InstaForex

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Richman
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 02 03, 2010 9:48 am

InstaForex

Príspevok od používateľa Richman »

Zdárek,
práve som pozeral na stránkach NBS či spoločnosť InstaForex môže vyvíjať činnosť resp. poskytovať služby na slovenskom trhu. Nič som však nenašiel ani medzi povoleniami ani medzi upozorneniami na nepovolenú činnosť. Tak ako to s nimi je? Táto spoločnosť ponúka aj rôzne druhy partnerskej spolupráce. http://partners.instaforex.com/sk/benef ... rtners.php . Ide o povolené činnosti alebo o čo ide vlastne??
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa kolega »

Ahoj ten partnersky program vidim aj u inych takze to vnimam ako nieco normalne, skratka dalsie zhananie klientov...
Richman
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 02 03, 2010 9:48 am

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Richman »

No tomu rozumiem o čo ide. Ja som sa pýtal či je to v súlade so slovenskou legislatívou.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa peter977 »

Takto,

zákon hovorí o tom, že broker môže osloviť klienta, poučiť ho a ponúknuť mu odmenu za sprostredkovanie klienta (teda otvorenie obchodného účtu), nezakazuje oslovenie konkrétnej skupiny klientov, no kladie dôraz na ich domáce legislatívne obmedzenia (napr. Islamic accounts)

Keď si IB, tak by si podľa našej legislatívy (ktorá toto konkrétne nerieši) mal priznať všetky príjmi z tejto činnosti (sprostredkovanie klientov) a zaplatiť za to daň.
Potom Ťa nechajú napokoji mám to overené. Takže Ti stačí obyčajné sprostredkovanie v oblasti služieb. (Ak nebudeš vystupovať pod vlastným obchodným menom ale budeš niečo ako zástupca brokera v danej krajine, musíš používať len materiály a údaje ktoré poskytuje broker na svojej oficiálnej stránke, inak v zmluve medzi IB a brokerom to máš napísané)

No ak chceš vystupovať pod vlastným obchodným menom napríklad ako Instaforex.sk (čo je v skutočnosti firma RV-FX, s.r.o.) musíš mať licensiu v NBS na sprostredkovanie v oblasti kapitálových trhov.

Ak chceš obchodovať svoje vlastné peniaze môžeš ako FO bez akýchkoľvek obmedzení, no musíš priznať všetky zisky ktoré prišli na SR (preto je dobré mať zahraničného brokera nie XTB, kt. majú účet v UniCredit banke) Ako FO si totiž nemôžeš optimalizovať DP...

Ak chceš obchodovať klientské prostriedky musíš prejsť licenciou na o.c.p.

Dúfam, že stačí
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
izi
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 05 10, 2010 9:39 pm

InstaForex & PAMM

Príspevok od používateľa izi »

Trochu ina otazka: viete niekto, ako to je, ak si cez nejakeho brokera ako napr. Instaforex otvorim PAMM ucet ako obchodnik (nie investor !), cize obchodujem svoj vlastny ucet a pozicie sa identicky obchoduju aj na uctoch investorov. Ako sa na to pozera slovenska legislativa ? Smiem to robit ? Co som v ociach NBS ? To, ze tie zisky (ak by nejake boli) dam do danoveho priznania je jasne, otazka je, ci je to vsetko legalne a mozem robit ak by bola dobra performance aj nejaku vlastnu reklamu ? Napr. na stranke spomenutej rv-fx ponukaju otvorenie pammu aj pre obchodnikov aj pre investorov cez instaforex, ale mozno len jednoducho ponukaju vsetko co ponuka instaforex bez overenia toho, ci to je u nas legalne alebo nie ?
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: InstaForex & PAMM

Príspevok od používateľa peter977 »

izi napísal:Trochu ina otazka: viete niekto, ako to je, ak si cez nejakeho brokera ako napr. Instaforex otvorim PAMM ucet ako obchodnik (nie investor !), cize obchodujem svoj vlastny ucet a pozicie sa identicky obchoduju aj na uctoch investorov. Ako sa na to pozera slovenska legislativa ? Smiem to robit ? Co som v ociach NBS ? To, ze tie zisky (ak by nejake boli) dam do danoveho priznania je jasne, otazka je, ci je to vsetko legalne a mozem robit ak by bola dobra performance aj nejaku vlastnu reklamu ? Napr. na stranke spomenutej rv-fx ponukaju otvorenie pammu aj pre obchodnikov aj pre investorov cez instaforex, ale mozno len jednoducho ponukaju vsetko co ponuka instaforex bez overenia toho, ci to je u nas legalne alebo nie ?
RV-FX je v "očiach" nášho zákona ako sprostredkovateľ investičných služieb pre spoločnosť Instaforex. Takže môžu ponúkať jej produkty. Ak by sa rozhodli ponúkať niečo iné, napríklad vlastné investičné služby typu, dajte nám peniaze a mi Vám dáme ročne 10 % garantovane, to by už museli mať licenciu na o.c.p.

To je jedno či si PAMM trader alebo PAMM investor ak si FO.
Ty totiť pošleš svoje finančné prostriedky na účet zahraničnej banky. Na účet ktorý je vedení pod obchodným meno brokera. To čo sa už s tými prostriedkami deje ďalej nesledujú, lebo to nemajú ako zistiť. A naša legislativa to ani neumožňuje rozdelovať obchodníkov na PAMM alebo tých, čo majú vlastné účty.

Ak tie finančné prostriedky prídu naspäť na SR na tvoj účet vo vyššej sume ako si ty poslal v danom kalendárnom roku, z rozdelu Ti výjde daňová povinnosť (vytvoril si zisk).

Príklad : V januáry si pošleš 10 000 € na obchodný účet napríklad do Instaforex. Ich banka je v Austrálií vo West Pack Bank. V decembri si vyberieš len zisk (dajme tomu, že si za rok zarobil 100 %), teda 10 000 €. Keďže Ti prišlo v danom kalendárnom roku toľko koľko si aj odoslal, nevznikla daňová povinnosť.
Zdaniť môžeš len prostriedky, ktoré prišli na SR. Ak by prišli do inej krajiny napríklad Seychely, kde sú takéto príjmi oslobodené od daňe, naší daňovací nemajú čo riešiť. To je to isté ako keď pojdeš na brigádu do Nemecka (za predpokladu, že príjmi v Nemecku zdaníš) a pošleš si tie peniaze na účet na SR. Podáš daňové priznanie ale s tým, že si už daň v EU zaplatiť, takže Ti nemôžu nič. Nemôže sa dvakrát zdaniť to, čo sa už zdanilo v EU. No a ak to ostane v Austrálií na obchodnom účte vedenom pod obchodným meno Instaforex nemajú ako zistiť či sú tam vôbec tvoje peniaze. Je to len na tvojej dobrej vôli, že sa k tomu priznáš a dáš im výpisy z obchodného účtu.

Iné by bolo, keby máš napríklad účet v X-traders, pretože oni majú obchodný účet vedení v UniCredit bank a tak by si musel pracne účtovať každú jednú pozíciu a zo zisku by si zaplatil daň.
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
izi
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 05 10, 2010 9:39 pm

Re: InstaForex & PAMM

Príspevok od používateľa izi »

Vdaka Peter za komentár ! :)
peter977 napísal: To je jedno či si PAMM trader alebo PAMM investor ak si FO.
Ty totiť pošleš svoje finančné prostriedky na účet zahraničnej banky. Na účet ktorý je vedení pod obchodným meno brokera. To čo sa už s tými prostriedkami deje ďalej nesledujú, lebo to nemajú ako zistiť. A naša legislativa to ani neumožňuje rozdelovať obchodníkov na PAMM alebo tých, čo majú vlastné účty.

Ale čo v prípade, ak by trader robil reklamu na tento svoj PAMM účet, urobil sajtu najlepsitradersveta.sk a robil v novinách a televízii od rana do večera reklamu na tích svojích 100% a svoj pamm u Instaforex ? To by sa asi aj NBS zobudila ...
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: InstaForex & PAMM

Príspevok od používateľa petok »

dovolim si oponovat ohladom zdanovania,
Zmluva medzi Slovenskou republikou a Austráliou o zamedzení dvojitého zdanenia a predchádzaní daňovému úniku v odbore daní z príjmov
peter977 napísal: Ty totiť pošleš svoje finančné prostriedky na účet zahraničnej banky. Na účet ktorý je vedení pod obchodným meno brokera. To čo sa už s tými prostriedkami deje ďalej nesledujú, lebo to nemajú ako zistiť.
- maju to ako zistit (financne prostriedky maju v uctovnictve analyticky rozdelene),
- Článok 25 Výmena informácií, ods. 1: "Príslušné úrady zmluvných štátov si budú vymieňať také informácie, ktoré sú dôležité na aplikáciu ustanovení tejto zmluvy alebo vnútroštátnych právnych predpisov zmluvných štátov vzťahujúcich sa na dane, ktoré sú predmetom tejto zmluvy, ak zdanenie, ktoré upravujú, nie je v rozpore s touto ."
peter977 napísal:Ak tie finančné prostriedky prídu naspäť na SR na tvoj účet vo vyššej sume ako si ty poslal v danom kalendárnom roku, z rozdelu Ti výjde daňová povinnosť (vytvoril si zisk).
Príklad : V januáry si pošleš 10 000 € na obchodný účet napríklad do Instaforex. Ich banka je v Austrálií vo West Pack Bank. V decembri si vyberieš len zisk (dajme tomu, že si za rok zarobil 100 %), teda 10 000 €. Keďže Ti prišlo v danom kalendárnom roku toľko koľko si aj odoslal, nevznikla daňová povinnosť.
Zdaniť môžeš len prostriedky, ktoré prišli na SR. Ak by prišli do inej krajiny napríklad Seychely, kde sú takéto príjmi oslobodené od daňe, naší daňovací nemajú čo riešiť.
- danova povinnost vznikla (nie je podstatne, ci zisk zostal na ucte alebo bol prevedeny na iny ucet),
- Článok 23 Metódy vylúčenia dvojitého zdanenia, ods. 3: "V Slovenskej republike bude dvojité zdanenie zamedzené takto: Slovenská republika pri ukladaní dane svojim rezidentom môže zahrnúť do základu dane, z ktorého sa takéto dane ukladajú, časti príjmov, ktoré môžu byť podľa ustanovení tejto zmluvy zdanené aj v Austrálii, ale povolí znížiť sumu dane vypočítanú z takéhoto základu o sumu rovnajúcu sa dani zaplatenej v Austrálii. Takéto zníženie však nepresiahne tú časť slovenskej dane vypočítanej pred jej znížením, ktorá pomerne pripadá na príjmy, ktoré môžu byť podľa ustanovení tejto zmluvy zdanené aj v Austrálii."
peter977 napísal:To je to isté ako keď pojdeš na brigádu do Nemecka (za predpokladu, že príjmi v Nemecku zdaníš) a pošleš si tie peniaze na účet na SR. Podáš daňové priznanie ale s tým, že si už daň v EU zaplatiť, takže Ti nemôžu nič. Nemôže sa dvakrát zdaniť to, čo sa už zdanilo v EU.
- zalezi od konkretnej zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia (metoda vynatia prijmu, metoda zapoctu dane),
- Zoznam platných zmlúv o zamedzení dvojitého zdaneniahttp://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4422
peter977 napísal:No a ak to ostane v Austrálií na obchodnom účte vedenom pod obchodným meno Instaforex nemajú ako zistiť či sú tam vôbec tvoje peniaze. Je to len na tvojej dobrej vôli, že sa k tomu priznáš a dáš im výpisy z obchodného účtu.
- maju to ako zistit, umoznuje to zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia (clanok 25, ods. 1)
- ak sa clovek sam neprizna, casom to bude premlcane :)
george
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 27 12, 2011 9:09 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa george »

Zdravim Vas,

Je to pristor vycleneny na Instaforex,tak som sa tu pripojil, hoci tento proble je vseobecnejsi. Ide o to, ze instaforex ponuka nejaku platformu...alebo aj ino brokeri. Ja mam konretne instatrader/metatrdaer...no mam problem nacitat historicke ceny (kotacie), narpiklad na vsetky CFD -akcie, ktore tam su. Data sa zrejme stahuju z Metaquotes. A ked dam ok, ze stahovat tak mi napise , ze nie su k dispozicii ziadne historicke data. Nemate s tym niekto skusenost prosim. Je to dost velky pruser, alebo ako , a odkial zohnat kvalitne data vo vseobecnosti. Viem ze viacero platforim ma s tym problemi. Uz 4 dni browsujem na nete a nic konkretne som nenasiel tak som sa skusil ozvat tu na Fore. Myslim, ze sa uz ty,m niekto z Vas stretol ak ano skuste mi dat feedback.

Dakuje Vsetkym za ochotu i cas
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Biosko »

Kvalitne data sa jedine kupuju, alebo ked obchodujes rok dva, tak sa ti ukladaju :).
Ale tak ze nainstalujes platformu a ocakavas kvalitne data tak to nefunguje. Ponuknu ti data max tak mesiac stare aj to v 80percentnej kvalite.
Na metaquotes sa daju stiahnut ale kvalita tiez nic moc :). Musis hladat na internete a zvacsia je to platena sluzba.
george
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 27 12, 2011 9:09 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa george »

Zdravim Vas Biosko,

Jj. predpokladam, ze to tak nejako bude. Tiez som nazoru, ze za kvalitne data sa plati. Pocital som aj s takouto moznostou. Mate s tym nejaku skusenot, kde od koho a samzrejme s ohladom na kvalitu ako aj patricnu dlzku setu historickych dat?

Dakujem
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Biosko »

Na akcie neviem fakt, na forex by som mohol pohladat ale asi iba majors, exoticke pary podla mna nie respektive s tym nemam az taku skusenost. Kedze mne z historickeho hladiska stacia aj 1 dnove data tj cena close pre kazdy den a to teda je miziva kvalita ale pre moje obchodovanie viac ani nepotrebujem.
george
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 27 12, 2011 9:09 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa george »

Mne tiez vacsinou ide o daily data - no pri analyze co robim potrebujem aspon 20 rokov dennych vynosov - to je nejakych 5000 zaznamov-riadkov excely a ked sa pozriem na akcie, alebo nejake futures a zistujem ze ich tam je tak 180 - tak to je zalostne malo. No neviem budem musiet asi aj ja viac hladat ako som hladal a snad sa mi to nejako podari. V kazdom pade dakujem za navrh a za info. Je dobre si vypocut druhy nazor.

Tak dik este raz :-)
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa peter977 »

Možno už neskoro ale :

Upozornenie na nepovolenú činnosť Instaforex companies, Gforex, GCI, NordFX, FXcast, finanzasforex, youtradefx, ikkotrader, trader369
Strana 129 http://www.nbs.sk/_img/Documents/_Dohla ... ie-OCP.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Spoločnosť RV-FX, s.r.o., ktorá vlastní stránku instaforex.sk a sprostredkuje brokera Instaforex stratila lincenciu z NBS na sprostredkovateľskú činnosť v oblasti kapitálových trhov http://orsr.sk/vypis.asp?ID=182591&SID=3&P=1" onclick="window.open(this.href);return false;
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Biosko »

Ono nejde tak ani o tu vystrahu nbs, nbs je len smutno ze im neplatia licencne poplatky ale instaforex je vseobecne problemovy brooker ci uz s licenciou alebo bez nej.
george
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 27 12, 2011 9:09 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa george »

Problemovy broker, to je zujimave...sila s tou licenciou. Inak mate navrhy na nejakych inych lepsich brokerov ??? Je ich plno , ale mte s niektorym autenticku skusenost ???
Dakujem
george
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 27 12, 2011 9:09 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa george »

Inak mam na insta forexe problem aj s indikatormi: Konkretne Stochastic oscilator...mi vykresli sice krivky ale hodnoty nezodpovedaju manulanemu vypoctu podla vzorca. Stalo sa to uz niekomu, alebo mali ste niekedy probnlem s indikatrmi na instaforexe?
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Biosko »

Nejde podla mna ani tak o tu licenciu ale o to ze som sa o InstaForexe docital plno zlych referencii. Takisto je to drahy brooker. ECN ucet s poplatkom 0,03 az 0,07% na lot? to je 70USD/lot.

Brokrov je plno samozrejme zalezi od toho ake mas poziadavky na financnu paku, ake pary chces obchodovat, investovany kapital, platforma a podobne.
Ja ma skusenosti s roznymi brokermi.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa peter977 »

V Rusku sa v poslednej dobe objavili informácie, že finančné prostriedky klientov sa držia len na účte spoločnosti v banke a vôbec sa nepoužívajú na trade.

Reál účty sú údajne oficiálne vedené ako demo accounts... No každopádne insta vôbec nie je ECN, niektoré pohyby sviečok sú falošné a úplne proti trhu, stophunting, rekotácie, vypínanie servera počas vyhlásení, nerealizovanie takeprofitov a podobne.

Je to bucketshop páni, žiadne ECN
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Airmike »

pani na to aby ste rozpoznali ci je broker ecn alebo neecn nepotrebujete byt raketovi vedci, ale kazdopadne pre tych naj naj najmenej skusenejsich by som ukazal uplne primitivny priklad ako sa da zistit ze ma so mnou broker nekale umysli :)

idem na stranku brokera. pozriem si jeho affilate programy a ked tam najdem nieco taketo

" With users opening account with InstaForex Company on your advice you will earn a partner's commission of 1,5-2 pips per trade."


tak uz musi byt aj tomu najnaivnejsiemu naivkovi jasne ze broker asi nebude ziadny ECN ked si moze dovolit dotovat 2 pipsi s kazdeho trejdu.

ten broker tie pipsi z niekadial musi zobrat, urcite nebude na spreade prerabat. keby slo o ecn, tak tam predsa spread nepatri nikomu. je to parovanie ponuky z dopytom. takze ak affilate ponuka taku velku fixnu odmenu sprostredkovatelovi, tak to bude jedine nejaka habadura. ziadny ECN.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Biosko »

Mika ... na "ecn" accounte maju poplatok na eur/usd 3pipsi :D len si to ludia nevedia prepocitat. Na niektorych 7pipsov poplatok + spread. To jest 30USD/lot+spread na eur/usd.
Ale ludom povedia ze sprad im daju 0,1 a poplatok 0,03-0,07 percent co uz malokto vie aj propocitat.
A commisions sa daju zjednat aj na 2,5-3pips/rtl .. takze asi o tom to vsetko je, preto najdes tolko IB a whitelabels a predajcov botov co ich podporuju, ako ten zmienovany co tu bol a som na neho utocil ze preco Instaforex.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: " With users opening account with InstaForex Company on your advice you will earn a partner's commission of 1,5-2 pips per trade."[/i]
Megapodvod s robotmi WSM potvrdený.

Na stretnutí v Tatrách sme mali reklamú prednášku o revolučnom zarábaní cez WSM roboty.
http://www.wsm-llc.eu/o-spolocnosti/" onclick="window.open(this.href);return false;

Predáva sa to cez MLM. Spoločnosť je česká, registrovaná v USA. Predajca tvrdí:

Doteraz tu nikdy nebol Fx projekt, ktorý by mal licenciu v Národnej Banke Slovenska. My od januára najneskôr februára áno. V súčasnej dobe máme zázemie v Česku a na Slovensku. Otvárame ďalšie trhy - Poľsko, Maďarsko, Rusko a Nemecko. Pripravujeme aj ďalšie krajiny.

Podstatou je, že nahovárajú ľudí na kúpu viacerých robotov ( ked kúpiš 4, dostaneš piateho zadarmo ). Každý robot znamená otvorenie účtu u Instaforex z vkladom 650 USD. Na každom účte robia klientom spústu obchodov a berú 15% zo zisku.

Chcel som vedieť, kde je pes zakopaný, tak som sa spýtal pri akom coste (napr. EUR/USD). Dotyčný nevedel. Veď to nie je podstatná vec, nie? Koho to zaujíma...
Šiel telefonovať a za chvíľu mi oznámil, že 3 pips.

Takže tisícky obchodov na malých účtoch, pri velkej leveragi ( 5 lotov na 650 USD ) a 15% z high water mark až kým účet nebustne. Na to samozrejme upozorňujú a pri niektorých robotoch účet ani nemôže byť väčší ako stanovená malá suma a klient musí povinne vyberať profit, lebo pri zloženom úročení nemôže čakať nič iné ako to, že raz na 100% príde krach. Track record robotov je pár mesiacov. Equity curvy a roboty viď na stránke :)

Záver:
Klient riskuje všetko. Paraziti berú 15% z high water a zarobia 2 pipsy na každom 1 pipse, čo zarobí klient.
Predpokladám, že pri tisíckách účtov, čo nahrajú brokerovi ešte zoberú množstevnú zľavu.

Vymakaný biznis, nie? Som strašne zvedavý, či na to dostanú licenciu od našej drahej NBS.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v So 01 12, 2012 11:04 pm, upravené celkom 2 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Airmike »

no ja myslim ze licenciu dostat mozu. ked si ju zaplatia. som velmi skepticky k tomu ze by NBSka mala personalne na to aby sa vedela v tychto schemach orientovat.
oni tieto schemy dlhodobo vobec nepresetruju. rovnako tak ako nepresetruju maklerov alebo brokerov. resp presetruju, ale vsak vies ako to u nas chodi.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Biosko »

Juggler :) som ich zvozil este pred tym vasim stretkom tu na fore co mi niekto pisal ze mam brzdit aby sa tam ten clovek co bude prezentovat nebal ist :) Ale v podstate dobre viem ako funguju take spolocnosti.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Biosko napísal:Juggler :) som ich zvozil este pred tym vasim stretkom tu na fore co mi niekto pisal ze mam brzdit aby sa tam ten clovek co bude prezentovat nebal ist :) Ale v podstate dobre viem ako funguju take spolocnosti.
Hej, pametám sa. Len neviem nájsť to vlákno. Povedal som mu, nech si u nás založí vlákno a my ho podrobíme kritike.

Ináč, ked si das do googla WSM forex roboty, tak sa prezentujú kadekde. MLM má neskutočnú silu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika: Otázka je, ako dlho sa parazitický AOS znesie z parazitickým brokerom, ktorý nie je ECN. Druhá vec, čo ma zaujala, že chlapík povedal: My z Instaforex nebudeme dlho. Plánujeme vlastného brokera.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Biosko »

Juggler
No niekto to presunul do potencionalnych podvodov: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =38&t=4191" onclick="window.open(this.href);return false;

V kazdom pripade ak si ten clovek stoji za svojim produktom kludne nech pride, tu sa diskutuje priamo ale pokial ma vyvedie z omylu nemam problem povedat ze som sa mylil z nevedomosti.

Tak ti poviem videl som mnoho robotov a vacsinu z nich viem naprogramovat za jeden vecer, napr AOS Bratislava co tu niekto propagoval. Som aj napisal ze ziadat peniaze za to ze za jeden vecer zbucham 1 martinsgale algoritmus je trochu moc.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Airmike »

vies co, docela tomu verim ze by si dokazali postavit brokera, ono to nieje zas tak zlozity proces. problem ale vidim v tom ze by prisli peniaze z affilate programov. a tie budu asi o dost vacsie ako performance fee ktoru si uctuju na zaklade vykonnosti. a uprimne kolko myslis ze taky model asi bude fungovat. 1-2r. potom ich zabije negativna reklama na nete a zaniknu.

dneska sa da spravit broker na kluc. mam doma nejaku kalkulaciu nakladov. naklady su rozne podla toho aku chces formu. ci STP bez risk oddelenia alebo DD z risk oddelenim. a hlavne kolo tych prime brokerov a bank si zakontraktujes na dodavanie likvidity ak si STP. ono velka banka ta moze vist na 1M dolarov na rok, ale crap LP to je tak 100k. navyse dalsie naklady. prevadzkove servre, hlavne prenajom softu. mozes leasovat, mozes kupit kupa je drahsia ale mas svoj soft od pociatku. vsetko sa to da namodelovat . naklady vies hned a tomu sa potom prisposobuje marketingova kampan.

existuju presne modelove studie, kolko klientov musis dotiahnut aby si mal z investicie patricny zisk. prepocitane na klienta a prisposoene modelu ktory prevadzkujes prepocitane na mesacny turnower klienta. dneska je uz tento brokerage biznis model velmi pekne zdokumentovany, je k nemu urobena analytika a k tomu sa prisposobuje marketing. asi takym stylom ze tento tyzden klienti dropli o 10% potrebujeme tolko a tolko klientov natiahnut do systemu aby vykrili stratene peniaze z obchodovania existujucich klientov. hlavne STPcka to maju zjednodusene. vsetko co potrebuju sledovat su statistiky klientskeho turnoweru. aby vedeli pritlacit na mareting a doplnit stavy
ked v 90 rokoch zacinali firmy ako fxcm. cms a podobne , tak este nikto nic nevedel. ale zase mali uplne prazdny market. dnes ti firma nadizajnuje tvoj biznis plan spravy dopadove studie este predtym ako vydas coilen cent. staci im vediet ze to myslis seriozne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Díky za odpovede. Dobrú noc.

P.S. Vo forexe sa moc nevyznám. Len mi vŕtalo v hlave, prečo ponúkajú super roboty retailu s účtami v stovkách USD... :roll: A od každého chcú, aby si otvoril 4-5 účtov...

Nuž, ale keď zarobia na každom malom účte 200% toho čo klientovi a neriskujú nič, tak odpoveď je jasná...

A kto ich bude žalovať, za predrbaný účet 650 USD? Nikto. Hlavne, keď im nepredrbú naraz 5 účtov.. Každý predsa podpisuje riziko straty.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Chcel som vedieť, kde je pes zakopaný, tak som sa spýtal pri akom coste (napr. EUR/USD). Dotyčný nevedel. Veď to nie je podstatná vec, nie? Koho to zaujíma...
Šiel telefonovať a za chvíľu mi oznámil, že 3 pips.
Toto nema chybu. Ide predavat robotov a ani nevie, aky spread ma par EURUSD. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Toto nema chybu. Ide predavat robotov a ani nevie, aky spread ma par EURUSD. :D
Nevie. Sú to pešiaci a biele kone biznisu o ktorom nič nevedia. Predáva službu od nelicencovaného poskytovateľa, u nelicencovaného brokera. A dopredu vie, že v jan-feb 2013 dosatnú licenciu. Na to som teda zvedavý.

Summa sumárum ide o rovnako nevýhodné služby, alebo potencionálne podvody ako u všetkých ostatných, čo sme tu spomínali: AFIN ...IS Slovakia...Capital Partners...Fimex.
Mnohokrát firmy, ktoré stratia licenciu a založia novú firmu.
Najnovšie vyvolávajú ľuďom tuším z Global Markets....jeden takýto rozhovor som si vypočul.
Bolo to zhruba tak, že ked chcete zbohatnúť, tak jedine na poklese trhov a jedine cez nich a pripravte sa na obrovské zisky na páku 1:3. Argument: trhy padli v 2008/2009 o 50%, tak bude zisk +150% p.a. :) Tak som dotyčnému, ktorý dal nahlas telefón pošepol , nech sa spýta len jednu-jedinú otázku: Aké majú poplatky za služby? A čuduj sa svet, IBA 1% !!!

Takže kúp niečo za 100 000 € a zaplatíš iba 1000 €. Predaj to..a zase iba za 1000 €.
Pritom u priemerného brokera to stojí 2 x 10 €.

No nie je to sranda, že všetky tieto biznisy majú rovnakú parazitickú stratégiu?

Filip: presunul by si prosím ťa pokračovanie tohto vlákna od môjho príspevku z 1 dec. do vlákna o WSM: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =38&t=4191" onclick="window.open(this.href);return false;

Dík.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

fimex predsa nebol bodvod . ci ano? prave som si precital diskusiu o fimexe, a peter bol jediny kto k tomu projektu nepristupoval s predsudkami. mozno preto ze tam bol na tej stazi.
ja ich vobec nepoznam a nepoznam ani ich uspesnost.(jedine co viem ze tam robil ta slecna jana co dobila wallstreet :) :) :) ) ale napriklad to co tam bolo kritizovane ta stvrtrocna schema poplatkov. tak mozem zodpovedne povedat ze to je uplne standardny postup pokial su ohodnocovane na zaklade high water mark principu. vela trading deskov to tak robi.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Biosko: to som bol ja co som ta krotil :)
Filip: pls urob edit tak ako pise Juggler a potom poslem odkaz tomu ich "zodpovednemu zastupcovi" co chcel povodne prednasat (nie Martinovi zo Strachanovky :) ze ma moznost sa vyjadrit a obhajit
Mika: jj, Fimex bol skor o tom, ze vela kecov a malo vysledkov
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:JUGGLER

fimex predsa nebol bodvod . ci ano? prave som si precital diskusiu o fimexe, a peter bol jediny kto k tomu projektu nepristupoval s predsudkami. mozno preto ze tam bol na tej stazi.
ja ich vobec nepoznam a nepoznam ani ich uspesnost.(jedine co viem ze tam robil ta slecna jana co dobila wallstreet :) :) :) ) ale napriklad to co tam bolo kritizovane ta stvrtrocna schema poplatkov. tak mozem zodpovedne povedat ze to je uplne standardny postup pokial su ohodnocovane na zaklade high water mark principu. vela trading deskov to tak robi.
Netvrdím, že všetko je podvod. Napísal som ,,nevýhodné služby, alebo potencionálne podvody,,. Koniec koncov, ked som si raz prelustroval všetkých o.c.p. na Slovensku, tak som zistil, že viacero z nich si štandardne účtuje 1% a viac za každú transakciu. To považujem za velmi nevýhodné služby. Ak sa k tomu pridá umelé navyšovanie počtu transakcií, účty klientov sú zámerne vyciciavané až úplne vypľundrované... a to považujem za podvod.

Často je len tenká čiara medzi nevýhodným produktom a podvodom. A medzi podvodom ako trestným činom a legálnym podvodom. Veď keď klient niečo z neznalosti podpíše a potom príde o peniaze...ťažko je všetko nazvať pravým menom.

Asi by sme tu riadne zamútili vody, keby sme napr. rozoberali legálne bankové produkty. Napríklad predvianočné ponuky úverov, kde sa banky vnucujú klientom výhodami ako prvá splátka zadarmo a pod. A keď sa potom s úsmevom spýtaš na rpmn, tak sa dozvieš, že iba 20%. :lol: Zaujímavá ,,úžera,, pri súčasných sadzbách ECB...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
velo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 31 05, 2013 11:42 am

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa velo »

Takisto mozem potvrdit zle skusenosti. Na zaciatku marca som sa pokusil vybrat vsetky peniaze, co som mal v Instaforexe na ucte. Je sice pravda, ze vyber bol kvoli Instaforex restrikciam v USD a moja banka moze prijimat iba EUR, ale peniaze tym padom nedorazili a ani sa mi nevratili na Instaforex ucet, takze ich uz zrejme nikdy neuvidim. Od konca marca Instaforex ani nekomunikuje, nie je ziadna snaha vyriesit problem. Jedina odpoved, ktorej som sa domohol je 'wait for reply', to je cely ich zakaznicky servis.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa Airmike »

bombarduj ich mailom kazdy druhy den. scameri vacsinou pocitaju s tym ze sa na to vykasles, ak su peniaze medzi bankami, tak sa vratia na povodny ucet, a oni to musia len vyhladat

inac nerozumiem preco by mal byt problem v transfere inej meny, banka to vacsinou prime a zameni kurzom, , teda mne sa to este nikdy nestalo, a to som robil transfery v 4 menach.
velo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 31 05, 2013 11:42 am

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa velo »

neviem, mBank s tym ma problem. na EUR ucet nevedia prijat platbu v USD
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa peter977 »

Velo, v roku 2008 som poslal do Insta 6 000 € a peniaze nepripísali na účet. Nevrátili sa ani späť na SR. Pol roka som ich otravoval každý jeden deň a nakoniec sa zázračne objavili na obchodnom účte.

Keď som ich vyberal tak tá istá pesnička. Insta sú proste scam a treba ich otravovať, vyžiadať si kontakt na vedúcich finančného oddelenie a neustále ich otravovať cez mail, skype a dokonca aj telefonicky, inak tie prachy v živote neuvidíš
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa jogo »

peter977 napísal:Velo, v roku 2008 som poslal do Insta 6 000 € a peniaze nepripísali na účet. Nevrátili sa ani späť na SR. Pol roka som ich otravoval každý jeden deň a nakoniec sa zázračne objavili na obchodnom účte.
Uz som si myslel, ze som jediny, kto hladal peniaze poslane brokerovi. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
kaktus
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 18 11, 2013 1:40 pm

Re: InstaForex

Príspevok od používateľa kaktus »

Ak si pozriete podrobne nieco o Instaforex.com, zistite ze sidlia na Belize,co je offshore, peniaze neviem ani kam posielate. maju sice povolenie od comisie na Belize,ale co si budeme klamat, ake su tam kompetencie...? Jediny broker ktoreho som nasiel na forex s jednoznacne najlepsimi podmienkami co sa tyka regulacií, bankových transferov,spreadov a slovenskej podpory je IronFX.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"