Praktiky MM brokerov

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Rad by som dal do pozornosti nasledujuce dokumentu pre tych kt. sa chcu dozvediet viac o praktikach MM brokerov.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Pripad s FXDD http://www.fxdd.com/us/en/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nfa.futures.org/basicnet/Cas ... eqnum=3472" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokuta 3 400 000$
Naposledy upravil/-a Biosko v St 30 01, 2013 2:46 pm, upravené celkom 1 krát.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Pripad s Alpari http://www.alpari-us.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nfa.futures.org/basicnet/Cas ... eqnum=3341" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokuta 200 000$
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Pripad s FXCM http://www.fxcm.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nfa.futures.org/basicnet/Cas ... eqnum=2961" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokuta 2 000 000$
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Pripad s Forex.com http://www.forex.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nfa.futures.org/basicnet/Cas ... eqnum=2461" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokuta 459 000$
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Vybral som tie najznamejsie, dalsi info na http://www.nfa.futures.org/news/newsRel ... ?Year=2012" onclick="window.open(this.href);return false;

Netreba vsak zabudnut ze sa jedna o kauzy len od 1 regulatora a to NFA. Po svete existuju dalsi so svojimi kauzami a takisto vela brokrov je bez regulatora.

Ako mozeme vidiet broker nesluzi ako middleman medzi obchodujucim a predavajucim ale casto ako nepriatel.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa rasto800 »

Biosko napísal:Pripad s Forex.com http://www.forex.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nfa.futures.org/basicnet/Cas ... eqnum=2461" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokuta 459 000$
Heh to ze broker zvysuje pozadovany margin v piatok a neda klientovi o tom vediet tak to je uplna ceresnicka. To snad ani neni mozne :)
Inak celkom zaujimave citanie. A som celkom prekvapeny, ze aj velmi zrozumitelne (napriklad aj pre mna co v zivote nemal forex konto). No dalsi dovod preco namiesto forexu riesit radsej rovno futures alebo akcie.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa kiikino »

ja som mal raz zapnuty dukascopy v piatok a vyhodilo mi hlasenie ze mi znizuje paku na 1:30 pretoze je piatok - otazka je co by spravil keby som mal otvoreny nejaky obchod s pakou nad 1:30
inac on to aj mal v zmluve ze v piatok poobede znizuju paku
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

rasto800 -> preto som to sem dal, lebo je to zrozumitelne popisane ze co sa dialo a kto trochu traduje tak tomu porozumie

kiikino -> mozno margin call a uzavreli by ti pozicie

Inac toto robia casto aj ini a je to svinstvo, z dovodu ze lakaju na paku, tak clovek automaticky pocita ze taku bude mat.
Ved predsa aky je dovod preco ludia chodia k MM a roznych inym takym brokerom? Paka, spredy, nizky vstupny vklad.
Kebyze chcem obchodovat s pakou 1:25 tak si nezakladam ucet u forex.com ale v nejakej banke alebo obchodujem futures.
Inac tito MM maju rocne ciste zisky z retailu okolo 50 000 000$ a aj napriek tomu robia taketo somariny. Nechapem.
Chce trader tak vela aby sa dohodli 1 podmienky tie sa dodrziavali a vsetko frcalo tak ako ma?

A teraz jedna moja skusenost s HotForexom, tiez ma uz zacina stvat, kebyze mi neposiela peniaze za objem tak sa na neho vykaslem ale. Okrem toho ze na stranke maju zopar informacii blbo a nevedia ani ako vypocitat 1 pip value per 1 lot in USD napr pre par GBP/CHF sa sem tam stane aj nasledujuce.
Raz sa mi stalo ze v platforme bol iny rollover ako na stranke a v deme. V deme a na stranke bol swap 13USD/lot a v platforme 6USD/lot tak sa pytam supportu ze co to je? A oni ze mam pravdu a ze to opravia. Tak to opravili v platforme. Potom im vravim, mal som ale otvorene pozicie a tak ste mi potom vyplatili mensi swap. Ok doplatili mi to. To bolo asi pred 6timi mesiacmi.

Vcera, teda dnes, pripocitali swapy a polhodinu ich vymazali. Ja si vsetko monitorujem v platforme vlastnymi scriptami takze mi to vypisalo. Pozeram na deme swapy mam tak wtf. Pisal som na support ze preco zmazali swapy? Nastala chyba, zle sa to prepocitalo a ze v dalsom dni to bude opravene. Tak sa pytam takze za dnesok budu swapy aj za vcera? Tak zevraj ano. Mal som otvorenych 13 pozicii cez noc.
Dneska som uz nejake zatvaral tak ma napadlo ze im napisem mail ze ja proste nebude drzat pozicie do vecera vsetky ze uz niektore zatvaram. Spravil som im ku vsetkym 13 poziciam tabulku ze kolko mi dlzia za ten 1 den. Ze nech mi zaplatia za tie ktore som uz uzatvoril a ze na ostatne pockam do noci lebo ich budem asi drzat dlhsie. Na to mi do 10 minut prisla odpoved ze mi preplacaju vsetko a ze to mam uz na ucte. OK.
Len je divne ze teta vcera na supporte tvrdila ze to fixnu v dalsich nocnych platbach. Tympadom to budu robit urcite globalne a teda by som mal dostat swap aj zo vcera aj ked to uz mam preplatene ako vklad na ucet, ak nedostanem potom teta na supporte klamala. Z toho by potom vyplinulo ze to preplatili len tym co sa ozvali. A to sa mi velmi nepaci.

Hlavne to ze musim riesit blbosti, okrem toho ze potrebujem obchodovat, sa potrebujem starat aj o brokera ze ci vsetko funguje tak ako ma a ze ci nahodou neurobil chybu on. Nevravim ze mi nieco dlzia lebo mi vsetko preplatili vzdy do par minut, ale ide o princip.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa jogo »

Biosko: Si ma zneistil. :)
Normalne asi zacnem kontrolovat vypisy od brokera.
5 rokov obchodujem CFD od MM a nikdy som nemal problem a nakoniec zistim, ze len preto, lebo som nekontroloval vypisy od neho. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Airmike »

Biosko napísal:

Inac toto robia casto aj ini a je to svinstvo, z dovodu ze lakaju na paku, tak clovek automaticky pocita ze taku bude mat.
Ved predsa aky je dovod preco ludia chodia k MM a roznych inym takym brokerom? Paka, spredy, nizky vstupny vklad.
Kebyze chcem obchodovat s pakou 1:25 tak si nezakladam ucet u forex.com ale v nejakej banke alebo obchodujem futures.
Ludia si zakladaju ucty v drvivej vacsine preto lebo je to financne dostupne. Myslim ze vacsina pri zalozeni uctu ani nevie co to paka presne je.
Na futures mas pri fx taku istu paku niekedy aj nizsiu. A btw margin ti tam zdvihaju kazdy vecer ked je prestavka a nielen v piatok. Bolo tu spomenute ducascopy. Ze menia paku na 1:30. Ano samozrejme ze menia. Lebo sa chrania pred gapmi. Nieje na tom vobec nic divne. Staci si precitat podmienky tam to je napisane.
Biosko napísal:Inac tito MM maju rocne ciste zisky z retailu okolo 50 000 000$ a aj napriek tomu robia taketo somariny. Nechapem.
Chce trader tak vela aby sa dohodli 1 podmienky tie sa dodrziavali a vsetko frcalo tak ako ma?
Asi sa na to treba pozriet opacne. Oni ten zisk nemaju napriek tomu, ale prave preto ;)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Ok v ducas to mas trebars v zmluve ale u niektorych to nemas. A napriklad mne sa zatial nestalo za 2 roky ze by mi zmenili paku. Za to som uz cital o roznych blokaciach parov, znizovani paky, nemoznosti zadat order pri newsoch pri tom v minulosti to slo a tak.

A na tie fx futures sa chystam ale s mojimi vedomostami este nemozem velmi saskovat, mam v hlave zatial cisla a spravanie z cfd spot forexu no musim teraz zistit spravanie a obchodovanie futures, dalsi tyzden zbehnem na webinare ninjatradera, pre zaciatok to bude celkom ok.
Keby mal tiez niekto zaujem http://www.ninjatrader.com/webinars.php" onclick="window.open(this.href);return false; ... je to zadarmo, zucastnit sa kazdeho topicku, je tam viac terminov a tem asi 10.
No a potom vyskusat zobchodovat nejake E-mini alebo E-micro pre ziaciatok.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Airmike »

micro kontraktom na fx sa vyhni oblukom. na cme ich sice mas, ale trh je aj tak tvoreny len marketmakermi ktori sa hedguju na FX spote. takze je to v podstate horsie ako ked ides cez brokera. vacsi spread + poplatky.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4030
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Biosko napísal: Z toho by potom vyplinulo ze to preplatili len tym co sa ozvali. A to sa mi velmi nepaci.
Takto to zial funguje vsade, nie len u brokerov. Kto nema "hubu - vyřídilku", na tom sa snazi kazdy usetrit. A za bezstarost ohladom nekontrolovania si uctov sa tiez plati.

No niekedy aj vo firmach byva bordel. Raz manzelka objednala matrace za 500 EUR, o par dni ich priviezol kurier. Faktura neprisla 3 mesiace, tak som sa jej pytal ci to vobec platila. Ona ze ved neposlali fakturu. Tak keby som im tam nezavolal, ze ako to maju vymyslene, fakturu by asi neposlali dodnes.
Tiez v bankach to nefunguje tak spolahlivo ako sa prezentuje. Stalo as mi uz, ze mi pripisali vyplatu druhy krat. Schvalne som pockal 3 mesiace a na nic neprisli a s vybermi hotovosti mi vobec nerobili problemy. Ak by som z tej vkladnej knizky vybral vsetky peniaze okrem nutneho minima a 50 rokov ju nepouzil, nikto by o to nikdy ani nezakopol. Nakoniec som im dal podnet, ze sa mi zda, ze tam nesedia cisla a nech prekontroluju posledny rok. Na miestnej pobocke to neboli schopni najst, az po tyzdni niekde na centrale.
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Tiez v bankach to nefunguje tak spolahlivo ako sa prezentuje. Stalo as mi uz, ze mi pripisali vyplatu druhy krat.
Ešte že si sa priznal, ide o nedobrovoľné obohatenie a za to môže byť aj basa.

Mojej klientke sa minulý rok stalo v ČSOB, že jej v noci na účet pripísali 4 miliardy EUR. A to myslím smrteľne vážne!!!

Keby vtedy obehá všetky bankomati na SR do rána a vyberie, čo sa dá, zdrhne na Kanárske ostrovi, tak jej môžu práškový cukor fúkať....
Ráno už mala zablokovaný účet...

Problém nastav v tom, že si vkladala na účet a pracovníčka banky do kolonky suma napísala jej číslo účtu, ktoré začalo 4-kou :D
Si pamätám, keď mi riaditeľ banky vravel, že mu ráno o 5-tej volali z NBS-ky, že ako je možné že banka má zrazu v bežných operáciach o 4 miliardy viac ako včera...
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa rasto800 »

Mika napísal:micro kontraktom na fx sa vyhni oblukom. na cme ich sice mas, ale trh je aj tak tvoreny len marketmakermi ktori sa hedguju na FX spote. takze je to v podstate horsie ako ked ides cez brokera. vacsi spread + poplatky.
Tak tak, ja som siel tiez rovno na normalne kontrakty. Som chvilu aj kukal tie micro ale ked som videl tu nizku volume na MINI verzii, napriklad QM vs CL, tak ma to hned preslo.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Mika -> dik za info.

jaroslav -> :D no vzdy lepsie ako by si nedostal ziadnu vyplatu, len divne je ze ked si to nechas ty tak je to nedobrovolne obohatenie, ked si to necha broker banka alebo dakto iny tak je to v pohode, ved nestazoval si sa.

peter -> pekne ale aj banka ma nejaky limit na vyber z debetky/kreditky a tiez povedzme ti nedovoli z bezneho uctu vybrat viac ako 15000e a prevodom okolo 100 000e z bezneho uctu inak tiez asi treba mat podnikatelsky alebo certifikat. A aj keby si dala maximalny mozny prevod tak by jej rano nepresiel kedze ucet uz mala bloknuty.

rasto800 -> kolko je potreba margin na Euro fut? 2500-5000USD?
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa peter977 »

Biosko na každý bankomat môžeš vybrať max. 3000 €, keby obíde všetky možné bankomati a vyberá po 3000, tak by sa aj niečo ušlo
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa rasto800 »

Biosko napísal:rasto800 -> kolko je potreba margin na Euro fut? 2500-5000USD?
Tak tu treba najskor rozlisit intraday margin a overnight margin(ked drzis poziciu aj "cez noc" tj. aj po uzavreti session).
Intraday margin ma vacsinou kazdy broker iny (a cim mensi tym viac chce tymto parametrom nalakat nove ovecky), overnight margin byva taky aky je urceny burzou a byva aj niekolkonasobne vacsi!
Ja mam napriklad ucet u Mirus Futures a tiez u IB a teda tie intraday margins sa poriadne lisia u nich. Jednoznacne menej penazi na margin ti staci u Mirus a vlastne hlavne u tych brokerov, ktori sa specializuju len na futures. No ale dost bolo vseobecnych info :)

Napriklad u Mirus su day margins uvedene prehladne na jednej stranke - Mirus Futures Day-Trading Margins
A napriklad kontrakt 6E (Euro Future - eur/usd) ma day margin iba 500$ ale overnight je az 2475$.
U ropy CL je ten nasobok hadam este viac, day margin 1000$ a overnigh 5610$.
Ale napriklad plyn je day margin 2000$ vs overnigh 2475$.

No a podobne info najdes aj na stranke IB.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

Rasto -> dik za vysvetlenie a informacie. Tak to mi treba tak 100 000$ - 150 000$ pre start na 6E kedze by som mal stale mysliet na overnight, bezne sa stava ze mi ostavaju otvorene pozicie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4030
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Biosko napísal: ... vzdy lepsie ako by si nedostal ziadnu vyplatu, len divne je ze ked si to nechas ty tak je to nedobrovolne obohatenie, ked si to necha broker banka alebo dakto iny tak je to v pohode, ved nestazoval si sa.
Ved podobne to mas aj s investovanim a tradingom. Riskujes vlastne peniaze. Dari sa ti - zaplat dane. Nedari sa ti - tvoja smola.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa Biosko »

http://www.marketwatch.com/story/peregr ... 2013-01-31" onclick="window.open(this.href);return false;
Russell Wasendorf Sr. on Thursday was sentenced to the maximum 50 years in jail after admitting to orchestrating a fraud at the futures brokerage he founded and misleading regulators for almost 20 years.

Wasendorf pleaded guilty last September to the fraud at Peregrine Financial Group Inc. that federal prosecutors said cost his investors around $215 million and masked a business that was never profitable.
Po vzoru strycka Madoffa dalsi ktory to dotiahol do basy na cely zvysok zivota.
regius
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 02 07, 2014 7:57 pm

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa regius »

Dobrý deň
Včera pri čítaní obchodných podmienok (OP) http://cdn.gkfx.com/gkfx/pdfs/cz/TermsofBusiness.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; GKFX brokera som sa prvý krát stretol s pojmom

"Šedý trh"

Citujem z OP:
Společnost GKFX může dle vlastního uvážení na kterémkoli vybraném trhu nabídnout „šedý trh“.
Pomocí
složitého algoritmu stanoví základ ceny pro daný trh na dalších relevantních trzích, které jsou otevřené.
Nabízíme
„šedý trh“ na trhu, v němž se nachází některý pokyn, bude tento pokyn realizován, pokud se
naše cena dostane na danou úroveň i v
případě, že je výchozí trh uzavřen.

Zaujímal som sa o to v súvislosti s podivnými praktikami slovenského zastúpenia GKFX brokera.
Kolega v práci nám ukázal, ako sa ľahko dajú zarobiť peniaze. Prebehlo to nasledovne:
Po telefonickom kontakte sa stretol s kolegom, kde mu ukázal platformu. Zaškolil ho ako otvoriť Long a
Short s tým, že Demo otvárať je strata času, keď hneď môže zarábať reálne peniaze, pričom mu zo začiatku bude telefonicky radiť, čo zaobchodovať. Funguje to už 10 dní a kolega pri vklade 500 EUR je v zisku
cca +200 EUR.
Ako sa to preňho je luďom znalých problematiky FX trhov jasné. O úplne základných veciach ako je SL,TP
klzavé priemery, indikátory a význam fundamentálnych správ sa mu zástupca akosi zabudol zmieniť.

Chcel by som sa spýtať na nebezpečenstvá takzv. Šedého trhu.
Ako dopadne po čase kolega napíšem.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Praktiky MM brokerov

Príspevok od používateľa filip glasa »

Mne kazdy tyzden pride niekolko ponuk z celeho sveta aby som na svojom webe odporucal ako introducing broker nejakeho fx brokera.
A ponukaju extremne tucne provizie. Za chvilu sa clovek z fx stane milionar :D

Ale nie ako klient fx brokera, lez ako jeho sprostredkovatel.

Z toho si asi kazdy vie urobit usudok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"