Brokerjet

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Brokerjet

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Zdravím páni,
idem si založiť konto u Brokerjet-u a majú promoakciu, že ak ma niekto odporučil, tak dostane 40€ alebo 1000CZK. Nájde sa tu niekto s kontom u Brokerjetu s kým by som sa mohol podeliť o túto odmenu? :)
(A viem, že mimo vlákno podotázka, ale mám v pláne nakúpiť akcie CEZ,Fortuna,JNJ a T každú v hodnote 1000€. Pre mňa ako slováka platiaceho eurom je výhodné nakúpiť ich všetky na XETRE, aspoň taký je môj názor. Volili by ste radšej nákup v CZK a USD alebo v EUR? )
Vďaka :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa filip glasa »

Je to úplne jedno v akej mene tie firmy kúpiš. Dôležité je odkiaľ majú firmy tržby. Resp. zjednodušene aspoň kde sídlia. To že kúpiš JNJ v eur nie je vôbec dôležité. Dôležité je, že JNJ je americká firma a najväčšie tržby má v USD.

Najviac sa ti platí kúpiť na tej burze, kde je:
1. najväčšia likvidita
2. a kde sú najnižšie poplatky

JNJ v USD, EUR alebo v inej mene - ak to prerátaš, tak v rovnakom času tie ceny budú takmer úplne zhodné.

otvorenie účtu: https://www.brokerjet.cz/open_account/step1/index.phtml" onclick="window.open(this.href);return false;
surmac
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 8:59 pm

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa surmac »

Ak je ponuka ohľadne rozdenia provízie ešte aktuálna, ozvite sa mi na mail surmac@post.cz
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa Matej1992 »

surmac napísal:Ak je ponuka ohľadne rozdenia provízie ešte aktuálna, ozvite sa mi na mail surmac@post.cz
Uz bohuzial nie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pri otvorení účtu v Brokerjete máte prvé tri obchody zadarmo a knihu k tomu. Ale len naši čitatelia:
http://ako-investovat.sk/akcie/brokerjet" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa filip glasa »

Brokerjet má akciu na poplatky a služby:
https://cz.brokerjet.com/about_brokerje ... e=homepage" onclick="window.open(this.href);return false;
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa west »

mam v tom trosku neporiadok, brokerjet ma teraz akosi viac tych akcii na otvorenie uctu:
1 otvorenie uctu cez ako-investovat.sk http://ako-investovat.sk/akcie/brokerjet" onclick="window.open(this.href);return false;
2 doporucenie inou osobou co je bonus 40eur https://cz.brokerjet.com/about_brokerje ... gram.phtml" onclick="window.open(this.href);return false;
3 momentalna promoakcia na poplatky a sluzby https://cz.brokerjet.com/about_brokerje ... e=homepage" onclick="window.open(this.href);return false;

predpokladam ze dane akcie sa asi nedaju kombinovat, je to tak? ma niekto neake blizsie info? alebo ma moze niekto odporucit on ziska 40 eur a ja si otvorim ucet s promoakciou na znizene poplatky a sluzby? je to celkom dobra akcia...
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa filip glasa »

kombinacie nie su mozne, treba si vybrat to co je ti najvyhodnejsie
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Ahojte,
ja to trochu upresnim.
Kombinacia 1 a 3 su nateraz neni mozne,ale ak by bol vyhradny zaujem tak ma kontaktujte, uvidim,co sa s tym da robit.

Jozo
Obrázok
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Brokerjet sice má akce na nalákání klientů (jako ostatně téměř nepřetržitě), ale zaregistrovali jste na druhé straně, že téměř v tichosti zavedl poplatek z objemu zainvestovanýho majetku ve výši 0,1 %? Docela hustý. Počty transakcí masivně poklesly, takže teď musí honit příjmy, kde se dá (i nedá). :-(
Odcházíte někdo od nich? Kam? FIO není špatný, ale nabídka je omezená (certifikáty apod.), tak nevím.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa jogo »

Ferin007 napísal:Brokerjet sice má akce na nalákání klientů (jako ostatně téměř nepřetržitě), ale zaregistrovali jste na druhé straně, že téměř v tichosti zavedl poplatek z objemu zainvestovanýho majetku ve výši 0,1 %?
Holt, budeme musiet viac na burze zarabat. :D
Zase na druhej strane pre dlhodobeho investora nebude ani prechod do IB ziadna vyhra. 120$ rocne poplatok za necinnost je 0.12% zo 100 000$.
Musime sa s tym zmierit, ze aj v tomto biznise budu nejake "rezijne naklady". Ak by tu nebol ten cirkus s Eurom, uz by som asi vsetko drzal na terminakoch, mal to zahedzovane voci USD a cez paku pomocou CFD-ciek zhodnocova uspory na financnych trhoch.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

No to nie je pravda:
Bolo to komunikovane verejne.
Co sa tyka tohoto poplatku, tak si nemyslim, ze je to nieco, kvoli comu by som povedal pre Brokerjet nie.

100 000 500 000 1 000 000
0,1% 100 500 1000
Ten poplatok je 1000 korun na rok ak mate zainvestovane 1000 000 korun v cennych papieroch. Treba povedat, ze tento poplatok sme zaviedli ako posledny. Patria,fio ho uz v poplatkovej strukture mali.

A co sa tyka akcii, suhlasim tie su nepretrzite a snaha je vzdy zaujat klientov.
Obrázok
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Tak "veřejně komunikovaný" jsem to nikde nezaznamenal, a to sleduju tento druh zpráv relativně pilně.
Došel 1 e-mail, toť vše. Bez jakýhokoliv vysvětlení.

Jinak myslím, že ten poplatek je zbytečnej a hlavně kontraproduktivní. V podstatě motivuje klienty, aby měli zainvestovanou co nejmenší částku. Přitom pro brokera vyšší zainvestovaná částka=vyšší příjem z poplatků za obchodování (který jsou u brokerjetu relativně dost vysoký), za inkaso dividend apod.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Ja som si robil prieskum medzi klientami a kedze u vacsiny sa bavime o 10 - 20 eur rocne, nepovazuju dany poplatok absolutne za prekazku k obchodovaniu. Naopak ak ide velkeho klienta, je toto pre neho uplne zanedbatelne a jeho fokus je niekde uplne inde.

Ja na tejto stranke nehovorim za Brokerjet,kedze davam "poradenstvo" aj v inych sektoroch,ale urcite si nemyslim, ze 0.1% rocne z vlastnictva CP je nieco co je prekazkou byt u brokera.

Dolezitym faktom je aj to, ze vela klientov casto krat ani neobchoduje a tym padom ma vedeniu uctu zdarma.

Ak by ale pre niekoho bolo tych 0.1% problem, nech sa obrati na mna internou postou:) (Tym nechcem povedat, ze to dokazem vynechat z popltkovej struktury :D )
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa senor valasco »

jozef.puchon napísal: Treba povedat, ze tento poplatok sme zaviedli ako posledny. Patria,fio ho uz v poplatkovej strukture mali.
som vo Fiu 5 rokov, ale s ničím podobným som sa nestretol.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 34 times
Been thanked: 26 times

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa Tilbur »

FIO:
Deusche Börse AG – XETRA
Poplatek za obchod 0,15 % z objemu, min. € 9,95

USA:
Obchod do 100 kusů včetně $ 7,95
Obchod nad 100 kusů $ 9,95


Brokerjet:
XETRA Frakfurt
do 5000EUR € 10,95
nad 0,1% + € 9,95

USA:
0 – $ 4.000 $ 11,95
nad $ 4.000 0,08% + $ 8,75
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Řeč není o poplatcích za obchod, ale o polatku z investované částky.
Tedy o poplatku za nic - navíc z té částky už byl minimálně jednou (často ale daleko víckrát) poplatek stržen. Ve formě poplatku za obchod.
Ono 0,1 % z nějaké nizké čátky není zas tolik (z vyšší to už udělá pěknou sumičku), ale ono se to nasčítá - poplatek za nákup + poplatek z investované částky + inkasní poplatek z dividendy + poplatek za prodej/realizaci + poplatek za zpětný převod, a to mluvím jen o těch základních, kterým se člověk nevyhne. Když si ještě k tomu člověk uvědomí, že by mohl tu celou sumičku mít místo toho zainvestovanou, už to vypadá jinak.
A nevěřím tomu, že lidem ten poplatek nevadí. Většinou vyvádí i kvůli šestikorunovýmu poplatku za výběr z bankomatu.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

upresnim to:
Klienti riesia hlavne poplatok za nakup a predaj, to je absolutna priorita. Poplatok za spatny prevod nemame. Mame len tri druhy poplatkov. Nakup, predaj,drzba(hlavne poplatky) Ostatne riesime v zmysle, ze nemusia byt,respektive ja tak radim klientom,aby sa tomu vzdy vyhli :)

Klienti nevyvadzaju skor porovnavaju, t.j keby to mali niekde 20% lacnejsie tak idu tam. Bavime sa ale len o nasej strednej europe, lebo discount brokery to uz je ina rec a liga :)
Naposledy upravil/-a jozef.puchon v Ut 17 07, 2012 2:19 pm, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

a k Fiu, tam nie som odbornik, myslim, ze ten poplatok maju na individualnom ucte nie na zbernom. Neprinalezi mi ani to hodnotit.
Obrázok
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa west »

Taka otazocka: ako to je s intradennym nakupom a predajom u brokerjet? V IB je to limitovane, ak sa nemylim do 25 000USD sa nedaju vykonavat intradenne obchody. Je nieco podobe u brokerjet? su tam neake limity?
Dakujem za odpoved
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"