Nocna prirazka

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sono
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 21 11, 2013 6:18 pm

Nocna prirazka

Príspevok od používateľa sono »

Zdravim,
v tejto oblasti sa pohybujem zatial len par mesiacov, momentalne sa "hram" s demo uctami. Chcel som sa spytat ci by ste nevedeli objasnit popripade odkazat niekam kde to je vysvelne podrobne, teda akym sposobom funguje prirazka za drzanie pozicie cez noc a hlavne ako si ju mozem vypocitat, vsimol som si ze pri niektorych poziciach mi prirazka po par dnoch vyskocila na stovky eur a inde su to centy, uvedomujem si ze to je pravdepodobne zavisle od ceny aj mnozstva zakupenych podielov, ale rad by som vedel podla akeho vzorca sa to vyratava. Dalsia vec ze napr Fio ma napisane ze si nocnu prirazku vobec neuctuje, je to teda cisto poplatok na rozhodnuti brokera a nesuvisi to s burzou ? Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Nocna prirazka

Príspevok od používateľa 14u24me »

Zalezi na jakem instrumentu.
AKCIE (napr. u Fio) nemaji zadne prirazky za nocni drzeni.
FUTURES take ne, pouze pri drzeni pres noc se zvysuje margin (zaloha).
FOREX brokeri si uctuji tzv. SWAP, ktery je vysledkem rozdilu urokovych mer danych men. Kazdy broker by to mel mit k dohledani na svych www strankach.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"