Investovanie do akci zaciatok (vyber brookera sogotrade )?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Xagi
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 15 12, 2010 6:24 pm

Investovanie do akci zaciatok (vyber brookera sogotrade )?

Príspevok od používateľa Xagi »

Dobry den prosim o radu:

Moj plan je zacat pomaly investovat do akcii.

Mam neake zavazky (2.9%) uver od stavebnej sporitelne aktualne este asi 6000 eur.

Po zratani vsetkych vydavkov na zabavu byvanie atd mi nesacne zostava 100 eur o ktore ked pridem tak to prezijem uplne bez problemov.

Chel by som tieto peniaze zacat pomaly investovat do akcii.
Moje kriteria pre vyber brookera
1) relativne ok poplatky za tranzakciu (cim nizsie tym lepsie)
2) minimalny vstupny kapital
3) ziadne mesacne poplatky za neaktivitu (planovany pocet obchodov za mesiac je 1 alebo 2 )
4) nemam zaujem obchodovat s marginom iba cisto moj cash


Zatial rozmyslam o sogotrade ako brookerovi ake snim mate skusenosti popripade co vhodnejsie by ste vedeli odporucit?


Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do akci zaciatok (vyber brookera sogotrade )?

Príspevok od používateľa filip glasa »

jediná nevýhoda Soga je v tom, že má len americké burzy. Ako začiatočník možno budeš chcieť aj nejaké ETF mimo amerických, ale niečo z európskych akcií a tých v US veľa nenájdeš.
Xagi
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 15 12, 2010 6:24 pm

Re: Investovanie do akci zaciatok (vyber brookera sogotrade )?

Príspevok od používateľa Xagi »

Dakujem.

Co sa tyka eu akci atd je cenovo porovnatelny brooker so sogom ktory by obchodoval aj USA aj EU akcie?
Respektive cisto EU akcie?


V kazdom pripade investovanie do eu akcii ma caka az neskor vramci diverzifikacie portfolia.

Dalej mam trochu zmetok z roznych zdrojov pretoze na stranke sogotrade som nasiel toto :
For cash accounts at SogoTrade the minimum initial deposit is $500.

Kdezto na roznych miestach po internete tvrdia ze minimum balance je 2500$. sogotrade tvrdi potrebuje 2000$ pre margin accounts. Oco nemam zaujem.

Takze moj minimalny kapital by mal byt 500$.
a ak klesnem zlymi obchodmi hodnotou portfolia pod 500$ budem musiet doplnit financne prostredky na ucet aby tam bolo 500$+.

Ak je moja uvaha zla prosim opravte ma.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do akci zaciatok (vyber brookera sogotrade

Príspevok od používateľa filip glasa »

už tu o tom písal jan:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 07&p=20339" onclick="window.open(this.href);return false;

na EU akcie a akcie mimo USA tak lacného brokera nenájdeš. Treba sa zmiriť s minimálnou výškou účtu od 10000 usd (Interactive Brokers), alebo drahsimi EU a CS brokermi (cca 10 eur za obchod).
Koco23
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 23 08, 2011 11:36 am

Re: Investovanie do akci zaciatok (vyber brookera sogotrade

Príspevok od používateľa Koco23 »

S akou minimalnou ciastkou sa oplati zacat investovat? resp. aka je ta ciastka, ak vezmem do uvahy rozne poplatky atd... Osobne sa velmi zaujimam o investovanie, ale financne by som tak skoro nebol schopny zohnat napriklad spominanych 10000 usd, ale skor by som sa zaujimal o nejake postupne a pravidelne investicie, aj ked len v minimalnych ciastkach. Co si o tom myslite? Oplati sa to?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do akci zaciatok (vyber brookera sogotrade

Príspevok od používateľa filip glasa »

môže byť na báze fondov ETF. Sporiace programy s pravidelným investovaním do ETF sú poplatkovo pomerne výhodné:
http://ako-investovat.sk/index.php/fond ... vestovanie" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Investovanie do akci zaciatok (vyber brookera sogotrade

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Investovať sa podľa mňa vôbec neoplatí, keď o tom nič nevieš.
Keď je pravda, že sa o to ,,velmi zaujímaš,, tak šetri a najprv investuj do seba - do vzdelania.
Kúp si nejakú knižku od Filipa a potom makaj na sebe. Všetko je aj zadara - na webe.
Potom objaviš, že peniaze sa dajú zhodnocovať pasívne (čo môže byť 10 rokov aj nula, alebo strata), alebo aktívne ( môžeš strčiť do zadku všetkých manažérov fondov ) alebo sa tým aj uživiť, či dokonca zbohatnúť pri šanci tak 1:100 (lepšie ako kupovať losy pri 1: 10 000 000
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"