Broker keď neviem po anglicky

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kavičkar
Silver Member *
Príspevky: 183
Dátum registrácie: Ut 17 07, 2012 9:42 pm
Been thanked: 1 time

Broker keď neviem po anglicky

Príspevok od používateľa kavičkar »

Mám otázku: je možné obchodovať akcie aj keď neviem po anglicky? Nejakú dobu sa venujem forex, zatiaľ demo. Keď tu čítam, ako sa všetci nováčikovia sa vrhajú do forexu a ten je paradoxne najťažší,rozhodujem sa, či sa popasovať s akciami. Akcie by som chcel obchodovať intradai, alebo swingovo.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kavičkar napísal:Mám otázku: je možné obchodovať akcie aj keď neviem po anglicky? Nejakú dobu sa venujem forex, zatiaľ demo. Keď tu čítam, ako sa všetci nováčikovia sa vrhajú do forexu a ten je paradoxne najťažší,rozhodujem sa, či sa popasovať s akciami. Akcie by som chcel obchodovať intradai, alebo swingovo.
Je možné. Keď nepotrebuješ čítať výkazy a správy, ale obchoduješ napr. len podľa technickej analýzy, tak ti z angličtiny treba akurát slová ako BUY, SELL, STOP a pod.
Komunikácia z brokerom sa dá zúžiť na písanú formu ( napr. chat ) a tam si môžeš pomôcť prekladačom (translator ).
No ked sa chceš venovať intraday správam a fundamentálnym analýzam a ide o čas ( rýchlosť), tam sa už bez angličtiny nezaobídeš. Lebo správy nájdeš aj v SK,CZ, ale je to všetko opozdené.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kavičkar
Silver Member *
Príspevky: 183
Dátum registrácie: Ut 17 07, 2012 9:42 pm
Been thanked: 1 time

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa kavičkar »

Juggler, ďakujem z odpoveď. Čo sa týka brokera, na začiatok postačí brokerjet alebo fio. S akciami nemám žiadne skúsenosti. Včera som si stiahol platformu brokerjed-hokej . Možno by mi na začiatok pomohol aj kurz, potom by som sa do toho lepšej dostal.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa Strastislav »

kavičkar napísal: Možno by mi na začiatok pomohol aj kurz, potom by som sa do toho lepšej dostal.
To je dobrý nápad, čo takto finančníkCZ, tam je kurzov habadej. To Ťa nakopne, aspoň tak sa to píše vo ...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kavičkar napísal:Juggler, ďakujem z odpoveď. Čo sa týka brokera, na začiatok postačí brokerjet alebo fio. S akciami nemám žiadne skúsenosti. Včera som si stiahol platformu brokerjed-hokej . Možno by mi na začiatok pomohol aj kurz, potom by som sa do toho lepšej dostal.
Máme aj slovenského: http://www.rmsfinport.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
A myslím, že cez cfd sa dajú kupovat akcie ( len velké firmy ) u trim brokera, xtb a pod.

Real time dáta sa dajú stahovať aj osobitne. Oneskorené máš na každom finančnom portáli ( finviz.com, marketwatch, yahoofinance, googlefinance a pod ).

Ked budes porážať trhy, tak s kapitalom 10k aj u toho interactive brokera nemusis platit tých 10 USD. Ale na intraday sa bez real time dát nezaobides.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kavičkar
Silver Member *
Príspevky: 183
Dátum registrácie: Ut 17 07, 2012 9:42 pm
Been thanked: 1 time

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa kavičkar »

Juggler: Ďakujem za informácie.
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa shc »

Kavickar: Na uplny zaciatok podla mna vobec netreba riesit brokera. Uplne staci ked si pises za kolko by si nastupil do obchodu a kde by si vystupil. (inak tradingview.com ma tusim realtime data zadarmo). Ked ti to pojde a rozhodnes sa ze to chces skusit naozaj, s platoformou sa naucit robit je uz najmenej..
(toto pisem z vlastnej skusenosti, pretoze som si myslel ze bez platformy sa neda, otvoril som si ucet a platim mesacne zopar dolarov aj keby som vobec nemusel..)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som v samých začiatkoch hral investičné hry a skúšal trenažéry ( demo verzie ). Keď som našiel stratégiu a systém, ktorý bol preukázateľne ziskový, tak som začal od malého účtu.
Pri malom účte musíš mať nízke náklady. Nemôžeš otvoriť a zatvoriť pozíciu o veľkosti 1000 USD za 2x15 USD, lebo tým odovzdávaš brokerovi 3%.
Stanovil som si plán % p.a. a rozpočítal na mesiace, týždne a dni a potom som sa snažil ten plán dodržiavať. Ak to tak urobíš, budeš prekvapený ako málo ti stačí zarobiť denne a zároveň si uvedomíš aké scestné je snažiť sa zarábať veľa peňazí s malým kapitálom.
Ak napríklad urobíš z účtom 10 000 viac ako 30% p.a. a z analýzy tvojích obchodov bude evidentné, že neide o náhodu, tak si potom môžeš dovoliť vykašlať sa na prácu, zaobstarať si kapitál dajme tomu 100 000 a plniť ten istý plán, len s jednou nulou navyše.

Odporúčam začať s malým účtom aj kvôli tomu, že ak by došlo k fatálnym chybám, neprídeš o majetok. Každý trejder spravidla do prvých 3 rokov prepáli nejaký ten účet a je dôležité, aby ťa to neodrovnalo, ale poučilo.

P.S. Na akciách sa dá začať aj s 1000 alebo niekoľkými stovkami u anglických spreadbetterov, alebo CFD brokerov. Kvalitní majú niekoľko tisíc akcií vrátane ETF,futures indexov a komodít. Takto sa dá robiť neobmedzený daytrading ( lebo u regulárneho brokera je DT len s účtom nad 25 000), za predpokladu, že ti paleta vyššie kapitalizovaných firiem vyhovuje. Small caps ale nemajú.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa jogo »

Presne tak. Maly ucet je zakladna podmienka, aby trader, po rokoch, ked sa uz nauci tradingovat, mal este za co tradingovat.
Minule som si stiahol demo Admiral-markets a zistil som, ze je u nich moznost mikrolotov na indexy.
Tzn. ze mozes otvarat poziciu SP500 o nominalnej velkosti aktualne 1370$. Poplatok za nakup a predaj dokopy bude len 0.5$ (spread je 0.5 bodu). Je to ideal a ak by som mal taku moznost pred 5 rokmi, vela "nervov" by som si bol usetril.
Ma to vsak samozrejme chybu, ze je tam vysoky swap 0.1$, ale na ucenie swingovych obchodov sa to da v pohode vydrzat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal: Ak napríklad urobíš z účtom 10 000 viac ako 30% p.a. a z analýzy tvojích obchodov bude evidentné, že neide o náhodu, tak si potom môžeš dovoliť vykašlať sa na prácu, zaobstarať si kapitál dajme tomu 100 000 a plniť ten istý plán, len s jednou nulou navyše.
Ja pribrzdený som až teraz pochopil, čo si tou nulou navyše myslel, keď si mi to písal k obchodom, ktoré zverejňujem. Ach jo. :oops: Možno to bolo tým, že zverejňujem fiktívny účet, ktorý by sa v reále na spôsob obchodovania, ktorý robím nedal použiť. Minimálne u IB nie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rado napísal: Ja pribrzdený som až teraz pochopil, čo si tou nulou navyše myslel, keď si mi to písal k obchodom, ktoré zverejňujem. Ach jo. :oops: Možno to bolo tým, že zverejňujem fiktívny účet, ktorý by sa v reále na spôsob obchodovania, ktorý robím nedal použiť. Minimálne u IB nie.
S tvojím systémom a disciplínou môžeš rovno pridať 2 nuly. Pri mnopciách by to malo byť jedno, nie?

Aj ja pracujem na tom, aby som zaradil do obchodovania opcie. Ale len obyčajné ,,in the money,, so zameraním na momentum trading. V súčasnosti ,,testujem,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Brokerjet

Príspevok od používateľa Rado »

Momentálne pracujem na tom o čom píšeš.
S opciami in the money nemám dobré skúsenosti. Kráľovsky som rýchlo zarobil aj prerobil. Bilancia negatívna. Nemám na to vlohy...odhadnúť smer pohybu podkladu, ale už nebudem kaziť túto tému lebo to sem nepatrí.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Broker keď neviem po anglicky

Príspevok od používateľa Rokosák »

S majitelom Interactive Brokers sa mozes dohovorit po madarsky.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Broker keď neviem po anglicky

Príspevok od používateľa rasto800 »

Rokosák napísal:S majitelom Interactive Brokers sa mozes dohovorit po madarsky.
wtf??? hehe, to akoze s CEO? a potom budes volat stylom, hej kamosko, kupim 10 akcii APPLE a predavam 10 MSFT :) ehm samozrejme po madarsky ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"