Porovnania brokerov

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
kezo
Active Member
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 8:55 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa kezo »

Advantage Futures _2012TradersManual
Prílohy
Advantage Futures _2012TradersManual.pdf
(2.28 MiB) 364 stiahnutia
"Have you taken a loss? Forget it quick. If you have taken a profit, forget it quicker. Don’t let ego and greed inhibit clear thinking and hard work. It is profitable to study your mistakes. "
matesrv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 03 09, 2012 9:50 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa matesrv »

Ake mate skusenosti s XTB ? na nete citam zmiesane reakcie...
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Tiez zmiesane, zalezi aj od toho co tam chces obchodovat a ako to chces obchodovat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15799
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1395 times

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa JUGGLER »

matesrv napísal:Ake mate skusenosti s XTB ? na nete citam zmiesane reakcie...
O XTB tu máš tony príspevkov. Ale úplný základ je tak ako vraví Biosko: brokera si treba vyberať podla toho čo chceš obchodovať, aké objemy, aký časový horizont , ako často...aké máš skúsenosti atd.

Môžeš začať tu:
http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... cenzia-xtb" onclick="window.open(this.href);return false;

http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... uctu-u-xtb" onclick="window.open(this.href);return false;

http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... porovnanie" onclick="window.open(this.href);return false;

...a dalsie hladaj v diskusiách.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Skusal niekto, alebo obchoduje niekto cez TradeStation? To fakt musim podpisat vsetky dokumenty a poslat pas a pod aj napriek tomu ze len chcem testnut demo? Pisal som na support, lebo mi to nejde do hlavy ze naco su im o mne vsetky tieto udaje ked len chcem viediet platformu a skusit simulaciu.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Mám otázku na opčného brokera. Kto mi vie poradiť brokera, ktorý sa špecializuje čisto na opcie? Viem že aj cez IB sa dajú obchodovať opcie ale ich platforma je pre mňa ako japonská rozprávka...
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

http://www.finviz.com/store/stock-brokers.ashx" onclick="window.open(this.href);return false; napriklad tu su

IB je mordor ale ked sa to naucis pouzivat tak je to dobre, tiez s tym sem tam maturujem a skusam co to dokaze na deme.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa 14u24me »

OptionsHouse a TradeKing nemají konkurenci v poplatcích. Viz. 2013 Best Online Options Trading Brokers.
Ještě levnější je ale eOption se 3$ za ticket a 0.10$ za kontrakt.
ChoiceTrade je sice dražší, ale má prý mnohem lepší platformu.
Echoes
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 2:27 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Echoes »

Optionshouse ani Tradeking neotvara ucty nerezidentom USA, Eoption len obyvatelom z vybranych krajin. Slovensko ani Cesko tam nie je. Takze ostava Choicetrade (5$/trade,7.45% margin) a Firstrade (6.95$/trade, 7.75% margin)
Unli
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 20 04, 2013 8:50 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Unli »

Zdravím,

chcel by som sa opýtať aké máte skúsenosti s markets.com a čo si o tomto brokerovi myslíte, hľadám niečo dobré na začiatok a zatiaľ som sa o tomto brokerovi dočítal viac pozitívneho ako negatívneho...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Obycajny forex a cfd broker akych su stovky. Nicim vynimocny:

http://ako-investovat.sk/index.php/brok ... porovnanie" onclick="window.open(this.href);return false;
Unli
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 20 04, 2013 8:50 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Unli »

Ten článok som čítal a musí povedať dobrá práca. Len som nenašiel žiadne recenzie reálnych účtov, oproti XTB a Plus500 ktorých je na tony a nie sú veľmi pozitívne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Este sme nerobili, ale +- to bude niekde medzi Plus500 a XTB.

Neviem na co presne hladas brokera, ale na forex urcite najdes aj lepsich. A co sa tyka burzy, tak zrovna tito ziadnu burzu nemaju - len CFD.
Unli
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 20 04, 2013 8:50 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Unli »

Tak beriem na vedomie, hľadám predovšetkým na komodity a forex ale väčšinou natrafím na samých forex brokerov a chcem začať s malým kapitálom do 1000€ čo tí lepší len začínajú...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak s 1000 € na forex a komoditne CFD ti fakt budu stacit aj XTB a Markets.com.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:tak s 1000 € na forex a komoditne CFD ti fakt budu stacit aj XTB a Markets.com.
filip nechcem ti do toho kecat ale otvoril ucet u markets.com to by som radsej ani nespominal, ono aj tych tisic eciek je nejaky peniaz a je skoda ich presustrovat u nich bleskovou rychlostou

ved nech si chalan aspon nejake forexove fora precita, je ich vsade plno

Daj mu aspon sancu :) :) :)

edit:

aha tak teraz vidim ze to on sem prisiel s markets.com , a pozitivnymi hodnoteniami. prehliadol som to
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Markets , plus500, Instaforex, IronFX, a všetci brokerské spoločnosti z daňových rajov, ruky od nich preč!!!
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa west »

Zdravim, ako by ste porovnali alebo zhodnotili Lynx broker.. nedavno mi od nich dosiel mail s ponukou s polovicnymi poplatkami - musim podotknut ze tie su iba niekde. Ale i tak ma to zaujalo a lepsie ako iny slovensky alebo cesky broker s takmer dvojnasobnymi poplatkami.
Dost sa tu bavite o brokeroch ale o tomto brokerovi sa tu akosi nespomina ak som neprehliadol. Viem ze pracuju pre Interactive Brokers ale predsa ak by sa niekto podujmal na zhodnotenie, alebo niekto kto ma uz u nich ucet.
Planujem obchodovat akcie pozicne, tak ci by to bol vhodny broker pre tento sposob obchodovania.

http://www.lynxbroker.cz/tarify.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

pozri si temu o Interactive Brokers, lebo to je vpodstate to iste. Budes mat platformu interactive brokers, len vyssie poplatky:

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... ers#p70937" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak nemas 10 000 usd na otvorenie uctu priamo u IB a nevadia ti 1,5-5 vyssie poplatky ako u IB, tak si kludne otvor. Na Europu sa to dost oplati, lebo IB ma cca 4 € zaobchod na EU burzach. Lynx 6€.
U americkych to nie je take terno, ked IB ma 1 USD a Lynx 5 USD.
west
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: So 16 02, 2008 6:50 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa west »

filip dik za vlakno
Len hmm u IB ako viem sa platia neake mesacne poplatky za neaktivitu ak neobchodujes, pripadne za data, otazne je teraz ci to ma i Lynx tie poplatky za neaktivitu alebo sa tam neplati nic ak dajme tomu aj dlhsiu dobu nemas na ucte pohyb. Mam tym na mysli, ze z toho pohladu ak malo obchodujes by sa to i mohlo oplatit vzhladom na to ze u IB nemusis mesacne platit neaku ciastku. Vyssie poplatky my vadia jasne, preto hladam nieco lacnejsie, Myslim ze Lynx stale lepsia volba ako brokerjet.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tie poplatky za neaktivitu neviem ani ja. Pri malych sumach by to davalo vyznam. pri velkych sumach uz len ked dokupujes dividendy, tak urobis tolko obchodov, ze sa ti oplati mat original IB.
Brokerjet sa oplati snad len na certifikaty a cesku burzu.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

west napísal:Zdravim, ako by ste porovnali alebo zhodnotili Lynx broker.. nedavno mi od nich dosiel mail s ponukou s polovicnymi poplatkami - musim podotknut ze tie su iba niekde. Ale i tak ma to zaujalo a lepsie ako iny slovensky alebo cesky broker s takmer dvojnasobnymi poplatkami.
Dost sa tu bavite o brokeroch ale o tomto brokerovi sa tu akosi nespomina ak som neprehliadol. Viem ze pracuju pre Interactive Brokers ale predsa ak by sa niekto podujmal na zhodnotenie, alebo niekto kto ma uz u nich ucet.
Planujem obchodovat akcie pozicne, tak ci by to bol vhodny broker pre tento sposob obchodovania.

http://www.lynxbroker.cz/tarify.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Myslim, ze najkompetentejsi v tomto smere budem ja, kedze pre nich pracujem :)

Takze:
1. Minimalny vklad je 2000 EUR. Nie som si isty ale IB ma tusim na otvorenie 10 000 USD. Je to urcita vyhoda,hlavne pre slovensky trhu,ale treba povedat, ze uvazuje sa o zvyseni minimalne vkladu.
2. Poplatok za neaktivitu nie je. To je obrovska vyhoda pre slovenskych klientov a a vyhoda aj oproti IB
3. Poplatky su vyssie ako v IB ale stale su absolutne najlacnejsi na trhu voci vsetkym brokerom. Na niektorych trhoch aj o 50% ale obecne na vacsine trhoch bude poplatkovo lynx lacnejsi ako konkurencia

Lynx v podstate nahradza medzeru na trhu. Vybavit IB napriamo je casto administrativne narocnejsie a nie kazdy ma 10 000 na zaciatok. Okrem toho podpora je v cestine alebo slovencine (odo mna) a je fakt promptna.

Co sa tyka otvorenia uctu v IB cez Lynx..trva to tak 5 dni,co je fakt dobre. Poplatkovo su absolutne bezkonkurencny a jedina konkurencia pre nich napriamo je IB.

Co vidim trochu ako nevyhodu je platforma. Platforma je sofistikovana, ma velmi vela funkcii a zatial so skusenosti viem, ze to chce isty cas sa v tom komfortne vyznat. Alebo inak stravit so mnou hodinu na skype alebo telefone :D

Ak niekto bude ma zaujem o viac infomracii, pokojne mi mozete zavolat alebo napisat.
Jozo

Ak niekto bude mat zaujem moze sa obratit priamo na mna.
Obrázok
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Jozef: ponuka lynx nejake zvyhodnenie napr pri pake na forexe oproti IB(40:1) a minimalnom obchode IB(0.25l)?
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Biosko napísal:Jozef: ponuka lynx nejake zvyhodnenie napr pri pake na forexe oproti IB(40:1) a minimalnom obchode IB(0.25l)?
priznam sa, ze mi nie je celkom jasne, o ake zvyhodnenie sa pytas.

Obecne,ale nemozeme mat ziadne zvyhodnenie oproti IB, kedze ich sluzby ponukame.
Obrázok
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

No trebars by mohol spajat ordre a tie potom odosielat do IB, preto sa pytam.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Biosko napísal:No trebars by mohol spajat ordre a tie potom odosielat do IB, preto sa pytam.
tak tuto moznos Lynx nema
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Lobista »

Servus Jozef,

2 otazky:

1./ Da sa otvorit ucet vedeny v EUR?

2./ Mas odkaz na stranku, kde maju licenciu / registraciu u nejakeho regulatora?

Dik,
M.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Platforma je standardne IB, cize si to vies otvorit v EUR bez problemu. Regulator brokera je v USA, alebo UK (IB). Lynx je v podstate sprostredkovatel podobne ako Trim Broker.
xray
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 01 06, 2013 10:38 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa xray »

pozdravujem...
cize ak chcem ist cez LYNX tak demo si otvorim priamo u IB a real potom u LYNX?
tmadnar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 03 06, 2012 11:55 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa tmadnar »

Pozná niekto austrálskeho brokera Axitrader? Je to zrejme hlavne forex broker. Na ich standard acc. je možnosť obchodovať aj CFD. Momentálne skúšam jeho demo MT4. Tvrdí, že je ECN, to však zrejme platí len pre ich "institucionals customers". Demo sa javí skôr ako STP/ECN, už len z toho dôvodu, že používajú MT4. V MT4 sa nedajú zobrazovať niektoré údaje, ktoré sú ECN brokeri povinný poskytovať(napr. market depth...). Nakoniec sami na svojej stránke tvrdia že niesú čistý ECN:

"Why are they called ‘ECN style’?

Many brokers now ‘claim’ to be ECN, though MT4 can’t really achieve what are known as ‘true’ ECN features such as market depth, partial fills, VWAP etc. Rather than claiming to be an ECN pricing broker, we prefer transparency and are calling it ‘ECN style’, as it has some of the features of an ECN whilst still using MT4′s impressive functionality, with the added benefit of AxiTrader’s tight spreads."

http://www.axitrader.com.au/forex/axitr ... o-account/

Ich web sa mi zdá účelný, našiel som tam základné dôležité údaje bez množstva zbytočností. Spread variabilný. Deklarujú EUR/USD 0,6-1,8 pips, v piatok som zaznamenal 5pips, bežne okolo 1,5pips. Kvalitu exekúcií zatial neviem posúdiť. Urobil som niekoľko transakcií cez demo, zatial bez negatív. Testujem však len subjektívne, nepoužívam na to žiaden skript či automat.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Axitrader je MM/STP model podobne ako IBFX Austrália.

Axi je preferovaný broker hlavne kvôli tomu, že má tzv. New York close sviečky, čo vyhľadávajú čistý Price Action obchodníci. Dosť ho preferuje známi PA trader Nial Fuller (má referal províziu).

Osobne som z Axi neobchodoval, keďže sa mi ich komunikácia s klientom zdá amatérska, napriek niekoľkým výzvam mi nedokázali korektne odpovedať na otázky typu, ako tvoria cenu, kto sú ich liquidity providers a podobne. Osobne mám skúsenosť z IBFX Austrália a cez nich som obchodoval 2 roky. Jedinú chybu kt. majú, je, že neotvárajú EUR účty, takže keď spravíš prevod z EUR účtu na ich USD, tak na poplatkoch zaplatíš 6-7 % z vkladu a pri výbere tiež, čo je likvidačné pre bežného obchodníka...
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

cize ak chcem ist cez LYNX tak demo si otvorim priamo u IB a real potom u LYNX?
Ucet mas vzdy u IB. Lynx je len sprostredkovatel s cennikom inym ako priamo u IB, co ti moze vyhovovat.
xray
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So 01 06, 2013 10:38 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa xray »

OK, dakujem
tmadnar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 03 06, 2012 11:55 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa tmadnar »

Ďakujem peter
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Nie je zač, mňa tiež oslovili Austrálsky brokeri, minimálne kvôli tomu, že krytie fin. prostriedkov majú podľa zákona do 200 000 AUD, čo je zaujímavé
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
prater
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 16 06, 2013 1:03 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa prater »

Ahoj

poteboval by som poradit ohladne dobreho brokera na dividendove investovanie. Mam nejaky ten piatok ucet u brokerjet, ale od 1.6. zrusili moznost vyplacat dividendy v akciach. Kedze prave toto je momentalne moja priorita, rozhodujem sa o zmene brokera.

Preferujem brokera, kde nie su poplatky za aktivitu, nie je velky rozdiel medzi poplatkami za nakup/predaj na xetra a nyse a hlavne ponuka moznost DRIP a to aj na fractional shares. Inymi slovami chcem aby som z kazdej dividendy dostal akcie a ked budem nieco kupovat, nech to nestoji vela (za OK povazujem tak do 10 eur za obchod).

Samozrejme by som bol rad, keby to nebola firma niekde z kajmanskych ostrovov a dalo sa s nimi v pohode komunikovat v pripade potreby (idealne anglictina).

Budem rad za kazdu radu a ocenim aj vase prakticke skusenosti s podobnym typom investovania.

Dik
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Rado »

Nerozumiem možnosti výplaty dividend v akciách. To je na čo dobré? Veď keď ti vyplatia dividendu, tak si môžeš akcie nakúpiť sám, nie?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Veď keď ti vyplatia dividendu, tak si môžeš akcie nakúpiť sám, nie?
Zrozumitelnejsie je napisat, ze chces adividendy automaticky reinvestovat a nepripisat peniaze na ucet.
Ak mas v jednej firme 1000 eur a pridu ti dividendy 50 eur, pricom poplatky su 10-15 eur za obchod, tak je to dost odveci. Ak sa ti namiesto penazi dividendy reinvestuju (bez poplatku) priamo do akcii, tak tento problem nemas.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa Rado »

Výnosy, ak nejaké sú je treba vyberať hneď.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Porovnania brokerov

Príspevok od používateľa kiikino »

presne toto si myslim aj ja, vynosy treba investovat do ineho cenneho papiera alebo prezrat, neplati to jedine pri indexoch

nie su nahodou dividendy vyplaene vo forme akcii oslobodene od dane? lebo este davnejsie som si myslel ze to firmy robia preto ze bud nemaju peniaze na normalnu dividendu alebo prave kvoli daniam aj ked v poslednom case si naopak myslim ze je to skor blbost
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"