Finergo

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 01 12, 2006 11:09 pm

Príspevok od používateľa peter »

filip glasa napísal:Jedna veta tam je dosť zle napísaná. nabudúce si dám pozor a skúsim to napísať jednoznačnejšie.
Na druhú stranu aspoň si tu ľudia lepšie zapamätajú :-)
Ahojte investori a traderi,
mate niekto skusenosti so slovenskym brokerom Finergo /www.finergo.sk/?
Vraj maju nejaku zaujimavu softwarovu platformu na obchodovanie.Mate s touto platformou niekto nejake skusenosti?

Ja som prednedavnom pri surfovani narazil na tuto firmu a nic blizsie o nej neviem.
Nasledne som poslal do Finerga mail,ze ci sa da cez nich obchodovat na mimoburzovom /OTC/ trhu,lebo mam zaujem o jednu firmu /MOBL.OB/.Odpisali mi,ze sa to da,no zatial som to nestihal rozbehnut.

Predvcerom som poslal do Finerga mail,ci sa cez nich nedaju obchodovat on-line investicne certifikaty obchodovatelne vo Frankfurte a Stuttgarte a zatial cakam na odpoved. Ak pride,dam vediet na toto forum.

Ja zatial denne obchodujem s ETFs cez Fio.sk a konkretne s tickermi BHH,IIH,EWM,PHO podla toho,co je v dany den zaujimave.Vyuzivam menovy uver a margin /50 : 50/.

Vdaka za akekolvek info o Finergu.
Peter
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

Peter a preco nemozes rovno kupit akcie MOBL.OB cez Fio, ked uz tam mas ucet?
peter
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 01 12, 2006 11:09 pm

Príspevok od používateľa peter »

8x napísal:Peter a preco nemozes rovno kupit akcie MOBL.OB cez Fio, ked uz tam mas ucet?
Lebo cez Fio sa da obchodovat na americkych burzach AMEX,NASDAQ a NYSE a neda sa obchodovat na mimoburzovom trhu typu OTC.

Takisto cez Fio sa bohuzial nedaju nakupovat investicne certifikaty obchodovatelne na Frankfurtskom burzovom parkete a v Stuttgarte.

Preto sa snazim mat svoje portfolio rozdelene.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Príspevok od používateľa Dana »

Certifikáty by aj mohli ponúkať na mimoburzovom trhu, len nemám z nich veľmi pocit, že budú lacní - stačí pozrieť na cenu seminárov. Zase to môže byť o poplatkoch a objemoch.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Nun , nechejte zadarmo vtahnout vsechny akcie a penize od Brokerjetu a konto jinde zrusit zadarmo. Brokerjet umoznuje nakup a prodej akcii a fondu a certifikatu na vsech 6 burzach Německa , i české akcie.
Stehovani akcii je zdarma jen , kdyz se o to zada broker a banka , kde ty akcie budou. Ale je to drahe , kdyz se o to zada broker nebo banka , odkud se akcie odeslou.
Kupujte akcie celeho sveta z korunoveho konta primo na burze Frankfurt , tim se ztrati prevodem 1,9% penez a zpatky uz nikdy nemente a pockejte az koruna zmizi a bude automaticky a beze ztraty vemenena za euro 2009 az 2013.
Lidi si delaji zbytecne ztraty s kontem v dolaru a s nakupem na burze NYSE a Nasdaq , to nema vyznam. Lepsi je kupovat akcie USA na burze Frankfurt za euro , kdyz se drzi akcie mesice az leta.
Jen hráči a hazardéři potřebují burzu Nasdaq a NYSE , protože si koupí jen americké akcie , které nechtěji a tak je velice rychle zase prodaji a to by někdy ve Frankfurtu tak rychle nešlo.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

peter napísal: Lebo cez Fio sa da obchodovat na americkych burzach AMEX,NASDAQ a NYSE a neda sa obchodovat na mimoburzovom trhu typu OTC.
To mas odkial? Da sa obchodovat aj na OTC BB aj Pink Sheets. Ved normalne daj vyhladat cenny papier Mobilepro Corp. (MOBL), mne ho najde, potom uz len zadaj prikaz.
peter
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 01 12, 2006 11:09 pm

Príspevok od používateľa peter »

8x napísal: To mas odkial? Da sa obchodovat aj na OTC BB aj Pink Sheets. Ved normalne daj vyhladat cenny papier Mobilepro Corp. (MOBL), mne ho najde, potom uz len zadaj prikaz.
:
To 8x:
Cez akeho brokera obchodujes na OTC burzach?Vdaka za tip.
Lebo cez Fio sa to neda.
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Príspevok od používateľa 8x »

Cez Fio mam len jednu firmu obchodovanu uz na Pink Sheets (predtym AMEX), ale daju sa kupovat cez Fio aj firmy na OTC BB, mozno nie uplne vsetky, ale daju sa. A ta "tvoja" Mobilepro tiez. Na poziadanie ti mozno zaradia aj firmu, ktora teda nie je este v e-Brokerovi.
peter
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 01 12, 2006 11:09 pm

Príspevok od používateľa peter »

8x napísal:Cez Fio mam len jednu firmu obchodovanu uz na Pink Sheets (predtym AMEX), ale daju sa kupovat cez Fio aj firmy na OTC BB, mozno nie uplne vsetky, ale daju sa. A ta "tvoja" Mobilepro tiez. Na poziadanie ti mozno zaradia aj firmu, ktora teda nie je este v e-Brokerovi.
da

Takze sa mi nakoniec podarilo presvedcit Fio.sk,aby tento ticker MOBL.OB obchodovatelny na OTC burze zaradili dnes do e-brokera pod oznacenim MOBL.

Cez Finergo.sk sa tento ticker MOBL.OB neda nakupovat.

Vdaka za rady.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"