Dorman, ucet v EUR

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Dorman, ucet v EUR

Príspevok od používateľa rasto800 »

Ahojte,
mate niekto konto u DORMAN (cez MIRUS, AMP alebo podobne?) v EUR ale obchodujete aj futures(indexy, ropa atd) v USD?
Ze ako to tam presne funguje. Ked clovek obchoduje futures v USD (ako ropa, indexy v usa napriklad) tak sa mu podobne ako v IB vytvori dalsi 'ucet' v USD?
Myslim, ze to je tak u IB (nikdy som to ale nevyskusal tak si len myslim), ze clovek ma nejaku base currency (napr. EUR) a ked kupi nieco na trhu kde sa plati v USD, tak IB mu vytvori dalsi ucet(v USD) a tam na tom ucte skonci pripadny zisk z obchodu. No je to asi trochu komplikovanejsie ale tak nejak.
Akurat ku Dorman neviem nic najst na nete ako to funguje.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Dorman, ucet v EUR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Interactive Brokers si popisal spravne
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Dorman, ucet v EUR

Príspevok od používateľa rasto800 »

Tak uz som to asi zistil (teoreticky teda, prakticky az ked taky ucet v EUR realne budem mat).
z Dormanu(aj zprostredkovane z Mirus) mi napisali, ze ak ucet je v EUR a obchodujem v USD, tak PnL(zisk/strata) ostava 'bokom' v USD a konverziu na EUR urobia len v pripade ze o to poziadam. Tak to asi nebude take pekne online ako cez IB ale tak princip je asi podobny.
Akurat co som nezistil je, ze ci podobne ako v IB mi daju vlastne uver v USD na zabezpecenie marginu v USD ak nemam USD alebo skratka len pouziju ekvivalent v EUR ako zabezpeku na margin. Hmm to by som sa este mohol opytat, ze? :)

UPDATE:
margin info: "It will be the equivalent to $1,000 that will be withheld." => tj. ak bude treba na vstup do pozicie margin 1000usd tak sa ekvivalent v EUR zablokuje. ale ziadna skutocna konverzia hore dole sa neudeje.
Tak to vyskusam zalozit a uvidim ako to bude v praxi. Lebo uz to cloveka nebavi, tieto dolarove transfers hore dole ked v EUR je to rychlejsie a bezplatne a hlavne ked clovek nechce drzat u brokera vela penazi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"