Začátečník - Burza

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Lukley
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 07 10, 2013 3:26 pm

Začátečník - Burza

Príspevok od používateľa Lukley »

Zdravíčko (snad nevadí že píšu česky :) )
Chtěl bych začít obchodovat na burze a mám pár otázek.
1. zatím jsem našel jen Patria a plus500 "systémy" a zatím se mi teda docela líbí plus500 tak jsem se chtěl zeptat, jak to je s poplatkama
2. Jelikož neoplývám penězmi a ani nechci vydělávat/prodělávat tisíce, tak jsem se chtěl zeptat, zda-li mi bude stačit třeba vklad 2000Kč (100 euro) a právě jsem se díval že přes ten plus500 se dá za to vpohodě nakupovat.. ale právě nechápu že koupím za nějaký "bezpečnostní prvek" třeba 5euro ale hodnota je třeba 150euro
3. zda-li nemáte nějaké odkazy na nějaké odborné članky (význam zkratek apodobně)
Předem děkuji za odpověď.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Začátečník - Burza

Príspevok od používateľa mgulka »

Lukley napísal:Zdravíčko (snad nevadí že píšu česky :) )
Chtěl bych začít obchodovat na burze a mám pár otázek.
1. zatím jsem našel jen Patria a plus500 "systémy" a zatím se mi teda docela líbí plus500 tak jsem se chtěl zeptat, jak to je s poplatkama
2. Jelikož neoplývám penězmi a ani nechci vydělávat/prodělávat tisíce, tak jsem se chtěl zeptat, zda-li mi bude stačit třeba vklad 2000Kč (100 euro) a právě jsem se díval že přes ten plus500 se dá za to vpohodě nakupovat.. ale právě nechápu že koupím za nějaký "bezpečnostní prvek" třeba 5euro ale hodnota je třeba 150euro
3. zda-li nemáte nějaké odkazy na nějaké odborné članky (význam zkratek apodobně)
Předem děkuji za odpověď.
Prečítaj si niekoľko tém v tomto fóre a až potom nám skús položiť nejaké otázky. Uvidíš, že sa ti vela vecí vyjasní a tvoje otázky budú úplne iného typu (alebo už nebudeš mať žiadne)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Začátečník - Burza

Príspevok od používateľa filip glasa »

s tak malými peniazmi je jediné riešenie CFD broker. Plus500 nie je nič moc. Osobne by som našetril aspoň 500 eur a otvoril XTB napríklad.

Keď budeš mať neskôr viac peňazí, tak sa dá uvažovať o klasických brokeroch a klasických akciách.

Je to tak kvôli štruktúre poplatkov, keď pri CFD kontraktoch (plus500, XTB) má poplatok (spread) percentuálny z objemu. Ale pri normálnych akciách (Patria, FIO, Brokerjet, ...) sú poplatky skôr paušálne za jeden obchod. Čiže kalsické akcie sa oplatia až pri sumách od 1000 eur a vyššie (veľmi zjednodušene napísané).
Lukley
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 07 10, 2013 3:26 pm

Re: Začátečník - Burza

Príspevok od používateľa Lukley »

Aha :) no takze se jakoze se 100 eu neda jo? Protoze nechci do toho zatim vkladat tolik penez, aby jsem potom neztratil treba 500euro.. i kdyz nejprve si chci zjistit vsechno ale i tak no..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Začátečník - Burza

Príspevok od používateľa filip glasa »

Skus DEMO - to mas zadarmo, nestratis ziadne peniaze.
Lukley
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 07 10, 2013 3:26 pm

Re: Začátečník - Burza

Príspevok od používateľa Lukley »

Jo to zkousim uz:)) a mohu jen posledni dotaz? Zbytek si tu nejakpohledam:) to CFD jako ja koupim akcie za 10% jejich hodnoty tak jak to bude v pripade potom zisku/ztraty jestli byste mi mohl popsat pr. Koupim akcie v hodnote 100euro za cenu 10euro jak to bude vypadat v pripade zisku a v pripade prodelku predem diky:) a taky jaky rozdil bude kdyz je podrzim pres noc a kdyz ne dekuji za ochotu
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Začátečník - Burza

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je velmi jednoduché. Tvoj zisky a straty budú 10x väčšie. Začiatočníci vidia len zisk. Ked akcia narastie o 10%, tak máš zisk +100%. Lenže 10% strata ti vynuluje účet. Vyššia ťa dostane do mínusu ( ak by sa to stalo v noci, alebo cez víkend). A páka ťa bude ničiť i ďalším spôsobom. Ak si nevieš vypočítať ako funguje margin, tak ťa broker bude zastavovať v stratách sám. A takto najrýchlejšie prídeš o kapitál.

Dám ti linky na cfd:
http://ako-investovat.sk/index.php/trading" onclick="window.open(this.href);return false; ..nájdeš tam aj moje články o tradingu
http://www.traders.cz/co_lze_obchodovat ... _cfd_.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://akademia.trimbroker.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"