XTB skúsenosti

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa JUGGLER »

deathsheadhawkmoth napísal:. Zatiaľ som spokojný ako s prístupom, tak aj s funkčnosťou. ale zatiaľ všetko v pohode. No ako vravím, len začínam..... :-)
Yep. Tak ako vraví Biosko: Urcite daj vediet ako sa dari a ako si spokojny aj v buducnosti.

Môžeš nám sľúbiť, že sa prídeš podeliť o dojmy aj keď sa ti nebude dariť?
Chceme tvoj sľub teraz, lebo potom ti zrejme nebude do reči.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa jogo »

XTB zacalo zverejnovat kazdy tyzden desat najlepsich obchodov v Cechach a na Slovensku:
http://www.xtb.cz/analytika/TOP-10-obchodu" onclick="window.open(this.href);return false;
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa kolega »

jogo napísal:XTB zacalo zverejnovat kazdy tyzden desat najlepsich obchodov v Cechach a na Slovensku:
http://www.xtb.cz/analytika/TOP-10-obchodu" onclick="window.open(this.href);return false;
popravde cakal som vacsie sumy, ak toto maju byt najlepsie obchody tak je to imho slabe (respektive ich klienti)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Airmike »

netreba cakat ze by u nich niekto velky obchodoval. vsetko je to drobny retail s malymi uctami
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Strastislav »

kolega napísal: popravde cakal som vacsie sumy, ak toto maju byt najlepsie obchody tak je to imho slabe (respektive ich klienti)
hlavne ak od toho najmenšieho v TOPten by to už malo byť len horšie, zaujímavý výsledok je v tabuľke pre Slovensko v položke EURHUF strata -34 bodov ale zisk 446 EUR ... buď sa tvoriteľ tabuľky sekol alebo "u XTB zisk za všech okolností"
Prílohy
20121126 - top10.PNG
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa petok »

Strastislav napísal: hlavne ak od toho najmenšieho v TOPten by to už malo byť len horšie, zaujímavý výsledok je v tabuľke pre Slovensko v položke EURHUF strata -34 bodov ale zisk 446 EUR ... buď sa tvoriteľ tabuľky sekol alebo "u XTB zisk za všech okolností"
"Z technického pohledu zaujal obchod na měnovém páru euro/maďarský forint. Přestože obchodník sázel na pokles a instrument se vydal opačným směrem, díky pozitivním swapovým bodům skočil mezi nejúspěšnějšími obchody na Slovensku. K úspěchu stačilo držení pozice o objemu 1,5 lotu v časovém horizontu jednoho měsíce."
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Biosko »

eur huf ma celkom dobre swapy ale vysoku volatilitu takze by som to neriskoval. oplati sa podla mna usd/try ale nie na xtb na swapy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:XTB zacalo zverejnovat kazdy tyzden desat najlepsich obchodov v Cechach a na Slovensku:
škoda, že nie 10 najhorších...

P.S sú to aspoň real obchody? vyzerajú ako z dema :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

ak je tam nick name, tak je to skor demo. Ja na svojom realnom ucte ziadny nick name nemam, tak neviem odkial by ich brali.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:ak je tam nick name, tak je to skor demo. Ja na svojom realnom ucte ziadny nick name nemam, tak neviem odkial by ich brali.
je to real. nickname tam nieje
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

jaj mne sa nieco marilo ze som videl nick a pritom tu mamobrazok pod sebou odfoteny.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Strastislav »

JUGGLER napísal:
škoda, že nie 10 najhorších...

P.S sú to aspoň real obchody? vyzerajú ako z dema :lol:
Ja sa kloním k poznámke, tiež nejako pochybujem o zmysluplnosti takejto "báječnej" tabuľky, kde 8. naj výsledok je po cca mesiaci držania pozície 1,5 lot výsledok pár sto evri, nehovoriac o tom, že ten dotyčný musel v priebehu trvania pozície držať stratu cca -3300 eur (29-30.10 a 15.11.)

zaujímavou je aj posledná top100 slovensko - XAGUSD - buy 32,557 - nabehnem do mínusu 30,656 (-1,901) aby som uzavrel na 33,122 (+0,565) = dobré RRR na takú dobu trvania

ale pozitívom je, že je vidieť ako mizerne je na tom tých ziskových 1-5% všetkých trejdov, aspon tu není malováno ružovo!
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa kolega »

veru tiez mi to pride ako celkom trapas ked sa clovek na tu tabulku pozrie lepsie ale tak aspon si to kazdy kto chce moze scitat aka je realita.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa jogo »

Konecne nam aspon jeden broker dal nazriet "pod pokrievku". :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

XTB laka novacikov a ma povacsine zrovna tych novacikov. Nemozte sa cudovat ze tam nenajdete nejake mega trady.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nehladáme mega trejdy. Hladáme realitu.
Megatrejdy vidíme denne. Tie čo sme nezobchodovali :lol:

Je paradoxom, že tá realita, ktorú ukazuje XTB má dve tváre.

Prvá pre amatérov, ktorí vidia ako ľahko sa na burze dá zarábať.
Druhá pre tých, čo si to vedia analyzovať a zistia, že je to trejdené spôsobom, ktorý vedie do záhuby. Takže to má asi takú výpovednú hodnotu, akokeby sme v kasíne natočili video len z momentov, keď ľudia vyhrávajú.

To isté sa deje na všetkých súťažiach z virtuálnymi peniazmi. Tisíce neuspejú, ale na vrchole rebríčka sa vždy objavia šťastlivci, ktorým sa na plný margin podarilo viac krát za sebou znásobiť vklad a výsledky sú tisíce % za mesiac.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

len taka zaujimavost ohladom tych sutazi. kazda sutaz ma nejaky ochranny mechanizmus aby sa zamedzilo tomu co pises. uplne hlupi ludia tie sutaze nedizajnuju. tak napriklad

-RTFX ma denny limit na objem. ktory je odvodeny od pociatocneho vkladu 5M zobchodovat mozes kazdy den len 50Mturnower cize 25M v poziciach
-Ducascopy ma system expertnych bodov. cize nejde len o performance ale je to 4 zlozkova sutaz. kde je paradoxne toto boostovanie objemu trestane a vyhravaju vacsinou ti co trejduju co najviac konzervativne. maju na to velmi komplikovanu formulu
-CNBC robilo contest o 1M. kde sa derivatove pozicie mohli robit len v objeme 10% cize vyhravali ETFkari
-XTB malo paradoxne navrhnuty asi najlepsi model. islo sice cisto o performance model ale exponencialne rastucimi margin requirements. takze cim viac boostujes objem tym vacsie je tvoje margin zatazenie. prve priecky su znevyhodnovane, short time frame traderi tiez.

kazda s tychto sutazi je zamerana na nieco ine. zdalo by sa ze vzdy ide cisto len o marketing co v podstate z velkej casti pravda je. ale ta politika za tym je casto ovela viac komplikovanejsia .to pravidlo tam je ale jasne . ten trend potlacania luckerov je uplne zjavny. dari sa to pomerne dobre.

to len taky moj postreh. dneska uz totalny lucker ktory vsetko riskne na jednu kartu v sutazi, ma minimalnu sancu na vyhru.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Soutěže

Príspevok od používateľa 14u24me »

Nedávno skončila soutěž od Bossa, druhé kolo měli s reálnými penězi (10 tisíc Kč), tak můžete srovnat zhodnocení v prvním kole na demu a ve druhém na real-money.
http://www.soutez.bossa.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa jogo »

Myslim, ze obchody zo ziskom do 500 Eur robime bezne vsetci aj zacinajuci traderi. Z toho, ze tyzdenne sa na Slovensku najde len 5 obchodov, ktore tuto hranicu prekracuju mi vychadza, ze mizive percento klientov dokazalo svoje ucty zhodnotit podstatnym sposobom.
V Cechach su tie sumy radovo 1000 Eur, tam uz by som veril, ze su tam ucty, ktore sa vyrazne zhodnotili vo vacsom mnozstve.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak na mna dnes vybafla reklama od XTB. Kniha o forexe len za 500 euro. No nekup to :)

http://www.xtb.sk/xtb-akademia/kniha-fo ... mpan+kniha" onclick="window.open(this.href);return false;
Artur
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 09 12, 2013 2:24 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Artur »

Caute.
Som tu novi tradingu sa venujem cca 2 roky u XTB a dost ma to bavi 8) chcem sa spitat ci ma niekto skusenost s novinkou od XTB Xsocial jedna sa o to kopirovanie uspesnych traderou.. testujem to priblizne tyzden a mam zhodnoteny ucet o 50%. Co si o takom obchodovani mysite? ma niekto skusenosti s niecim podobnym?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Artur napísal:...novinkou od XTB Xsocial jedna sa o to kopirovanie uspesnych traderou.. testujem to priblizne tyzden a mam zhodnoteny ucet o 50%. Co si o takom obchodovani mysite? ma niekto skusenosti s niecim podobnym?
Tak už aj XTB?

Ja si myslím, že tento druh tradingu má veľkú budúcnosť. Prečítaj si príspevky od nicka Mika, aby si sa dostal do obrazu a vedel porovnať začínajúce XTB s tým, čo už beží dlhšie vo svete.

Myslím si, že zrovna XTB nemusí byť najvhodnejší broker na tento druh tradingu. Druhá vec, čo si myslím je, že 50% za týždeň Ti nevydrží dlho. Proste je to hop, alebo trop. Double up, or nothing.

Videl som trejderov, ktorí robili 50% za mesiac. Ani jeden to nevydržal viac ako pár mesiacov. Potom zvyčajne prišiel pád. Tvrdý pád. Základom tvojho úspechu je, aby si videl históriu ( track record ) aspon za jeden rok a vedel posúdiť štýl tradingu a riziko poklesu. Aby som ťa dostal do obrazu, môj odhad je, že ťažko nájdeš konzistentne ziskového forexového trejdera s track recordom nad jeden rok a so ziskovosťou nad 100% p.a ( zaokrúhlime to na 2% za týždeň !).

Držím palce a príď sa pochváliť ako si dopadol.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Artur
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 09 12, 2013 2:24 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Artur »

diki moc za odpoved JUGGLER ma pre mna cenu zlata :-) ale nenasiel som clanok co pisal nicka Mika v tomto vlakne je len o opciach..
myslel si to alebo je nieco ine v inom vlakne?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Istiach »

Artur napísal:diki moc za odpoved JUGGLER ma pre mna cenu zlata :-) ale nenasiel som clanok co pisal nicka Mika v tomto vlakne je len o opciach..
myslel si to alebo je nieco ine v inom vlakne?
Cau toto by malo byt to vlakno co ma Juggler na mysli.
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... rks#p75679" onclick="window.open(this.href);return false;
Artur
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 09 12, 2013 2:24 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Artur »

vdaka Istiach bol to brutalny prispevok.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Airmike »

nakoniec tieto moje studie z pred 2rokov bude aj niekto citat :) , vdaka firmam ako XTB :)

sice ma tesi ze som mal slusny odhad, ale na druhu stranu som v tejto oblasti asi mal aj nieco robit, pretoze dnes je uz sieti tolko, ze uz sa budu zrejme len zdokonalovat, a konkurencia bude stupat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa jogo »

Chlapi, neblbnite. Moj broker ma uz pred par mesiacmi(mozno aj rokom) oslovil, ci sa nechcem stat signal providerom, tak to s tymi providermi nebude take slavne, ked oslovia tradera, co sa uz roky so svojim vynosom mota v okoli nuly. :)
Na to, aby ma niekto kopiroval, som moc slaby trader. Aby ma niekto kopiroval inverzne-na to som zas moc dobry trader.
Obchodov robim uz velmi malo,cize provizie zo spreadov budu male, tak nechapem, aky dovod mala ta ponuka. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Airmike »

:) a ktoze ta to oslovil :) prezrad
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal:Chlapi, neblbnite. Moj broker ma uz pred par mesiacmi(mozno aj rokom) oslovil, ci sa nechcem stat signal providerom, tak to s tymi providermi nebude take slavne, ked oslovia tradera, co sa uz roky so svojim vynosom mota v okoli nuly. :) ...nechapem, aky dovod mala ta ponuka. :?

No vieš Jogo. Niekde museli začať. Tak oslovili tých najlepších... :wink:

Ja myslím, že netreba pliesť dokopy brokerov a signal providerov. Broker naháňa svoj biznis. Signál provideri ukazujú svoj. Ja plne súhlasím s Mikom a som hlboko presvedčený o tom, že ide doslova o revolúciu v biznise.

Verejnosť to zatiaľ vníma len ako nový typ gamblingu pre nich. A novú príležitosť k biznisu pre brokerov...
Lenže tu sa formujú dve obrovské veci: príležitosť pre trejderov a ešte väčšia príležitosť pre sofistikovaných investorov. Toto je vec, ktorá z pohľadu inteligentného investora môže v budúcnosti odstaviť od biznisu fondy a inštitúcie...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo. to je len prechodna situacia. ked uz aj take firmy ako xtb pochopili kde sa toci objem tak je bublina na spadnutie :) . dalsim krokom bude to ze brokerov napadne pritiahnut pozornost investorov tak, ze bude mat najkvalitnejsich signal providerov a zacne sa head hunting. signal providerom zacnu brokeri platit za exkluzivitu. je strasne moc modelov o ktorych sa uvazuje. btw najnovsie sa do networkov obula FXPRO pozrite si ich siet vypada celkom pekne.

http://www.fxpro.co.uk/trading/supertrader" onclick="window.open(this.href);return false;

len taka zaujimavost, mrknite sa na Fx quant, nepripomina vam to nieco? od koho to asi tak Fxpro odkopcili :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa jogo »

Nuz ze brokeri, ktori obchoduju priamo cez burzu mozu mat zaujem dat klientom kvalitnych signal providerov, tomu by som veril. Ved zarabaju na poplatkoch za obchody. A uspesny klient = dlhodoby prijem pre brokera z jeho poplatkov za obchody.

Ale ti cfd brokeri, ktori funguju na principe stavkovej kancelarie a ziskoveho klienta hned monituruju jeho risk manageri, zeby ti mali zaujem ponukat kvalitnych signal providerov...to sa mi nezda. Ved by sli sami proti sebe a svojim zaujmom...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo

spatna hypoteza hned na zaciatku. dnes uz klasicke dealing desky skoro neexistuju. vravel som to tu uz niekolko krat.

takze vacsine ide len o objem a je uplne fuk ci prerabas alebo zarabas
peter25
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne 09 10, 2011 12:26 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa peter25 »

Chcel by som sa spýtať, že či je možné u takýchto brokerov ako je XTB (takýchto, u ktorých neobchodujete naozaj na burze, ale s brokerom), že obchodujete napr. CFD na futures, že cena u XTB nebude presne kopírovať cenu aká je naozaj na burze ?

Teda - napr. na burze nejaký kontrakt vzrastie o 15%, avšak u XTB vzrastie iba o 8%. Jednoducho, že u takéhoto brokera neparticipujem úplne na pohybe kurzov. Je to možné ?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa jogo »

Rozdiel par pipov alebo tickov moze vzniknut, ale 7% urcite nie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
peter25
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne 09 10, 2011 12:26 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa peter25 »

a môže takýto broker spraviť niečo také, že nejakým spôsobom vyvolá umelý spike a vyhodí ma na stop loss alebo na TP ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter25 napísal:a môže takýto broker spraviť niečo také, že nejakým spôsobom vyvolá umelý spike a vyhodí ma na stop loss alebo na TP ?
Podľa mňa môže. Na menej likvidných nástrojoch, napríklad na futures plynu mimo hlavných trading hours nie je problém urobiť trejd mimo bežnej ceny, čím na grafe vznikne spike. Ak si broker vyhodnotí, že by tým legitímne zarobil na realizovaní strát (SL ) u svojích klientov, tak nevidím dôvod prečo by to nemohol urobiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
sono
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 21 11, 2013 6:18 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa sono »

Zdravim, viete mi povedat aky je rozdiel medzi xStation a MetaTrader platformou ? Ide o niake zasadne odlisnosti alebo je to v podstate rovnaky produkt od dvoch roznych vyrobcov? Dakujem.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa kolega »

myslim ze xStation si vytvorili oni kedze za MT asi platia, ale xStation nepoznam, najskorej tam nie je elementarny rozdiel hoci by som si typol ze na ich platforme sa asi nebude dat programovat
olistr
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 03 03, 2014 4:40 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa olistr »

ja som prisiel iba na to ze cez MT4 a MT4web sa uz nedaju obchodovat CFD, inak je rozdiel hlavne v uctoch a nie platforme
denism
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Pi 21 11, 2014 11:14 pm

Re: XTB skúsenosti

Príspevok od používateľa denism »

Tak ja som uplny začiatočník založil som prvy učet cez demo a učil som sa :) ten som hneď za tyžden vybielil ale naučil som sa v tom robiť a hneď som si dal druhy učet .... zisk za 3 dni .. 6000€ čo vy na to ? Zda sa mi to jednoduche ak je to tak aj v realnom učte ? Obchodoval som forex ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"