IB - cez koho?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

IB - cez koho?

Príspevok od používateľa peter977 »

Venujem sa tomu už niekoľko rokov.

Kvôli IB mám založenú aj firmu. Aktuálne som IB pre Instaforex a IBFX a po páde MF Global začínam klásť dôraz aj na vymožiteľnosť pohľadávok voči brokerovi.

Keďže aj obchodujem (samozrejme, že len vlastné peniaze) a ide o celkom veľký balík nechcem nechávať nič na náhodu.

S Instou mám už dlhšie problémi. Zavoláte im, že prečo Vám z obchodného účtu odišlo 5000 USD alebo že Vám počas NFP nezrealizovalo T/P alebo S/L a oni, že máte poslať mail. Pošlete mail a po 5 dňoch bez odpovede ich oslovíte cez live chat a tam Vám odpíšu, že túto informáciu poslali na finančné oddelenie... a takto sa to točí mesiac, niektoré veci mi ostali s nimi nedoriešené rok... Áno rok!

Terno minulého roka bolo, keď som spravil vklad 10 000 € a peniaze odišli zo SR ale už neprišli na ich obchodný účet do Austrálie. Po pol roku sa zázračne objavili na obchodnom účte ale nie ako vklad v EUR ale v AUD a keďže sa dali tiež len tak vybrať, tak som si za to ešte mastne zaplatil...

Nervy som mal vtedy v kýbli. Pre dvomi mesiacmi to isté ale tento krát som vyberal peniaze z môjho účtu. No 2 mesiace a polovica je už doma a druhá na Paypal, ktorá sa tiež teraz nedá vybrať lebo to ide na firmu a musia mi verifikovať účet... Tiež kvalitný support.

Skrátka a dobre Inste už neverím a vyberám odtiaľ všetky peniaze, vyzerá to ako ticho pred búrkou, alebo žeby boli Rusi fakt taký neschopný?

IBFX je fajn, ale tam zarobím na IB o 2/3 menej ako v Inste a keďže máme aj slušnú základňu klientov, tak aj to stojí za zváženie.

Uznávam výhradne MT4 platformu. A všimol som si, že keď má broker nižší spread, tak ma brutálny swap a opačne (čo je aj logické) No IBFX využíva segregované účty, kdež to Insta robí len od určitej sumy a individuálne spracuje požiadavku, čo znamená že to môžu zamietnuť bez udania dôvodu, čo mne spravili už 2x.

Má niekto z Vás skúsenosti cez koho seriózneho s kvalitným supportom (ENG support mi nerobí problém) sa dá obchodvať a má aj slušné podmienky pre IB?

Nechcem zostať len u jedného brokera...

Ďakujem za nápady
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: IB - cez koho?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čo myslíš pod pojmom IB? Asi som z inej planéty...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: IB - cez koho?

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

s toho co peter pise mam pocit ze IB je zrejme skratka pre introducing brokera.

http://www.nfa.futures.org/NFA-registra ... index.HTML" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: IB - cez koho?

Príspevok od používateľa peter977 »

Presne tak introducing broker som mal na mysli.

Každý broker to volá inak, no ja to poznám pod týmto pojmom
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"