Kde nakupovat evropské akcie?

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kde nakupuji evropské akcie

Euronext (Xetra, ...)
5
100%
New-York
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 5

Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Kde nakupovat evropské akcie?

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Měl bych dotaz na praktickou stránku obchodování s evropskými akciemi. Evropské akcie kotované na Euronextu se dají většinou koupit i na New-Yorské burze. Drobnému investorovi tato odbočka ušetří více než 2/3 nákupního/prodejního poplatku. Je, kromě poplatku, mezi nákupy na obou burzách nějaký praktický rozdíl? Akcie je sice jednou v eurech a jednou v dolarech, ale výkyvy kursů by měly být kompenzovány nárůstem/poklesem dolarové ceny. Pokud nakoupím v Americe evropskou akcii kotovanou na tamní burze v dolarech, v jaké měně bude chodit dividenda?
Je zkrátka nějaký důvod, proč bych neměl nakupovat evropské akcie v Americe?
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Evropan z Evropy by mel kupovat evropske akcie na burze Frankfurt a Xetra pres drahý Brokerjet Wien.
Kdyz kupuje evropske akcie na burze New York , srazi mu z penez 2% za prevod na dolary a kdyz chce penize doma v Evrope pouzit , srazi mu znova 2% za prevod na euro.
Kdo kupuje evropske akcie v USA za dolary , ale ma u te banky nebo brokera i konto na euro , dostava evropske dividendy v euro , kdyby mel jen konto v dolarech , dostaval by evropske dividendy v dolarech.
Kdo nechce , aby mel danovy urad v jeho akciich lepsi prehled nez on sám , ten má akcie na konte v Rakousku , Svycarsku , Lucembursku a plati za nakup na burze Frankfurt nebo Xetra poplatek 16,50 euro. Kdyz kupuje vzdy jen za aspon 2000 euro nebo vice , pak se 16,50 snese.
Kdo ma akcie v Rakousku , Svycarsku , Lucembursku , ten se sam bez velkeho papirovani a ztraty hodin casu muze danove vyrovnat , jestli proda jeden rok akcie se ztratou a jiny rok usetri na dani to same jako ztratil. Normalne lze vyrovnavat ztraty a vydelky na burze jen v jednom roce a stoji to moc casu to danovemu uradu dokazat. V zemi s bankovnim tajemstvim se ale lidi danove vyrovnaji i v jinem roce a bez dlouheho papirovani a tak by to melo byt. Kdyz jsem letos prodal jedny akcie se ztatou 1000 euro , za par let akcie prodam a budu vedet , ze mohu platit o 1000 euro nizsi dan z vydelku , i kdyz to neni dovoleno po letech.
Co taky muze moc nastvat : do roku 2008 je mozno prodat leta drzene akcie bez dane. A od roku 2009 muze byti nutno platit 25% dan z vydelku , i kdyz se drzely akcie leta. A kdyz chce nekdo prodat akcie zrovna 2010 , aby za ne koupil byt , bude to nefér , ze 2010 je nutno platit 25% dan a 2008 ne. A tady by pomohlo konto v zemi s bankovnim tajemstvim. V USA je mozna jeste mensi bankovni tajemstvi nez v Nemecku , oni ví , kolik mám akcií lépe , než já sám.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Príspevok od používateľa Ferin007 »

1. Účet mám u brokerjet.cz, nikoliv .at.
2. Konverzní ztráta je mi jasná (i když 2 % mi připadají moc, myslím, že to udělá míň), nižší nákupní poplatek by ji vykompenzoval snad bohatě.
3. Podúčty mám pouze CZK a EUR.
4. Akcie z Euronextu často ve Frankfurtu atd. nekoupím.
5. Vzhledem k tomu, že v ČR platí časový test, bankovní (ne)tajemství mě až tak nepálí. Dennímu obchodování se zatím věnovat asi nehodlám.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3770
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Akcie z Euronextu snad bys nemel ani potrebovat , vzdyt se spokoj s akciemi z Eurostoxx50 , DAX , FTSE , PX7 , SDAX , MDAX , TecDAX , tech je snad 230 nebo 250.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Príspevok od používateľa Ferin007 »

1. Dobře. Pokud koupím akcie na jiné EVROPSKÉ burze, než jejich domovské (např. francouzské akcie z CAC40 na Xetře), mám v ruce PLNOHODNOTNOU akcii se všemi právy, nejen nějakej zástupnej cennej papír? Jedinej rozdíl bude v nákupním poplatku?
2. Moc jsem nepochopil možnost mimoburzovního obchodování s akciemi. U certifikátů je to jasný, obchoduju přímo s bankou-emitentem, který má dokonce povinnost provádět kotaci. Ale u akcie obchoduju s kým? Praktikujete to tady tak někdo? Je tam výhodnější poplatek.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Obchoduješ s market makerem, tedy většinou bankou či velkým brokerem
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Dík. Má to nějaký nevýhody? Předpokládám, že kurs se bude blížit aktuálnímu kursu na burze (stejně jako u certifikátů). Výhodou potom bude nižší nákupní poplatek? Proč to pak tak nepraktikuje většina drobných investorů??
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"