FIO a skusenosti

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Lacino
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 07 05, 2012 7:47 pm

FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa Lacino »

Ahoj,
uvazujem o kupe akcii a prave uvazujem nad tym akeho brokera si vybrat. Podla predbezneho vyberu - poplatky, aplikacia atd... sa mi zda ako dobry vyber FIO. Preto by som sa rad spytal niekoho, kto je u nich dlhsie na skusenosti.
Budem rad za kazdu radu - aj pozitivne, aj na co si dat pozor.

Este asi ze co ocakavam:
1. Ide mi o akcie USA, Nemecko.
2. NEmam zaujem o forex, CFT, paky a pod...
3. V buducnu mozno neake komodity, ale to je teraz len mozno a zatial nedavam velku tomu vahu.
4. Pocet obchodov - cca 2 az 4 v mesiaci - podla pohybu na burze.
5. Uvodna nizka investicia, ktoru casom mozno navysim, ale to sa uvidi az neskor. Ako zmysluplne sa mi zda cca 1000,-euro, o ktore ak by som prisiel tak ma nepotesi, ale nezabije. Je mi jasne ze pri tejto sume su poplatky vysokou zlozkou transakcie a teda su aj dost dolezite pre rozhodnutie.

Dakujem.
Lacino
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

FIO ma jedinu nevyhodu. Malo burz. Ani z Nemecka nemaju vsetko. Brokerjet je o cosi drahsi, ale ma vacsi vyber. U oboch nie je minimalny limit vkladu, takze z tohoto dovodu vyhovuju.
Lacino
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 07 05, 2012 7:47 pm

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa Lacino »

Co konkretne im chyba z Nemecka? V deme vsetko co som chcel som nasiel. Ale je fakt ze viac som skusal NASDAQ.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

Maju myslim len XETRu a nie cely Frankfurt.
ome
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ut 25 05, 2010 11:34 am

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa ome »

Len upozornujem na zmeny v cenniku od 1.2.2013
Real data su uz spoplatnene (ak malo obchodujete).
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa rasto800 »

ome napísal:Len upozornujem na zmeny v cenniku od 1.2.2013
Real data su uz spoplatnene (ak malo obchodujete).
Co co? jake data? spoplatenen? ceske? ja tam mam taky polospiaci ucet s nejakymi akciami zaspatymi s doby ked som bol este mlady a nerozvazny a spekulacie skoncili dlhodobou investiciou hehe. To aby som kukol co sa ide zmenit teda :)

Inak ja som kedysi cez FIO skusal aj futures ale to ma rychlo preslo (tusim vtedy napriklad ropa(CL) vychadzalo 20usd na kontrakt a to teda je trochu moc!).
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa outlier »

Hmm, tak to jsem zjistil pozde. Dneska mi odecetli 18 eur a 6 dolaru jako mesicni poplatek za online data, potvory. Prijde mi to neuveritelny, zvlast ta vyse poplatku za data z Xetry, ktery jsem si navic nikdy nezobrazil. Navic jde nejenom o poplatek za unor, ale to same mi nauctujou i za brezen, i kdyz to zrusim hned ted. S Fiem jsem skoncil, to jsou praktiky typu lakani volani na podvodna cisla, to je fakt nehodne banky.
... to the happy few
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako sa tie realne data daju zrusit? Ci nijako?
Potom sa zrejme zbavuju neaktivnych zakaznikov.
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa outlier »

Pro zrušení musíš jít do menu a "elektronicky" podepsat smlouvu o zrušení poskytování on-line dat. Současně s podpisem ale podepisuješ, že souhlasíš s tím, že jim uhradíš dosavadní poplatky a to já tedy nesouhlasím.
... to the happy few
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa Biosko »

Zaujimave metody vacsinou som zvyknuty na to ze data si mozes zakupit ale v defaulte ich nemas, takze je to skor moznost ako povinnost. To je dost odzub od fia ked je to pravda tak ako to popisujes.
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa outlier »

28.12. poslali zprávu do e-brokera, kde byl odkaz na nový ceník. Pokud to člověk sám od sebe nezrušil, tak od února začali účtovat tuhletu cenu všem, kteří v daném období neprovedli žádný obchod. Takže Fio říká - pokud nejsi trader, táhni od nás, o investory nestojíme. Jaký broker je vhodný pro investora? Budu to muset někam převést.
... to the happy few
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa Tilbur »

Mozno, ked slusne popytas, poplatky Ti za predchadzajuci mesiac nezauctuju. Skus zavolat na pobocku a dohodnut sa.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa kadu »

Neni zrejme jak to FIO opravdu mysli... mozna to podhali jejich vyjadreni, ktere se zatim nebudu posilat (ale udajen ho obdrzi vsichni uzivatele - a poplatky za unor stornuji).. Neverim, ze by FIO chtelo prijit i o pasivni uzivatele. Ve finale je to nic nestoji... a je tam vyhoda, ze kdyz obcas udelaji nejaky obchod stale z nich maji zisk... ja byt tedy bankou dost bych zvazil kroky.. Protoze dnesni uzivatel uz neni jen bezmezne vazan na jedineho e-Brokera... Nehlede na to, ze FIO si musi byt vedomo zaostalosti jejich obchodni platformy...
Jsem aktivni prevazne na nasem webu v sekci - forum pro-investory.cz
Layger
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 03 02, 2012 10:31 am

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa Layger »

Zdravím,
chcem sa opýtať, ako je to s daňami keď by som chcel nakupovať americke akcie cez FIO na dividendy. Platím daň v Amerike alebo je to "zdanené"až na Slovensku, kde dane na dividendy(pokiaľ mi je známe) nemáme?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

zdania ti to rovno v USA. Či sa dá požiadať o vrátenie dane neviem. Ale tu by si mal ešte k tomu zaplatiť zdravotné poistenie z dividend.
Layger
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 03 02, 2012 10:31 am

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa Layger »

filip glasa napísal:zdania ti to rovno v USA. Či sa dá požiadať o vrátenie dane neviem. Ale tu by si mal ešte k tomu zaplatiť zdravotné poistenie z dividend.
Dík, A koľko percentná je daň na dividendy v USA + sú tam ešte iné poplatky?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

15% bola kedysi dať na dividendy v USA. POplatky sú štandardné u FIO - 8 USD za nákup akcií a 8 USD za predaj. Za samotné pripísanie dividend nič.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Margin u FIO

Príspevok od používateľa 14u24me »

Už roky čekám kdy FIO zruší poplatek za přistavení úvěru na obchodování (margin) a stále nic. Účtují si 0.47% za to, že vám ten úvěr na rok povolí. FIO má taky vyšší % poplatek na úvěr (margin rate), momentálně přes 10% (vs. cca 8% brokeri v US).

Na druhou stranu FIO půjčuje na krátkodobé spekulace i 90% hodnoty akcie - u indexových ETF (SPY, DIA, QQQQ). Využíváte to někdo?
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3765
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa Ladis »

Po 15 měsících marných pokusů zařídit Internet Banking na Fio.cz jsem musel v dubnu dojeti osobně vlakem na nejbližší pobočku Fio, to je 300 kilometrů. A pak mi dali podpis na USB kolík. Ten podpis mi fungoval v computeru v té pobočce Fio, kde jsem ho hned vyzkoušel. Ale Doma na vlastnim computeru nefungoval zas. Tedy se na mně někdo z Fio smiloval a zatelefonoval mi, kde co mám kliknout, hlavně ty links 3.1 a 3.2 v PDF
http://www.fio.cz/docs/cz/dz_manual_podepisovac.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale pak se musí klikat i jiné věci. Pak mi tedy Online Banking fungoval.

Jenže před 14 dny kvůli virum mi v opravně computerů vymazali System Windows 7 a nahráli ho znova.
A teď mi Internet Banking na Fio zas nejde a musim na Fio stále psát e-maily, aby se smilovali a zavolali mi, nebo zadarmo promluvili se mnou přes SKYPE, kde mám co kliknout.
Nebo budu muset jeti 400 km s 10-kilovym computerem na Fio do Prahy, aby mi ten Computer zapojili a nastavili na elektronický podpis. Ono s tim má jistě moc lidí problémy od roku 1998 do dnes. Ten Online Banking Fio je tak dobře zejištěn, že nejde ani majitelům konta u Fio. Už 15 let.
Internet Explorer mám nastaven jako Standard Browser a 3 Java skripty od Fio mám instalovány.
Knihovna Bouncy Castle mi ale online Banking nikdy nedovolí. Stále se objevuje tabulka:

=== Prostředí pro Fio podpis ===
------------------Java instalace
[%] Java 1.7.0_25-b17
------------------Knihovna BouncyCastle
[%] Instaluji knihovnu BouncyCastle lokálně
[%] === bcprov-jdk16-146.jar
[%] Připojuji se k http://www.fio.cz/apps" onclick="window.open(this.href);return false;
[%] http://www.fio.cz/apps/bcprov-jdk16-146.jar" onclick="window.open(this.href);return false; (1876535B)
[!] Nelze zkopírovat soubor do C:\Program Files\Java\jre7\lib\ext\bcprov-jdk16-146.jar
C:\Program Files\Java\jre7\lib\ext\bcprov-jdk16-146.jar (Zugriff verweigert)
------------------JCE Policy 1.7 `Crypto-Strength: unlimited`
[%] === jce7/local_policy.jar
[%] Připojuji se k http://www.fio.cz/apps" onclick="window.open(this.href);return false;
[%] http://www.fio.cz/apps/jce7/local_policy.jar" onclick="window.open(this.href);return false; (2500B)
[!] Nelze zkopírovat soubor do C:\Program Files\Java\jre7\lib\security\local_policy.jar
C:\Program Files\Java\jre7\lib\security\local_policy.jar (Zugriff verweigert)
[%] === jce7/US_export_policy.jar
[%] Připojuji se k http://www.fio.cz/apps" onclick="window.open(this.href);return false;
[%] http://www.fio.cz/apps/jce7/US_export_policy.jar" onclick="window.open(this.href);return false; (2487B)
[!] Nelze zkopírovat soubor do C:\Program Files\Java\jre7\lib\security\US_export_policy.jar
C:\Program Files\Java\jre7\lib\security\US_export_policy.jar (Zugriff verweigert)
----------------------------------
[!] Při úpravě prostředí došlo k chybě.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja vo FIO ani nemam USB kluc, ale len SMSkami potvrdzujem operacie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa ice809 »

LAdovi chybi nejake knihovny, ktere lze jednoduse nakopirovat.
Mozna bude stacit, kdyz si zapnes prohlizec jako adinistrator a spustis tu instalaci znovu. Zalezi kterou verzi podpisu mas.

SMS Ladovi nemohou fungovat, protoze nema mobil :)
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3765
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa Ladis »

Bouncy Knihovna Ostrava mi nejde otevřít, nemám od ní klíč.
Bouncy Castle Ostrava.
Ted' jsem ještě nainstaloval přenosný podpisovač,
http://www.fio.cz/docs/cz/prenosny_fio_ ... manual.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
ale při SPUSTIT PODPISOVAČ mi to nevolí ten přenosný, ale ten kamený.
Naposledy upravil/-a Ladis v So 27 07, 2013 8:50 pm, upravené celkom 1 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

aha, do Nemecka SMS asi nevedia poslat.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3765
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa Ladis »

Nevim zda jednou za rok na měsíc,
při výprodeji knihy a vyúčtování s obchodníkem a placení nového vydání tiskárně,
bych měl zapojit mobilní Telefon kvůli těm 3 převodům peněz.
Snad bych pak nemusel jít na Fio osobně, aby mi předělali Konto na SMS podpisy.
Ale zas bych se musel poučit, jak se otevřou SMS na mobilnim telefonu.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Ladis, ked zvladas obsluhu pocitaca, otvarat SMS bude brnkacka :wink:
ak FIO neposiela SMS do Nemecka, tak ako pise Filip, tak si budes musiet kupit cesku SIM kartu = ceske cislo a to budes mat u sebe v Nemecku v romingu. Kedze z toho nebudes telefonovat a budes iba prijimat SMS, tak nic navyse za roming platit nebudes. Neviem ako u Vas v Cechach, ale u nas ma O2 taky program, ze platis iba za to co pretelefonujes = ziadny mesacny fix. Ak by si mal taky program, tak mobil vyuzivas na tie SMS v podstate zadarmo :wink:
sono
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 21 11, 2013 6:18 pm

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa sono »

Zdravim,
zalozil som si demo ucet u Fia a chcel som sa opytat ci neviete niekto vysvetlit ako citat tabulku vyvoja portfolia. Stlpec Stav portfolia na konci si myslim ze som pochopil, akcie - pocet aktualne drzanych akcii, kurz - hodnota ktoru tieto akcie momentalne maju a majetok ako nasobok akcii a kurzu. Co neviem rozlustit je hlavne stlpec Stav portfolia na zaciatku , akcie rovne 0, ak zoberem teda ze na zaciatku som nevlastnil ziadne z tychto akcii tak ok, ale kurz rovny 0 ? Cakal by som ze stav portfolia na zaciatku bude pocet kupenych akcii , kurz pri nakupe, a to porovnam s poctom akcii a aktualnym kurzom ktore vlasnim v sucastnosti a rozdiel majetkov je vysledok/ zisk v poslednom stlpci. Ak by ste mi do toho mohli vniest trochu svetla bol by som vdacny.

Fio vzorove portfolio
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: FIO a skusenosti

Príspevok od používateľa Dana »

Ja tam mám tiež nuly a nie je to demo. Vôbec tú tabuľku ani nepozerám, iba portfolio „stav“
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"