pohode. dalsia slabina je support. vazny chaos na moj vkus

No a ked sme pri platenych a dostupnych softoch , musim spomenut X trader. Od trading technologies.(vlastne data) . zo vsetkych spominanych je to asi najkvalitnejsie riesenie. Samozrejme aj najdrahsie. Zakladna sadzba sa myslim zacina na nejakych 625 USD mesacne. Tento popplatok zahrnuje 1 burzovu licenciu . kazdopadne pozrite si podmienky tu : http://www.tradewithvelocity.com/tradin ... ader7.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
ak by som mal vymenovavat co vsetko tento soft dokaze , a co dokaze vo svojej PRO verzii (1400 USD za mesiac) asi by som napisal million stran. Staci pozriet tutorial a video. Staci ho raz okusit a zbadate vo co go. V porovnani z ostatnymi bezne dostupnymi softami je to ako aston martin versus trabanty. Treba ale aj podotknut ze prebezneho klick trader je to zbitocny luxus a neefektivne riesenie. Ale pokial ide kvalitu. Tak je to znacka ktoru mozete vidiet aj na screenoch chlapcov z chicaga :). A kazdej serioznejsej trading company vo svete. (staci si pozriet filmiky florred a podobne a budete vidiet softik v akcii)

POPLATKY. :
O poplatkoch za datafeed alicencie na burzy sa teraz velmi bavit nechcel , lebo tie ma kazdy broker ine. Chcem napisat nieco trosicku o poplatkoch a discount schemach ktore maju brokeri spolocne. Vacsina retail brokerov , ktori stoja za povsimnutie ma totiz zakladnu sadzbu za Roundturn (RT nakup a predaj jedneho kontraktu) . standardna sadzba na US burze je cca 4.80USD a je v nej zaratana uz aj exchange fee. Kazdy broker ktory vam ponukne sadzbu za RT viac ako 4.80 je scamer. (nehovorim o tom ze u nas na SK vam kludne chlapci co poskytuju akoze “fulltime service” ponuknu 30 USD RT :) ). No ale teraz k discount. Treba si uvedomit ze 4.8USD je zakladna sadzba. Ktora sa dalej moze Hybat smerom nadol a vacsinou je zavisla od zobchodovaneho objemu ktory urobite za mesiac. Tie hranice su rozene do 1000 nad 1000 -5000 a tak dalej. Cim viac pretrejdujete tym nizsiu sadzbu dostanete. Nebudem to tu rozvadzat. Staci si pozriet stranky pytat san a discount. Broker vam sam poradi, ale len ak sa opytate.

No takze to by bol taky malinkaty strucny prehlad co si vsimat na platformach a detach. A teraz ako si vybrat brokera. Podla mna broker nieje az tak podstatny. Podstatne je co a ako budem obchodovat. Ak napriklad viem ze budem trejdit s orderbooku techniky orderflow a T&S, aukcie , market profile, len na likvidnych burzach tak si asi vyberiem kvalitny datafeed na likvidne burzy a mozno platform z dobrym chartingom. Kludne ninju a zenfire . ked ale budem trejdit povedzme spready alebo opcie tak mi je ninja k prdu a budem hladat ine riesenie povedzme IB. Ked budem trejdit pomocou nejakych matematickych vypoctou tak su migrafy k prdu potrebujem user friendly API riesenie. No a pri algotradingu asi budem potrebovat soft na to urceny. Proste vzdy je dobre si vybrat soft a datafeed ktory je urceny a vhodny na styl ktory chcem obchodovat. A podla neho volim brokera. Najdem si vsetkych brokerov ktori maju v ponuke moj zelany soft a trosicku si otestujem ich support, live chaty. Pokecam si s nimi zistim reakcny cas. A kto bude vychadzat z testu ako najserioznejsi , tak si ho vyberiem. Samozrejme treba spomenut ze otvarate novy ucet a vyberate si z viacerych brokerov. Taku ninju a zenfire vam napriklad ponukne. Mirus futures, AMP, dorman trading, velocity atd. Kto z nich je ale najlepsi zistiteaz po vlastnej analyze.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: Výber brokera pre forex a deriváty

Príspevok od používateľa spoty »

paradicka, dakujeme :wink:
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa Airmike »

na tejto stranke najdete par testov a porovnani, a hlavne to ako znizit commisions a fees .

http://highprobability.blogspot.com/201 ... tures.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa jogo »

Ahoj Mika: Co ti hovori pojem STP-broker?
Hrozi mi tam daka habadura pri SL radove 100 pipsov?
Sa mi zda, ze sa kdesi o tom pisalo, ale neviem to najst.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa davoo »

jogo napísal:Ahoj Mika: Co ti hovori pojem STP-broker?
Hrozi mi tam daka habadura pri SL radove 100 pipsov?
Sa mi zda, ze sa kdesi o tom pisalo, ale neviem to najst.
Pravdepodobne myslíš tieto príspevky: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 803#p57803" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa jogo »

Davoo: Tie som myslel. Dik.
Nieco som uz stihol aj vygooglit.
STP (Straight Through Processing) je systém, který umožní automatizovaný přístup na trh také bez dealing desku. Klienti jedné firmy tudíž nemohou obchodovat navzájem a všechny transakce klientů jsou vyplněny "zvnějšku" většinou bankami, někdy také ale jinými tvůrci trhu (market makeři). Banka je v takovém případě v podstatě poskytovatel likvidity. Někteří STP brokeři mají takového poskytovatele pouze jednoho a jiní jich mají několik. STP Forex broker vydělává prostřednictvím spreadu (přidá si malou přirážku k nabídce spreadu). Tito brokeři nabízejí proměnlivé (variabilní) nebo fixní spready (pevné). Vždy směrují obchodní příkazy k poskytovatelům likvidity, tedy k bankám. Když banka nabízí fixní spread, tak STP broker má dvě možnosti. Buď ponechává spread pevný nebo nechá svůj systém porovnat nabídky více bank a rozhodne se pro tu nejvýhodnější. Tím vlastně mění fixní spread na variabilní. Princip STP je tedy, že i v případě, že já chci prodat jeden lot EURUSD a někdo jiný chce koupit jeden lot EURUSD za stejnou cenu tak transakce mezi námi neproběhne, protože oba musíme obchodovat "přímo" s bankou, která je ochotná ten jeden lot EURUSD koupit, resp. prodat.
Zdroj:http://www.fxstreet.cz/zakladni-typy-fx-brokeru.html
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo - pri original STPcku ti 100 pipsovy slip urcite nehrozi, pretoze ich best Bid best Ask levely su radovo v 30-50 mio.

len taka drobnost ohladom STP, pretoze na tom fxstreet to nieje spravne vysvetlene. oni tam pisu toto :

STP Forex broker vydělává prostřednictvím spreadu (přidá si malou přirážku k nabídce spreadu). Tito brokeři nabízejí proměnlivé (variabilní) nebo fixní spready (pevné). Vždy směrují obchodní příkazy k poskytovatelům likvidity, tedy k bankám


v tej vete si v podstate protirecia

pokial ide o tu prirazku, tak to znamena to ze je ten trejd rozdeleny na dve tranzakcie : klient - broker (prirazka) broker - banka(LPs)
ak je to takyto typ trejdu, tak to znamena ze ten proces nieje Straight Through keby bol, tak by to vypadalo tak ze to je tranzakcia klient - banka (LPs) , a broker uctuje commission , presne ako na burze. to je original STP proces.

ziadny STP nepriklada k spreadu od likvidity providerov ziadnu prirazku, a ziadny STP broker nema fixny spread. to by totiz znamenalo ze to nieje Straight Through proces . preto som pisal ze vela brokerov sa na STP hra, ale v skutocnosti STP niesu.

nechcem sa vrtat v kazdej hluposti ktoru nasi lokalny fxgurus napisu, (sam som popisal blbosti az az) ale obcas je dobre hladatlepsie alternativy.


EDIT: teraz pozeram ze som v prvom prispevku zamenil FXpro za Hotspot FX. medzi nimi je dost velky rozdiel pokial viem
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa davoo »

Mika napísal:jogo - pri original STPcku ti 100 pipsovy slip urcite nehrozi, pretoze ich best Bid best Ask levely su radovo v 30-50 mio.

len taka drobnost ohladom STP, pretoze na tom fxstreet to nieje spravne vysvetlene. oni tam pisu toto :

STP Forex broker vydělává prostřednictvím spreadu (přidá si malou přirážku k nabídce spreadu). Tito brokeři nabízejí proměnlivé (variabilní) nebo fixní spready (pevné). Vždy směrují obchodní příkazy k poskytovatelům likvidity, tedy k bankám


v tej vete si v podstate protirecia

pokial ide o tu prirazku, tak to znamena to ze je ten trejd rozdeleny na dve tranzakcie : klient - broker (prirazka) broker - banka(LPs)
ak je to takyto typ trejdu, tak to znamena ze ten proces nieje Straight Through keby bol, tak by to vypadalo tak ze to je tranzakcia klient - banka (LPs) , a broker uctuje commission , presne ako na burze. to je original STP proces.

ziadny STP nepriklada k spreadu od likvidity providerov ziadnu prirazku, a ziadny STP broker nema fixny spread. to by totiz znamenalo ze to nieje Straight Through proces . preto som pisal ze vela brokerov sa na STP hra, ale v skutocnosti STP niesu.

nechcem sa vrtat v kazdej hluposti ktoru nasi lokalny fxgurus napisu, (sam som popisal blbosti az az) ale obcas je dobre hladatlepsie alternativy.


EDIT: teraz pozeram ze som v prvom prispevku zamenil FXpro za Hotspot FX. medzi nimi je dost velky rozdiel pokial viem
Mika, len sa vŕtaj, len sa vŕtaj... Ty si jeden z tých, ktorého príspevky by sa mali začiatočníci učiť povinne naspamäť.
Janasta
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 23 05, 2012 12:02 pm

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa Janasta »

Ahoj, mate dake skusenosti zo Saxo? Obchodujú aj Forex, aj Futures - http://sk.saxobank.com/futures-komodity" onclick="window.open(this.href);return false; Mam otvoreny demo ucet, no ale nez tam dam naozajstne €, tak by som rad pocul vase nazory. Vdaka
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa filip glasa »

Su z tych drahsich. Ale inac asi ziadne vyhrady.
Janasta
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 23 05, 2012 12:02 pm

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa Janasta »

A ponukaju za za vyššiu cenu aj niečo navyše oproti lacnějším?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa filip glasa »

veľký výber búrz (ak ťa zaujíma aj iné ako forex a futures) podpora v slovenčine a češtine. Ja som Saxo otvorené nemal, ale čo mi hovorili chalani, tak tam je dostupnejších ešte viac búrz aj nástrojov ako v InteravtiveBrokers. Len je to proste drahšie.
Janasta
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 23 05, 2012 12:02 pm

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa Janasta »

Ok, vdaka. Paci sa mi, ze maju aj aplikaciu do iPhone, ale obzrem sa aj inde.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber brokera pre futures a forex

Príspevok od používateľa filip glasa »

ked chces iba forex a futures, vies anglicky, tak urcite najdes aj lepsieho.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"