Koho si vybrat? (trading)

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
squawker
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 24 05, 2012 4:59 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa squawker »

Dobrý deň, ako iste vidíte je to môj prvý príspevok. Budem len dúfať že príspevok je v správnej téme, ak nie ospravedlňte ma. Už dlhšiu dobu sa snažím zaujímať o burzu s akciami. Povedal som si že to skúsim chcel by som začať s menším vkladom. No platforma kde som cvičil s demo účtom je na black liste NBS. Činnosť ktorú by som prevádzkoval je Trading mám záujem obchodovať na burze USA, UK, GE pri úspechu možno aj Japonsko s akciami časom možno nejaká komodita. Informácie o tejto činnosti, prípadne stratégie a možnostiach sa snažím zhromažďovať už dlhšiu dobu, avšak neviem cez akého Brokera sa mi oplatí obchodovať. Uprednostňujem brokera SK/CZ a hlavne aby jeho platforma bola prehľadná. Chcel by som vás teda požiadať o pomoc pri výbere. Taktiež ak by ste mi mohli odporučiť nejaké stránky na screeners a TA.

Ďakujem želám pekný zvyšok dňa.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak to bude drahý broker :D
Lacní CS brokeri majú malý výber. Tí čo majú výber sú drahí. Buďto sa uspokojíš s menším výberom búrz a budeš mať relatívne lacného CS brokera, alebo rovno choď k nejakému zahraničnému.

Prípadne s tým ešte počkaj. Času je dosť.
squawker
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 24 05, 2012 4:59 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa squawker »

Moja predstava o zameraní sa na trh je prioritne USA, UK aj keď veľmi nerád by som vynechal Nemecko no nieje to až také dôležité takže môžeme podmienku zúžiť na USA, UK. Moja znalosť nemčiny nespĺňa také požiadavky aké sú potrebné pri zahraničnom brokerovi. S angličtinou som na tom uspokojivo, no nechcem hneď na začiatok ísť k zahraničnému brokerovi. Neviem posúdiť či by som zvládol v prípade potreby odbornejšiu komunikáciu. Ale som otvorený aj týmto možnostiam. Všetko má predsa riešenie :)
squawker
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 24 05, 2012 4:59 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa squawker »

Zabudol som dodať mám záujem o daytrading obchodovať zo skutočnými akciami nie prostredníctvom CFD.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7054
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa jogo »

squawker napísal:Zabudol som dodať mám záujem o daytrading obchodovať zo skutočnými akciami nie prostredníctvom CFD.
Na daytrading musis mat co najnizsie poplatky, cize asi InteractiveBrokers. Ale pozor. V USA je zakonne obmedzenie, ze daytrading akcii mozes robit len vtedy, ak mas na ucte minimalne 25 000$. Inak ti to USA-broker nesmie zo zakona dovolit.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa filip glasa »

otázka je či je daytrading na začiatok to pravé. Ale ak si myslíš že ano, tak ti nič iné neostane len si otvoriť účet u niektorého CFD brokera :D
Alebo to robiť u FIO a spol., ale s tak veľkým objemom, aby to tie 2x8 USD poplatky nezabili.

Nebudem ťa odhovárať, ale radšej si to rozmysli.
squawker
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 24 05, 2012 4:59 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa squawker »

Chcem si to vyksusat odkladat o par mesiacov/rokov to budem az v pripade velkeho neuspechu. :D Na zaciatok ani z daleka nechcem vkladat 25 000$. InteractiveBrokers je minimalny vklad na ucet 10 000$ ak sa nemylim. K tomu potrebujem mat dalsich 15 000$ aby som mohol k obchodu pristupovat legalne? Je nejaka spolocnost ktora mi poskytne obchodovanie v USA a UK s tym ze sa vyhnem CFD?

Zacinam ovazovat nad InteractiveBrokers no odradzuje ma ich minimalny vklad. Filip pisem preto aby som si nechal poradit. Som otvoreny aj moznostiam ako scalping, swingtrading ale urcite sa chcem vyhnut pozicnemu tradingu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa Airmike »

ten limit 25k je legislativny limit, to nema nic spolocne s brokermi. tak to proste je, nemozes daytradovat z mensim uctom ako 25k.

len tak pre informaciu, preco sa chces vyhnut cfd ?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ja v tradingu neporadim. Neviem. Pri investovani chcem mat podiel v urcitej firme, chcem naozaj kupit tie akcie.
Ale ak silou mocou chceš daytrading-ovať, tak ti pri malej sume nič iné ako CFD nezostáva.

Alebo potom európske burzy, kde však budú poplatky výrazne vyššie ako v USA. Napr. cez brokerjet a fio. Pri 15-20 EUR poplatku sa ti moc tradovať neoplatí.

Šak porozmýšľaj poštuduj. Stačí že vyhodíš podmienku toho daytradingu, budeš držať dlhšie a hneď máš väčší výber. Kľudne aj SogoTrade s 3 USD poplatkom na amerických burzách.

Ale ak ti ide o zábavu, tak myslím, že CFD budú to pravé.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Sqawker: ten daytrading je na účte pod 25K limitovaný na 3 daytrejdy za 5 dní. DT= obchod otvorený a zatvorený v ten istý deň. Minimum na margin účet a teda aj shortovanie je 2K.
Takže presurfuj všetkých deep discount brokerov..nájdes takých, čo možno otvoria účet pod 5K ( skús pozrieť MB Trading..ten má také ceny ako IB )...ale nelimitovaný daytrejding budeš mať až nad 25K.
Pozri ešte anlických CFD a spreadbetterov. Napr. CMC markets má cfd i spreadbetting...pametám si, že http://www.finspreads.com/" onclick="window.open(this.href);return false; má v repertoári zo 1000 akcií celý index SP 500, Nasdaq i Dow Jones. Ešte stále je to len zlomok akcií, ktoré sú na trhu, ale ked chces trejdit podla TA, tak by ti to možno nevadilo.

Ináč. Mne sa zdá, že si netrpezlivý a nechce sa Ti moc hladať a čítať. Tu na fóre je kopa tém z brokermi a v Magazíne sú o tom články. A to nevravím o Google.
Vieš ty vôbec čo znamenajú pojmy ako daytrade, margin, shortselling? U akcií musíš ísť krok za krokom a najprv si všetko naštudovať. Ináč ťa burza zmetie. Za každú nevedomosť potom zaplatíš.

P.S. Pozri si aj vzdelávanie a témy na traders.cz. Viem, že tam boli pekn´články, čo je CFD a Spreadbetting. Napr. spreadbetting je čisté stávkovanie. To sa ani neberie ( a nehlási ) ako kapitálový príjem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
squawker
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 24 05, 2012 4:59 pm
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa squawker »

CFD sa chcem vyhnut uz len koli tomu ze je velmi vela nezodpovednych predajcov. Maju velmi vysoku paku ktora nieje rep. nemusi byt pre zaciatocnika az taka vyhoda. Asi by som skoncil skor ako zacal. Chcem obchodovat na bruze, kde dochadza k fyzickemu vlastnictvu aktiv a to u CFD podla mojich informacii nie :)

V investovani som sa prilis neorientoval. Ak by som mal investovat ci uz aktivne alebo pasivne bola by to mensia ciastka no vacsia ako chcem zacat u tradingu. Casu na nove clanky je dost ale predsa je lepsie "raz vidiet ako 100x pocut".

Zabava ovela viac by som sa chcel dostat na taku uroven aby moje tradovanie za nieco stalo. Ale kludne mozem povedat ze je tam aj urcita nekonkretna forma zabavy. Necakam velke zisky aspon na zaciatok a zo stratou som vyrovany :) No casom by som pri tom chcel ostat a skusit sa tym mozno v budusnoti zivit v pripade uspechu. Ale to je len vyhliadka. Som si vedomi toho ze budem musiet tomu obetovat velmi vela casu no som bezec na dlhe trate plus mam znacku"mlady a blby" :) Odhodlanie by nebol problem z casti ani zaciatocny kapital ale na to aby som mohol z tradingu profitovat si samozrejme budem musiet pockat este par rokov. Nemam velke skusenoti s tradingom v praxi. Moj nazor je taky ze vsetko sa da casom nadobudnut.

Juggler: Snazim sa mat zakladne pojmy v malicku. Uznavam ze niekedy ma moje nadsenie nadchne viac ako by malo. V poslednom case travim za googlom velmi vela hodin hladanim novych informacii. Ked som objavil portal ako investovat prva moja cesta smerovala prave do magazinu :) Samozrejme nemam toho za sebou v tejto sfere ani zdaleka tak vela ako ty. Preto mi neostava nic ine ako sa zdokonalovat studiom financii.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

squawker napísal: Juggler: Snazim sa mat zakladne pojmy v malicku. Uznavam ze niekedy ma moje nadsenie nadchne viac ako by malo. V poslednom case travim za googlom velmi vela hodin hladanim novych informacii. Ked som objavil portal ako investovat prva moja cesta smerovala prave do magazinu :) Samozrejme nemam toho za sebou v tejto sfere ani zdaleka tak vela ako ty. Preto mi neostava nic ine ako sa zdokonalovat studiom financii.
Nadšenie je základ. Ešte lepší výraz je ,,obsession,, - posadnutosť. Len ľudia posadnutí tým čo robia sa vedia dopracovať na vrchol. V tradingu je vrcholom konzistentná ziskovosť. Buď sa dopracuješ na vrchol, alebo to nemôžeš robiť. V tradingu inej cesty niet.

Good Luck.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Dodor
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 05 05, 2012 11:27 am

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa Dodor »

Dobrý deň, ako iste vidíte je to môj prvý príspevok. Budem len dúfať že príspevok je v správnej téme, ak nie ospravedlňte ma. Už dlhšiu dobu sa snažím zaujímať o burzu s akciami. Povedal som si že to skúsim chcel by som začať s menším vkladom. No platforma kde som cvičil s demo účtom je na black liste NBS. Činnosť ktorú by som prevádzkoval je Trading mám záujem obchodovať na burze USA, UK, GE pri úspechu možno aj Japonsko s akciami časom možno nejaká komodita. Informácie o tejto činnosti, prípadne stratégie a možnostiach sa snažím zhromažďovať už dlhšiu dobu, avšak neviem cez akého Brokera sa mi oplatí obchodovať. Uprednostňujem brokera SK/CZ a hlavne aby jeho platforma bola prehľadná. Chcel by som vás teda požiadať o pomoc pri výbere. Taktiež ak by ste mi mohli odporučiť nejaké stránky na screeners a TA.
Brokerjet

Akcie: USA - ANO, UK - ANO, GE - ANO, Japonsko - NE (max jako certifikaty), Komodity - ANO, + i jiné Evropské trhy
brokera SK/CZ - ANO
screeners a TA - ANO ale určitě najdeš mnohem lepší jinde (Finviz, Marketwatch, google, yahoo atd.)

Takže pokud český tak tento asi vychází nejlépe ale na obchodování je docela drahý tedy hlavně to denní pro investování bych jej klidně doporučil ale to i FIO.
jurosk
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2012 6:02 pm

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa jurosk »

Zdravím. Chcel by som sa spýtať, ako tu môj kolega, koho si vybrať. Nie sú mi jasné tieto veci.Všetci tu na fóre doporučujú, aby som si vybral ako začiatočník brokera s čo najmenšími poplatkami. Časom som vyskúšal demá, ako XTB, Plus 500 a po doporučení niekoľkých z Vás aj Brokerjet. Pozrel som si aj amerického brokera Global Futures. Porovnával som ceny. Brokerjet je tu z môjho pohľadu asi najdrahší, ale najspoľahlivejší. Na XTB a Plus 500 som tu našiel nie veľmi dobré recenzie a osobne ste ich ani nedoporučovali. Majú však nižšie poplatky. Viem, alebo si aspoň myslím, že sú tu na fóre ľudia, ktorý majú u uvedených brokerov otvorené reálne účty. Chcem Vás poprosiť o Vaše názory a skúsenosti ohľadne výberu toho správneho. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Otvor si u každého 500 eur účet a tak si to vyskúšaj.
izi
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 05 10, 2010 9:39 pm

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa izi »

Jurosk, to vsetko zavisi napr. aj od toho, co chces obchodovat (akcie, forex, cfd... ???) a ako casto. Napr. XTB ma pomerne zle spready, cize ak by si obchodoval forex kazdy den, tak je to drahe a treba sa pozriet po inom brokerovi. Ale ked urobis do roka len 5-6 obchodov tak je to ok, mas slovensky support atd.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa filip glasa »

on už to rozpisoval tu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=9&t=3650" onclick="window.open(this.href);return false;
vzhĺadom na to, že až tak moc nevie čo by chcel, tak doporučujem otvoriť dajme tomu štyri účty po 500 EUR a potom si na základe testovania vybrať.
Z filozofického hľadiska je jedno, kde človek príde o peniaze, tak možno ani tie 4 testovacie účty netreba :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:
Z filozofického hľadiska je jedno, kde človek príde o peniaze, tak možno ani tie 4 testovacie účty netreba :)
Tak. S vkladom 1000 a ked si vravel, že komodity ( nenapísal si ako často ) na začiatok kludne vyskúšaj XTB. Maš ho predsa len na Slovensku, kým tá Plus 500 je v daňovom raji.
Soft , grafy i exekúciu si chlapci vcelku pochvaľujú. Pozri aj Trim brokera.

Keď motyka vystrelí a neprídeš o gate, tak si nájdeš lepšieho brokera.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jurosk
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2012 6:02 pm

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa jurosk »

Ano písal som o tom a o peniaze nechcem prísť. Účet ešte otvárať nemienim. Len sondujem a zbieram rady. Mať 4 účty po 500 nemôžem a ani nechcem. Napr. Brokerjet ma min vklad 3000 Euro. Ked tak by som to najradšej dal všetko na jeden, tak hladam kompromis do budúcna. Neviem či je to tak správne, ale ak sa rozhodnem že tie peniaze niekam dám, tak chcem mat akú takú istotu. Je to len analýza. Mňa by však skutočne zaujímali názory ľudí, ktorý majú reálne účty v spomínaných spoločnostiach a čo v nich obchodujú. Ja zatiaľ osobne smer obchodovania určený nemám. Zatiaľ sa iba zoznamujem a testujem čo mi ide lepšie / horšie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1344 times

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Však si otvor demo účet na XTB a vyskúšaj. Máš to za 5 minút. Pokial sa učíš, tak ti vravím, že je to jedno. Pokial tam aj vložíš pár stoviek naostro a budeš robiť dlhšie obchody ( pár dní a viac).. skrátka nie na drobné zisky, tak je to jedno. Pokial ti však v budúcnosti pôjde o každý cent a každú stotinu sekundy pri rýchlych a častých obchodoch, tak vtedy to dáva obrovský rozdiel.
Neboj sa toho. Ty sa potrebuješ naučiť chytať ryby. Tak si lám hlavu ako ich chytíš, nie v ktorom rybníku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jurosk
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2012 6:02 pm

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa jurosk »

Veď práve to sa snažím zistiť, že kde. Demá skúšam na XTB, Plus 500 a Brokerjet. Všade sú klady aj zápory. XTB sa mi pozdáva, len ich tu každý odmieta a nemajú taký výber, Plus 500 mi vyhovuje tiež, avšak nie sú v dosahu, recenzie tiež o ničom. Brokerjet má dobré recenzie, platforma ako tak, zvládam ju, výber dobrý, ale pre začiatok veľké poplatky. Pozriem určite aj toho Trim brokera.
jurosk
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2012 6:02 pm

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa jurosk »

Juggler ďakujem za podporu. Ryby chytám a chytám ich rád. Len rozdiel je v tom že ich chytám od malička a viem to. Tu si pripadám tak že čím viac do toho vidím, tak tým je to ťažšie. Ale myslím si že som prekonal zbrklosť skočiť hneď na veľkú rybu, asi by som nemal správnu techniku a vlasec by sa pretrhol. Preto som opatrný, ale nie za vodou. Ako to tam vyzerá? Rád by som sa tam pozrel. :D
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa filip glasa »

Napr. Brokerjet ma min vklad 3000 Euro.
To je len pre nejakú tú trading platformu (forex a CFD). Ak chceš klasické burzy, tak si to môžeš otvoriť aj s 500 EUR.

Na hranie je úplne jedno kde si ten účet otvoríš. Keď budeš lepšie vedieť čo chceš obchodovať, tak brokera proste vymeníš. Ale v skratke:

Brokerjet - normálny seriózny broker (dcéra Erste Bank) kde ak si otvoríš klasický účet, tak obchoduješ priamo na burze a nadobúdaš reálne akcie.
FIO - to isté ako Brokerjet, ale má nižšie poplatky. Za to menší výber búrz.
XTB - forex a CFD broker, ktorý kótuje ceny sám. NIe je to burza, ale na gamblovanie to nevadí.
Plus500 - to isté ako XTB, ale nemá u nás licenciu ani technickú podporu.
Trim broker - je sprostredkovateľ, ktorý ti vie otvoriť účet u Saxo bank a ďalších 5 forex brokerov. Výhoda je, že ti to po Slovensky vysvetlia a robia podporu.

Ďalej máš stovky zahraničných a miestnych brokerov. Základný prehľad je tu:
http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... pske-burzy" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... -v-sr-a-cr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... ch-burzach" onclick="window.open(this.href);return false;
sufo
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: So 27 09, 2008 11:17 pm

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa sufo »

Podla mna ak ta nezaujimaju akcie a nechces robit daytrading, tak ti staci vyskusat aj XTB. Na indexoch nemaju swapy a teda mozes drzat poziciu viac dni bez dalsich nakladov, lebo zaplatis len spread na zaciatku obchodu. Vo vsetkom ostatnom platis na zaciatku obchodu spread a potom kazdy den swapy. Teraz znizili dokonca spready a "spresnili kotovanie cien".
Problem vidim v tom, ze ta to velmi realnej burze nepriblizi ale to ti nemusi vadit ak ta zaujme napriklad forex.
Ked som odtial chcel vybrat peniaze, zodvihol som telefon, zavolal som, overili si ma a peniaze som mal na druhy den na ucte. Aj podporu cez web som vyskusal a bol som celkom spokojny. Nie som odkazany na slovencinu v pohode sa dorozumiem po anglicky ale ked som ja otvaral ucet, tak som chcel tam dat len malo prachov a chcel som to mat na Slovensku.
Prílohy
image003.png
image003.png (116.2 KiB) 16500 zobrazenia
miro.7411
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 16 06, 2012 9:15 am

Re: Koho si vybrat? (trading)

Príspevok od používateľa miro.7411 »

ak ti mozem doporucit, tak rozhodne si nevyber Liteforex... tym sa vyhybaj na 100 honov
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"